Pobił psa, bo zrzucił mu telewizor? "Przerażający widok, krew na ścianach"

22.12.14

Policjanci z Boguszowa Gorce (woj. dolnośląskie) zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który bestialsko pobił swojego psa. - To był przerażający widok - mówią przedstawiciele straży dla zwierząt.

Plan był prosty: przygotować reformy tak, by nie wystraszyć. Stąd np. planowane zniesienie emerytur mundurowych, ale dopiero dla osób, które rozpoczną służbę od 2012 roku. Rząd o reformach mówił ostrożnie. Czekał na wygraną marszałka. Bronisław Komorowski wygrał - cięcia będą większe. ?Oszczędzać może tylko bogaty?, albo ?Gdybym miał na zbyciu pieniądze, to bym oszczędzał? - ile razy słyszeliśmy te słowa z ust znajomych? Tak naprawdę, pieniędzy nigdy nie jest za dużo, ale oszczędzać można w każdych warunkach, Według prognoz węgierskiego Ministerstwa Finansów, w następnym roku tamtejsza gospodarka utrzyma obecną dynamikę wzrostu lub nawet ją zwiększy, Od ostatniej listopadowej decyzji dotyczącej stóp procentowych na Węgrzech niewiele było ,,,Powiedział sędzia Waldemar Żurek, rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa. Publikowany przez Conference Board indeks zaufania amerykańskich konsumentów we wrześniu nieoczekiwanie spadł do 48,5 pkt, i miał najniższą wartość od lutego br, Dane rozczarowały, Rynkowe prognozy wahały się w przedziale od 48 do 55 pkt,, przy medianie n Nie wiadomo, jak udało mu się dostać na pokład samolotu.

Chińczycy, największa populacja świata już od kilku lat przejawiają wzrost zainteresowania inwestycjami w złoto, Jeżeli każdy statystyczny mieszkaniec Państwa Środka chciałby kupić jeden gram złota to należałoby zapewnić dostawę 1300 ton tego ,,,

5 procent różnicy. Nawet najbardziej dociekliwi prawicowi blogerzy nie odkryli pełni mej diabolicznej przewrotności. Teraz przedstawię całą prawdę, nagą w swej bezwstydności prawdziuchę.
Marcin Meller (fot. FORUM)

Tysiące uczestników protestów w Egipcie wróciły z flagami na kairski plac Tahrir. Ruch pojazdów na placu został wstrzymany. Brytyjczyk Lewis Hamilton z teamu Mercedes GP wygrał niedzielny, drugi w sezonie, wyścig Formuły 1 o Grand Prix Chin. Drugi na torze w Szanghaju był Niemiec Sebastian Vettel z Ferrari, a trzeci Holender Max Verstappen z Red Bulla.To był szok. 20 lat temu człowiek znikąd wylądował w Polsce z czarną teczką i pokonał Tadeusza Mazowieckiego w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Dziś zbiera grzyby w Kanadzie i wciąż jest przekonany, że wtedy został prezydentem.
Stan Tymiński z trzecią żoną W programie "Babilon" w TVN24 Biznes i Świat przedstawiła je Małgorzata Kidawa-Błońska. Norwegowie, Irlandczycy, Duńczycy i Finowie - oni spośród mieszkańców Starego Kontynentu płacą najwięcej za jedzenie. Tam ceny nawet o kilkadziesiąt procent przewyższają średnią europejską. A gdzie jest najtaniej? Jeśli chodzi o kraje Unii Europejskiej pierwsze miejsce w tej kategorii wielu może zaskakoczyć...

RSS

Bo wiosna była zimna: Galopują ceny. Surówka będzie droga

01.06.10

Deszcze i majowe chłody opóźniły wegetację warzyw. Mniejsza ich podaż spowodowała wzrost cen nowalijek. Niektóre warzywa podrożały tak bardzo, że aż strach pomyśleć, ile będzie kosztowała surówka do niedzielnego obiadu. A owoce mogą kosztować nawet dwa razy więcej.

RSS

Skowronek skreślił Tunezyjczyka. Abbes żegna się z Łodzią

15.01.14

Jesienią został przesunięty do rezerw, bo nie chciał skracać swojego kontraktu. Gdy pod koniec rundy podpisał aneks do umowy, wrócił do składu. Po przyjściu nowego trenera został ponownie odesłany do rezerw. Teraz klub za porozumieniem stron rozwiązał z nim kontrakt. O kim mowa? O byłym już obrońcy Widzewa Hachemie Abbesie. Tunezyjczyk, który trafił do Łodzi latem 2011 roku łącznie rozegrał 47 oficjalnych spotkań, w których strzelił jednego gola. Ostatnim występem 27-latka w barwach łódzkiego klubu był jesienny mecz z Legią. Z klubem pożegnał się także inny obrońca Jakub Bartkowski.

RSS

Telewizja zaproponowała organizację spotkań: Debaty w TVP? PO kręci nosem

15.05.10

Sztaby wyborcze nie powinny preferować tylko jednej telewizji - tak wiceszef klubu PO Rafał Grupiński skomentował propozycję telewizji publicznej. TVP jest gotowa zorganizować debaty przedwyborcze. Wstrzemięźliwi w ocenach tej inicjatywy są jak na razie główni konkurenci Komorowskiego.

RSS

Grozi mu 10 lat: Rosyjski szpieg dostał zarzuty

08.01.10

Dziesięć lat więzienia grozi Rosjaninowi, którego prokuratura podejrzewa o szpiegostwo. Mieszkającego od ponad dziesięciu lat w Polsce mężczyznę wiosną 2009 roku zatrzymała ABW. Dziś szpieg usłyszał zarzuty. Prokuratura milczy i tłumaczy, że śledztwo objęte jest najwyższą klauzulą tajności.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Kaczyński nie chce doradzać w RBN. Komorowski: "Trudno", "za Lecha Kaczyńskiego RBN składała się z dwóch osób: Jarosława Kaczyńskiego i Anny Fotygi"

08.11.10

Prezydent Bronisław Komorowski powiedział, że dziwi go i smuci decyzja prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który zapowiedział, że nie będzie uczestniczył w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, zwołanej na 9 listopada w związku ze szczytem NATO w Lizbonie.

RSS

MAEA chwali Japonię za redukcję promieniowana wokół Fukushimy

15.10.11

Grupa ekspertów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) pochwaliła rząd Japonii za działania podjęte w celu redukcji promieniowania w rejonie elektrowni Fukushima Daiichi.

RSS

Kąpieliska są bezpieczne

29.06.10

      Niemal wszystkie kąpieliska w kraju zostały przebadane przez sanepid i można się w nich bezpiecznie kąpać. Rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar powiedział IAR, że plaże nad Bałykiem są czyste i można bez obaw pływać w morzu. Wszystkie kąpieliska w województwie zachodniopomorskim spełniają normy czystości. Na Pomorzu sanepid zabronił jedynie kąpieli w Gdyni Śródmieście.
      Jan Bondar powiedział, że każdy turysta planujący wypoczynek w Polsce nad morzem czy jeziorami może przez internet sprawdzić stan kąpielisk i czystość wody na stronie internetowej w zakładce serwis kąpieliskowy.
      Informacje o stanie sanitarnym kąpielisk będą aktualizowane co tydzień. Do końca wakacji kontrolerzy sanepidu będą co dwa tygodnie badać próbki wody z kąpielisk. Te, które nie spełniają norm, będą badane częściej.
 

RSS

Od jutra rewolucyjna zmiana w prawie karnym. Model rodem z USA

01.07.15

Od 1 lipca wszystkie procesy w Polsce będą toczyły się według nowych reguł. Prokurator i obrońca stoczą na sali sądowej pojedynek na dowody.

RSS

Myślałeś, że masz duże mięśnie ud?

29.07.12

Czy olimpijscy medaliści to jeszcze ludzie, czy już nadludzie? Zdjęcie dwóch niemieckich kolarzy, a raczej ich ud, skłania ku postawienia na to drugie.

RSS

Wyhamowuje inflacja, koszty utrzymania domu też rosną wolniej

15.11.12

Dynamika inflacji po raz pierwszy od 21 miesięcy spadła poniżej poziomu 3,5%, Koszty związane z utrzymaniem mieszkania rosły jednak w październiku w tempie 5,1% rok do roku, Takie są konsekwencje podwyżek cen energii,

RSS

W 2012 r. więcej firm skorzysta z przywilejów podatkowych

08.11.11

Rosnący kurs euro sprawia, że w przyszłym roku więcej firm będzie mogło skorzystać ze statusu "małego podatnika". A to oznacza, że więcej przedsiębiorstw będzie mogło rozliczać VAT kwartalnie, odprowadzać zaliczki na podatek dochodowy raz na kwartał czy skorzystać z jednorazowej amortyzacji. Dzięki tym przywilejom mają szanse zapłacić niższe podatki.

RSS

Format amerykański, tradycja polska

08.10.12

Co Ci da Klub Komediowy Chłodna?

RSS

Informacje z EBC przyćmią dzisiaj inne wydarzenia

08.09.17

KOREA PÓŁNOCNA: Cztery kolejne amerykańskie wyrzutnie rakiet do obrony defensywnej (THAAD) dotarły do bazy wojskowej w Korei Południowej, co jest odpowiedzią na ryzyko ponowienia prób rakietowych przez reżim z Północy w najbliższej ,,,

RSS

Katar, czyli arabska potęga za worek pieniędzy

29.01.15

Bombardują Kubańczyk i Czarnogórzec, do boju zagrzewają Hiszpanie.

RSS

W oczekiwaniu na obniżki

29.01.11

Notowania baryłki ropy Brent w Londynie w ostatnim tygodniu zachowywała się chwiejnie #8211; na przemian rosła i korekcyjnie opadała, Granicy 100 dolarów nie przełamała, a baczna obserwacja zmian rynkowych nie daje jeszcze przesłanek, aby o takim ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny