Prof. Orłowski: banki nadużywały swojej pozycji. Potrzebne kary

29.01.15Małżonki przywódców państw środkowoeuropejskich, biorących udział w spotkaniu z prezydentem USA Barackiem Obamą w Warszawie, zwiedziły Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Wysłuchały recitalu chopinowskiego i spacerowały po otaczającym dworek parku. Niezależna telewizja Hromadske.tv opublikowała nagranie z pobicia Łucenki przez ukraińską milicję.

Kubańska firma Labiofam zapowiedziała wypuszczenie na rynek męskich perfum na cześć Ernesto "Che" Guevary oraz Hugo Chaveza.Władimir Putin świętuje 63. urodziny.
Straże miejskie mogą wnosić do sądu o ukaranie właściciela pojazdu, który odmówił. PiS nie chce organizacji Roku Rosji w Polsce oraz Polski w Rosji.

Prezydent Egiptu zaprzysiągł nowy rząd. Teki zachowali m.in. szefowie resortów obrony i spraw zagranicznych. Mimo to demonstracje nie ustają.

PiS żąda, by śledztwo po katastrofie Tu-154 Polska przejęła od Rosji. Partia Jarosława Kaczyńskiego nie zyskała jednak poparcia w Sejmie innych ugrupowań. Jednak jest umowa między naszym krajem a Moskwą, która dotyczy właśnie takich przypadków. Czy wszyscy o niej zapomnieli? Przeszedł nie więcej niż 30 metrów, "dla efektu".

W ostatnim czasie USD znalazł się w centrum uwagi, ponieważ zanotował silne umocnienie w reakcji na piątkowe wystąpienie prezes Rezerwy Federalnej (Fed) Janet Yellen podczas konferencji w Jackson Hole, w Wyoming, Jednak ruch ten był znacznie,,, Każda para rąk przyda się przy budowaniu antypowodziowych umocnień. Wiedzą o tym urzędnicy, którzy zapędzili tysiące osadzonych do pracy. Część z nich zabezpieczała budynki Ministerstwa Sprawiedliwości przy ul. Czerniakowskiej w Warszawie, którym - jeśli nie wytrzymają wały - grozi podtopienie. Oznacza to, że ostateczny jest wyrok, w którym Trybunał uznał, że w ramach procesu i uwięzienia producenta nie złamano praw człowieka.Notowania ropy naftowej rozpoczęły bieżący tydzień od wyraźnej przeceny, jednak strona popytowa się nie poddała i od wtorku notowania tego surowca odrobiły z nawiązką poniedziałkowy spadek, Cena amerykańskiej ropy gatunku WTI,,, Niemiecki parlament przyjął w dniu wczorajszym drugi pakiet pomocowy dla Grecji wart 130 mld euro, co było zgodne z oczekiwaniami rynkowymi, Kanclerz Merkel ostrzegła jednak, że nie ma stuprocentowej pewności, że drugi pakiet ratunkowy zadziała i powiedzi Ciekawy tydzień zaczyna się od dzisiejszych danych o inflacji w strefie euro i wskaźnika PMI w Chinach (opublikowany zostanie w nocy z poniedziałku na wtorek), Rynki powoli dochodzą do siebie po niemrawym G20 ? oczekiwania były spore, ale ,,,

RSS

Moda na rzeczników

08.06.10

Pomysł powołania rzecznika żołnierzy to klasyczne komplikowanie problemu, zamiast szukania racjonalnego rozwiązania.

RSS

Uwaga na opodatkowanie odsetek bankowych

22.06.11

Lokaty zakładane przez przedsiębiorców traktowane są z punktu widzenia podatkowego jak depozyty osób fizycznych - wynika z interpretacji z 28 lutego 2011r. Oznacza to, że są opodatkowane podatkiem Belki, a nie jako przychody z działalności gospodarczej, jako środki odłożone na koncie firmowym.

RSS

Odważna kreacja młodej aktorki: Jabłczyńska śmiało zaprezentowała piersi

22.01.10

Joanna Jabłczyńska nieraz prężyła się przed kamerą w kusych strojach, jednak teraz pokazała jeszcze więcej. Podczas niedawnych targów w Warszawie, aktorka paradowała w białych sukniach. Jedna z kreacji miała dekolt tak duży, że więcej odkrywał niż zakrywał. Zobacz zdjęcia!

RSS

PiS potwierdza. Wycofują się z projektu ustawy o prawie łowieckim

08.01.16

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Kupujący mieszkania rezygnują z lokalizacji zagrożonych zalaniem

29.05.10

Powódź zmienia nastawienie kupujących nieruchomości, O ile do tej pory niewielu z nich interesowało się możliwością podtopienia czy zalania, to teraz niemal każdy pyta o takie ryzyko #8211; wskazują doświadczenia doradców Home Broker, Część kupujących,,,

RSS

Czy dowóz pracownika do pracy trzeba opodatkować podatkiem dochodowym?

22.08.11

Obecnie coraz popularniejsza staje się praca poza miejscem zamieszkania, a stopień migracji siły roboczej jest znaczący. Wielu pracodawców, w związku z zatrudnieniem osób spoza bliskiego sąsiedztwa siedziby firmy, oferuje swoim pracownikom możliwość nieodpłatnego zorganizowanego dowozu do miejsca zatrudnienia. Jak zatem traktować tego typu świadczenie? Czy jest to dla pracownika dodatkowy przychód, który podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym?

RSS

Poradnik kierowcy: Nie płać mandatów! Nie daj się policji!

08.02.10

Szybko, szybciej, gaz do dechy... i nagle czerwony lizak. Jedziesz w góry? A może masz urlop? Fajnie. Zanim wskoczysz za kółko sprawdź przepisy ruchu drogowego. Dziennik.pl podpowiada jak uzbroić samochód by nie wpaść w sidła policji. Zobacz co daje ubezpieczenie. Nie warto płacić mandatów!

RSS

To nie koniec słabości złotego

15.01.12

Drugi tydzień roku przynosi zdecydowane umocnienie polskiej waluty, która z dużą nawiązką odrabia straty z pierwszych dni roku, To w zasadzie w pełni zasługa aukcji hiszpańskich obligacji, która doprowadziła do wyraźnej poprawy nastrojów na europejskim ry

RSS

Atomowy okręt podwodny spalił się przez odkurzacz

08.06.12

- Wstępne wyniki śledztwa w sprawie przyczyny pożaru na pokładzie atomowego okrętu podwodnego USS Miami wskazują, iż jego źródłem był odkurzacz - podała US Navy. Okręt częściowo spłonął pod koniec maja. Koszt naprawy wstępnie oceniono na niemal pół miliarda dolarów.

RSS

Już nie szpital, jeszcze nie dom

29.10.13

Tu trafią osoby po przeszczepie szpiku.

RSS

Zagraj o Anglię z IPN-em

29.09.10

Niemiecki bombowiec w obstawie myśliwców zbliża się do Londynu. By go powstrzymać, trzeba umiejętnie odciągnąć eskortujące go myśliwce i zadać opancerzonej maszynie decydujące trafienie. Zabawa w "Bitwę o Anglię" to najnowsza propozycja edukacyjna Instytutu Pamięci Narodowej. Podczas inauguracji wojennej gry planszowej "303" w Brukseli po stronie aliantów walczył m.in. Jerzy Buzek.

RSS

Egipt: pierwsza egzekucja zwolennika Bractwa Muzułmańskiego

08.03.15

W sobotę w Egipcie po raz pierwszy wykonano karę śmierci na zwolenniku obalonego przez wojsko prezydenta Mohammeda Mursiego. Uznano go za winnego aktów przemocy w Aleksandrii, na północy kraju - poinformowało egipskie MSW.

RSS

Czas na końcoworoczną stabilizację

29.12.12

Rok 2012 chyli się ku końcowi, co prowokuje stabilizację cen przecenionych w ostatnim czasie surowców, Inwestorzy oczekują również kolejnych branżowych publikacji, gdyż wydają się być zmęczeni ciągłą reakcją na doniesienia z Waszyngtonu,

RSS

Trampkarz by to strzelił? Fatalny kiks Albańczyka

29.11.13

Niepewna interwencja bramkarza Lechii - Mateusza Bąka - i piłka spada wprost na nogę Bekima Balaja. Albańczyk z Jagiellonii demonstruje, jak nie należy z kilku metrów kopać piłki.

RSS

Japonia: Dym w elektrowni atomowej. Wstrzymano prace

22.03.11

Prace nad podłączeniem kabli energetycznych do reaktorów nr 3 i nr 4 w uszkodzonej przez trzęsienie ziemi japońskiej elektrowni atomowej Fukushima I zostały wstrzymane po pojawieniu się dymu nad budynkami reaktorów nr 2 i nr 3 - poinformował operator elektrowni.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny