"8,2 tysiąca na rękę to nie tak dużo". Burmistrz tłumaczy

15.01.15

Mateusz Klinowski, burmistrz Wadowic w internecie opublikował swoje zarobki, wyliczając, że w jego przypadku pensja w wysokości 8,2 tys. złotych netto to wcale nie tak dużo. Teraz tłumaczy, że swoim wpisem chciał tylko pokazać, że do polityki nie poszedł dla pieniędzy.

Coraz wyższe prawdopodobieństwo podwyżek stóp procentowych przez Fed, Lira przetestowała historyczne rekordy słabości, Spokojna reakcja złotego na obniżenie wieku emerytalnego, Euro 2-3 grosze poniżej granicy 4,40 zł, "Wpływ perspektywy nie będzie tak poważny". Śledczy z hazardowej komisji śledczej odrzucili wniosek Sławomira Neumana (PO) o przerwanie przesłuchania byłego posła SLD Jerzego Jaskierni i przesunięcie go na inny termin. Neumann tłumaczył, że trudno starannie przepytywać Jaskiernię po trwającym 11 godzin przesłuchaniu Zbigniewa Chlebowskiego.Janusz Palikot ocalał - ani nie dostał kary, ani nie wyleciał z PO za krytykę pod adresem Radosława Sikorskiego. Sławomir Nowak przekonuje, że w partii nie ma walki o to, kogo wystawić do wyborów prezydenckich. "Jest pełen Wersal" - mówi w RMF i dodaje, że to media chciały krwi Palikota. Ta historia dowodzi niesamowitej często pomysłowości złodziei. Jesienią mieszkaniec Tarnowa wracał do domu z baru. Po drodze wpadło mu w oko auto. Ukradł z niego radio, ale myśl o samochodzie nie dawała mu spokoju. Wrócił więc po nie z bratem. A że auto nie chciało zapalić, przepchnęli je na ich działkę i... zakopali. Choć w 2009 roku rozstała się z dwoma zajmującymi się jej interesami fachowcami, Edyta Górniak wciąż pozostaje łakomym kąskiem dla potencjalnych menedżerów. Można nawet zaryzykować twierdzenie, że do wokalistki ustawiła się kolejka. Kto odważy się poprowadzić gwiazdę?

Prognoza pogody na wtorek.

Niemcy: Inflacja konsumencka w Niemczech znalazła się na poziomach oczekiwanych przez rynek w listopadzie, Inflacja CPI wyniosła 2,3% rdr i 0,1% mdm, a inflacja HICP znalazła się na poziomie 2,2% rdr i 0,1% mdm Internetowe przekręty finansowe najczęściej kojarzą się z hakerskimi napadami na konta bankowe. Tymczasem nie mniej intratny jest inny proceder - przestawianie literek, kreseczek i kropeczek. Wystarczy mały błąd, pomyłka, rozpędzone nadto palce, i już internauta ląduje w nieznanych zakamarkach sieci...

PiS wycofuje swoje poparcie dla kandydata na senatora Janusza Sanockiego w związku z jego wypowiedzią na temat Białorusi - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do kierownictwa partii. Niewiele wiemy o okresie dorastania ojca Tadeusza Rydzyka, więc jego wyznania o dawnych życiowych planach na pewno zainteresują ciekawskich. Szef Radia Maryja chciał być lekarzem. Miał też inne marzenie, które nie wiązało się z kapłaństwem. W pewien sposób nawet je zrealizował... Podkreślił również, że służby mundurowe mają kojarzyć się przede wszystkim z niesieniem pomocy.Dziś notowania złota osiągały kolejne rekordowe poziomy, Na porannym fixingu w Londynie ustalono cenę 1862 dolarów za uncję, Później obserwowaliśmy dalsze wzrosty notowań kruszcu, a jego cena może wkrótce przekroczyć poziom 1900 dolarów, Specjaliści inst W sobotę ze szpitala dla psychicznie chorych w Międzyrzeczu (woj. lubuskie) uciekł 29-letni Piotr Korcala. Chodzi o negocjacje, prowadzące do zawarcia umowy w 2013 roku z etiopską spółką.

RSS

Były brytyjski minister pchnięty nożem w brzuch

15.05.10

Były minister w rządzie dotychczasowego brytyjskiego premiera Gordona Browna, Stephen Timms, został dźgnięty nożem w brzuch w piątek podczas wizyty w okręgu wyborczym we wschodnim Londynie - poinformowała BBC.

RSS

Audrey Tautou na otwarcie w Karlovych Varach. W konkursie głównym "Papusza" Krauzów

29.06.13

Impreza wymieniana jest wśród 10 najbardziej prestiżowych festiwali filmowych na świecie.

RSS

Przekazania uchwały o objęciu prezydentury: Pawlak nie przyszedł do Komorowskiego

08.07.10

Polityka to też dozowanie gestów. Waldemar Pawlak, nie pojawiając się z gratulacjami na uroczystości wręczenia Bronisławowi Komorowskiemu uchwały o objęciu urzędu prezydenta, pokazał, jak naprawdę ma się koalicja PO-PSL. Dowiódł, że ta polityczna przyjaźń jest więcej niż chłodna.

RSS

Celtic znów się kopał w czoło, ale ma swój wynik

22.08.14

Na ten mecz fani Legii wyczekiwali z nie mniejszym napięciem niż na czwartkowe starcie mistrzów Polski z FK Aktobe w Lidze Europy. Maribor miał w Słowenii pomścić "wyrzuconą" przez UEFA z Ligi Mistrzów Legię i pokonać wysoko Celtic. W pierwszym meczu IV rundy eliminacji LM padł jednak tylko remis 1:1. W pozostałych środowych meczach również nie było niespodzianek.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Awantura w samolocie z Szarm el-Szejk. "Załodze pomagał policjant"

29.05.14

Obsłudze samolotu w opanowaniu sytuacji pomagał jeden z pasażerów, który jest policjantem.

RSS

600. odcinek "Mai w ogrodzie" już w niedzielę

22.07.16

Na antenie TVN.

RSS

Raj jest w Polsce!: Oto najlepsze w Europie miasto do życia

08.05.10

Ulice i kamienice piękniejsze niż w Paryżu, publiczne pieniądze na inwestycje wydawane lepiej niż w Londynie, pomoc ze strony administracji lepsza niż w Brukseli i do tego jeszcze niemalże najczyściej w całej Europie. Gdzie jest ten raj? Jak się okazuje z najnowszego Eurobarometru w Polsce!

RSS

25-latka zginęła w wypadku, troje rannych

29.12.13

Mimo długiej reanimacji, nie udało się uratować życia młodej kobiety.

RSS

18 lat więzienia za zabójstwo pianistki

22.03.16

"Brutalny i niesprowokowany atak".

RSS

Zabił z powodu stłuczki. Trafił przed pluton

08.06.11

Kara śmierci wykonana przez pluton egzekucyjny. Tak los spotkał 21-letniego chińskiego studenta muzyki. Jego sprawa poruszyła Chiny. Mężczyzna zasztyletował bowiem kobietę, którą lekko potrącił samochodem. Bał się, że będzie sprawiać mu problemy.

RSS

W prokuraturze trwa śledztwo: Marek Dochnal był szpiegiem?

22.02.10

Marek Dochnal, najsłynniejszy polski lobbysta, swobodnie podróżuje po świecie. Sądy zwróciły mu paszport. Natomiast krakowska prokuratura i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego od ponad dwóch lat sprawdzają, czy przedsiębiorca był szpiegiem. A dowodem na to mają być przede wszystkim słowa samego lobbysty.

RSS

Kobiety a gorączka złota

01.04.11

Od 10 lat cena złota znajduje się w trendzie wzrostowym, Wyniki badań Światowej Rady Złota pokazały, jak mocno na rynek złota oddziałują socjoekonomiczne zmiany zachodzące w różnych społeczeństwach, Coraz większą rolę w kreowaniu popytu na złoto odgrywają

RSS

"To wielka krzywda dla papieża i Kościoła": Prymas Polski staje w obronie papieża

29.03.10

Jako całkowicie bezpodstawne określił prymas Polski, abp Henryk Muszyński zarzuty wobec Benedykta XVI o tuszowanie sprawy nadużyć seksualnych w Irlandii. Prymas wystosował w niedzielę pismo, w którym deklaruje duchową jedność i wspólnotę z papieżem.

RSS

Pierwszy tegoroczny Nobel już w poniedziałek. W cieniu skandalu

01.10.16

Pierwszych laureatów tegorocznej Nagrody Nobla poznamy w poniedziałek 3 października, ok. godz. 11.30 naszego czasu. Kolejni zwycięzcy zostaną ogłoszeni w ciągu następnych dni. Najpierw dowiemy się, do kogo trafi nagroda w dziedzinie fizjologii i medycyny.

RSS

Akcja CBŚ w Szczecinie i Łodzi: Zlikwidowali nielegalne fabryki papierosów

08.07.10

Dwie nielegalne fabryki papierosów zlikwidowali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego w Szczecinie i Łodzi. Podczas dwóch akcji zabezpieczono około 22 ton tytoniu i prawie milion sztuk podrobionych papierosów. w Szczecinie agenci zatrzymali ośmiu mężczyzn.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny