Rywale odpowiadają na apel prezydenta o powściągliwość

08.02.15

Apel Bronisława Komorowskiego o powściąganie politycznej agresji w kampanii wyborczej wzbudził zarówno aprobatę, jak i uwagi.

Oczekujący na powakacyjne specjalne oferty kredytów mieszkaniowych mocno się zawiedli, Banki uznały, że klientom powinna wystarczyć ?promocja? jaką zrobiła Rada Polityki Pieniężnej obniżając stopy procentowe, Nie chcą do tego nic ,,, Na marginesie podjętej przez Donalda Tuska decyzji o niekandydowaniu na prezydenta, niczym bumerang powraca dyskusja na temat tego, jakiej konstytucji chce obecny premier. O tym że obecną konstytucję trzeba znowelizować wie już w Polsce każdy, no może oprócz Aleksandra Kwaśniewskiego, ale on, jak na ojca przystało, zawsze będzie przekonany o doskonałości swojego "dziecka". Reszta jednak jest gotowa dopisywać kropki, przecinki, słowa, a nawet całe artykuły. Konstytucja, ale jaka?

Witalij Kliczko przegrał.Minister spraw wewnętrznych przeznaczył już 152,5 miliona złotych dla powodzian. Każda rodzina lub osoba samotna z terenów dotkniętych przez wielką wodę otrzyma bezzwrotnie do 6 tysięcy złotych.
O uruchomienie tej kwoty Jerzy Miller apelował wcześniej do ministra finansów Jacka Rostowskiego. Obecnie wojewodowie przekazują te pieniądze samorządom. Największa kwota zostanie przeznaczona dla powodzian z województwa śląskiego - - 63 miliony złotych. 40 milionów otrzyma świętokrzyskie, a 30 - małopolskie. 15 milionów złotych dostanie Opolszczyzna, a województwo podkarpackie - nieco ponad 4 miliony.
Osoby dotknięte przez powódź otrzymają bezzwrotnie do 6 tysięcy złotych na zakup niezbędnych rzeczy. Zasiłek ten jest przeznaczony na pokrycie kosztów zakupu żywności, leków, leczenia, opału, odzieży i niezbędnych przedmiotów użytku domowego. Pomoc będzie wypłacana przez gminne lub miejskie ośrodki pomocy społecznej.
Wojewodowie terenów dotkniętych powodzią liczą straty. Minister Jerzy Miller uważa, że do końca przyszłego tygodnia powinny być gotowe wstępne szacunki. Minister zwrócił się do wojewodów o jak najszybsze przekazywanie informacji o wysokości strat na ich terenach.
Próbny przesył ropy naftowej dla Białorusi rurociągiem Odessa-Brody rozpoczął się w sobotę - podały białoruskie media. Tą magistralą, a potem południowym odcinkiem rurociągu Drużba ropa trafi do rafinerii w białoruskim Mozyrzu. Trzy osoby, w tym 11-letnie dziecko, zostały ranne w wypadku, do którego doszło około godziny 14.30 na przejeździe kolejowym we Władysławowie (woj. pomorskie). Kierująca samochodem marki Audi wjechała od pociąg na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Siła uderzenia była tak duża, że pociąg przesunął auto 100 metrów dalej. Relację z wypadku nadesłał @Adam Gołąbiewski.

Na rynku obserwujemy dzisiaj przebudzenie pozytywnego nastawienia inwestorów do aktywów ryzykownych, co przede wszystkim przekłada się na stosunkowo dobre notowania indeksów giełdowych, a także walut z grupy rynków wschodzących,

Wybierz wideo tygodnia w tvn24.pl. Wielkie emocje wśród naszych internautów budzi temat górników protestujących na Śląsk

Pogoda na początku tygodnia pokaże swoje dynamiczne oblicze. Warszawski Plac Piłsudskiego będzie w sobotę centralnym miejscem w Polsce. Tam bowiem mają się odbyć uroczystości żałobne poświęcone ofiarom katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Ogłosił to marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Przyznał, że jest także wariant drugi, uwzględniający ewentualną złą pogodę. - Chcemy budować przyjazne, uczciwe pańsrtwo - oświadczył Gowin na konwencji w Warszawie.Jeszcze tylko kilka godzin, a wszystko będzie jasne, No, może nie wszystko, ale na pewno bardzo dużo, O 14,30 Amerykanie ogłoszą dane z rynku pracy, tzw, payrolle, które mogą zadecydować, czy Rezerwa Federalna podniesie stopy w grudniu,,,
W kluczowych momentach zabrakło zimnej krwi. Filip Starzyński jest w tym sezonie jednym z najlepszych piłkarzy chorzowskiego Ruchu. Dobra gra nie przekłada się jednak na zarobki tego zawodnika. Pomocnik "Niebieskich" dostaje co miesiąc 8 tysięcy złotych, co przy pensjach Macieja Jankowskiego (36 tysięcy złotych) czy Marka Zieńczuka (30 tysięcy) jest śmieszną sumą. Mimo to ani Starzyński, ani jego menadżer nie upominają się o podwyżkę. Czyżby włodarzom Ruchu trafił się pracownik idealny?

RSS

Tusk boi się Kaczyńskiego

08.10.11

Lider Platformy boi się porażki w nadchodzących wyborach nie tylko dlatego, że może w ich wyniku stracić władzę. – To także strach fizyczny. Premier boi się, że, jeśli PiS wygra, to ludzie prezesa po niego przyjdą i zakują go w kajdanki – mówi „Wprost” jeden z polityków PO.
Jarosław Kaczyński i Donald Tusk (fot. FORUM)

RSS

Na wykresie ropy naftowej ciąg dalszy huśtawki nastrojów

22.09.15

Notowania ropy naftowej w piątek zanotowały wyraźną zniżkę, Cena ropy Brent spadła o 3,2%, a notowania amerykańskiej ropy WTI zniżkowały aż o 4,2%, Cena surowca z Teksasu była więc po raz kolejny rozchwiana w porównaniu do sytuacji na ,,,

RSS

SLD: Gdzie jest Tusk, dlaczego chowa głowę w piasek?

01.01.12

SLD zarzucił premierowi Donaldowi Tuskowi, że nie zabrał głosu w ważnej dla Polaków sprawie nowej listy leków refundowanych. "Gdzie jest premier Donald Tusk, dlaczego chowa głowę w piasek?" - pytał w piątek rzecznik Sojuszu Dariusz Joński.

RSS

Patient wisi na włosku

08.03.15

Za nami kolejny emocjonujący pierwszy piątek miesiąca, który znany jest z publikacji raportu z amerykańskiego rynku pracy, Na rynku od dawna mówiło się, że dane te mogą być kluczowe w kontekście zbliżającego się momentu podwyżek w USA,

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Uderzyło w Juan Fernandez: 40-metrowe tsunami zalało wyspę

01.03.10

Ściana wody o wysokości 40 metrów uderzyła w wyspę Juan Fernandez - opowiadają świadkowie. Fala zalała wybrzeże po potężnym trzęsieniu ziemi w Chile, gdzie wstrząsy miały siłę prawie dziewięciu stopni w skali Richtera. Nie wiadomo, jak poważne są zniszczenia na tej chętnie odwiedzanej przez turystów wyspie.

RSS

Policja dopadła ich w Krakowie: Zarzuty dla Rumunów okradających bankomaty

29.06.10

Fałszowanie kart bankomatowych i posługiwanie się nimi - takie zarzuty usłyszeli dwaj Rumunii, którym udało się okraść 40 bankomatów w Małopolsce. Grozi im do 25 lat więzienia.

RSS

Sylwia Ługowska: PiS traktuje młodych ludzi poważnie

29.06.11

Na pytania czytelników Wprost24 odpowiada łódzka działaczka Forum Młodych PiS Sylwia Ługowska.
Sylwia Ługowska (fot. FORUM)

RSS

Uroczystości pogrzebowe szefa BBN Aleksandra Szczygły

22.04.10

Szef BBN, tragicznie zmarły w katastrofie lotniczej 10 kwietnia, Aleksander Marek Szczygło, został pochowany na cmentarzu wojskowym na warszawskich Powązkach.

RSS

Flota USA szykuje się na rakietę Kima. Japończycy chcą do niej strzelać

08.12.12

Wojna nerwów na Dalekim Wschodzie.

RSS

Przed nami punkt kulminacyjny tego tygodnia z USA

08.10.17

Decydenci EBC widzą dalsza potrzebę luzowania monetarnego, Program QE możliwy jeszcze w 2018 roku choć w mniejszej skali skupowanych aktywów, Główna para walutowa testuje kluczowe wsparcie w okolicach 1,17, Dane z rynku pracy USA zdecydują,,,

RSS

Wakacje w szpitalu, rodzina w długach. Jak się ubezpieczyć?

01.03.13

Robert Sobczak miał wylew podczas wakacji w Egipcie. Koszt leczenia i transportu był kilkakrotnie większy, niż kwota, na jaką się ubezpieczył.

RSS

Znany gdański dominikanin wystąpił z zakonu

15.01.13

- Nie wierzę w sens życia, które przez minione 25 lat prowadziłem - przyznał w emocjonalnym oświadczeniu Jacek Krzysztofowicz.

RSS

Strumień pieniędzy coraz szybciej płynie do budżetu. Cztery powody

15.04.17

Dochody budżetu państwa z VAT w pierwszym kwartale tego roku zaskoczyły nawet największych optymistów.

RSS

Duda: przyjęcie euro teraz zwyczajnie niekorzystne

29.03.15

RSS

Walczyło 6 tysięcy biegaczy. Pierwszy dobiegł Kenijczyk

01.09.14

W gronie kobiet triumfowała Iwona Lewandowska.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny