Oskarżył prezydent i zginął. Nie wszyscy wierzą w samobójstwo

22.01.15

Prokurator Alberto Nisman, który zostałÂ znaleziony martwy w swoim mieszkaniu w Buenos Aires, zajmowałÂ się sprawą zamachu na budynek stowarzyszenia argentyńsko-izraelskiego AMIA od 2004 r. Wyjaśnianie okoliczności ataku zlecił mu nieżyjący już Nestor Kirchner. Rządził on Argentyną w latach 2003-2007 i był mężem obecnej prezydent Cristiny Fernandez de Kirchner. Co się stało, że Nisman w ostatnim czasie poróżniłÂ się z rządem i chciał doprowadzić do postawienia Fernandez przed sądem?

Reprezentant Polski Maciej Rybus będzie występował w Olympique Lyon. Oficjalnie poinformował o tym francuski klub. Mogący występować na lewej obronie i w pomocy zawodnik do tej pory był piłkarzem Tereka Grozny. Największa strefa kibica w Polsce wystartowała dzisiaj o godz. 17. Tłumy na placu Defilad. Bezpłatne autostrady dla samochodów osobowych, likwidacja zezwoleń budowlanych na remonty i modernizację budynków, powołanie specjalnego funduszu poręczeń mieszkaniowych - to niektóre propozycje PJN w zakresie infrastruktury.Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się po słabszym od oczekiwań zakończeniu sesji na Wall Street, Tąpnięcie na amerykańskim rynku spółek technologicznych rozlało się spadkami po rynkach ,,, Za sprawą byłego ministra sprawiedliwości Andrzeja Czumy wrócił temat upowszechnienia dostępu Polaków do broni palnej. Temat zastępczy? Być może. Tym niemniej godny uwagi zważywszy na to, że dziś szansę na posiadanie broni palnej w Polsce ma przede wszystkim ten, który chce jej użyć przeciwko naszemu mieniu. Ulicami Jerozolimy przeszła tradycyjna procesja z palmami. Uczestniczyli w nich pielgrzymi katoliccy, którzy przyjechali na obchody Wielkiego Tygodnia. W tym roku jest to czas tym bardziej szczególny, że Wielkanoc w tym samym czasie obchodzą katolicy i prawosławni, a na Wielki Tydzień przypada także żydowska pascha.
Organizowana przez franciszkanów procesja tradycyjnie wyruszyła z Góry Oliwnej, a jej trasa wiodła do Starego Miasta. W uroczystości wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Wśród nich byli pielgrzymi ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Filipin i z Polski. Procesję otwierali katolicy z Palestyny. Na trasie przemarszu pielgrzymów obserwowali liczni turyści, którzy przyjechali do Jerozolimy na Wielkanoc.
Tegoroczne potrójne święta sprawiły, że Stare Miasto już teraz jest oblegane przez gości. Izraelska policja wzmocniła posterunki w rejonie świętych miejsc takich jak Ściana Płaczu czy Bazylika Bożego Grobu. Zaostrzone środki bezpieczeństwa obowiązują także w całym mieście. Według przedstawicieli policji, każdego dnia na ulicach Jerozolimy pracuje kilkanaście tysięcy policjantów, żołnierzy i przedstawicieli innych służb.


Decyzja stołecznej prokuratury.

Dr Adam Domanasiewicz na co dzień jest chirurgiem transplantologiem, a w tegorocznej inscenizacji bitwy pod Grunwaldem odegra rolę księcia Witolda. Członkami bractw rycerskich, którzy co roku ściągają na pola pod Stębarkiem, są ludzie wykonujący różne profesje. Ciąg dalszy utarczek pomiędzy Januszem Palikotem a Grzegorzem Schetyną. Ten ostatni zarzucił dzisiaj Palikotowi, że zachowuje się poniżej standardów i nie gra fair. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. "Nie deprecjonuj odmiennych od Twoich poglądów. I przede wszystkim nie dramatyzuj!" - prosi Palikot.

Podatnicy płacący podatek od nieruchomości mogą spodziewać się znacznych udogodnień. Ministerstwo Gospodarki chce wprowadzić ujednolicony wzór deklaracji związanych z rozliczaniem tego podatku. Do pielęgniarki zadzwonili didżeje radiowi dzwoniący po informacje o stanie zdrowia księżnej. Na dożywocie, bez możliwości ułaskawienia przed upływem 25 lat, skazał kanadyjski sąd pilota wojskowego pułkownika Russella Williamsa. Sędziowie uznali go winnego zamordowania dwóch kobiet i napaści seksualnych.Kibic kibica nie zostawi w potrzebie – o ile kochają tę samą drużynę. Miłość do szczecińskiej Pogoni połączyła Szczecin z zalanym Wilkowem i Opolem Lubelskim, a pomoc od kibiców z północy niedługo ruszy do kolegów z południa Zwłoki mężczyzny wyłowiono z jednego ze stawów w warszawskim parku Moczydło. Wczorajszą sesję giełdy amerykańskie zakończyły na solidnych plusach, Indeks Dow Jones wzrósł o 1,1%, SP 500 o 1,29%, a technologiczny Nasdaq zyskał 1,63%, Sytuacja na amerykańskich parkietach uległa znacznej poprawie wraz ze spadkiem rentowności greckic

RSS

Euro słabsze przez dane makro, jen czeka na G-20

15.02.13

Rozczarowanie dzisiejszymi danymi ze strefy euro jest zasadne, zwłaszcza biorąc pod uwagę perspektywy gospodarcze dla Francji, czy też Włoch, W pierwszym przypadku PKB w IV kwartale spadł o 0,3 proc, m/m (oczekiwano 0,2 proc, m/m), a w drugim ,,,

RSS

Pokojowe rokowania do zignorowania

29.07.18

Spotkanie Trump-Juncker zakończyło się sukcesem, a przynajmniej tak twierdzą jego uczestnicy, UE poszła na pewne ustępstwa w kierunku USA, choć nadal nie wiemy nic w kluczowych sprawach dotyczących stali, aluminium i samochodów, Możliwe ,,,

RSS

Animatorzy przebrani za terrorystów. Udawany zamach w tureckim hotelu

15.08.15

Pracownicy tureckiego hotelu w mieście Icmeler zafundowali swoim gościom rozrywkę, którą ci na długo zapamiętają. Animatorzy wyszli na zapełniony turystami teren basenu przebrani za terrorystów i przeprowadzili udawany zamach. Jeden z obecnych tam Brytyjczyków twierdzi, że wywołało to panikę i wraz z rodziną zaczął uciekać. Inny turysta z Wielkiej Brytanii jest przekonany, że jego rodak przesadza. Więcej w programie "Fakty z zagranicy" w TVN24 Biznes i Świat o godz. 20.

RSS

Żołnierz pobił policjantów. Przyjechali do awantury, ganiał się z nimi po ulicy

22.09.17

Mężczyzna już siedzi w areszcie.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Paliwo: spadki były jedynie chwilowe

01.05.10

Ubiegłotygodniowa opinia, że nadchodzące obniżki będą krótkotrwałe - zdaje się potwierdzać w całej pełni, Sygnalizowane w pierwszej połowie tygodnia spadki, wynikające m,in, z trudnej sytuacji w Grecji i Portugalii, prawdopodobnie przygasły wraz z emocjam

RSS

PR-owska wpadka premiera Browna

29.04.10

Premier Gordon Brown nazwał "bigotką" 66-letnią emerytkę spotkaną w Rochdale (okolice Manchesteru) w czasie nieformalnych spotkań ulicznych z wyborcami, nie zdając sobie sprawy, że mikrofon zarejestrował jego wypowiedź.

RSS

Sąd: Wałęsa nie musi przepraszać Czarneckiego

29.12.11

Lech Wałęsa nie musi przepraszać Ryszarda Czarneckiego za naruszenie dóbr osobistych - orzekł Sąd Okręgowy w Gdańsku, oddalając tym samym powództwo europosła PiS.

RSS

Dolar słabszy, ale czy na dłużej?

01.05.19

USA / DANE (Z PONIEDZIAŁKU): Wydatki Amerykanów rosły w lutym o 0,9 proc, m/m (oczekiwano przyspieszenia do 0,6 proc, m/m), a dochody zaledwie o 0,1 proc, m/m (szacowano 0,4 proc, m/m), Inflacyjny wskaźnik PCE Core wyhamował do 0,0 proc, m/m i ,,,

RSS

Błogosławiony z krwi i kości

29.01.11

Zanim Jan Paweł II zostanie oficjalnie błogosławionym, kościół musi się zmierzyć z pytaniem: co z jego relikwiami? Czy otwierać grób i pobierać części ciała Ojca Świętego, czy wiernym wystarczy ampułka z krwią, która jest już w Polsce?

RSS

Lokalne konsolidacje na PLN

08.07.17

Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego, PLN kwotowany jest przez inwestorów następująco: 4,2377 PLN za euro, 3,7123 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,8610 PLN wobec franka szwajcarskiego,,,

RSS

Starsza kobieta zginęła pod kołami ciężarówki

08.11.16

Informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

RSS

"Silne relacje" Waszyngtonu z Rijadem. Obama w Arabii Saudyjskiej

29.03.14

Prezydent USA Barack Obama w trakcie rozmowy z królem podkreślił, jakim znaczeniem Stany Zjednoczone darzą "silne relacje" z Arabią Saudyjską - podał w oświadczeniu Biały Dom. Wizyta amerykańskiego przywódcy potrwa do soboty.

RSS

Bez konkretnego kierunku

01.06.15

Uwagę inwestorów w dniu dzisiejszym będzie przykuwała rewizja danych dotyczących tempa wzrostu gospodarczego w USA w pierwszym kwartale tego roku, Oczekiwana jest rewizja w dół tych danych,

RSS

Witajcie w ohyde parku

15.08.10

Szczęśliwie, mam wiele możliwości uzewnętrzniania swoich poglądów i nie muszę tego robić na ulicy. Uliczna manifestacja jest bowiem miejscem z zasady niebezpiecznym. Bo tak, jak na wycieczce w góry żelazna zasada przewodników określa tempo poruszania się całej grupy jako tempo jej najsłabszego uczestnika, tak na manifestacji ostateczny jej przekaz określa najbardziej skrajny debil, jaki akurat dołączy. "Manifa" zrównuje wszystkich uczestników, a potem wszystkich czyni kamerowym tłem dla tych, którzy najgłośniej drą mordy - im bardziej bez sensu, tym lepiej.

RSS

"Mężczyźni nieraz mają taki problem". Politycy o Kwaśniewskim

15.04.13

To na pewno pomogło SLD - przyznał Leszek Miller.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny