Wielki sukces na Berlinale. Małgorzata Szumowska laureatką Srebrnego Niedźwiedzia

15.02.15

Trofeum za film "Body/Ciało"

Brytyjska Agencja Antydopingowa prowadzi śledztwo w sprawie Bradleya Wigginsa i szefów jego byłej grupy Sky w związku z lekarstwami, które otrzymał w paczce przed Tour de France w 2011 roku - poinformował w piątek "Daily Mail". Według szefa MSWiA Jerzego Millera samorządy są przygotowane do przeprowadzenia wyborów, nie ma potrzeby wprowadzania stanu klęski żywiołowej. Na terenach zalanych samorządy przewidują ustawienie namiotów do głosowania, jest możliwość dowożenia wyborców do urn amfibią. Trzy ataki w dwa miesiące. Kampania Przeciw Homofobii walczy z aktami wandalizmu.Powódź się nie zakończyła, zagrożenie w wielu miejscach w kraju rośnie, a nie maleje - podkreślił premier Donald Tusk po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. "Dotyczy to miejsc, w których sytuacja jest rzeczywiście tragiczna. Mówimy tutaj o biegu Wisły w dół od Annopola" - mówił Tusk. Według Mariusza Ignatowicza z PricewaterhouseCoopers, przyjęta przez Radę Ministrów ustawa refundacyjna doprowadzi do tego, że pacjenci zapłacą więcej za leki. Ekspert pozytywnie ocenia natomiast rządową ustawę o działalności leczniczej. Abp Stanisław Budzik zapowiada apele w mediach i na mszach.

Byki słabną #8211; naruszona została kolejne linia wachlarza rysowanego od świecy z 15 grudnia ubiegłego roku,

- Bierna postawa Edmunda Klicha spowodowała, że MAK nie uwzględnił wielu wniosków strony polskiej - twierdzi Stanisław Żurkowski, były przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych (PKBWL) i wzywa do usunięcia Klicha z komisji. Jego wniosek popiera 13 z 15 członków komisji. Stosowne pismo trafiło już do Ministerstwa Infrastruktury. Sam Klich zapowiada, że o dymisji nie myśli.

Czyli co minister pisze w oświadczeniach. Piłkarze Lechii Gdańsk wygrali z Lechem Poznań 2:0 (1:0) w meczu 6. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Mężczyzna nie chciał złożyć broni, policjanci oddali 12 strzałów. Rodzina pyta: Dlaczego nie obezwładnili? Dramatyczne sceny nagrał świadek zdarzenia.Wypowiedź ministra sprawiedliwości dla "Czarno na białym" w TVN24 o handlu zarodkami do zabiegów in vitro wywołała burzę w środowisku lekarskim i wśród polityków. Ile zachwytów, tyle kontrowersji. Jeden z gadżetów polskiej prezydencji w Unii Europejskiej może okazać się plagiatem – donosi "Newsweek". Okazało się, że na pomysł wystylizowania "bączka" tak, by przypominał ludową tancerkę, wpadła już w latach 50. plastyczka Maria Veltuzen.

RSS

"Jest związek między awanturą i katastrofą"

01.08.10

Jan Rokita - niedoszły "premier z Krakowa", dzisiaj rzadko komentujący polityczną rzeczywistość, był gościem "Faktów po Faktach". - Istnieje związek, pewna tragiczna sekwencja zdarzeń zaczynających się żenującą awanturą o miejsca w samolocie, a kończąca katastrofą pod Smoleńskiem - uważa Rokita.

RSS

Po alkoholu i dopalaczach zaatakował strażników miejskich. "Nic nie pamiętam"

22.04.15

Grozi mu do trzech lat więzienia.

RSS

„Tylko” 4,5 mld EUR na ofercie - ale dla Włoch dzisiaj jest to najważniejszy test

15.06.12

Prawdopodobieństwo tego, ze Grecja wyjdzie z grupy A w czasie Euro 2012 jest raczej mniejsze niż to, że opuści strefę euro, Najbliższy weekend rozstrzygnie bezsprzecznie o losach greckiej reprezentacji w piłce nożnej, W przypadku drugiej niewiadomej, nawe

RSS

"Zaskoczyć ciocię Krysię, bo czuje się samotna"? Zwierzę to nie prezent pod choinkę

22.12.14

Jak spędzać święta ze zwierzętami radziła w TVN24 Aneta Awtoniuk, behawiorystka zwierzęca.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Spokojny początek tygodnia, euro zyskuje

08.04.14

Poniedziałek tradycyjnie okazał się spokojnym dniem na rynku walutowym, Puste kalendarium ekonomiczne i spokojny weekend, powodują, że na większe ruchy trzeba będzie poczekać do kolejnych sesji,

RSS

"Der Spiegel" i "FAZ" o polskim premierze: Niemcy chwalą decyzję Donalda Tuska

01.02.10

Decyzja Donalda Tuska o rezygnacji z wyborów prezydenckich jest komentowana także za granicą. Polskiego premiera chwali niemiecki tygodnik "Der Spiegel". Nazywa go "uprzejmym intelektualistą" i dodaje, że ta decyzja "w dłuższej perspektywie może okazać się mądrym posunięciem".

RSS

Teheran wreszcie zdobyty! Polscy siatkarze wygrali z Iranem 3:1

29.06.15

Plan minimum w Teheranie zakładał wygranie przez polskich siatkarzy dwóch setów. Biało czerwoni poszli jednak o krok dalej i zostali pierwszą drużyną w tej edycji Ligi Światowej, która z Irańczykami wygrała na ich terenie i to 3:1. To oznacza z kolei, iż awans do Final Six turnieju jest bardzo blisko.

RSS

Konkretnie o kręgosłupie. To warto wiedzieć

15.09.15

Jest bez dwóch zdań najważniejszym elementem naszego szkieletu.

RSS

Bank Anglii obniżył stopy procentowe i zwiększył skup aktywów - złoty najmocniejszy od czerwca 2014

08.08.16

Przedstawiciele Komitetu ds, Polityki Monetarnej (MPC) przy Banku Anglii jednogłośnie zagłosowali za obniżką głównej stopy procentowej z 0,5 proc, do 0,25 proc, Jest to tym samym pierwsza obniżka stóp od ponad 7 lat,

RSS

Rynek zbroi się przed decyzją Fed

15.12.16

Dzisiaj kończy się dwudniowe posiedzenie Rezerwy Federalnej na którym prawdopodobnie pierwszy raz od roku zapadła decyzja o podwyżce stóp procentowych w największej gospodarce na świecie, Dolar amerykański w pełni wycenia ten ruch, gdyż ,,,

RSS

Wkład własny w „Rodzinie na Swoim” to pieniądze wyrzucone w błoto

01.12.10

Nawet 6,9 tys, zł może zaoszczędzić przeciętny kredytobiorca kupując mieszkanie za kredyt w programie #8222;Rodzina na Swoim#8221; bez wkładu własnego, Im jednak mieszkanie większe, tym oszczędności mniejsze, Niewiele banków różnicuje ofertę w ,,,

RSS

Komentarz walutowy - triumf nad deflacją

01.12.16

To ma być dzień publikacji w Polsce danych o CPI pokazujących, że zakończyła się trwająca już 28 miesięcy przygoda z deflacją, Trafiamy jednak z deszczu pod rynnę, bo również dzisiaj przypomnienie z GUS, że jest problem ze wzrostem ,,,

RSS

Przecena na NASDAQ i na GPW

01.12.17

Wall Street w środę miała za zadanie pokazać, że duże wzrosty SP 500 i nowe rekordy nie były pomyłką, Pomagać bykom mogła Janet Yellen, szefowa Fed, która 90, minut po rozpoczęciu sesji rozpoczęła zeznania przed Komitetem Ekonomicznym ,,,

RSS

W imię bezpieczeństwa resort wchodzi do łóżka Billowi

08.06.11

Czy kochanek, ojciec z dzieckiem i zapracowana bizneswoman przekonają polskiego kierowcę do zmiany stylu jazdy? Kampania Ministerstwa Infrastruktury skierowana do "szybkiego Billa", który podobno kryje się w każdym z nas, ma tym razem odnieść skutek.

RSS

Masowe zwolnienia w Fiacie. 1,5 tysiąca ludzi na bruk

08.12.12

Informację taką kierownictwo przekazało w piątek związkom zawodowym.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny