Prof. Orłowski: banki nadużywały swojej pozycji. Potrzebne kary

29.01.15Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen w niedzielę spadł z roweru i złamał rękę, co zmusiło go do odwołania zaplanowanej na ten tydzień wizyty w państwach nadbałtyckich - poinformowała jego rzeczniczka. Wczorajsza wyprzedaż przypominała już panikę, szczególnie końcówka sesji, Rzadko bowiem się zdarza by rynek tak silnie spadający kończył sesję na minimach, Spadek był bardzo szeroki - z 3216 spółek notowanych na NYSE ponad 3000 zakończyło sesję pod kreską Polskie media rozpala domniemany konflikt jaki rozgrywa się w Prawie i Sprawiedliwości. W partii rzekomo toczy się spór o sukcesję po Jarosławie Kaczyńskim. Ale taki spór nie ma racji bytu. Partia to prezes, a prezes to partia. I nawet jeśli PiS przegra kolejne wybory nic się pod tym względem nie zmieni. A PiS prawdopodobnie przegra, ponieważ Kaczyńskiemu na zwycięstwie nie zależy. On chce już tylko ukarać winnych katastrofy pod Smoleńskiem.Obecny tydzień nie przynosi większych zmian na szerokim rynku, Nadal najbardziej atrakcyjną walutą pozostaje dolar, najlepszym rynkiem giełdowym Europa, a hossa na obligacjach trwa, Chorwaci pokonali Macedończyków 34:24. Niemiecka prokuratura poinformowała, że zatrzymała domniemanego sprawcę ataku z 11 kwietnia na autokar drużyny piłkarskiej Borussia Dortmund. Zatrzymany w Tybindze mężczyzna ma podwójne obywatelstwo Rosji i Niemiec. Atak nie miał podłoża terrorystycznego - poinformowali śledczy.

Premier Donald Tusk uważa, że losy Komisji Majątkowej są przesądzone. Jak podkreślił, Komisja od kilku miesięcy już nie pracuje.

Sprawca podwójnego zamachu w Norwegii Anders Behring Breivik kilkakrotnie dzwonił na policję, by się poddać, ale ponieważ nie doczekał się reakcji, kontynuował masakrę na wyspie Utoya - podał w piątek dziennik "Aftenposten", powołując się na adwokata Breivika. Ahmed Bilałow odpowiedzialny za przygotowanie swego kraju do Igrzysk Olimpijskich w Soczi w lutym 2014 r. zbiegł po tym, jak został oskarżony o malwersacje finansowe.

Nietrzeźwy kierowca audi wjechał w gości restauracji przy ulicy Portowej w Krynicy Morskiej. Do wypadku doszło dziś po godzinie 19. Cztery osoby zostały ranne, wśród nich jest dziecko. Dzisiejsza sesja mijała pod dyktando wyczekiwania na wyniki sprzedaży detalicznej z USA (grudzień), Wcześniej poznaliśmy dane dotyczące sprzedaży detalicznej w Strefie Euro, które pozytywnie zaskoczyły, lecz nie miały dużego wpływu na rynek Co jest zniewagą prezydenta RP, a co tylko oceną człowieka? - To, co powiedział Wałęsa o Kaczyńskim ("Durnia mamy za prezydenta" - red.) to ocena, a nie zniewaga. "Cham" to też jest ocena - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 poseł SLD i adwokat Ryszard Kalisz. - Powiedzenie, że "Prezydent jest ruskim agentem", to już moim zdaniem jest zniewaga - dodał.Koniec z przeciąganiem kontroli, domniemaniem winy przedsiębiorcy i dążeniem do ukarania go za wszelką cenę - takie wytyczne dostała skarbówka. Informuje o tym "Puls Biznesu". Wyjechać do ciepłych krajów, czy liczyć na to, że słońce w tym roku choć trochę pojawi się na niebie? Znamy rozwiązanie tej zagadki. Meteorolodzy przygotowali bowiem prognozę na lipiec i sierpień. Sprawdź więc, kiedy brać urlop, by porządnie się opalić.

RSS

Tragiczny wypadek w Wielkiej Brytanii. Prokurator: Polak prowadził bez licencji

15.09.17

W wypadku zginęło osiem osób.

RSS

"Niemcy nie zamierzają pomagać jakiemuś krajowi w nieskończoność"

01.07.15

Trudno było spodziewać się innej decyzji eurogrupy - oceniali wieczorem eksperci.

RSS

Czy w najbliższych dniach możemy się spodziewać spadku wartości euro?

01.05.13

Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej przebiegała dość zmiennie, Przez większość czasu wydawało się, że górą będą niedźwiedzie, ale ostatnia godzina handlu przyniosła duże odreagowanie i mocny wzrost wartości wspólnej waluty,

RSS

Cimoszewicz: Trump może wykorzystać Polskę do rozbijana Unii Europejskiej

22.06.17

Włodzimierz Cimoszewicz w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Znów mamy wojnę na górze: Tusk: Nie chcę rozbrojenia bomb atomowych

29.03.10

"Czuję się zażenowany" - powiedział Donald Tusk komentując fakt, że prezydent także interesuje się konferencją nuklearną, na którą Barack Obama zaprosił premiera. "Na pewno nie podejmę w Waszyngtonie decyzji, że się rozbroimy z naszych bomb atomowych" - uspokajał prezydenta Tusk.

RSS

Czy Draghi wesprze euro?

15.12.18

W centrum uwagi inwestorów pozostaje dzisiaj polityka pieniężna banków centralnych, Na początku sesji europejskiej o stopach procentowych decydował Narodowy Bank Szwajcarii, który utrzymał status quo jeśli chodzi o parametry polityki ,,,

RSS

Miller o przeciekach z raportu: To tylko domysły

22.07.11

Przewodniczący komisji badającej przyczyny katastrofy lotniczej z 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem, szef MSWiA Jerzy Miller, pytany o termin zakończenia tłumaczenia i publikacji raportu odparł, że ma nadzieję, iż jest to "kwestia kilkunastu dni".

RSS

Silny trend na jenie i euro

15.01.13

Od początku tego roku tematem numer jeden na rynkach pozostaje słabość japońskiej waluty, Jen pozostaje pod presją sprzedających w oczekiwaniu na bardziej agresywne luzowanie polityki monetarnej przez Bank Japonii, Rynek oczekuje, że na najbliższym posie

RSS

"Świat skończy się już w tę sobotę"

22.09.17

Amerykański numerolog David Meade wysunął tezę, że koniec świata nastąpi już 23 września.

RSS

Warszawiacy postawili na Gronkiewicz-Waltz

22.11.10

Warszawiacy wybrali urzędującą prezydent. Z proc. 51,6 proc. poparcia Hanna Gronkiewicz-Waltz zapewniła sobie reelekcję już w pierwszej turze. Tak wynika sondażu TNS OBOP dla TVP.

RSS

"Pożyczyła", nie ukradła? Plagiatowi Trump ma być winna "edukacja w Europie Wschodniej"

22.07.16

Twierdzi wykładowczyni Uniwersytetu w Chicago Monika Nalepa, której opinię opublikował "The Washington Post".

RSS

Ivica Vrdoljak odchodzi z Legii. "Warszawa moim drugim domem"

01.09.16

Chorwat Ivica Vrdoljak nie jest już piłkarzem Legii Warszawa. Mistrz Polski w środę rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron. 33-letni pomocnik spędził w stołecznej drużynie sześć lat, ale ostatnio już nie grał w pierwszym zespole.

RSS

Banki reklamują kredyty zamiast ich udzielać

29.03.11

Wciąż topnieje zadłużenie z tytułu kredytów konsumpcyjnych, Tymczasem coraz więcej banków decyduje się na kampanie reklamujące pożyczki gotówkowe, Jeśli instytucje finansowe nie zdecydują się na poluzowanie wymagań wobec kredytobiorców, to środki przeznac

RSS

Członkowie misji ONZ wydostali się z oblężenia. "Są cali i zdrowi"

01.09.14

Wszystkie filipińskie oddziały działające pod sztandarem ONZ na położonych między Izraelem a Syrią Wzgórzach Golan wydostały się z oblężenia. Żołnierze są cali i zdrowi - poinformowały w niedzielę Organizacja Narodów Zjednoczonych oraz armia Filipin.

RSS

Białoruś: 600 opozycjonistów skazanych

22.12.10

Około 600 opozycjonistów, którzy protestowali w niedzielę przeciwko reelekcji prezydenta Alaksandra Łukaszenki, zostało skazanych na kary od 5 do 15 dni więzienia - poinformował szef policji w Mińsku Leanid Farmahiej.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny