Bjoergen straszy przed Tour de Ski. "Jestem pewna dobrej formy"

22.12.14

Skandynawskie media podkreślają, że pomimo ponownego zwycięstwa Marit Bjoergen nie było ono już tak zdecydowane, a norweska dominacja została przełamana. Norweżka zdaje się jednak nie przejmować tymi komentarzami.

Podczas czwartkowego handlu nasza rodzima waluta radzi sobie bardzo dobrze, umacniając się do dolara, euro, funta oraz franka, Złotego, oprócz opublikowanych dziś danych o inflacji, wspiera także pozytywny sentyment do całego koszyka emerging ,,,

Ponad połowa Amerykanów uważa, że tzw. amerykański sen umiera - wynika z sondażu ORC International dla CNN Money. Mordercą gen. Marka Papały mógł być związany z mafią pruszkowską Igor Ł., pseudonim "Patyk" - wynika z analizy specjalnego zespołu policyjnego. Do dokumentu dotarł Sylwester Latkowski z "Wprost". Mimo to, jak pisze tygodnik, do dziś nie zrobiono nic, by sprawdzić faktyczny udział "Patyka" w sprawie.Przedstawiciele medyczni to prawdziwa armia byłych lekarzy i farmaceutów walczących o to, by lekarze przepisywali leki sprzedawane przez ich firmy. Przez lata wsławili się głównie nachalnymi naciskami na medyków. Teraz tworzą kodeks etyki przedstawiciela medycznego. "To tylko PR-owskie zagranie" - mówią lekarze. W stanie Chiapas w Meksyku działa jedna największych na świecie farm legwanów zielonych. Dzięki naturalnym warunkom hodowli rodzi się tam około 25 tys. jaszczurek rocznie. Hodowla jest ważnym elementem gospodarki Meksyku. Mięso legwanów pełni istotną rolę w kuchni krajów Ameryki Łacińskiej, a skóra jest używana do produkcji butów i torebek. Widział, jak samochód dachował i zapalił się. Nie zastanawiał się, tylko pospieszył ratować ludzi. Śmiało wszedł w płomienie i tylko dzięki swojej odwadze uratował dwoje młodych ludzi. Sam bardzo poważnie się poparzył. Teraz w ciężkim stanie leży w siemianowickiej oparzeniówce.

Na safari, na plaży, w kuchni czy na spacerze - internauci fotografują się z napisem "Gurba, daj Pan 5!".

WIG20 osiągnął cel w postaci 2500 pkt, i zakończył tydzień lekko pod kreską, Mimo wszystko obecny tydzień był bardzo udany dla polskiej giełdy, co więcej przy panujących na światowych rynkach nastrojach, dzisiejsza niewielka korekta ,,, Spór między rzecznikami.

Słabe dane gospodarcze z USA oraz obawy dotyczące możliwości zaostrzenia warunków udzielania kredytów w Chinach, przyczyniły się do zwiększenia napięcia na rynkach walutowych w zeszłym tygodniu, To połączenie wywołało zwyżki na ,,, Wall Street w czwartek nadal czekała na prezydenta Trumpa, ale mogła też reagować na wypowiedzi szefa ECB oraz na dane makro i wyniki spółek, W czwartek właśnie najważniejszym wydarzeniem było posiedzenie ECB, Nie oczekiwano oczywiście ani ,,, W skrzydłach największych pasażerskich samolotów świata A380 odkryto małe pęknięcia. Poinformował o tym Airbus oraz linie lotnicze Qantas i Singapore Airlines. Zarówno przewoźnicy jak i producent poinformowali, że pęknięcia zostały naprawione i nie stanowiły żadnego zagrożenia. Jednak stowarzyszenie australijskich inżynierów lotniczych stwierdziło, że należy przeprowadzić dokładne kontrole.Kierowca osobowego mercedesa, który wjechał do jednego z dyskontów w Ligocie (woj. śląskie), najprawdopodobniej pomylił bieg. 62-latek był trzeźwy. Siedmiu na dziesięciu Polaków (70 proc.) uważa, że sprawy w kraju zmierzają w złym kierunku, co piąta osoba (20 proc.) jest przeciwnego zdania, a co dziesiąta (10 proc.) nie ma opinii - wynika z sondażu TNS OBOP nt. nastrojów społecznych w kwietniu. Premier to patriota, który myśli o Polsce i rezygnuje z własnych ambicji – zachwycają się zwolennicy PO. Premier się przestraszył komisji hazardowej i przesłuchania „Mira” – tryumfuje PiS. Tymczasem prawda jak zwykle… leży gdzie indziej.

RSS

Polacy współrządzą Wilnem

22.06.11

Polacy weszli do koalicji rządzącej w Wilnie. W wiosennych wyborach samorządowych , koalicja Akcji Wyborczej Polaków na Litwie Waldemara Tomaszewskiego i Sojuszu Rosjan zdobyła 11 mandatów z 51.

RSS

Ksiądz z Tarchomina molestował ministranta. Prawomocny wyrok sądu

29.01.14

Podwładny abpa Henryka Hosera, mimo zarzutów, a potem wyroku skazującego pierwszej instancji, pełnił funkcję proboszcza. Odwołano go dopiero po reportażu w TVN24 z września 2013 r.

RSS

"Zła wiadomość dla Tuska i Petru". Polityczne komentarze po rezygnacji Siemoniaka

01.01.16

"Bardzo odpowiedzialna decyzja" - mówią politycy PO o rezygnacji Tomasza Siemoniaka z rywalizacji o fotel lidera PO. - To szansa dla PO - mówi Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL). Zdaniem Ryszarda Czarneckiego (PiS) decyzja podyktowana była rosnącym poparciem Ryszarda Petru i jego Nowoczesnej.

RSS

Brzyski cieniem samego siebie. "Trzeba będzie coś zmienić"

22.04.14

- Jesienią chyba wszyscy przekonali się, że potrafię grać w piłkę, ale jedna dobra runda to za mało. W meczach na początku sezonu wbiegałem w pole karne rywali średnio siedem-osiem razy, a ostatnio może ze dwa. Różnica jest widoczna - przyznaje się do zniżki formy w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Tomasz Brzyski. - Lewa noga cały czas dobrze chodzi, ale może rywale zwracają większą uwagę na sposób, w jaki zagrywam? Trzeba będzie coś zmienić, żeby ich zaskoczyć - dodaje obrońca Legii.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

PiS sprostowało wypowiedzi nt. kampanii PO "Polska w budowie"

29.08.11

PiS w piątek przed godz. 13 sprostowało na antenie TVN24 wypowiedzi nt. kampanii PO "Polska w budowie". Zgodnie z postanowieniem Sądu Okręgowego w Warszawie sprostowania zamieścili: rzecznik PiS Adam Hofman, szef sztabu Tomasz Poręba oraz pełnomocnik wyborczy Krzysztof Sobolewski.

RSS

Będzie koniec stanu wyjątkowego. Republika tego wymaga

15.07.16

Francja nie przedłuży stanu wyjątkowego wprowadzonego po zamachach terrorystycznych w Paryżu - oświadczył prezydent Francois Hollande w tradycyjnym wywiadzie telewizyjnym z okazji święta narodowego 14 lipca.

RSS

ONZ ostrzega: o krok od ludobójstwa "jak w Rwandzie"

15.12.16

Wspólnota międzynarodowa może powstrzymać rozlew krwi w Sudanie Południowym tylko, jeżeli wyśle tam "natychmiast" korpus czterech tysięcy żołnierzy w ramach misji pokojowej - powiedział w środę przewodniczący Komisji Praw Człowieka ONZ, Yasmin Sooka.

RSS

Żyła przed Soczi: Przestałem żyć marzeniami

22.01.14

Piotr Żyła opowiedział przed kamerami "Dzień Dobry TVN" o przygotowaniach do rozpoczynających się 7 lutego 2014 roku igrzysk olimpijskich w Soczi.

RSS

Poza Polską optymizm panuje na giełdach

22.12.10

W USA rynki finansowe zachowywały się w poniedziałek dosyć dziwacznie, Bywają czasem takie dni, Tym razem może ich być więcej, jako że przecież zbliża się koniec roku, a wraz z nim #8222;windows dressing#8221; i #8222;efekt stycznia#8221;, Trudno ,,,

RSS

"Wielki Szatan", kraj ajatollahów i mudżahedini. Iracka układanka

29.06.14

Przeważa opinia, że dżihadystom raczej nie uda się opanować Bagdadu.

RSS

Gwiazdy czerpią z natury: Wśród gwiazd są też modliszki

08.02.10

Gdyby któraś ze znanych pań pojawiła się na wielkiej gali w swetrze i w spodniach, zostałaby następnego dnia zlinczowana przez media. Wymogiem takich uroczystości jest zaprezentowanie się w jak najwspanialszej sukni. Skąd celebrytki czerpią inspiracje? Najchętniej z natury.

RSS

Złoty najgorsze ma już za sobą

15.06.13

Okres słabości złoty ma już za sobą, Tak przynajmniej można wnioskować analizując sytuację na wykresach USD/PLN i EUR/PLN, zachowanie polskiego rynku długu, a także mając na uwadze oczekiwaną poprawę sytuacji gospodarczej w II połowie roku,

RSS

Rebelianci nie świętują. Rozejm wielkanocny w Donbasie złamany

01.05.16

Rebelianci kilkakrotnie ostrzelali pozycje wojsk ukraińskich, łamiąc rozejm z okazji prawosławnych świąt Wielkiej Nocy - poinformował sztab operacji antyterrorystycznej w Donbasie.

RSS

Co to jest fundusz PE/VC?

01.06.11

Fundusz PE oznacza fundusz private equity, czyli fundusz aktywów niepublicznych, Jest to instytucja zbiorowego inwestowania, która zebrane od inwestorów pieniądze lokuje w akcje spółek nienotowanych na giełdach papierów wartościowych oraz w udziały w spół

RSS

Poprowadzi nowy show Polsatu: Tyle zarobi Kasia Cichopek

22.02.10

"Fakt" twierdzi, że aktorka Katarzyna Cichopek ma już ona tak wyrobioną markę, że za co się nie weźmie, to zgarnia kokosy. I tak będzie też w najnowszym show telewizji Polsat. Cichopek wynegocjowała całkiem pokaźną sumę za prowadzenie programu.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny