Rywale odpowiadają na apel prezydenta o powściągliwość

08.02.15

Apel Bronisława Komorowskiego o powściąganie politycznej agresji w kampanii wyborczej wzbudził zarówno aprobatę, jak i uwagi.

Przed nami częściowe zaćmienie. Po apatycznym zakończeniu ubiegłego tygodnia pierwsze takty po weekendzie jeszcze są wolne, ale tempo będzie się rozkręcać z każdym dniem, Seria decyzji banków centralnych, NFP i OPEC to główne pozycje w najbliższych dniach, choć i tak ,,, Na autostradzie tankuj tylko w ostateczności, bo różnica za litr paliwa może sięgać nawet 72 groszy. Jeżeli tankujemy 50 litrów, to nadpłacamy prawie 40 zł. Zobacz, dlaczego na stacjach zlokalizowanych przy drogach szybkiego ruchu benzyna kosztuje więcej i jak zmierzyć się z tym wyzwaniem.- Mam taki pomysł: jakbyś przerwał i wezwał Tuska do natychmiastowego wyjścia do ludzi. Na samym początku. I zrobisz show - tak posłanka Solidarnej Polski Beata Kempa instruowała posła Arkadiusza Mularczyka jak powinno wyglądać jego przemówienie na sejmowej mównicy. Były prezydent Lech Wałęsa w programie „Kropka nad i” TVN24.

Polscy piloci, latający rządowymi maszynami, szkolą się na starych Iskrach i Orlikach. Nie mają nawet możliwości trenowania na symulatorach lotu - przyznaje płk Tomasz Pietrzak, były dowódca 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego w "Faktach po Faktach". My nie szkolimy na symulatorach, bo ich nie mamy - dodaje.

Pośmiertnie uhonorowany został Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Bronisław Komorowski bierze wszystko - tak można podsumować najnowszy sondaż prezydencki, jaki na zlecenie TVN24 przeprowadziło MillwardBrown SMG/KRC. Wynika z niego, że kandydat PO, zarówno w pierwszej, jak i w drugiej turze, pokonuje wszystkich rywali. I to znacząco.

Poniedziałkowa sesja dla inwestorów giełdowych przebiegała w podobnej atmosferze jak końcówka ubiegłego tygodnia, czyli pod znakiem wzrostów, Euforia na indeksach europejskich trwa od momentu wyraźnej zapowiedzi dalszego luzowania ze strony ,,, Prognoza pogody na pięć dni. Od Grand Prix Hiszpanii Robert Kubica ma nowego sponsora. Polak podpisał umowę z Totalizatorem Sportowym, którego logo umieszczone jest na kasku Kubicy.Międzynarodowe Zrzeszenia Transportu Lotniczego (IATA) ostrzega. Gospodarka Wielkiej Brytanii rosła w III kwartale szybciej niż przewidywali ekonomiści, PKB kwartał do kwartału wzrósł 0,5 proc, wobec przewidywanego 0,3 proc, wzrostu, natomiast rok do roku wzrósł 2,3 proc, wobec 2,1 proc, oczekiwanego wzrostu Jest styczeń 2015 r. Marta Wąsowicz ma 165 cm wzrostu i waży 72,5 kg.

RSS

Musi wytrzymać ponad 101 godzin: Polak bije rekord w grze na fortepianie

29.01.10

Romuald Koperski rozpoczął przed południem próbę pobicia rekordu Guinnessa na wykonanie najdłuższego koncertu fortepianowego. 54-letni podróżnik z Gdańska musi wytrzymać ponad 101 godzin i 7 minut, bo tyle wynosi wciąż obowiązujący rekord ustanowiony przez Węgra Charlesa Brunnera.

RSS

MON szuka alternatywy dla Patriotów

08.06.10

Zakup przez Polskę Patriotów stoi pod znakiem zapytania. Ministerstwo Obrony Narodowej sonduje możliwość nabycia systemu, który mógłby zastąpić amerykańskie rakiety – wynika z informacji „Wprost”.
Fot. Wikipedia

RSS

Kto odwiedził prosektorium: Tajemnice identyfikacji zwłok Olewnika

08.02.10

W 2006 roku, podczas identyfikacji zwłok Krzysztofa Olewnika, działy się rzeczy dziwne i sprzeczne z procedurami. Okazuje się, że w dniu, w którym znalezione szczątki umieszczono w prosektorium, ktoś w tajemnicy, bez obecności prokuratury, wszedł do pomieszczenia i przebywał tam kilkadziesiąt minut.

RSS

Dane o produkcji nie zaskoczyły rynku

22.05.13

Dziś złoty najwięcej zyskał do funta i to nie za sprawą danych z polski, a dzięki danym z Wielkiej Brytanii, Na pozostałych parach obserwujemy względny spokój, podobnie jak i wczoraj, ponieważ w kalendarzu nie było zaplanowanych istotnych ,,,

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Ten naród podróżuje na potęgę. Ich pieniądze zalewają świat

08.05.17

Materiał z programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

RSS

Przegląd "olimpijczyków jutra". Polacy mają już dwa medale

22.02.13

- To jest szansa na to, żeby przyjrzeć się młodym kadrom - mówi o odbywającym się w rumuńskim Braszowie Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży minister sportu Joanna Mucha.

RSS

Rottweiler dwa razy zaatakował dzieci. Czterolatek w ciężkim stanie

01.05.14

Ataki w odstępie kilku dni.

RSS

N. Zelandia usunie biblijne sygnatury z celowników

22.01.10

Nowa Zelandia poinformowała , że usunie biblijne sygnaturki z wizjerów karabinów używanych przez jej żołnierzy w Afganistanie, ponieważ uważa, że są w tym kontekście niestosowne - mogłyby prowadzić do napięć na tle wyznaniowym.

RSS

Giełda i złoty tracą

29.09.15

Lekkie pogorszenie nastrojów na rynkach globalnych spycha w poniedziałek rano warszawskie indeksy oraz lekko osłabia złotego, Pierwsza połowa dnia na obu rynkach ma szansę upłynąć pod znakiem podaży, Dane z USA i zachowanie Wall Street ,,,

RSS

Afera na torze saneczkowym. Rosjanie podgrzali lód?

15.02.14

Kanadyjczycy oskarżąją Rosjan, że specjalnie podgrzali lód, by spowolnić ich saneczki.

RSS

Prowadzili śledztwo smoleńskie, trafią do zwykłej służby wojskowej

22.03.16

Potwierdza oficjalnie Naczelna Prokuratura Wojskowa po artykułach tvn24.pl

RSS

Firmy muszą mieć się na baczności. Surowe kary za "puste" faktury

22.08.17

Ostrzega Ministerstwo Finansów.

RSS

Odreagowanie

22.03.14

Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych odbywały się w trzeci piątek marca, który zawsze przynosi dzień rozliczenia instrumentów pochodnych, W efekcie gracze nauczeni doświadczeniami z przeszłości wstrzymują się od ,,,

RSS

Zajmujemy 10. miejsce na świecie: Polska światowym liderem. W spamie!

08.04.10

Co trzydziesty fałszywy e-mail pochodzi z Polski. Z najnowszego raportu Panda Security wynika, że nasz kraj zajmuje dziesiąte miejsce na świecie pod względem produkcji spamu. "Staliśmy się specjalistami w tym mało prestiżowym procederze" - mówią eksperci.

RSS

Wniosek o przesłuchanie Komorowskiego i Tuska

01.07.10

      Berliński adwokat Stefan Hambura wysłał do Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie wnioski o przesłuchanie pełniącego obowiązki prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz premiera Donalda Tuska. Adwokat reprezentuje syna Anny Walentynowicz oraz brata Stefana Melaka. Anna Walentynowicz i Stefan Melak zginęli w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia.
      Jak zaznaczył w rozmowie z IAR Hambura przesłuchanie premiera i marszałka Sejmu ma wyjaśnić, jak wyglądały polsko-rosyjskie ustalenia co do sposobu prowadzenia śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej.
      Adwokat przypomniał, że tuż po katastrofie prezydent Rosji zapewniał polskiego premiera, iż śledztwo będzie prowadzone wspólnie przez prokuratorów z obu krajów. Hambura zastanawia się zatem, czy strona rosyjska proponowała naszym władzom wspólne prowadzenie śledztwa na innych zasadach niż to przewiduje Konwencja Chicagowska, ale polskie władze nie skorzystały z tej możliwości. Hambura chce wyjaśnić kto odpowiada za ewentualną zmianę procedury - Donald Tusk, Bronisław Komorowski, czy też inna osoba.
      Adwokat przekonuje, że złożenie wniosku do Wojskowej Prokuratury Okręgowej nie ma związku z  kończącą się kampanią prezydencką. Jak wyjaśnił przez ostatnie dni zbierał informacje w tej sprawie i dopiero teraz mógł złożyć wspomniane wnioski. Zaznaczył, że chciał to zrobić jak najszybciej, gdyż - jak powiedział - "każdy dzień, który upływa od katastrofy smoleńskiej, oddala nas od dotarcia od prawdy".
      Premier Donald Tusk już wcześniej zapowiadał, że tak jak wszyscy urzędnicy państwowi zaangażowani w sprawę wyjaśniania katastrofy, będzie do dyspozycji prokuratury.
 

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny