Wielki sukces na Berlinale. Małgorzata Szumowska laureatką Srebrnego Niedźwiedzia

15.02.15

Trofeum za film "Body/Ciało"

Co grozi Marcinowi Dubienieckiemu za wulgarne słowa pod adresem dziennikarza i zakładanie kancelarii ze wspólnikiem oskarżonym o nadużycie uprawnień? - Upomnienie, nagana, kara pieniężna, zawieszenie w czynnościach zawodowych na okres do pięciu lat i wydalenie z adwokatury - taki wachlarz możliwych kar przedstawił Jerzy Glanc, dziekan okręgowej rady adwokackiej w Gdańsku, która prowadzi postępowanie ws. Dubienieckiego. Glanc zastrzegł, że wcześniej trzeba potwierdzić stawiane Dubienieckiemu zarzuty. W USA niespodziewanie wzrosła liczba wniosków o zasiłki dla bezrobotnych, Stopy procentowe w Turcji bez zmian, a waluta spada, Czarne złoto z kolejnym tygodniowym wzrostemWyciąg narciarski, budowany przez bohatera ustawy hazardowej, Ryszarda Sobiesiaka, zaczął działać bez żadnych papierów. Wszystkie decyzje zapadały niezwykle szybko. Do tego, według "Rzeczpospolitej", w tej sprawie także interweniował były szef klubu PO Zbigniew Chlebowski. Michałowi Żebrowskiemu w końcu udało się uzyskać zgodę na otworzenie w Pałacu Kultury i Nauki swojego teatru. Premiera pierwszego przedstawienia będzie na pewno pamiętna, nie tylko ze względu na prestiż. Hitem wieczoru będzie Kuba Wojewódzki, któremu powierzono główną rolę. Dzisiejsza sesja na rynku eurodolara zgodnie z oczekiwaniami nie przyniosła rozstrzygnięcia, a notowania głównej pary walutowej utrzymywały się w przedziale 1,3800-1,3950, Wciąż kluczowa pozostaje decyzja, jaką podejmie Fed na najbliższym posiedzeniu,,,

Nie milknie szum wokół decyzji o pochowaniu prezydenckiej pary na Wawelu. Głos w tej sprawie zabrali reżyser "Katynia" Andrzej Wajda i jego żona. Jak piszą w liście, który publikuje wyborcza.pl, decyzja ta "może spowodować najgłębsze od odzyskania niepodległości w 1989 roku podziały polskiego społeczeństwa".

Pijana 20-latka urodziła w Sosnowcu dziecko, które w chwili przyjścia na świat również było pijane. Kobieta w organizmie miała 1,6 promila, noworodek 1,4. Sąd w Hongkongu orzekł we wtorek, że dwoje prodemokratycznych polityków wyłonionych w wyborach, nie może objąć mandatów deputowanych, ponieważ ich przysięga była nieważna. W październiku rozwinęli oni transparent z napisem "Hongkong to nie Chiny" oraz zmienili tekst przysięgi.

Od początku tygodnia krajowy parkiet nie grzeszy siłą i dzisiaj próbował nadrabiać zaległości względem głównych rynków rozwiniętych, Niestety wciąż widoczny był brak kapitału, co podcięło skrzydła początkowym zwyżkom i ,,, Poranny, piątkowy handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie słabszego dolara, co utrzymuje popyt na waluty EM, w tym PLN, Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2663 PLN za euro, 3,6017 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6938 PLN ,,, Kwiecień-plecień - to określenie najlepiej obrazuje tendencje pogodowe na drugą połowę miesiąca.Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym Miedwiecko (woj. zachodniopomorskie) doszło do zderzenia pociągu osobowego relacji Szczecin-Przemyśl z busem. Dwie osoby z samochodu zginęły na miejscu, jedna w stanie krytycznym została przewieziona do szpitala. Do wypadku doszło o godzinie 21. Na miejscu został powołany sztab kryzysowy. Informacje o zderzeniu otrzymaliśmy od naszego widza na Kontakt 24. Stracił pracę, przeżył rodzinny dramat, nie miał kontaktu z dzieckiem, odeszła od niego żona. Gdy został uniewinniony, zaczął walczyć o wielomilionowe odszkodowanie. Materiał magazynu "Blisko ludzi".

RSS

Euro nieco mocniejsze

29.05.15

Zgodnie z oczekiwaniami decyzją Banku Kanady główna stopa procentowa została utrzymana na poziomie 0,75%, W komunikacie po decyzji BoC można była doszukać się pozytywnych akcentów dotyczących perspektyw dla wzrostu gospodarczego w Kanadzie,,,

RSS

Zostały odratowane i wyleczone. Dwa bieliki odzyskały wolność

22.05.16

Gdy trafiły do ptasiego azylu. były w opłakanym stanie.

RSS

Policjanci nagranie z paralizatora widzieli, ale "nie wyciągnęli właściwych wniosków"

15.06.17

"Stąd też brak wiedzy o nagraniu między innymi u Komendanta Głównego Policji i jego zastępców" - informuje Komenda Główna Policji.

RSS

"Jedno wydarzenie nie powinno przesłonić obrazu"

15.11.11

- Przez te lata nikt nie przynosił do lokalu siekier, motyk czy innych narzędzi do bijatyki; nigdy nie doszło też do żadnej burdy w tym lokalu. Ktoś to sprowokował i chcemy się dowiedzieć, kto - mówił Dariusz Joński z SLD, broniąc lokalu "Krytyki Politycznej" na Nowym Świecie, z którym rozwiązania umowy o wynajem zażądali od miasta stołeczni radni Prawa i Sprawiedliwości. - Trzeba przeprowadzić postępowanie dowodowe i zobaczyć, jak znalazły się tam kasety i pałki - ripostował Adam Hofman z PiS.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Klich: Talibowie chcą zdestabilizować sytuację w Ghazni

22.12.11

Talibowie chcą zdestabilizować sytuację w prowincji i mieście Ghazni, za które odpowiedzialność Polacy mają w przyszłym roku przekazać Afgańczykom - powiedział były minister obrony narodowej, senator PO Bogdan Klich.

RSS

Niemcy: Akt oskarżenia ws. wypadku polskiego autokaru

15.01.11

Prokuratura w Poczdamie poinformowała, że wniosła akt oskarżenia przeciwko kobiecie, która spowodowała we wrześniu ubiegłego roku wypadek polskiego autokaru pod Berlinem. Oskarżono ją o nieumyślne spowodowanie śmierci 14 osób.

RSS

Borowski: mam podejrzenie, że marszałek Sikorski będzie trwał

15.06.15

W "Faktach po Faktach" o politycznych scenariuszach.

RSS

To był rewelacyjny rok dla kierowców. Jakie ceny paliw w 2015 roku?

01.01.15

Mijający rok zapamiętamy jako okres taniejącego paliwa na stacjach.

RSS

Egzorcyści

22.11.10

Uczyli się, jak pomóc ludziom dręczonym przez szatana, jak zrozumieć antychrysta i jak odróżnić opętanie od choroby psychicznej. Ponad stu egzorcystów szkoliło się w zeszłym tygodniu w Niepokalanowie.
fot. Wprost

RSS

Ostatni wieczór 2012 roku. Jak go spędzacie?

01.01.13

RSS

Niski wzrost, słaba struktura

01.12.16

Główny Urząd Statystyczny potwierdził, że wzrost gospodarczy w trzecim kwartale wyniósł zaledwie 2,5% w skali roku, Nie oznacza to jednak, że dzisiejsza publikacja była jedynie formalnością, Poznaliśmy strukturę wzrostu, która również ,,,

RSS

Bo nie ma pieniędzy: Wylicytował narty Justyny i nie zapłaci

22.03.10

Osoba, która wygrała licytację nart Justyny Kowalczyk podczas aukcji na rzecz Hospicjum dla Dzieci w Szczecinie, nie chce za nie zapłacić, bo... nie ma pieniędzy. A chodzi o niebagatelną kwotę: 51 tys. 100 zł. "Co ja teraz powiem małemu Patrykowi, który miał dostać wózek?" - pyta pracownica hospicjum.

RSS

Dobrze strzelali, biegli w miejscu. Klęska Polaków

29.11.12

RSS

Wyrodnej matce grozi więzienie: Matka złamała żebra dwumiesięcznej córce

15.05.10

Kara do pięciu lat więzienia grozi 21-letniej matce, która znęcała się nad swoją dwumiesięczną córeczką i złamała jej żebra. Szarpała dziecko, potrząsała nim, rzucała na łóżeczko. Do sądu w Kaliszu skierowano w tej sprawie akt oskarżenia.

RSS

Piesi na nieoświetlonej drodze. Śmierć na miejscu

22.02.16

67-letni mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez samochód.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny