Prof. Orłowski: banki nadużywały swojej pozycji. Potrzebne kary

29.01.15Osunęła się ziemia na budowie stacji Powiśle w Warszawie. Wall Street w środę powinna była dać odpowiedź na pytanie: czy nadal obowiązuje zasada kupowania spadków, która powinna być dodatkowo wzmocniona przez zbliżający się koniec roku, czy może giełdy weszły zdecydowanie w fazę realizacji ,,, W Białowieży (Podlaskie) spłonął praktycznie doszczętnie jeden z większych i bardziej znanych kompleksów hotelowych - Dwór Soplicowo. Nikt nie ucierpiał, ale straty materialne są ogromne. Przyczyna pożaru na razie nie jest znana. Wyjaśni to śledztwo.Gdyby w czasie polskiej prezydencji udało się podpisać dwa ważne porozumienia: z Chorwacją o członkostwie w UE i stowarzyszeniowe z Ukrainą, to można by mówić o wielkim sukcesie - powiedział w piątek w Poznaniu b. prezydent Aleksander Kwaśniewski. To naprawdę nie miało większego sensu. W gospodarczym wątku debaty kandydaci wypowiadali się o sprawach, o których albo nie mieli większego pojęcia, albo na które nie będą mieli większego wpływu. Albo jedno i drugie - pisze Marcin Piasecki. Chciał powstrzymać bandytę, który demolował tramwaj. Stracił życie, bo miał odwagę przeciwstawić się bezprawiu. Dziś w Warszawie setki osób - rodzina, przyjaciele, policjanci i politycy - pożegnały Andrzeja Struja, który zmarł 10 lutego po brutalnym ataku nożownika na przystanku.

Nie tylko zbrojnie.

F. Glenn Miller Jr, oskarżony jest o zabójstwo trzech osób. Według Stanisława Czerczesowa, piłkarze Legii muszą zagrać lepiej niż w niedzielnym meczu z Cracovią, aby pokonać Club Brugge w czwartkowym spotkaniu 3. kolejki grupy D piłkarskiej Ligi Europy. - Nie możemy popełnić tylu błędów - powiedział trener Legii.

Jego aktorzy mówią trzynastozgłoskowcem. Jeszcze zanim wezmą się do pracy, dostają od reżysera listy ze szczegółowymi biografiami swoich postaci. Jeden z najbardziej osobnych i niepodrabialnych polskich reżyserów zrobił nowy film – „Baby są jakieś inne”.
W Ługańsku na wschodzie Ukrainy doszło do zamachu na przywódcę wspieranej przez Moskwę tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej, Igora Płotnickiego – doniosły w sobotę ukraińskie media. Poszkodowany w ciężkim stanie znajduje się w szpitalu. Magda Linette pokonała Szwajcarkę Stefanie Voegele 1:6, 7:5, 6:2 i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Tour w katowickim Spodku. Poznanianka jest ostatnią Polką, która została w stawce w grze pojedynczej.Mimo, że członkowie węgierskiego gabinetu starali się dziś załagodzić sytuację powstałą po ostrzeżeniach o możliwości bankructwa kraju, inwestorzy podchodzili nieufnie do inwestycji w regionie, W Polsce są już szczątki ponad 20 osób, które odnaleziono w Smoleńsku w ostatnich dniach. Nie trafiły one jeszcze do rodzin, choć bliscy ofiar zostali już o wszystkim poinformowani - ustalili reporterzy śledczy RMF FM. Dopiero w ostatnich dniach udało się w 100 procentach dokonać identyfikacji tych części ciał metodą DNA. Za nami ciekawy tydzień, Tydzień w którym wciąż rozbrzmiewały echa zeszłotygodniowej decyzji Europejskiego Banku Centralnego (ECB) o poluzowaniu polityki monetarnej, a jednocześnie na scenę wkroczył Irak, rozdając karty na rynku surowcowym,

RSS

Zginęło tam 66 górników: Polska pomoże Rosji po wypadku w kopalni

22.05.10

Polska pomoże Rosji w likwidacji skutków katastrofy w kopalni węgla kamiennego Raspadskaja na Syberii, gdzie w nocy z 8 na 9 maja doszło do dwóch wybuchów metanu, w wyniku których 66 górników poniosło śmierć, 24 zaginęło, a ponad 100 zostało rannych.

RSS

Padł rekord zimna

08.01.17

Tak mroźnego poranka tej zimy jeszcze nie było.

RSS

Przyznała się do pomocy w ucieczce dwóch morderców. "Myślała, że to miłość"

29.07.15

Jej wybranek zginął w policyjnej obławie.

RSS

Jak wynik wyborów w USA może wpłynąć na kursy walut?

08.11.16

Reakcja wielu walut na wyniki wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych wydaje się względnie łatwa do przewidzenia, Jednak nie we wszystkich przypadkach jest oczywista, Nie jest choćby dla złotego, Jak mogą zachować się kursy ,,,

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Nawałka czaruje. "Nie będziemy ściemniać, mamy plan"

08.10.14

- U zawodników jużÂ widać bardzo dużą motywację. Czują się bardzo mocni, jak i dystansują się od tego, co będzie się działo w sobotę - przyznaje selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Adam Nawałka. Przed nim dwa najtrudniejsze sprawdziany w roli szefa kadry.

RSS

Rekordowy tegoroczny deficyt palladu

22.05.14

Wzrost cen surowców energetycznych, spadek cen większości towarów rolnych ? tak pokrótce można scharakteryzować wczorajszą sesję na rynkach towarowych, Indeks CRB znów zakończył dzień praktycznie neutralnie ? symbolicznym wzrostem o ,,,

RSS

KRS zaskarży do TK zmiany w ustroju sądów

08.12.11

Krajowa Rada Sądownictwa zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego nowelizację ustawy o ustroju sądów, wprowadzającą m.in. okresowe oceny pracy sędziów i osobny pion administracyjnych pracowników sądów. Rada podjęła taką decyzję na środowym posiedzeniu.

RSS

Nowy myśliwiec rozbił się podczas testów

01.03.12

Jeden z najnowszych rosyjskich myśliwców rozbił się podczas jednego z pierwszych lotów po wyprodukowaniu. Według wstępnych ustaleń śledczych, Su-30MK2 zapalił się w locie. Dwaj piloci katapultowali się i przeżyli, ale jeden jest ranny.

RSS

Działo laserowe na samolocie to nie fikcja. Testy w ciągu roku

08.03.17

Po udanych eksperymentach z bronią laserową na okrętach.

RSS

Kontrola skarbowa się przedłuża - co zrobić?

29.07.17

Kontrole skarbowe są podstawową formą weryfikowania poprawności rozliczeń podatkowych przedsiębiorców i stanowią nieunikniony element rzeczywistości gospodarczej. Mogą być prowadzone wobec każdego podmiotu, który ma obowiązek przestrzegania przepisów prawa podatkowego. 1 marca 2017 r. weszła w życie ustawa o Krajowej Administracji Skarbowej, która wprowadziła liczne zmiany nie tylko co do struktury i funkcjonowania organów podatkowych, lecz także reguł prowadzenia kontroli skarbowej.

RSS

Przechodzi z "Przekroju" do "Wprost": Piotr Najsztub pracownikiem Tomasza Lisa

22.06.10

Sam o sobie mówił, że jest bardzo leniwy. Ale w nowym miejscu pracy może zapomnieć o błogim nicnierobieniu. Bo nowym szefem Piotra Najsztuba jest Tomasz Lis. A ten człowiek mediów znany jest z wyciskania ze swoich pracowników siódmych potów. I to niekoniecznie w miły sposób.

RSS

Zamieszanie wokół meczu. "Spotkanie Polska-Szkocja się odbędzie"

15.02.14

Zbigniew Boniek wydał specjalne oświadczenie.

RSS

Jak Polacy oceniają premiera i jego gabinet: Tusk jeszcze dobry, rząd już zły

29.05.10

Wielka powódź, z którą Polska zmaga się już drugi tydzień, może znacząco wpłynąć na ocenę pracy rządu i premiera. A jeszcze przed nadejściem wielkiej wody zarówno Donald Tusk, jak i kierowany przez niego gabinet tracili w sondażach. Rząd miał więcej ocen negatywnych niż pozytywnych. Lepiej radził sobie sam premier.

RSS

Sprawa Blidy - test dla demokracji

29.06.11

Komisja śledcza badająca okoliczności śmierci Barbary Blidy zakończyła swoją działalność i przygotowała liczący ponad 250 stron projekt raportu. Raport jest autorskim projektem przewodniczącego komisji - Ryszarda Kalisza. Główną konkluzją dokumentu jest wniosek o postawienie byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego i byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu, a także stwierdzenie, że Barbara Blida być może nie chciała popełnić samobójstwa.

RSS

Czterolatek zmarł u szamanki

15.07.10

Czteroletni chłopiec, chory na zapalenie płuc, zmarł nagle, kiedy na prośbę rodziców zajmowała się nim szamanka. Wszystko działo się w Kraju Nadmorskim na dalekim wschodzie Rosji.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny