Kum Putina znów na scenie. Przywiózł go ambasador Rosji

01.02.15

Prorosyjski Wiktor Medwedczuk w misji ukraińskiej?

Indeks WIG20 ma za sobą fatalny tydzień, gdyż od poniedziałku stracił ponad -2,5%, a perspektywy wciąż nie są optymistyczne, Na wykresie doszło bowiem do istotnych technicznie zmian polegających m,in, na pokonaniu przez indeks linii trendu ,,, To nie był efekt romansu. Koniec procesu w sprawie nadużyć w gdańskim wymiarze sprawiedliwości.Nie tylko kobiety zasługują na to, by rywalizować o miano najlepiej ubranej. Współczesnemu mężczyźnie czysta koszula i wyszorowane paznokcie nie wystarczą. Za wyczucie stylu można zebrać cenne punkty - również w oczach płci pięknej. Przedstawiamy ranking najlepiej ubranych mężczyzn 2009 r. Do czwartkowej aukcji zamiany na rynku stopy procentowej dominowały wzrosty cen obligacji skarbowych, W naszej ocenie było to jednak tylko odreagowanie po środowej przecenie, do jakiej doszło przed wieczorną publikacją ?minutes? Fed,

Odpowie za tytuł pod materiałem ze szkolenia irańskich kobiet w sztukach walki. Zostały one nazwane w nim "zabójczyniami".

Adwokat jest podejrzany o kierowanie grupą przestępczą, wyłudzenie 14,5 mln zł z PFRON i pranie brudnych pieniędzy. Rosja znajduje się na trzecim miejscu na świecie pod względem liczby samobójstw nastolatków (15-19 lat), przy czym w Rosji chłopcy 3,5 razy częściej niż dziewczęta kończą w ten sposób życie - wynika z opublikowanych w środę danych UNICEF i resortu zdrowia.

Krył się w bananach. Z pierwszego dnia mistrzostw świata w lotach w czeskim Harrachovie najbardziej zadowolony może być fenomenalny ostatnio Severin Freund. Niemiec oddał dwa najdłuższe skoki i prowadzi na półmetku rywalizacji ze sporą przewagą nad konkurencją. Kamil Stoch jest piąty. Dzisiejsze notowania, jak i kilka nadchodzących, mogą przynieść odreagowanie styczniowych spadków na złotym, Poprawie sentymentu wokół walut rynków wschodzących pomagają decyzje Amerykanów i Japończyków dotyczące ich polityki ,,,Papież Franciszek postanowił dopuścić kobiety do obrzędu obmycia stóp podczas mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. Zmiana ta sankcjonuje faktycznie to, co sam uczynił w pierwszym roku pontyfikatu, gdy umył nogi dwóm kobietom w więzieniu dla nieletnich. Klienci nie chcą lokat z 3-proc, odsetkami i zabierają pieniądze z banków, W maju depozyty gospodarstw domowych stopniały o 2,7 mld zł, Z nawiązką zrekompensowali to jednak przedsiębiorcy, którzy zwiększyli oszczędności o 5,6 mld zł, ,,, Posłowie PiS odmówili udziału w prezydium sejmowej komisji ds. służb specjalnych - poinformował poseł Jarosław Zieliński. Uzasadniał, że nie chcą brać udziału w fikcji, jaką jest - według nich - sejmowy nadzór nad specsłużbami. To "akcja polityczna" - uważa szef komisji Włodzimierz Karpiński (PO).

RSS

Czas podsumowań i prognoz

29.12.12

Ostatni tydzień roku jest czasem niezbyt dużej dynamiki na rynku naftowym i paliwowym, Wynika to z jednej strony z niewielkiej ilości wydarzeń mogących stymulować zmiany - z drugiej zaś spojrzenia zainteresowanych kierują się już ku nowemu, ,,,

RSS

Protest taksówkarzy przeciwko Uberowi

01.05.16

W większych miastach Portugalii zgromadziły się w piątek tysiące taksówek i zablokowały ruch uliczny. Ich kierowcy protestowali przeciwko amerykańskiej firmie Uber, która dzięki aplikacji na smartfony oferuje tanie przejazdy.

RSS

Amber Gold uruchamia kolejne Punkty Obsługi Klienta (POK)

22.07.11

W przeciągu ostatniego tygodnia Amber Gold uruchomił kolejne Punkty Obsługi Klienta na Pomorzu, Od 20 lipca otwarty jest POK w Tczewie, tydzień wcześniej 13 lipca otwarto POK w Wejherowie, Tym samym liczba placówek Amber Gold na terenie kraju przekroczyła

RSS

Niemcy z Ghaną wymieniały się razami, na koniec obustronny nokaut

22.06.14

Niemcy i Ghana rozegrały fantastyczny mecz.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Raport: Korea Północna przeprowadza ataki hakerskie, by zdobywać pieniądze

29.07.17

Izolowana na arenie międzynarodowej Korea Północna stoi za rosnącą liczbą ataków hakerskich, przeprowadzanych na instytucje finansowe w różnych krajach na świecie w celu zdobywania pieniędzy w obcych walutach - informuje w raporcie rządowa agencja Korei Południowej.

RSS

Prąd poraził robotników. Trzy osoby nie żyją

22.11.14

Mężczyźni budowali halę przeznaczoną na magazyny, warsztaty i pomieszczenia biurowe.

RSS

"Obezwładniająca" biała księga

08.07.11

Biała księga dotycząca kulisów katastrofy smoleńskiej, zaprezentowana przez Antoniego Macierewicza jako wynik pracy zespołu sejmowego pracującego pod jego przewodnictwem, to zapis fobii autora i potwierdzenie założonych wiele miesięcy temu tez. Jakich? Winnymi katastrofy są Rosjanie i polski rząd, którzy doprowadzili do katastrofy samolotu prezydenckiego. Niewykluczone, że doszło do tego w wyniku zamachu.

RSS

Amerykanie wydali 52 mld USD na otwarcie sezonu zakupów

29.11.11

Optymizm amerykańskich konsumentów, którzy podczas weekendu po Święcie Dziękczynienia, który tradycyjnie otwiera sezon świątecznych zakupów w Ameryce, wydali rekordowe 52,4 mld USD, przyczynia się do znaczącego odbicia na rynkach ryzykownych aktywów na pi

RSS

Taksówką doprowadził do kolizji i odjechał. Zatrzymał go płot, więc dalej uciekał pieszo

22.04.14

Policja szuka kierowcy.

RSS

Czy przebijemy marcowe minima?

29.11.15

Na początku tego tygodnia mogło się jeszcze wydawać, że euro ma na głównej parze szansę wzmocnić się w bardziej znaczący sposób, Rynek z początku wędrował powyżej 1,06 ? ale z drugiej strony nie zdołał nawet dobić do 1,07 czy tym ,,,

RSS

W oczekiwaniu na niedzielne rozmowy

29.12.12

Pojawiły się nocne dane makro z Japonii, po których obserwujemy dynamiczne zniżki na parze USDJPY, Teraz para ta oscyluje przy 86,148 JPY a nocne maksima, jakie ma za sobą, to 86,625 JPY, Dane z Japonii wskazały wstępnie za grudzień PMI na ,,,

RSS

Odwracanie obwodnicowej logiki

08.01.11

Miało być pięknie wyszło jak zawsze. Obietnice o bezpłatnych autostradowych obwodnicach miast odjechały w siną dal: bezpłatne będą tylko niektóre - i tylko w ruchu lokalnym. Co to oznacza dla kierowców? Czy ulice dużych miast zostaną rozjechane przez TIR-y, a wydane przez samorządy na ich remont pieniądze okażą się wyrzucone w błoto?

RSS

Pomoc dla powodzian powinna być zwolniona z VAT

29.05.10

Pomoc dla poszkodowanych w wyniku powodzi powinna obejmować wszystkie podmioty, w tym także przedsiębiorców - uważa Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej, wiceprezes Eurochambres, komentując przedstawiony do konsultacji projekt rozporządzenia Ministra Finansów.

RSS

Mordy, kamienowanie, obcinanie głów. "Państwo Islamskie to zbrodniarze"

15.11.14

ONZ apeluje o postawienie winnych tych przestępstw przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym.

RSS

Fundusze hedgingowe w styczniu 2012

15.02.12

Po ubiegłorocznych spadkach w styczniu 2012 roku fundusze hedgingowe osiągnęły bardzo dobre wyniki zarządzania, Niewątpliwie wpływ na to miała korzystna koniunktura na rynkach akcji,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny