Kum Putina znów na scenie. Przywiózł go ambasador Rosji

01.02.15

Prorosyjski Wiktor Medwedczuk w misji ukraińskiej?

W piątek w USA zaczną wchodzić w życie automatyczne cięcia budżetowe w wysokości 85 mld dolarów. Mija termin, do kiedy Kongres miał znaleźć lepsze, alternatywne rozwiązanie, jak zmagać się z ponad 11 bln długu USA. Ucierpią m.in. nauczyciele, najbiedniejsze rodziny, system opieki zdrowotnej oraz armia. Zawieszony prezydent FIFA Sepp Blatter zasugerował, że jeszcze przed oficjalnym głosowaniem istniało porozumienie w sprawie wyboru Rosji na gospodarza mistrzostw świata w 2018 roku. W rozmowie z rosyjską agencją TASS Szwajcar mówił o "dyskusji" w 2010 roku na temat tego czempionatu globu. Ciekawe są też jego relacje dotyczące wyboru Kataru na gospodarza MŚ 2022. Europejski Bank Centralny ogłosił, że najstarszy bank na świecie potrzebuje aż 8,8 mld euro (9,2 mld USD) aby poprawić swój bilans, Obliczenia oparte są na wynikach stress testu 2016 ? podał bank w komunikacie w poniedziałek powołując ,,,To będzie dla niego najtrudniejszy mecz w życiu. Mecz o powrót do sportu. Lekarze dają mu minimalne szanse, ale on nie ma zamiaru się poddawać. "Zrobię wszystko, by jeszcze wrócić" - mówi Karol Bielecki, jeden z najlepszych polskich piłkarzy ręcznych. Szczypiornista w jednym z meczów towarzyskich stracił oko. Piątek, na rynku euro/dolara przebiegał już bez większych niespodzianek, Brak nowych impulsów spowodował, że kurs EUR/USD praktycznie przez całą dzisiejszą sesję utrzymywał się w okolicach czwartkowego zamknięcia, Podjęta przed południem próba ataku na,,, To będzie główne wydarzenie nadchodzącego tygodnia, Tymczasem inwestorzy nie wierzą w to, że Bernanke byłby skłonny na bardziej zdecydowane działania w kwestii QE3 i stawiają na Summersa?

Prof. Jadwiga Staniszkis w "Tak jest".

Zima zaciska coraz ściślejszą pętlę wokół Europy Środkowej i Polski. Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze wydał wyrok, w którym orzekł, że wojska jugosłowiańskiej armii ludowej nie popełniły zbrodni ludobójstwa w Vukovarze.

Niesiony dobrym wynikiem wczorajszej sesji w USA, a przede wszystkim nadziejami na wzrosty na Wall Street po publikacji raportu Apple'a, który zaskoczył analityków, WIG20 zaczął dzień od wzrostów, Od rozgrzewki i walki z cieniem rozpoczęły się otwarte dla mediów treningi Tomasza Adamka i Witalija Kliczki. Przybyłych do wrocławskiego centrum handlowego kilkuset kibiców polski bokser zapewnił, że Ukrainiec - choć wielki faworyt - nie będzie miał z nim łatwo. - W sobotę zobaczycie Adamka wojownika - zadeklarował. Zajęcia Polaka Kliczko oglądał z wielką uwagą.

Ekspert: wygłaszane teksty dobre by były do cioci na imieniny. Tusk: rozmawiałem z nią później, siedziała załamana. Ale absolutnie załamana.Pozostanie Szkocji w granicach Wielkiej Brytanii poprawia nastroje na rynku, Zmiany wartości jena będą głównym tematem na FX w najbliższych tygodniach? Kolejne spotkanie ?grupy kontaktowej? w Mińsku, Złoty pozostaje stabilny w stosunku do ,,, Czy ktoś rozsądny godzi się na to, by handel syntetycznymi środkami psychotropowymi, nieznanego pochodzenia był legalny i pozostawał poza kontrolą organów państwa? Oczywiście, że nie. Ważne jednak jest to, by sposób walki z dopalaczami nie okazał się groźniejszy w skutkach niż same dopalacze. Nadchodząca noc będzie deszczowa, a miejscami burzowa. W ciągu dnia strefa opadów obejmie cały kraj.

RSS

Można przesunąć obowiązek podatkowy w VAT?

29.11.10

Moment powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT określony został przepisami ustawy o VAT. Zatem podatnik nie może w sposób dowolny rozliczać podatku, nawet gdyby rozliczenie to było z korzyścią dla budżetu. Jednak w niektórych przypadkach, w oparciu o przepisy, może przesunąć moment powstania obowiązku podatkowego.

RSS

Tysiąc aut. W Poznaniu rusza Motor Show 2016

01.04.16

Jest czwartą co do wielkości imprezą motoryzacyjną w Europie.

RSS

"Dostaję dreszczy, gdy to czytam". Listy miłosne Marilyn Monroe na licytacji

15.11.14

Kolekcja może być warta ponad milion dolarów.

RSS

Afganistan: Karzaj wzywa talibów do złożenia broni

15.02.10

Prezydent Afganistanu Hamid Karzaj po raz kolejny wezwał talibskich rebeliantów, by złożyli broń w sytuacji, gdy siły afgańskie i międzynarodowe rozpoczęły w nocy zakrojoną na szeroką skalę ofensywę wymierzoną w ich ostatnie bastiony na południu.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Wymachiwanie szabelką albo modernizacja. Putin musi wybierać

22.06.15

Kryzys gospodarczy w Rosji zmusza rząd do cięcia budżetu obronnego - pisze "The Moscow Times".

RSS

Inflacja 80 proc. u sąsiada Polski

15.10.11

Na Białorusi inflacja przekroczyła 80 proc., po tym gdy w ciągu pierwszych 10 dni października ceny towarów i usług wzrosły o 3,4 proc. - podał w piątek portal Telegraf.by, powołując się na dane narodowego urzędu statystycznego.

RSS

Zwolennicy KOD nie mogą przyjmować komunii?

22.03.16

Kijowski pisze do kard. Nycza.

RSS

"Mam węża w łazience". Wystraszony mężczyzna dzwoni na straż

29.03.13

Do warszawskiej straży miejskiej dotarło w czwartek rano zgłoszenie: mam węża w łazience, leży na środku podłogi, zobaczyłem go po włączeniu światła – alarmował przestraszony mężczyzna.

RSS

Termopile w Grecji i na światowych rynkach, Polska uderzona rykoszetem

08.05.10

Kryzys ekonomiczno-społeczny w Grecji osiągnął apogeum, na światowych rynkach przełożyło się to na spadki różnego rodzaju aktywów, w tym ropy i paliw, Jednocześnie jednak gwałtowny spadek notuje polski złoty, W ostatecznym rozrachunku więc ceny paliw na p

RSS

Tajemnica zdemaskowana: Komu podpisała posłanka Mucha?

08.05.10

Każdy wyborca może podpisać więcej niż jedną listę poparcia dla kandydata na prezydenta. Wydaje się naturalne, że posłowie wesprą w ten sposób tylko fawortyta swojej partii. Ale nie posłanka Joanna Mucha z PO. Ona złożyła też podpis na liście konkurenta Bronisława Komorowskiego.

RSS

Gdzie ci mężczyźni? Johaug długo ich nie widziała

01.05.11

Norweskie biegaczki narciarskie Marit Bjoergen i Therese Johaug na zakończenie sezonu wystartowały w Norwegii w biegu mieszanym na 38 km z metą w Ustaoset. Johaug zajęła piąte miejsce, a mężczyźni dogonili ją dopiero na 31. kilometrze.

RSS

Tajemnica batalionu Wostok. Kadyrow nie kłamie?

08.06.14

Pierwsze doniesienia o uzbrojonych Czeczenach na ukraińskim terytorium pojawiły się już w marcu.

RSS

Krychowiak nie był potrzebny, Sevilla pewnie przyklepała awans

29.01.16

RSS

Nie tylko Chiny

08.01.16

Wydarzenia z Chin w centrum uwagi, ale gdy panika minie inwestorzy powinni powrócić do oceny kondycji gospodarki amerykańskiej, Dobre dane z USA z niewielkim wpływem na dolara, Złoty znacznie traci na wartości w środowisku wzrostu awersji do ,,,

RSS

"Często takie dymisje są wymuszane"

15.03.17

W "Kropce nad i" Ryszard Petru komentował dymisję generała Jerzego Guta.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny