Walki o lotnisko w Doniecku. "Rosyjscy artylerzyści dostają obłędu", "cyborgi" wzięły jeńców

15.01.15

Po zmasowanych ostrzałach artyleryjskich lotniska w Doniecku, ukraińscy żołnierze stracili kilka zajmowanych pozycji, ale nadal utrzymują kontrolę nad terminalem.

Niemcy w ciągu 8 lat zainwestowały w OZE 120 mld euro. Koszty tych inwestycji ponoszą przede wszystkim gospodarstwa domowe - wynika z raportu Niemieckiego Stowarzyszenia Energetyki i Gospodarki Wodnej. Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin 1:0. "Niebiescy" pokazali w jaki sposób należy przeprowadzać kontrę. Daniel Dziwniel pognał lewym skrzydłem, a gola pięknym strzałem z woleja strzelił Mateusz Kwiatkowski. Uszczelnienie przepisów i sprawniejsze działania skarbówki dają efekty. Do budżetu wpłynęło 30 mld zł więcej - podaje we wtorek "Rzeczpospolita".Brazylijczyk z Legii Alan Fialho jest największym wygranym pierwszego zimowego zgrupowania mistrzów Polski. Pracują po kilkanaście godzin dziennie, więc kolegę zza biurka znają lepiej niż małżonka. Nikt się nie dziwi, gdy zaczynają razem wychodzić wieczorem z biura. Nikt ich nie potępia: przecież są dorosłymi ludźmi. Z najnowszych danych wynika, że w pracy romansuje już co trzeci Polak.
Będzie przewidziany do mianowania na stanowisko Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych w czasie wojny - poinformowało Biuro Bezpieczeństwo Narodowego.

Do wszystkich szkół kielczanie będą mogli od soboty przynosić dary dla powodzian w ramach akcji "Kielce dla Sandomierza". Pomoc oferują samorządy, instytucje i firmy z województwa świętokrzyskiego i innych regionów kraju. Potrzeby są ogromne.

W związku z wysokimi temperaturami w Zaporożu, na wschodzie Ukrainy, zaczął się topić asfalt. Władze walczą o utrzymanie należytego stanu dróg polewając je wodą - podały lokalne służby komunalne. Ropa naftowa, podobnie jak inne surowce, w tym tygodniu zyskała na wartości w efekcie umiarkowanego komunikatu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, który spowodował tymczasowy spadek kursu dolara,

Ceny ropy Brent w 2013 r, lekko spadły w ujęciu rocznym, lecz niemal przez cały okres 12 miesięcy utrzymywały się powyżej 100 USD, Przyczyną utrzymywania się cen na tak wysokim poziomie (zarówno z perspektywy historycznej oraz z perspektywy ,,, Mówił w programie "Horyzont" komentator TVN24 Biznes i Świat Jan Rokita. Wybuchy w Dniepropietrowsku, w wyniku których rannych zostało 30 osób, to zamach na Euro 2012 na Ukrainie - oświadczył prezes Federacji Futbolu Ukrainy (FFU) Hryhorij Surkis. Działacz uważa, że cała sprawa jest szantażem wobec UEFA, która miałaby się w ten sposób domagać "pogłębiania izolacji Ukrainy" na arenie międzynarodowej, po wyroku wydanym na byłą premier tego kraju, Julię Tymoszenko. UEFA tymczasem uspokaja, pisząc w oświadczeniu, że zamachy "nie zachwiały jej wiarą" w powodzenie turnieju.Niektórzy na rencie się nudzą, a Zbigniew Choroszyński – pomaga. Od kilkudziesięciu lat pisze podania, odwołania i pisma urzędowe, za co nie bierze ani grosza. Wdzięczni klienci nazywają go postrachem urzędników. I polecają innym. Spot zmontowano z nagrań monitoringu. Andrzej mówił kiedyś, że ludzie twierdzą, iż jest skończony, a on przecież ma z czego żyć, ma gospodarstwo i może sobie świetnie dać radę – mówi w rozmowie z „Wprost” specjalista ds. wizerunku i marketingu politycznego, a prywatnie dobry znajomy Andrzeja Leppera - Piotr Tymochowicz.
Andrzej Lepper i Piotr Tymochowicz (fot. FORUM)

RSS

Zabójstwo dwójki małych dzieci. Zatrzymany ojciec

22.12.10

Ciała dwójki dzieci, czteroipółletniej dziewczynki i siedmioletniego chłopca, odkryli policjanci w jednym z mieszkań przy ul. Szpitalnej w Łodzi. Dzieci prawdopodobnie zostały uduszone, a na miejscu zatrzymano ich ojca. Był pijany.

RSS

Tradycji stało się zadość: Gdzie Kaczyński niósł święconkę?

08.04.10

Choć stan zdrowia Jadwigi Kaczyńskiej pozostawia wiele do życzenia, matka prezydenta i byłego premiera poczuła się na tyle dobrze, by podzielić się z synami jajkiem. "Fakt" spotkał Jarosława Kaczyńskiego na szpitalnym korytarzu. Przemierzał go trzymając w ręku święconkę.

RSS

Aleppo od 50 dni bez wody. Armia odbiła stację pomp

08.03.17

Wojska reżimu prezydenta Syrii Baszara al-Asada odbiły z rąk dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego (IS) stację pomp, która służy zaopatrzeniu w wodę Aleppo - podało syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie.

RSS

Dolar ciągnie w górę

08.02.17

USA: W wywiadzie dla Fox News prezydent Trump przyznał, że efektywne wprowadzenie nowego modelu ubezpieczeń zdrowotnych przez Kongres może zabrać więcej czasu niż sądzono i tym samym może mieć wpływ na opóźnienie procesowania ustaw ,,,

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Terminarz nowego sezonu NBA

08.08.13

Mecz broniącego tytułu zespołu Miami Heat z Chicago Bulls 29 oficjalnie zainauguruje 68. sezon koszykarskiej NBA - poinformowały władze ligi. Rozgrywki rozpoczną się 29 października.

RSS

Koszt, który zmniejszy zaliczkę listopadową

22.10.11

Im wyższe koszty uzyskania przychodu, tym niższa podstawa opodatkowania, a w efekcie - mniejsze zobowiązania przedsiębiorcy wobec fiskusa, co ma szczególne znaczenie przy podwójnej zaliczce podatkowej za listopad. Koszty uzyskania przychodu można zwiększyć dzięki zastosowaniu optymalnego sposobu amortyzacji.

RSS

Mężczyzna spadł z dachu. Zabrał go śmigłowiec

08.08.15

Około 60-letni mężczyzna spadł z dachu w miejscowości Goczałkowo (woj. wielkopolskie).

RSS

WikiLeaks: Nord Stream dzięki agentom i PR

08.03.11

Żadne protesty nie mogły powstrzymać budowy Gazociągu Północnego. Rosja wykorzystała wszystkie siły: pieniądze, służby specjalne i politykę by przeforsować projekt - wynika z dokumentów WikiLeaks cytowanych w poniedziałek przez szwedzki dziennik "Dagens Nyheter".

RSS

Wysłannik Moskwy porozumienia nie podpisał

22.02.14

Powód? Nie uzyskał "jasnych odpowiedzi" na kilka pytań.

RSS

Euro pod presją agencji ratingowych

22.12.10

Dzisiaj rano agencja Moody#8217;s nie wykluczyła obniżki ratingu dla Portugalii umieszczając ten kraj na liście obserwacyjnej, W zeszłym tygodniu podobny ruch wykonano w przypadku Hiszpanii, Tym samym niejako wskazano spekulantom, na co mają teraz ,,,

RSS

Pogoda Wasilewskiego na 16 dni: idzie wrześniowe lato. Będzie aż 27 stopni

01.09.14

Wakacje się skończyły, ale wakacyjna pogoda trwa będzie jeszcze lepsza niż teraz.

RSS

Premier ukarał urzędnika: Kopacz ocalała. Szef NFZ stracił pensję

08.01.10

Chorzy na raka tracą dostęp do chemioterapii niestandardowej, ale minister zdrowia stołka nie straciła. Za to szef NFZ stracił styczniową pensję. Tak po spotkaniu z Ewą Kopacz i Jackiem Paszkiewiczem zdecydował premier Donald Tusk. Minister i szef NFZ przeprosili pacjentów.

RSS

Polska popiera propozycje Catherine Ashton

15.06.10

        Polska popiera propozycje szefowej unijnej dyplomacji dotyczące powoływania jej zastępców w europejskim korpusie dyplomatycznym. Catherine Ashton chce, by zastępowali ją ministrowie spraw zagranicznych krajów, które sprawują rotacyjne przewodnictwo. Mieliby ją reprezentować w świecie i zdawać relacje z działalności Parlamentu Europejskiego. Polscy dyplomaci mówią, że jest to dla Warszawy do zaakceptowania - pod warunkiem, że ministrowie będą mieli wpływ na podejmowane decyzje.
        "Nie może być tak, że minister kraju, który sprawuje przewodnictwo, będzie się tłumaczył w Parlamencie Europejskim z decyzji Catherine Ashton bez możliwości wpływania na nie" - powiedział jeden z naszych dyplomatów.
        Obecnie dyskutowany jest zarys europejskiego korpusu dyplomatycznego i do rozstrzygnięcia pozostaje kilka kwestii, między innymi prawne zagwarantowanie równowagi geograficznej w unijnej służbie dyplomatycznej. Domagają się tego europosłowie z nowej Unii by nie dopuścić do dominacji wybranej grupy krajów. Jednak na tak zwane "limity narodowe" nie chce się zgodzić szefowa unijnej dyplomacji.
        Gdy wszelkie wątpliwości zostaną rozwiązane, będą mogły zapaść decyzje dotyczące obsady jednych z najwyższych stanowisk w unijnej służbie dyplomatycznej, w otoczeniu Catherine Asthon. Polska zabiega o stanowisko dla ministra spraw europejskich dla Mikołaja Dowgielewicza.
        Szefowa unijnej dyplomacji ma nadzieję, że projekt zostanie zaakceptowany w przyszłym miesiącu. Jeśli dojdzie do opóźnień, następny będzie termin jesienny.

RSS

Dane pobrane z PESEL. Kolejna instytucja włącza się do sprawy

08.09.16

"By wyjaśnić zaistniałą sytuację".

RSS

W łazience znalazła... małpiatkę

29.06.16

Mieszkanka Łodzi weszła wieczorem do łazienki, zapaliła światło i zobaczyła małe zwierzątko.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny