Dziewczynka zmarła w rodzinnym domu dziecka. Biegli: zasnęła na brzuszku

15.01.15

Dziecko zasnęło na brzuszku z twarzą przy poduszce i przez to się udusiło – podała słupska prokuratura.

Prezydent Lech Kaczyński powiedział w Pradze, gdzie przebywa z dwudniową wizytą państwową, że ważne jest, by Unia Europejska po wejściu w życie Traktatu z Lizbony była związkiem państw, a nie rodzajem "superpaństwa". Osiem osób z grupy przestępczej zajmującej się kradzieżą samochodów w Niemczech zatrzymała na terenie Trójmiasta pomorska policja. Grozi im do 10 lat więzienia. Ściana deszczu, wiatr o niewyobrażalnej prędkości.Posłowie Prawa i Sprawiedliwości nie ustają w wysiłkach, by wyrzucić z hazardowej komisji śledczej jej przewodniczącego. Zbigniew Wassermann i Beata Kempa złożyli kolejny wniosek o odwołanie Mirosława Sekuły. Komisja zajmie się sprawą jednak dopiero we wtorek. Nowy gatunek nazwano imieniem i nazwiskiem prezydenta USA.

Prezydent Ukrainy pokazał dokumenty tożsamości rosyjskich żołnierzy, znalezione na terytorium Ukrainy.

Publikacja zapisków z ostatniego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku nie przyczyniła się do większej zmienności na rynku walutowym, Członkowie FOMC dyskutowali odnośnie tego w jakim stopniu spowolnienie obserwowane w pierwszym ,,, Ulicami Jerozolimy przeszła tradycyjna procesja z palmami. Uczestniczyli w nich pielgrzymi katoliccy, którzy przyjechali na obchody Wielkiego Tygodnia. W tym roku jest to czas tym bardziej szczególny, że Wielkanoc w tym samym czasie obchodzą katolicy i prawosławni, a na Wielki Tydzień przypada także żydowska pascha.
Organizowana przez franciszkanów procesja tradycyjnie wyruszyła z Góry Oliwnej, a jej trasa wiodła do Starego Miasta. W uroczystości wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Wśród nich byli pielgrzymi ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Filipin i z Polski. Procesję otwierali katolicy z Palestyny. Na trasie przemarszu pielgrzymów obserwowali liczni turyści, którzy przyjechali do Jerozolimy na Wielkanoc.
Tegoroczne potrójne święta sprawiły, że Stare Miasto już teraz jest oblegane przez gości. Izraelska policja wzmocniła posterunki w rejonie świętych miejsc takich jak Ściana Płaczu czy Bazylika Bożego Grobu. Zaostrzone środki bezpieczeństwa obowiązują także w całym mieście. Według przedstawicieli policji, każdego dnia na ulicach Jerozolimy pracuje kilkanaście tysięcy policjantów, żołnierzy i przedstawicieli innych służb.


Rajd ulgi po rozwiązaniu sprawy Cypru nie trwał długo, Od początku tygodnia euro osłabiało się wobec wszystkich walut z grona G-10 oraz rynków wschodzących, WYDARZENIE DNIA Euro w piątek po południu było najsilniejsze względem dolara od początku września, a na europejskich rynkach akcji indeksy, z warszawskim WIG20 na czele, rosły nawet o ponad 3 proc, Zdarzają się sytuacje, w których przedsiębiorcy odsprzedają wymieniany sprzęt biurowy swoim pracownikom. Przykładem jest Spółka, która zakupuje nowe laptopy w celu wyposażenia stanowisk pracy. Poprzednio używane komputery stacjonarne odsprzedaje w ratach zainteresowanym pracownikom (na podstawie umowy umowy cywilnoprawnej zawartej z pracownikiem).Rozstawione z numerem 7. Amerykanka Bethanie Mattek-Sands i Czeszka Lucie Safarova wygrały rywalizację deblistek tenisowego turnieju wielkoszlemowego French Open. Czeka nas reformatorskie półrocze 2012. Wszystkie najważniejsze zmiany rząd chce uchwalić do przyszłorocznych wakacji - wynika z informacji "Dziennika Gazety Prawnej". W celu zapewnienia sobie jeszcze większych możliwości inwigilacji podatników fiskus chce, aby banki przekazywały mu adresy IP swoich klientów. Problem w tym, że w maju 2018 r. zaczęło obowiązywać w Polsce RODO, a adres IP należy do danych osobowych, które podlegają ochronie.

RSS

Wydarzenia polityczne kluczowe dla notowań

29.12.12

Świąteczny tydzień na głównej parze walutowej upłynął pod znakiem trendu bocznego, Kurs EUR/USD poruszał się w przedziale 1,3170 ? 1,3280, Natomiast stosunkowo wysoka zmienność, bo ponad pięciogroszowa panowała na parach zlotowych, ,,,

RSS

Argentyna: Wieprzowina lepsza od Viagry?

01.02.10

Prezydent Argentyny zaleciła jedzenie wieprzowiny, jako alternatywę dla zażywania Viagry.

RSS

Decyzja BoE w centrum uwagi

15.07.16

Wydarzeniem dnia podczas czwartkowej sesji pozostaje decyzja Banku Anglii odnośnie parametrów polityki monetarnej, Podczas ostatniego posiedzenia członkowie MPC głosowali za pozostawieniem głównej stopy procentowej na poziomie 0,5%,,,

RSS

Wypadek na drodze nr 22. Cztery osoby nie żyją

01.05.11

Cztery osoby zginęły, a trzy zostały ranne w wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 22 między Malborkiem a Gnojewem (Pomorskie) na skrzyżowaniu prowadzącym na Miłoradz. Wśród rannych jest kilkumiesięczne dziecko. Jego stan jest krytyczny.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Stolica: Radni udzielili absolutorium Gronkiewicz-Waltz

29.04.10

Stołeczni radni udzielili dziś absolutorium prezydent miasta Hannie Gronkiewicz-Waltz za wykonanie ubiegłorocznego budżetu miasta. Przeciwko głosowali radni Prawa i Sprawiedliwości.

RSS

W piątek czekamy na amerykańskie PKB

29.10.18

Kurs głównej pary walutowej schodził wczoraj nawet poniżej 1,1360, dziś rano mamy ok, 1,1380, ale trudno to nazywać jakimś znaczącym odbiciem, Dolar pozostaje silny, a wykres znów wyszedł dołem z zasadnicznej konsolidacji obowiązującej ,,,

RSS

Kolejny dowód

22.04.19

Chiny dają kolejny dowód, że gospodarka wychodzi z kłopotów z początku roku, a działania pomocowe władz w Pekinie zdają egzamin, Lepszy do prognoz odczyt PKB za I kw, pomaga w podtrzymaniu pozytywnych nastrojów na rynkach, choć obecny ,,,

RSS

Marcinkiewicz: Program PiS zbyt kosztowny, by go wprowadzić w życie

15.02.14

Kazimierz Marcinkiewicz w "Faktach po Faktach".

RSS

Fiskus blokuje konta bankowe

29.09.18

STIR to system gromadzenia i analizy danych o transakcjach dokonywanych za pośrednictwem wszystkich rachunków bankowych w kraju i przekazywania ich wielu różnym organom państwowym: szefowi Krajowej Administracji Skarbowej, ale też ABW, CBA, Agencji Wywiadu.

RSS

Najniższa emerytura wyniesie 1000zł

15.09.16

Rząd znów obiecuje, Budżet na 2017 rok wydaje się być bardzo pojemnym tworem, Otwartym pozostaje pytanie kto za to wszystko zapłaci, NBP przedstawił uwagi do projektu frankowego ale go nie odrzucił

RSS

Majewski nie zamierza być statystą. "Jeszcze mnie nie skreślajcie"

08.03.16

Zawiedziony, wkurzony, podrażniony. Dobrze, że przy okazji i zmobilizowany - jeżeli to możliwe - do jeszcze większego wysiłku. - Na szczęście mam czas, żeby poprawić to, co teraz zawaliłem - mówi Tomasz Majewski po słabym sezonie halowym, u progu tego letniego, w którym chce wystartować w igrzyskach, a potem zakończyć długą i bogatą w sukcesy karierę.

RSS

Ta zmiana niepotrzebnie utrudni działalność firm

01.02.11

Firmy rozliczające VAT według tzw. proporcji czeka więcej obowiązków. Aby skorzystać z pełnego odliczenia VAT, będą musiały obliczyć, czy podatek do odliczenia nie przekroczył 500 zł. To zmiana, która niepotrzebnie utrudni działalność firm - oceniają eksperci.

RSS

Wstrząsające wyniki badania fundacji: Nauczyciele nie reagują na krzywdę uczniów

15.02.10

Spora część polskich nauczycieli nie reaguje, gdy widzi, że ich uczniowie są krzywdzeni w domu. Takie wnioski wynikają z najnowszego badania Fundacji "Dzieci Niczyje" przeprowadzonego wśród pedagogów.

RSS

Aktor z "M jak Miłość" skazany. Chodzi o porno z dziećmi i zwierzętami

22.11.14

Dwa lata w zawieszeniu na cztery za rozpowszechnianie pornografii.

RSS

Nastroje lepsze, ale złoty słabszy

08.12.10

Złoty we wtorek, pomimo poprawy klimatu inwestycyjnego na rynkach globalnych, nieznacznie osłabił się zarówno w relacji do dolara, jak i euro, O godzinie 18:31 kurs USD/PN testował poziom 3,0131 zł, natomiast EUR/PLN 4,0140 zł, Dzień wcześniej na zamknięc

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny