Dolar australijski obawia się cięcia stóp przez RBA, a szwajcarski frank działań SNB

01.02.15

Australijska waluta jest dzisiaj w wyraźnym odwrocie po tym, jak powróciły spekulacje dotyczące możliwego cięcia stóp procentowych przez RBA już 3 lutego, Wywołał je artykuł wpływowego komentatora wydarzeń ekonomicznych w Herald Sun, ,,,

Strategia wait-and-see popularna wśród inwestorów na rynku miedzi, Po ubiegłotygodniowych zniżkach, bieżący tydzień na rynku miedzi przynosi zdecydowaną poprawę nastrojów, Notowania tego surowca, które w poniedziałek zeszły nawet do ,,, Przeczytałem i osłupiałem. Fragment wywiadu, którego udzieliłem, został kompletnie przekręcony - tak Bogdan Borusewicz wyjaśnia sprawę jego wypowiedzi dla rosyjskiego tygodnika "Ogoniok". Marszałek Senatu tłumaczy, że mówiąc o sporach i kłótniach, które wkrótce powrócą, wcale nie miał na myśli stosunków polsko-rosyjskich. Dwóch mieszkańców Opola zostało wylegitymowanych i przewiezionych na posterunek w Leśnicy (opolskie). Powód? Transparent o treści "Przyszła pora na AntyKomora. Wolność słowa jest niezdrowa", z którym mężczyźni stali na trasie pochodu zmierzającego na uroczystości z udziałem prezydenta Komorowskiego. – Chodziło o to żeby nie robić zamieszania wśród pielgrzymów – tłumaczyła w rozmowie z tvn24.pl rzeczniczka policji w Strzelcach Opolskich, Beata Kocur.Student miejscowej uczelni zaatakował w metrze w Tajpej, stolicy Tajwanu. Wkrótce na polskich stadionach policja usunie się w cień, a niemili ochroniarze w odstraszających uniformach znikną. Zastąpią ich stewardzi, uśmiechnięci i służący pomocą. Znając polskich pseudokibiców, można mieć wątpliwości, czy to słuszne posunięcie. A jak Wy sądzicie? Od godz. 20 mogli państwo oglądać debatę kandydatów na prezydenta Jarosława Kaczyńskiego i Bronisława Komorowskiego. Kto państwa zdaniem w niej zwyciężył? Prosimy o głosy w sondzie portali tvn24.pl i onet.pl

Czujemy się wykorzystani. Prezesi straszyli, że jest kryzys, trzeba oszczędzać, ciąć zatrudnienie. Godziliśmy się, by zachować pracę. Ale firmy mają zyski. Koniec wyrzeczeń - mówią związkowcy. Płaca minimalna to 1317 zł, czyli 42 proc. średniej krajowej. Związkowcy domagają się podniesienia jej do połowy średniej.

Pewien Nowozelandczyk wystawił na aukcji internetowej... dwa duchy. W buteleczkach. O nietypowej transakcji informuje "The Daily Telegraph". "Web Therapy" to pierwszy polski serial komediowy stworzony specjalnie dla player.pl.

Partia zamierza wprowadzić nowe zasady kontaktów posłów z mediami. Kary mają być surowe. Oszuści wyłudzają dane do konta. W "Faktach po Faktach" o wewnętrznych wyborach w PO.Ostatnie trzy dni handlu w 2013 roku inwestorzy rozpoczęli od zakupów, Poranny handel odbywał się w warunkach permanentnej niepewności, co do wyników negocjacji Republikanów i Demokratów w sprawie klifu fiskalnego, Adam Małysz zajął drugie miejsce w konkusie skoków narciarskich w fińskim Lahti. Wygrał dwukrotny mistrz olimpijski z Vancouver - Szwajcar Simon Ammann, który umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Trzecie miejsce zajął Austriak Thomas Morgenstern.
Adam Małysz w pierwszej serii skoczył 126 metrów. W drugiej poszybował na 130 metrów. Amman objął prowadzenie za skok na 128 metrów. W drugiej próbie uzyskał najdalszą odległość - 131 metrów, pieczętując kolejne zwycięstwo.
W pierwszej serii znakomicie spisał się Kamil Stoch, który skoczył 120,5 metra, co dawało mu 6. miejsce. Drugi skok był mniej udany - 114,5 metra i ostatecznie Polak zakończył konkurs na 18. miejscu.
Pozostali dwaj Polacy odpadli po pierwszej serii. Łukasz Rutkowski po skoku na odległość 106 metrów zajął 43. miejsce, a dwie pozycje niżej uplasował się Stefan Hula, który uzyskał 100,5 metra.
W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Simon Ammann przed Gregorem Schlierenzauerem i Thomasem Morgensternem. Adam Małysz jest nadal szósty.

Blisko połowa Polaków (44 proc.) pieniądze z 500 plus wydaje na potrzeby całej rodziny - pokazało najnowsze badanie CBOS. Żadna z badanych osób nie zamierza rezygnować z pracy ze względu na otrzymywane świadczenie. Natomiast 1 proc. pytanych przyznało, że planuje zmniejszyć bądź już zmniejszyło wymiar czasu pracy.

RSS

Premier spotkał się z Leszkiem Millerem

22.10.11

Premier Donald Tusk spotkał się w piątek z szefem klubu parlamentarnego SLD Leszkiem Millerem - poinformowało CIR. Godzinna rozmowa dotyczyła organizacji pracy w Sejmie, miała charakter kurtuazyjny - mówił Miller. Uciął też spekulacje o ewentualnej koalicji PO-SLD.

RSS

25 kilometrów wielkich tropów dinozaurów

29.03.17

Niezwykły odkrycie.

RSS

Dobry początek tygodnia

29.04.14

Słaba sesja w Azji nie przestraszyła inwestorów w Europie, którzy nadal kupują akcje, W równie dobrych nastrojach zaczęła się sesja na Wall Street, Nastrojów nie psują kolejne sankcje nałożone na Rosję, a dodatkowo mimo świątecznego ,,,

RSS

Marek Markiewicz już z legitymacją: Był w KRRiT, miał taksówkę, dziś jest w PiS

15.03.10

Był dziennikarzem, posłem, był szefem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, był też taksówkarzem. Od teraz jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Odebranie legitymacji PiS otwiera Markowi Markiewiczowi drogę do kandydowania na fotel prezydenta Łodzi.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Ukraina: Milicja grozi przewoźnikom pomagającym opozycji

08.09.10

Ukraińska milicja drogowa grozi odebraniem licencji przewoźnikom, którzy wynajmują autobusy dla uczestników protestów opozycji, zaplanowanych we wtorek przed siedzibą Rady Najwyższej (parlamentu) w Kijowie - poinformowały media na Ukrainie.

RSS

Wszystko przez brak pieniędzy: Prokuratorscy asesorzy idą na bruk

08.07.10

Zamiast ścigać bandytów - trafią na bruk. W tym roku pracę straci 24 prokuratorskich asesorów. Przyczyna to niedopracowane przepisy i brak pieniędzy.

RSS

Prezydent kazał wykastrować rzeźbę

01.07.10

Afera obyczajowa w Zielonej Górze. Przed miejscowym aquaparkiem stanęła rzeźba przedstawiająca nagą parę uprawiającą gimnastykę. Kłopot w tym, że jej brzydsza połówka miała wyeksponowane przyrodzenie. To tak nie spodobało się prezydentowi miasta, że bogu ducha winną figurę kazał wykastrować.

RSS

Rząd przejmuje dom Hitlera. Wyburzenie niewykluczone

12.07.16

Dom urodzenia Adolfa Hitlera w austriackim mieście Braunau przy granicy z Bawarią zostanie wywłaszczony - zadecydowała rządząca w Austrii koalicja socjaldemokratów i ludowców (chadeków).

RSS

Reformy w Atenach. Strach na rynkach

22.02.17

Grecy zgodzili się na pakiet reform strukturalnych mających wejść w życie od 2018 roku, Zgoda ta jest krokiem w przyznaniu Atenom kolejnej rundy pomocy, Na rynkach rośnie strach przed wyborami w Europie

RSS

Bajońskie wynagrodzenie gwiazdora: Zobacz, ile Depardieu zarobił w Polsce

08.07.10

Jest jedną z największych gwiazd europejskiego filmu. W zasadzie żadna superprodukcja kręcona we Francji nie może się bez niego obejść. Ale Gerard Depardieu nie gardzi również zleceniami z zagranicy. Ile zarobił reklamując polski bank?

RSS

Katalończycy proszą Komisję Wenecką o radę

01.06.17

Szef rządu autonomicznego Katalonii Carles Puigdemont ogłosił w regionalnym parlamencie w Barcelonie zamiar przeprowadzenia referendum niepodległościowego. Zwrócił się też do premiera Hiszpanii Mariano Rajoya, by poinformował, jak chce powstrzymać plebiscyt.

RSS

Zaginiony w Rosji dyplomata z Korei Północnej odnalazł się w Seulu

19.08.16

RSS

Najnowszy sondaż CBOS: Kaczyński zdobywa coraz większe zaufanie

29.06.10

W największym skrócie najnowszy sondaż dotyczący zaufania do polityków można podsumować tak: Bronisław Komorowski traci, Jarosław Kaczyński zyskuje. Czy kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości wystarczy czasu do niedzieli, by odrobić straty?

RSS

Zawisza rozjechał "Pasy"

15.09.13

19 lat bydgoski Zawisza czekał na wygraną w Ekstraklasie. Czekanie skończyło się w sobotę - podopieczni Ryszarda Tarasiewicza pewnie ograli Cracovię 2:0.

RSS

Polka nagrodzona przez Roberta Redforda. "Jestem w szoku!"

29.01.15

Film Pauliny Skibińskiej został nagrodzony na najbardziej prestiżowym na świecie festiwalu filmów niezależnych - Sundance Film Festival 2015.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny