Michelle Obama bez chusty w Rijadzie

29.01.15

Cichy protest pierwszej damy?

Parlament francuskojęzycznego belgijskiego regionu Walonia zagłosował w piątek za zaakceptowaniem CETA - porozumieniem handlowym między Unią Europejską a Kanadą. Ta decyzja kończy sprzeciw Belgów, który groził całkowitym zawieszeniem umowy. Od mojego ostatniego artykułu na temat porażki okrzykniętej przez media #8222;wojną walutową#8221; nadal tli się wewnętrzny ogień, wystarczający, by poświęcić mu kolejne kilkaset słów, Tym, którzy nie czytali tego artykułu, streszczam jego meritum: ,,, Prezes PiS ostro odpowiedział premierowi na zarzuty o kłamstwo.Po wstępnym ustabilizowaniu się sytuacji w Grecji oraz na giełdzie w Chinach na pierwszy plan rynkowych tematów wchodzą surowce, Po kilku latach hossy przyszedł czas na gwałtowny spadek cen, Powodów jest kilka, Spowolnienie gospodarcze w Chinach, Rosyjski chodziarz Aleksander Jargunkin nie wystartuje w trwających w Pekinie lekkoatletycznych mistrzostwach świata. Rosyjska Agencja Antydopingowo (RUSADA) poinformowała, że 33-letni zawodnik miał pozytywny wynik testu na obecność zabronionej substancji. Co robią dwie niemal zupełnie nagie atrakcyjne dziewczyny na zaśnieżonym stoku? Na pewno zwracają na siebie uwagę narciarzy. Miłośniczki skąpych strojów na leżakach przez zapraszały do wspólnego... plażowania. Czy trzeba wzywać lekarzy? Nie, to tylko sprytna akcja reklamowa.

Janusz Korwin-Mikke, który w pierwszej turze wyborów prezydenckich uzyskał czwarty wynik, nie doczeka się odszkodowania od TVP. Prezes partii Wolność i Praworządność domagał się 50 tys. zł za złe zinterpretowanie jego opinii o swoim wyniku wyborczym.

Nastroje na rynkach są chimeryczne, inwestorzy nie są wierni jednemu motywowi przewodniemu, Spodziewamy się utrzymania nerwowości, co będzie wyznaczać układ sił w gronie głównych walut, O ile dolar nadal pozostanie silny, to nie widzimy ,,, Resort infrastruktury chce wprowadzić zmiany w procedurze egzaminacyjnej i w samym procesie szkolenia kierowców.

W zamieszaniu piłka spada pod nogi Mateusza Piątkowskiego. Jak napastnik Jagiellonii nie zdobył bramki? Tego nie wie nikt. Oficjalna historia brytyjskiego wywiadu SIS (Secret Intelligence Service), obejmująca lata 1909-49, zawiera wysoką ocenę polskiego wywiadu z czasów II wojny światowej i odsłania szczegóły wielu wspólnych operacji, dotychczas trzymanych w tajemnicy. Zniesiemy każdy wynik referendum ws. tzw. Brexitu i nie będzie on długofalowo wpływał na zdolność MF do realizacji budżetu i do realizacji celów państwa polskiego - zapewnił we wtorek minister finansów Paweł Szałamacha.Ten tydzień będzie stał pod znakiem powtórek w Lidze Mistrzów. Kibice szykują się na środowy mecz ubiegłorocznych finalistów Interu i Bayernu. Dzień wcześniej ze swoimi słabościami zmierzą się piłkarze Realu Madryt. Od dawna nie mogą dostać się do ćwierćfinału, a na ich drodze w 1/8 finału LM - tak jak rok temu - staje Olympique Lyon. Z tym zespołem jeszcze nigdy nie wygrali. W dniu 31 sierpnia 2011 otwarty został Oddział Amber Gold w Warszawie, Siedziba Oddziału mieści się przy ul, Brackiej 16, Nowy Oddział jest trzecią placówką Amber Gold otwartą w stolicy, Sytuacja na Dolnym Śląsku wygląda coraz gorzej. Najpierw ewakuowano 18-tysięczną Bogatynię, gdzie wylała rzeka Miedzianka, teraz rozpoczęła się ewakuacja miejscowości Radomierzyce. Zapora na rzece Witce została przerwana. Niestety, woda pochłonęła dwie ofiary - w Bogatyni i Radzimowie. Fala zmierza w kierunku Zgorzelca. W tym mieście jest spodziewana ok. godz. 23.

RSS

Pakistan ma drona z pociskami naprowadzanymi laserowo

15.03.15

Pakistan w piątek przeprowadził pomyślnie próby własnego drona z pociskami naprowadzanymi laserowo - poinformowało wojsko. Daje to armii nowe narzędzie walki z talibami i innymi dżihadystami w regionach na granicy z Afganistanem, gdzie panuje bezprawie.

RSS

Pogarda w czterech aktach

29.04.11

Czy o Prezydencie RP wolno już powiedzieć wszystko? Od Lecha Wałęsy do Bronisława Komorowskiego, czyli krótka historia opluskwiania prezydentów.
(fot. Wprost)

RSS

Złoty ponownie w kręgu zainteresowania inwestorów

29.09.12

Wczorajsze doniesienia z Hiszpanii poprawiły nastroje i wrócił apetyt na ryzyko, co w przypadku rynku par złotowych zaowocowało spadkiem cen, na przykład EUR/PLN zanotował kurs poniżej bariery 4,1100,

RSS

"Światem rządzi Goldman Sachs, a nie rządy"

29.09.11

Rynek się załamie i na tym można zarobić. Co więcej, to nie rządy rządzą światem, ale bank Goldman Sachs - stwierdził w poniedziałek w wywiadzie dla BBC Alessio Rastani, przedstawiający się jako niezależny makler. Wywiad wywołał burzę, nie tylko z powodu radykalnych opinii. Zaraz po rozmowie, w sieci zawrzało, wielu internautów zastanawia się, czy Rastani nie jest oszustem, członkiem grupy Yes Men zajmującej się obnażaniem metod działania wielkich korporacji.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

EUR/USD dąży do poziomu 1,3500, rynki wschodzące nadal walczą

01.02.14

Odbicie na rynkach wschodzących nie przekonało inwestorów Wczoraj nastąpiło kolejne odbicie walut rynków wschodzących, W centrum uwagi znajduje się rubel rosyjski po tym, jak waluta ta osiągnęła rekordowy dołek, Rosyjski bank centralny ,,,

RSS

"NYT": Walka o władzę w Al-Kaidzie

15.05.11

Po śmierci Osamy bin Ladena Al-Kaida nie ma odpowiedniego kandydata na jego następcę, co stwarza próżnię przywództwa w tej organizacji - ocenia "New York Times" na podstawie informacji z anonimowych źródeł rządowych i byłych funkcjonariuszy wywiadu.

RSS

Produkcja nie zachwyciła. Przeciąganie liny na eurodolarze

22.05.13

Główna para walutowa, po porannym nieznacznym wzroście kursu, przez resztę dnia podążała na południe, Obecnie kurs tej pary wynosi 1,2868,

RSS

Ronaldo z dentystką Berlusconiego? "Nie pozwolę na te głupoty"

22.12.12

Portugalski gwiazdor Realu Madryt na swoim profilu facebookowym zdementował plotki o miłosnej przygodzie z włoską modelką Nicole Minetti.

RSS

Rio ostatniąÂ szarżą Tomasza Majewskiego. "Jeżeli wrócę, będzie można mnie zastrzelić"

01.11.15

Kulomiot w rozmowie ze sport.tvn24.pl.

RSS

Sawicki: PSL będzie trzecią siłą w parlamencie

08.10.11

PSL z pewnością będzie trzecią siłą w parlamencie, decydującą o kształcie przyszłego rządu - uważa minister rolnictwa Marek Sawicki (PSL). Zachwala kandydatów partii w wyborach, wśród których - jak mówi - jest 42 proc. kobiet i 86 proc. osób z wyższym wykształceniem.

RSS

List Wałęsy do Putina dostarczony. Oto treść

08.09.12

Laureat Pokojowej Nagrody Nobla w obronie skazanych członkiń Pussy Riot.

RSS

Zapłacą za papier i spóźnionego CR7

15.06.12

RSS

"Jest bardzo wiele rodzin w Polsce, które chętnie przyjmą uchodźców"

15.06.17

W "Faktach po Faktach" Janina Ochojska i dominikanin ojciec Paweł Gużyński.

RSS

Polscy śledczy mogli zadawać pytania

08.02.11

- Podczas przesłuchania w Komitecie Śledczym Federacji Rosyjskiej mogliśmy zadawać pytania - powiedział ppłk Karol Kopczyk - jeden z dwóch przebywających w Moskwie polskich prokuratorów wojskowych zajmujących się śledztwem ws. katastrofy Tu-154M pod Smoleńskiem.

RSS

Pozytywne dane z USA zignorowane w oczekiwaniu na Fed

01.08.12

Wtorek przyniósł kilka optymistycznych odczytów makroekonomicznych w USA, lecz inwestorzy globalni czekają na jutrzejsze posiedzenie FOMC, Na rynkach dominuje niewielka zmienność i brak wyraźnego kierunku, U progu sesji w Europie poznaliśmy garść danych

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny