Prezydent z Kopacz o Ukrainie

29.01.15

Ich spotkanie miało związek z zaplanowanym na czwartek szczytem ministrów spraw zagranicznych państw UE w Brukseli.

Po Europie, Iran traci powoli kolejny rynek, na który sprzedaje ropę. I to rynek najważniejszy - azjatycki. Chiny, Indie i Japonia planują zmniejszyć o co najmniej 10 proc. import ropy z Iranu - donosi Reuters. Taka decyzja to przede wszystkim efekt coraz większych problemów firm z tych trzech krajów w handlu z Iranem, wynikających z coraz ostrzejszych sankcji USA. Łącznie te trzy azjatyckie giganty gospodarcze kupują blisko połowę ropy eksportowanej przez Iran. Będzie padało.

W kluczowych momentach zabrakło zimnej krwi.W Tomsku awaryjnie lądował TU-154 lecący z miasta Gelendżyk nad Morzem Czarnym. Żaden ekspert nie postawi prognozy, w którym miejscu i o której godzinie zejdzie lawina. Ale to nieprawda, że schodzą nagle. Większość wysyła sygnały alarmowe, które odczytać potrafią nieliczni. Już niedługo ostrzeganiem przed lawinami zajmie się państwowa służba. Czyli kto? I kiedy? Anglicy obawiają się meczu z naszymi "Orłami"? Prawdopodobne.

Uznany za winnego.

USA rozważają wolniejsze, niż dotąd zakładano, wycofywanie amerykańskich oddziałów z Afganistanu w 2015 i 2016 r., ponieważ nowy rząd w Kabulu okazuje się wiarygodnym i stabilnym partnerem - oświadczył nowy szef Pentagonu Ashton Carter. Duński rząd rozważa jego wprowadzenie.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel wzywa za granicą do drastycznego oszczędzania, natomiast w kraju im bliżej do wyborów, tym staje się hojniejsza wobec wyborców. W drugim konkursie Turnieju Czterech Skoczni wystąpi czterech polskich skoczków. W kwalifikacjach do zawodów w Garmisch-Partenkirchen najlepiej z nich wypadł Adam Małysz, który ex equo z Simonem Ammanem zajął piąte miejsce. Dzisiaj o godz, 19:30 rozpocznie się konferencja prasowa prezydenta Baracka Obamy podczas której mogą paść (choć nie muszą) kolejne #8222;dyplomatyczne słowa#8221; na temat konieczności szybkiego rozwiązania problemu klifu fiskalnego, Chociaż nieco ,,,W związku z bardzo dużym zainteresowaniem Komenda Stołeczna Policji uruchomiła drugi numer telefonu, pod którym warszawiacy mogą uzyskać informacje o bieżących utrudnieniach w ruchu drogowym w związku z sytuacją powodziową. Z bezpłatną pomocą prawną dla powodzian rusza Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach. Choć obroty nie były duże, to jednak gwałtowne zmiany na rynku walutowym były wczoraj widoczne, Dolar dość wyraźnie tracił na wartości, Ponownie spadały ceny ropy oraz rosyjska giełda, Wzrost napięcia wokół sytuacji na Ukrainie był ,,,
"Zabawę" uwiecznił monitoring.

RSS

Marcinkiewicz: Namawiałem Tuska, żeby nie startował

15.01.10

Namawiałem Donalda Tuska, żeby zrezygnował z kandydowania w wyborach prezydenckich. Lepiej, żeby nadal był szefem PO i rządu - powiedział w "Faktach po Faktach" były premier Kazimierz Marcinkiewicz. Oceniając szanse Lecha Kaczyńskiego na reelekcję stwierdził, że obecny prezydent ich nie ma.

RSS

Ludzie sportu żałują igrzysk w Krakowie. "Straciliśmy ogromną szansę"

01.06.14

Goście "Faktów po Faktach" byli zgodni.

RSS

"Nie przerażać stopniem upośledzenia". Rosja nie kocha swoich sierot

15.06.15

Decyzja kierowniczki ośrodka dla dzieci wywołała dyskusję nt. traktowania niepełnosprawnych.

RSS

Przedstawiciel ONZ spotkał się z Suu Kyi

29.11.10

Wysoki rangą oenzetowski dyplomata Vijay Nambiar spotkał się w Rangunie z przedstwicielami birmańskich władz i zwolnioną niedawno z aresztu domowego opozycjonistką Aung San Suu Kyi.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Konflikt w Fed narasta

22.05.16

Bullard, Mester, George, Kaplan, Lockhart, Lacker, Williams ? jak na drożdżach rośnie liczba (głosujących i niegłosujących) przedstawicieli Fed, którzy otwarcie mówią o gotowości do podwyżki w czerwcu, Co więcej, część jastrzębi z ,,,

RSS

Poroszenko: dwa tysiące rosyjskich żołnierzy przekroczyło granicę Ukrainy

22.01.15

Wraz z nimi na Ukrainę wjechało 200 czołgów i pojazdów opancerzonych.

RSS

Czy można być ukaranym za błąd w fakturze?

08.01.10

Faktury dokumentujące sprzedaż towarów i usług muszą zawierać ściśle określone dane. Osoby, które wystawiają je z pominięciem wymaganych elementów, narażają się na dotkliwe grzywny.

RSS

Dzik na Mokotowie. "Zaatakował psa"

29.02.16

Mieszkańcy alarmują.

RSS

Ostatni moment na optymalizację podatku

29.08.11

Sierpień i wrzesień to ostanie miesiące optymalizacji wysokości zaliczek kwartalnych. Jeśli przedsiębiorca podejmie działania zmierzające do obniżenia dochodu, zapłaci niższy podatek nie tylko za III kwartał, ale także za IV kwartał roku podatkowego. W tym celu należy przede wszystkim zintensyfikować zakupy firmowe.

RSS

Miller: PiS, jeśli zechce, to zrobi miazgę z prezydenckich projektów

08.08.17

W "Faktach po Faktach" były premier oceniał dwa lata prezydentury Andrzeja Dudy.

RSS

Rzecz o pisaniu historii na nowo

08.09.10

Hasło polityki historycznej w Polsce pojawiło się stosunkowo niedawno. A konkretnie za czasów tak zwanej IV RP, w której od początku polityka historyczna była immanentnym elementem polityki w ogóle.

RSS

Rynek pracy z USA dalszym drogowskazem zmian

08.03.14

Poranne lekkie osłabienie PLN to reakcja na ponownie rodzący się strach przed weekendem i to co może się wydarzyć w konflikcie pomiędzy Zachodem a Rosją o Ukrainę, Na razie skala osłabienia PLN jest niewielka (około 0,5 gr), a wszyscy i ,,,

RSS

Spadkowy początek tygodnia

08.11.11

Niejasne są losy gabinetu Papandreou, inwestorów niepokoi również rosnące napięcie we włoskim parlamencie, W rezultacie nowy tydzień rozpoczął się od spadków indeksów i wyprzedaży obligacji państw peryferyjnych, Przed południem główne indeksy we Frankfurc

RSS

Tir jak pochodnia. Kierowca w porę uciekł z pojazdu

22.11.14

Informację oraz nagranie zamieścił w serwisie Kontaktu 24 marcinkrakow100.

RSS

Spłonął słynny hotel w Białowieży: Ponad 30 mln zł strat po pożarze Soplicowa

08.05.10

Na 32 mln zł oszacowali wstępnie straty właściciele kompleksu hotelowego Dwór Soplicowo w Białowieży (Podlaskie); obiekt niemal doszczętnie spłonął w miniony piątek. Dziś formalnie zostanie wszczęte śledztwo w Prokuraturze Rejonowej w Hajnówce.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny