Zawisza wygrał po ponad 4 miesiącach

01.03.15

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz przełamali swoją fatalną passę i wreszcie zainkasowali trzy punkty w T-Mobile Ekstraklasie. Przed własną publicznością podopieczni trenera Mariusza Rumaka pokonali w 22. kolejce Piasta Gliwice 2:0.

Wczoraj wieczorem doszło do spadku rentowności długoterminowych obligacji rządu USA, co dość szybko znalazło swoje odzwierciedlenie w notowaniach dolara, Dobrze było to widać po zachowaniu się USD/JPY, ale dolar stracił też względem pozostałych m,in, EUR/ Pytałeś mnie, Jurku, jak to jest, kiedy leci się na spotkanie śmierci. Mówiłem Ci, że najpierw doświadcza się zdumienia. Katastrofy zdarzają się i giną w nich ludzie, ale przecież nie my. Więc najpierw wpada się w szok, a potem w żal. Na końcu jest strach, ale to dotyczy nielicznych. Tylko szczęściarzy. Ci, którzy nie mieli szczęścia, nie czują już nic. Kiedy ocknąłem się w potrzaskanym helikopterze, najpierw bałem się ognia. Rozbita maszyna zamienia się w pochodnię i zabija w ułamku sekundy. Później, gdy leżałem na mokrym mchu, bałem się, że resztę życia spędzę na wózku inwalidzkim. Aby się o tym przekonać, trzeba poruszać palcami. Najpierw u rąk, potem u nóg. Ostrożnie spróbowałem i wiedziałem, że nie będzie tak źle!
fot. WprostOsiem osób z grupy przestępczej zajmującej się kradzieżą samochodów w Niemczech zatrzymała na terenie Trójmiasta pomorska policja. Grozi im do 10 lat więzienia.

Janusz Palikot w "Faktach po Faktach".

Rząd Grecji przesłał we wtorek do parlamentu projekt ustawy dotyczący pierwszych reform spośród tych, których zażądali od Aten kredytodawcy - poinformowało źródło w parlamencie, cytowane przez AFP. Projektem zajmą się teraz komisje parlamentarne.

Piątkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosła piątą z rzędu zwyżkę, która w skali tygodnia przełożyła się na największy wzrost indeksu WIG20 od roku, Z perspektywy finału tygodnia widać, iż właściwie wszystkie ,,, Żona Stanisława Parafiniuka nie żyje od dziewięciu miesięcy, mimo to bank ciągle wysyła adresowane do niej listy z reklamą swojej oferty. Telefoniczna informacja męża, że żona nie żyje, to dla banku za mało. Choć chodzi tylko o reklamę, bank żąda dostarczenia aktu zgonu. Wtedy przestanie wysyłać ulotki.

Na szkolenia zapraszamy pracownkiów mikro i małych przedsiębiorstw (zatrudnieni na podstawie umowy o pracę) oraz przedsiębiorców, Zapraszamy wszystkich menadżerów szczebli zarządzania w firmie oraz kluczowych pracowników odpowiedzialnych za przygotowanie Rezerwowy Bank Australii, zgodnie z oczekiwaniami, utrzymał dziś w nocy stopy procentowe na niezmienionym poziomie 1,5 proc, Było to zarazem ostatnie posiedzenie urzędującego od dziesięciu lat gubernatora banku centralnego Glenna Stevensa, ,,, Mało tytułów prasowych może się pochwalić takim prestiżem i historią. Inicjatorem powołania tego dziennika był sam generał Charles de Gaulle. Przez wiele dziesięcioleci gazeta była punktem odniesienia w sprawach polityki. A teraz może trafić w ręce króla pornografii.Popularne średnie kroczące są już niemal płaskie na wykresie dziennym złota, Coraz bardziej odczuwalny jest brak silnego trendu, Ponad 250 placówek – m.in. muzea, galerie, pracownie, instytucje państwowe - biorą udział w tegorocznej warszawskiej edycji Nocy Muzeów. Po raz kolejny gospodarka amerykańska zanotowała lepsze od oczekiwań odczyty wskaźników makroekonomicznych, tym razem dotyczących bilansu handlowego, Nie spowodowało to jednak większych ruchów na rynku EURUSD, który w dalszym ciągu jest ,,,

RSS

Za fakturę nawet do więzienia. "Zbrodnia kwalifikowana"

22.09.16

Minister sprawiedliwości chce, by kara 25 lat mogła być orzeczona za fałszowanie faktur, które wartość przekracza 10 mln zł.

RSS

Legenda NBA kończy karierę

12.07.16

Słynny koszykarz NBA Tim Duncan postanowił w wieku 40 lat zakończyć karierę - ogłosił klub San Antonio Spurs. W barwach "Ostróg" legendarny środkowy zdobył pięć tytułów mistrza NBA (1999, 2003, 2005, 2007 i 2014) oraz dwukrotnie wystąpił w finale rozgrywek (2004 i 2008).

RSS

Kreml urażony konwencją republikanów

01.09.12

Republikanin powiedział, że jeśli wygra, to będzie wobec Moskwy mniej "elastyczny" niż obecny prezydent USA.

RSS

Japonia znów zwalnia

01.10.15

Problemy w Azji to nie tylko Chiny, Japonia, pomimo olbrzymich środków pompowanych przez Bank Japonii w gospodarkę, w dalszym ciągu nie wraca na ścieżkę wzrostu, Polski rząd przyjął budżet na 2016 rok,

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Wyczekiwanie na komunikat po posiedzeniu FOMC

22.09.11

Dzisiaj wieczorem do publicznej wiadomości podany zostanie komunikat rozpoczętego już wczoraj, długo wyczekiwanego posiedzenia FOMC, Do niedawna uznawane było ono za przełomowe dla rynku, ale od pewnego czasu inwestorzy wydają się bardzo spokojnie podchod

RSS

Czy Francja stanie się niemożliwa do rządzenia?

08.04.17

Po raz pierwszy od 1981 roku wybory prezydenckie we Francji są tak istotnym źródłem niepokoju wśród zagranicznych inwestorów, Indeks niepewności ekonomicznej Francji znajduje się na najwyższych poziomach w historii, a spready obligacji ,,,

RSS

Nie dopełniła obowiązków i kłamała: Więzienie dla kuratorki matki zabitego Bartka

01.04.10

Na pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata skazał we wtorek Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze (Dolnośląskie) Katarzynę K., kuratorkę społeczną matki pobitego na śmierć 3,5-letniego Bartka.

RSS

"Została przekroczona granica, to straszne". Lekarze o ciąży 65-latki

15.04.15

Eksperci są sceptyczni, a kobieta mówi, żeby nie mieszać się do jej życia.

RSS

Samochód wjechał w wózek. Nie udało się uratować dwumiesięcznej dziewczynki

19.08.16

W środę została potrącona w okolicach Sochaczewa (Mazowsze).

RSS

"USS" zatopi Adamka? "Do tanga trzeba dwojga"

22.12.12

RSS

Tragedia na poligonie w Drawsku Pomorskim: Zapalniki wybuchły im w rękach. Są ofiary

22.06.10

Czterech żołnierzy zostało rannych, gdy na poligonie w Drawsku Pomorskim wybuchły zapalniki amunicji moździerzowej. Natychmiast trafili do szpitala. Niestety, jeden z nich zmarł. Choć lekarze robili wszystko, co mogli, okazało się, że obrażenia starszego szeregowego były zbyt poważne.

RSS

Straszne nianie

01.03.11

Godzinami rozmawiają przez telefon, wyjadają zapasy z lodówki, a nawet upijają się w godzinach pracy. Spora część polskich niań jest zupełnie nieprzygotowana do pracy z dziećmi. I z pewnością nie zmieni tego podpisana właśnie przez prezydenta ustawa żłobkowa.

RSS

Auto w rowie. Obok trójka dzieci. Pijany dorosły

15.07.15

Niezwyły obrazek po wypadku.

RSS

Spadł ze skarpy w czasie ogniska. W ciężkim stanie trafił do szpitala

29.04.13

RSS

Brak zdecydowania na rynku walut

29.05.10

Mijający tydzień nie przyniósł znaczących impulsów do kontynuacji wyprzedaży na rynku, EURUSD od kilku dni porusza się w przedziale cenowym 1,2150 #8211; 1,2400, a wszelkie ataki poniżej 1,2200 nie zdołały przekroczyć ponad 4-letnich minimów ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny