Pobił psa, bo zrzucił mu telewizor? "Przerażający widok, krew na ścianach"

22.12.14

Policjanci z Boguszowa Gorce (woj. dolnośląskie) zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który bestialsko pobił swojego psa. - To był przerażający widok - mówią przedstawiciele straży dla zwierząt.

Źródłem "przecieku" informacji o działaniach operacyjnych ws. afery hazardowej było CBA, a nie Kancelaria Prezesa Rady Ministrów - wynika z opublikowanego dziś na stronach Sejmu projektu sprawozdania z prac komisji, który przygotował szef komisji Mirosław Sekuła (PO). Konwencja Polskiego Stronnictwa Ludowego wskazała Waldemara Pawlaka jako kandydata w wyborach prezydenckich. Minister Jolanta Fedak poinformowała, że podczas głosowania nie było żadnego głosu "przeciw".
Waldemar Pawlak wyraził nadzieję, że kampania prezydencka będzie spokojna i merytoryczna z poszanowaniem dla różnych środowisk politycznych. Lider ludowców nie zaprezentował dzisiaj programu wyborczego i wizji prezydentury, ze względu na szacunek do ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Program zaprezentuje w przyszłym tygodniu, po pogrzebach wszystkich ofiar.
Stanisław Żelichowski uważa, że Waldemar Pawlak ma szanse wejść do drugiej tury w wyborach prezydenckich. Jego zdaniem Polacy mogą zagłosować na kandydata, który nie uczestniczy w wojnie politycznej pomiędzy PiS-em a Platformą.
Szef klubu parlamentarnego podkreślił, że był pomysł, aby w wyborach wystawić innego mniej znanego kandydata, ale na to zabrakło czasu. Jego zdaniem w tak krótkim czasie dla mniej znanego kandydata trudno było by nawet zebrać 100 tysięcy podpisów nie mówiąc już o odpowiedniej promocji.
Wyznaczenie terminu wyborów na 20 czerwca oznacza, że najpóźniej do 26 kwietnia należy złożyć w Państwowej Komisji Wyborczej zawiadomienie o powstaniu komitetu wyborczego i dołączyć tysiąc podpisów. Potem do 6 maja wszystkie komitety będą miały czas na zebranie 100 tysięcy podpisów dla listy kandydata.
Krakowski sąd wydał postanowienie o aresztowaniu na 14 dni obywatela Szwecji Andersa H., podejrzanego przez krakowską prokuraturę o zlecenie kradzieży napisu "Arbeit macht frei" z muzeum Auschwitz-Birkenau."W czasie żałobnych mszy, odprawianych po katastrofie prezydenckiego samolotu, można było dostrzec polityków, którzy przystępowali do Komunii Świętej, choć wcześniej deklarowali swe poparcie dla zapłodnienia in vitro" - oskarża gazeta związana z szefem Radia Maryja. Bliscy współpracownicy Lecha Kaczyńskiego z Kancelarii Prezydenta mogą liczyć na miejsca na listach wyborczych PiS zarówno w wyborach samorządowych, jak i parlamentarnych - wynika z rozmów z politykami tej partii. I tłumaczy, dlaczego informacja o tym nie wzbudziło "oburzenia społeczeństwa" rosyjskiego.

Poranny, wtorkowy handel na rynku FX przynosi podtrzymanie mocniejszego USD co znajduje odzwierciedlenie w presji podażowej na walutach EM, Złoty kwotowany jest następująco: 4,1719 PLN za euro, 3,4155 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6303,,,

Wielkoszlemowy French Open, jedna z czterech najważniejszych imprez tenisowych, ostatecznie bez najlepszej polskiej tenisistki. Powód? Porażka razem z Rosjanką Marią Kirilenko w ćwierćfinale turnieju debla. Porażka bezdyskusyjna, w czym zasługa amerykańskich sióstr Williams: Venus i Sereny. Andrzej Rzońca wywołał w internecie burzę swoim wpisem na Twitterze.

Cały wczorajszy dzień trwały spadki na polskiej walucie, Spowodowane one były opublikowaniem znacznie gorszych od oczekiwań wyników sprzedaży detalicznej, Słabe dane dodatkowo przywróciły spekulacje o możliwej obniżce stóp procentowych w ,,, Tragiczny zakończenie meczu regionalnej ligi amatorskiej w Brazylii. Niemiecki paszport Mesuta Ozila jest fałszywy. Dokumenty zostały sfałszowane, by pozwolić piłkarzowi grać dla Niemiec, ale nie ma do tego prawa - uważa trener Guus Hiddink. Jeśli te oskarżenia są prawdziwe, to mamy kolejny skandal na mundialu. Czy FIFA zajmie się sprawą?Rosyjski admirał Igor Kasatonow oskarżył władze Ukrainy o hamowanie rozwoju stacjonującej na Krymie rosyjskiej Floty Czarnomorskiej. Ukraińcy czekają, aż okręty floty się rozsypią - oświadczył w rozmowie z ukraińskimi dziennikarzami w Moskwie. Kolejna sytuacja w Europie, gdzie sztucznie utrzymywany kurs walutowy w pewnym momencie musiał być urealniony - waluta Ukrainy straciła gwałtownie na wartości, Greckie banki po odcięciu ich od finansowania przez EBC są zmuszone kredytować ,,, W PiS trwają rozmowy na temat wycofania kandydatury Marka Kuchcińskiego na stanowisko wicemarszałka Sejmu. Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez „Wprost” wynika, że ziobryści zabiegają o zgłoszenie nowej kandydatury, na przykład Beaty Szydło. Takie rozwiązanie oznaczałoby, że Jarosław Kaczyński został zmuszony do ustępstw.
Beata Szydło (fot. Tomasz Adamowicz/FORUM)

RSS

"Separatyści wycofują się w dzień, wracają w nocy"

22.03.15

Wzajemne oskarżenia o łamanie rozejmu

RSS

Wypadek autokaru w Grecji. Nie żyją turyści

15.09.12

Czworo rosyjskich turystów zginęło, a 30 zostało rannych, gdy autobus, którym jechali w piątek na lotnisko, przewrócił się pod Salonikami na śliskiej od deszczu nawierzchni - podała grecka policja. W autobusie znajdowało się 49 osób.

RSS

10 razy w Polsce. Historia papieskich pielgrzymek nad Wisłę

29.07.13

Wizyta papieża Franciszka w Polsce w 2016 r. byłaby jedenastą papieską pielgrzymką do naszego kraju.

RSS

Biedroń do Godsona: John, szukaj dialogu

08.02.13

Posłowie byli gośćmi "Kropki nad i".

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Cukrzyca: śmiertelnie groźna choroba, której można uniknąć

08.04.16

Jak zminimalizować ryzyko wystąpienia cukrzycy? Jak ją wykrywać, a jak leczyć?

RSS

Grecko-hiszpańskie kombinacje

22.09.12

Nie można wykluczyć, że kluczowe elementy ryzyka dla rynków na najbliższe tygodnie, czyli scenariusze dla Grecji i Hiszpanii, znajdą swój pozytywny finał, Niemniej w najbliższym czasie inwestorzy będą musieli uzbroić się w cierpliwość, Ale tak czy inaczej

RSS

Wszystkie kluby z licencją na przyszły sezon

15.05.14

Komisja licencyjna PZPN zadecydowała, że wszystkie ekipy występujące obecnie w T-Mobile Ekstraklasie otrzymały licencje na grę w sezonie 2014/2015. Natomiast trzy kluby nie otrzymały na razie zgody na występy w pucharach

RSS

Transfery i upadki

15.05.11

Joanna Kluzik-Rostkowska szefowa i założycielka ugrupowania pod nazwą Polska Jest Najważniejsza otrzymała ponoć od premiera Donalda Tuska propozycję kandydowania do Sejmu z listy katowickiej PO. Oczywiście, jako numer 1. Kluzik-Rostkowska wprawdzie zdementowała te doniesienia – ale już Otto von Bismarck zauważył, że w polityce wierzyć należy tylko w informacje zdementowane.

RSS

Głos partii to głos Boga

08.01.10

Czy poseł może mieć własne zdanie? Może – pod warunkiem, że jego zdanie jest zgodne z „liniąâ€ wyznaczaną przez partię-matkę. W innym wypadku powinien zdecydowanie potępić własne poglądy i przyjąć do wiadomości, że „głos partii jest głosem Boga”. Czy nie byłoby więc oszczędniej oddać władzę w ręce partyjnych liderów, zamiast płacić co miesiąc spore apanaże partyjnym maszynom do głosowania, zwanym dla niepoznaki posłami i radnymi?

RSS

Oczekiwań ciąg dalszy

01.08.12

Pierwsze kwadranse dzisiejszej sesji europejskiej przebiegały pod znakiem niewielkich spadków na eurodolarze, Brak impulsów pro-wzrostowych dawało podaży szansę na zepchnięcie notowań na niższe poziomy, Niedźwiedzie jednak tylko w niewielkim stopniu wykor

RSS

W oczekiwaniu na "greckie rozstrzygnięcia"

29.06.11

Wszystkie wydarzenia i decyzje inwestycyjne zostały w krótkim terminie podporządkowane oczekiwaniu na rozstrzygnięcia dotyczące kryzysu w Grecji, Już jutro po południu rozpoczną się bowiem głosowania w greckim parlamencie nad 5-letnim planem oszczędności

RSS

Emocje coraz większe….

15.10.11

Rynek oczekuje, iż #8222;robocze#8221; dwudniowe spotkanie ministrów finansów państw grupy G-20, jednak przyniesie jakieś konkrety nt, kompleksowego pakietu kryzysowych rozwiązań dla strefy euro, o których spekuluje się od początku tygodnia ,,,

RSS

Droga ropa uderzy nas po kieszeni?

15.10.12

Ropa na świecie drożeje, ale kierowcy w Polsce nie odczuwają jeszcze negatywnych skutków tego zjawiska, Ceny na stacjach ustabilizowały się na poziomach z poprzedniego tygodnia, Czy to tylko odsunięcie podwyżek w czasie?

RSS

Solidny przyrost miejsc pracy w USA

08.03.14

Dzisiejsze dane z amerykańskiego rynku pracy, obok wczorajszej decyzji EBC, były wydarzeniem tygodnia, oczywiście w kontekście kalendarza makroekonomicznego,

RSS

Czołowe zderzenie motocykli

15.03.17

Sprawca był pijany.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny