Ze strachu przed końcem świata otruli siebie i swoje dzieci

29.01.15

W domu nie było żadnych śladów walki, ale obok ciał znaleziono kubki z płynną substancją.

Kilka dni po wypadku Michaela Schumachera we Francji pojawiają kolejne relacje świadków.

Dyskusja wokół uchwały Sądu Najwyższego. Koniec listopada nie przyniósł kierowcom miłej andrzejkowej niespodzianki, Mijający tydzień jest kolejnym, w który nie obserwujemy wyczekiwanych spadków cen na stacjach paliw, Poza jednogroszowym wzrostem w cenie oleju napędowego wszystkie inne paliwa pozDziewięć osób - oficerowie rezerwy, żołnierze i cywile - usłyszeli zarzuty dotyczące "ustawiania" przetargów na sprzęt w wojsku. Według szacunków CBA straty spowodowane ich działalnością mogły sięgnąć nawet kilku milionów zł. Amerykańscy krytycy są zachwyceni Alicją Bachledą-Curuś. "Polska aktorka Bachleda jest najpiękniejszym i najbardziej urzekającym odkryciem od czasów Nastassji Kinski, ale jest o wiele lepszą aktorką" - napisał w recenzji filmu "Ondine" David Hughes, dziennikarz magazynu "Empire". Przedsiębiorcy bardzo często wykupują ubezpieczenia grupowe dla pracowników. Zwiększa to nie tylko atrakcyjność firmy jako pracodawcy ale również wpływa pozytywnie na poczucie bezpieczeństwa pracowników. Jednak nie zawsze wydatki na składki ubezpieczeniowe na rzecz pracowników są dla przedsiębiorcy kosztem podatkowym.

Ruchów na rynkach finansowych z ostatniej doby nie da się sprowadzić do wspólnego mianownika, co sugeruje, że magia końca kwartału ujawniła się nieco wcześniej, Nie traciłbym czasu na szukanie powodów siły dolara przez spadających ,,,

Astronomowie każdego dnia monitorują planety i śledzą niebo w poszukiwaniu rzadkich zjawisk. Rosja przewiduje "rozsądne" ograniczenia internetu ze względów bezpieczeństwa - zapowiedział sekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Nikołaj Patruszew.

Polscy skoczkowie nie będą dobrze wspominać zawodów Pucharu Świata w Rosji. Mówił nowo wybrany prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Indeks ZEW w Niemczech rozczarował ? było tylko 18,6 pkt, gdy rynek oczekiwał wzrostu z 20,6 pkt do 21,5 pkt, Indeks ten uchodzi za dość istotny miernik kondycji niemieckiej gospodarki, choć nie jest tak ceniony jako wskaźnik IfoWall Street dostała w piątek szansę na przedłużenie odbicia, bo w Europie indeksy rosły, Oczekiwano zmiany dynamiki w nastrojach brytyjskiego elektoratu po zabójstwie parlamentarzystki, zwolenniczki pozostania w UE (?unionistki?), W ciągu ostatniej doby dwie informacje dotyczące Chin i brexitu wyrwały rynki ze stanu zawieszenia, aczkolwiek zasadność reakcji jest dyskusyjna, w efekcie czego rajdu juana i funta mogą się nie utrzymać, Widać jednak, że inwestorzy,,, Mężczyznę podejrzanego o kradzieże w seminarium duchownym zatrzymali policjanci z Legnicy (Dolnośląskie). Złodziej okradał pokoje w internacie, przebrany za duchownego.

RSS

Lekka korekta ostatnich wzrostów na głównej parze walutowej

15.12.13

Czwartkowa sesja na rynku głównej pary walutowej przyniosła lekką korektę ostatnich wzrostów, Dominacja podaży sprowadziła kurs w okolice 1,375 USD, Ostatnie kilkanaście godzin handlu nie przyniosło natomiast znaczących zmian na rynku ,,,

RSS

Marsjański ocean spłynął pod skorupę?

08.12.12

Pęknięcia pokazuje bardzo dokładna mapa pola grawitacyjnego.

RSS

Legenda z uznaniem o Stochu. "Najlepszy technicznie na świecie"

15.01.17

Wygraną Polaka na antenie TVN24 komentował Wojciech Fortuna.

RSS

Nie zapominajcie o Mario Draghim

22.06.19

Jeszcze wczoraj rano wszystko wskazywało, że wtorkowa sesja może do złudzenia przypominać poniedziałkową, a niezależnie od tego, czy giełdy zamkną się wyżej czy niżej, zmienność będzie bardzo niewielka, Potem na scenę w Sintrze, ,,,

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Prezenter chce dzielić się doświadczeniami: Krzysztof Ibisz napisał poradnik

08.02.10

Krzysztof Ibisz uznał, że prowadzenie programów telewizyjnych oraz imprez i udzielanie się na bankietach to za mało. Doszedł do wniosku, że warto podzielić się swoimi doświadczeniami życiowymi z drogimi rodakami. Dlatego właśnie postanowił napisać książkę.

RSS

Włochy: "Nie wystarczy spłodzić dzieci..."

15.03.10

Włoski Sąd Najwyższy wydał w czwartek precedensowy wyrok: nielegalni imigranci mogą być wysiedlani z Włoch również wówczas, jeśli ich dzieci uczęszczają do włoskiej szkoły.

RSS

Kwaśniewski i Wałęsa do Senatu?

08.02.10

Silny premier, słaby prezydent - to główne założenia projektu nowej konstytucji autorstwa PO, do którego dotarły "Fakty". Ustawy towarzyszące nowej konstytucji zakładają m.in. zagwarantowanie miejsca w Senacie dla każdego byłego prezydenta i wprowadzenie dożywotniej państwowej pensji dla każdego byłego premiera.

RSS

O krok od tragedii. 3-latek jechał na rowerku środkiem ruchliwej jezdni

01.11.16

Zobacz film.

RSS

Sternicy walut

15.09.18

Europejski Bank Centralny nie zmienił dziś parametrów swej polityki monetarnej, Stopy depozytowa i refinansowa pozostały takie same i takie same są perspektywy operacji QE: do końca września pozostanie w obecnej formie, potem na trzy miesiące ,,,

RSS

Pijana przyjmowała pacjentów? Ordynator zatrzymana

22.05.14

Badanie alkomatem wykazało 2,4 promila.

RSS

Sensacja. Skra przegrywa w pierwszym finale

15.04.11

W pierwszym finałowym meczu PlusLigi siatkarzy broniąca tytułu najlepszej drużyny w kraju PGE Skra Bełchatów na własnym parkiecie sensacyjnie przegrała 2:3 z Zaksą Kędzierzyn-Koźle. Mistrzowie kraju okazję do rehabilitacji będą mieli w piątek, również we własnej hali.

RSS

Kryminał w Andrychowie: Zginął na zlecenie żony. Mordercą kochanek

15.05.10

Ta historia przypomina scenariusz mrocznego kryminału z romansem w tle. W Andrychowie w Małopolsce 29-letnia żona postanowiła pozbyć się o 12 lat starszego męża. Pewnego wieczoru wysłała go na zakupy. Po drodze czaił się na niego uzbrojony w nóż... kochanek kobiety.

RSS

Książęcy ślub w tradycyjnych strojach

08.06.13

RSS

Gigantyczne przejęcie w branży kurierskiej. FedEx kupi TNT

08.04.15

Amerykański firma kurierska FedEx podpisała porozumienie, zgodnie z którym przejmie za 4,4 mld euro swojego największego rywala w branży - holenderską firmę TNT Express. Amerykanie, poprzez transakcję, chcą wzmocnić swoją obecność na rynkach europejskich.

RSS

PiS oskarża szefa resortu finansów:: "Minister Rostowski mówi straszne brednie"

01.07.10

Byłoby lepiej, gdyby minister finansów nie wypowiadał się na tematy związane z rolnictwem. Tak przynajmniej twierdzi Prawo i Sprawiedliwość. Dlaczego? Bo - zdaniem europosła tej partii Janusza Wojciechowskiego - Jacek Rostowski mówi "straszne brednie".

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny