Kum Putina znów na scenie. Przywiózł go ambasador Rosji

01.02.15

Prorosyjski Wiktor Medwedczuk w misji ukraińskiej?

Za nami kolejna sesja europejska, która przyniosła mieszane zachowanie inwestorów, Rozpoczęliśmy od dobrych nastrojów, dzięki czemu kurs EUR/USD wzrósł w okolice 1,4050, Niestety później nastroje zaczęły się pogarszać, co przełożyło się na spadki kursu, P 2 tysiące klientów upadłego biura podróży Selectours jest w tej chwili za granicą, głównie w Egipcie, Maroku, Tunezji i Turcji. Biuro już zapowiedziało, że nie pokryje kosztów powrotu tych turystów do Polski. Zajmie się tym Mazowiecki Urząd Marszałkowski. Dwa rekordy Polski były ozdobą pierwszego dnia 59. halowych lekkoatletycznych mistrzostw kraju w Toruniu. Absolutny w skoku wzwyż wynikiem 2,02 ustanowiła Kamila Lićwinko, a juniorek na 60 m czasem 7,21 - Ewa Swoboda.O rozmowie poinformowało rosyjskie MSZ. Anne Applebaum nie żałuje, że jej mąż nie będzie kandydatem na prezydenta. Ale w refleksjach, które opisała w artykule w internetowym magazynie "Slate", można wyczuć nutkę żalu. "To bardzo denerwujące obserwować jak całkowicie nierozpoznawalna wersja kogoś, kogo zna się raczej dobrze, dostaje się do sfery publicznej" - tłumaczyła. Potężny atak zimy sparaliżował duńską wyspę na Bałtyku, Bornholm. Miejscowe władze poprosiły o pomoc, ponieważ nie mogą sobie poradzić z śniegiem, który zasypał drogi. Mieszkańcom wyspy coraz bardziej doskwiera brak lekarstw i opału.

W nocy poznaliśmy pakiet dobrych danych z dwóch głównych państw Azjatyckich, Dług w USA nie taki straszny jak go malują, Dane z Europy bez większego echa

"Kiedy spotka się pan z Bogiem, o co pan zapyta" - dociekał Szymon Hołownia w wywiadzie z Krzysztofem Piesiewiczem. "Boga o nic się nie pyta. Jego się słucha" - odpowiedział senator. "Ale On zada pytanie: po coś tam poszedł?" - zauważył Hołownia. Po chwili słychać było szloch. Bez porozumienia zakończyła się czwartkowa tura negocjacji związku pracowników twórczych TVP z zarządem spółki. Związek "Wizja" nie zamierza jednak ogłaszać zapowiadanego strajku i nadal chce rozmawiać. W poniedziałek ma być znany termin kolejnych negocjacji.

Miasto się rozwijało i szybko bogaciło, ale jego mieszkańcy stali się chciwi. Hossa na rynkach finansowych coraz bardziej przybiera surowcowy charakter, W ostatnich dniach ceny towarów mocno podskoczyły i prawie w całości zniwelowały straty poniesione w II dekadzie listopada, Co więcej, przed tym rynkiem wciąż widać spore ,,, Prezydent Syrii Baszar el-Asad złożył w Sądzie Konstytucyjnym swą oficjalną kandydaturę na urząd szefa państwa - poinformował przewodniczący parlamentu. Wybory prezydenckie odbędą się 3 czerwca. Asad ubiega się o trzecią z rzędu kadencję.Celowo spowalniał kolegę z teamu Nico Rosberga. Zapytaliśmy warszawskich kierowców, co myślą zmianie przepisów. Do przestępstwa doszło w czerwcu ub. roku.

RSS

Dziwne: Dlaczego polscy alpiniści nie zadzwonili po pomoc?

08.11.10

Wiadomo więcej o okolicznościach, w jakich w ostatni weekend w Alpach zginęło trzech polskich alpinistów. Austriaccy prokuratorzy znają już wyniki sekcji zwłok i są po pierwszych przesłuchaniach. I mają kolejne pytanie, na które szukają odpowiedzi.

RSS

Pięciu Polaków rannych w Austrii

08.08.10

Pięcioro Polaków zostało rannych, w tym jedna kobieta ciężko, w wypadku drogowym, do którego doszło w piątek na autostradzie A-2 w Techelsbergu w Karyntii - poinformowała austriacka policja.

RSS

"Ci ludzie owszem rozjadą się, ale być może coś w ich duszach zostanie"

29.07.16

Eksperci komentowali w TVN24 drugi dzień wizyty Franciszka w Polsce.

RSS

Szef Samoobrony wystartuje w wyborach: Lepper chce być prezydentem

22.03.10

Andrzej Lepper, szef Samoobrony, nic sobie nie robi z wyroku za seksaferę. Były wicepremier zapowiada, że wystartuje w jesiennych wyborach prezydenckich. Polityk twierdzi też, że ustawa, która nie pozwala startować osobom prawomocnie skazanym jest pisana po to, by zablokować jego start w wyborach.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Profesor mówi: będzie kara

29.05.11

Pod Pałacem Prezydenckim stoją już drugi miesiąc. O sobie mówią: ostatni przyczółek wolnego słowa. Przyczółek się broni, ale i atakuje. Propisowscy profesorowie wykładają na przyczółku o nadchodzącej karze i o rozliczeniach.

RSS

Leniwie na forexie i giełdach, ciekawiej na ropie

22.07.15

Złoty pod wpływem notowań EUR/USD, realizacja zysków na europejskich parkietach oraz wzrostowe odbicie na ropie, Tak mniej-więcej prezentuje się sytuacja na rynkach finansowych we wtorkowe popołudnie,

RSS

MAEA chwali Japonię za redukcję promieniowana wokół Fukushimy

15.10.11

Grupa ekspertów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) pochwaliła rząd Japonii za działania podjęte w celu redukcji promieniowania w rejonie elektrowni Fukushima Daiichi.

RSS

Sztorm na Bałtyku. Nawet 9 stopni

01.02.13

Fale wyrzucały dziś na brzeg bryły lodu.

RSS

Oszust z lotnisk wpadł po dekadzie. Przemierzył Europę na koszt bogatych kobiet

01.05.15

Uczynił z oszustw swój sposób na zycie.

RSS

O krok od przepaści

01.01.13

Jeden dzień pozostał aby uzgodnić kompromis i uniknąć fiskalnego klifu w Stanach Zjednoczonych, Projekt porozumienia miał zostać wypracowany przez Demokratę Harrego Reida i reprezentanta Republikanów Mitcha McConnella i przedstawiony wczoraj ,,,

RSS

Czarny weekend w Manchesterze. United i City poskromione

29.09.13

Sypnęło niespodziankami w 6. kolejce Premier League. Swoje mecze przegrały oba kluby z Manchesteru. O ile wyjazdowej porażki City z Aston Villą 2:3 nie należy zaliczać do miana sensacji, to już blamaż United na własnym boisku z West Bromwich zakończony klęską 1:2 - jak najbardziej.

RSS

Tak staruszka zapędza polityka SLD w kozi róg: Proste pytanie i Napieralski zbity z tropu

15.06.10

Polityk to lawirant. Ale wystarczy zadać mu proste pytanie i czar pryska. Pewna kobieta postanowiła zapytać Grzegorza Napieralskiego, skąd weźmie pieniądze na naprawę służby zdrowia. Film z rozmowy bije w sieci rekordy popularności. Niby jest zabawny, a jednak jakoś przygnębia...

RSS

Wartość jena w górę po komunikacie BoJ

01.08.16

Bieżący tydzień przynosił liczne spekulacje dotyczące dalszych działań Banku Japonii w kwestii polityki monetarnej tego kraju, Dzisiaj ta niepewność została zlikwidowana za sprawą publikacji decyzji BoJ dotyczącej kolejnych kroków ,,,

RSS

Szanse na obniżkę maleją

08.10.12

Ceny na stacjach stanęły na poziomach z ubiegłego tygodnia, ale nie znaczy to, że stabilizacja będzie trwać w dalszym ciągu, Na świecie impulsy podwyżkowe dla ropy i produktów pochodnych dopiero się pojawiają, ale już teraz trudno je bagatelizować, Kierow

RSS

Bilety za 22 zł? Hofman, Rogacki i Kamiński mogli zaoszczędzić ponad 2 tys. zł

15.12.14

Choć posłowie deklarowali, że pojadą samochodem, to polecieli do Paryża tanimi liniami - podaje "Newsweek".

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny