Pobił psa, bo zrzucił mu telewizor? "Przerażający widok, krew na ścianach"

22.12.14

Policjanci z Boguszowa Gorce (woj. dolnośląskie) zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który bestialsko pobił swojego psa. - To był przerażający widok - mówią przedstawiciele straży dla zwierząt.

Surogatka z Łodzi, która za pieniądze urodziła dziecko małżeństwu z Warszawy, zrezygnowała z walki o syna. Stołeczny sąd pozbawił ją praw rodzicielskich. Proces toczył się z wyłączeniem jawności. "To, co teraz Francja przeżywa w związku z terrorem, Syryjczycy odczuwają stale". Żółte i czerwone paski na ekranach telewizorów - "Donald Tusk nie kandyduje". Oczywiście na stanowisko Prezydenta RP. Woli funkcję premiera, a właściwie nie tyle woli, co wybiera poważniejsze zadania, bo "... wymaga tego jego nowy plan polityczny, zakładający utrzymanie stabilności rządu i wzmocnienie instrumentów władzy. Tusk dodał, że PO przygotowała zbyt wiele projektów, by narażać je na szwank." I dodatkowo: - "Nie chcę uczestniczyć w wyścigu, którym jest pałac i zaszczyt - powiedział premier. Chcę być poważnym partnerem dla Polaków". Ciekawa deklaracja, ale wcale nie zamykająca spekulacje, o jego kandydowaniu, ale je na nowo otwierająca.Krystian Legierski, odpowiadając na pytania czytelników Wprost24, podkreśla, że jest w stanie współpracować nad konkretnymi projektami zarówno z politykami PO, jak i PiS-u. O tych ostatnich mówi, że choć „budzą w nim różne lęki”, to jednak odrzuca stanowisko Platformy, zgodnie z którym z PiS-em nie można porozumiewać w żadnej kwestii. Legierski tłumaczy też, że środowiska LGBT nie powinny obrażać się na SLD, ponieważ Sojusz jest jedyną siłą, która porusza problemy homoseksualistów i jednocześnie ma szansę na wejście do Sejmu.
Krystian Legierski (fot. FORUM) Poza funtem do najsilniejszych walut podczas dzisiejszego handlu dołączyła turecka lira (Bank Turcji nie ruszył głównej stopy repo, decydując się tylko na oczekiwaną redukcję stopy po której banki udzielają pożyczek ? o 50 p,b,), a ,,, Ostatni miesiąc roku jest - jak się okazało - kolejnym przynoszącym naszym kierowcom podwyżki, Ceny paliw w stosunku do ubiegłego roku wzrosły o 11,5 proc,w przypadku benzyny 95, 10 proc, na Pb98, o 15 proc, na LPG i aż o 23 proc, na oleju napędowym,

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Czarnogóry podał listę zawodników powołanych na eliminacyjny mecz mistrzostw świata z Polską, który odbędzie się 26 marca w Podgoricy. Po ponad rocznej przerwie do kadry wraca Mirko Vucinić. Trudno jednak spodziewać się, aby słynny snajper wystąpił w spotkaniu z Biało-Czerwonymi.

Sąd rodzinny w Krakowie zlecił zabranie trójki synów rodzicom, którzy sami zdecydowali się pójść na terapię "z powodu problemów wychowawczych". Amerykańscy naukowcy zredefiniowali pojęcie lekkości. Stworzony przez nich materiał jest około 100 razy lżejszy niż styropian. Jednocześnie jest wyjątkowo wytrzymały i po zgnieceniu może wrócić do pierwotnego kształtu.

Kiedy reprezentacja Polski przygotowuje się do eliminacyjnego meczu z Danią, jej niedawny filar, Grzegorz Krychowiak, uwikłany jest w zmianę klubu. Dzisiaj od rana otrzymaliśmy bardzo obszerny pakiet danych na temat wzrostu gospodarczego państw europejskich, Potwierdziła się zależność w ramach której Niemcy podciągają dane dla całej strefy euro w górę, Wynik Polski jest gorszy od ,,, Radosław Sikorski został zaproszony na Białoruś przez Aleksandra Łukaszenkę - dowiedział się "Wprost". Pomysł wyjazdu budzi kontrowersje w kierownictwie MSZ.
fot. FORUMKryzys kryzysem, a pensje menedżerów wciąż gigantyczne. Zarządy Orlenu, czy PGNiG nie mogą narzekać - ich zarobki połączone z premiami naprawdę robią wrażenie. Są ludzie, którzy potrafią zarobić nawet kilka milionów złotych. Oto cała prawda o pensjach szefów największych polskich firm. Draghi bardzo wyraźnie luzuje politykę monetarną sprowadzając EUR/USD poniżej 1,30, Znowu lepsze dane z USA, Comiesięczne odczyty z amerykańskiego rynku pracy, Decyzje w Mińsku, Reakcja na złotym po ogłoszeniu przez EBC skupu aktywów,

RSS

Materiały z "Wprost" w prokuraturze. "Wszystkie, które były w posiadaniu redakcji"

22.06.14

Przyniósł je mec. Jacek Kondracki.

RSS

Nałęcz o podwójnej roli doradców

08.04.11

Doradzający prezydentowi prof. Michał Kulesza jest w pełni uczciwy wobec Bronisława Komorowskiego i nie ukrywa faktu, że jego opinia ws. ustawy o refundacji leków jest odmienna niż minister Kopacz - uważa doradca prezydenta Komorowskiego Tomasz Nałęcz, który był gościem "Kropki nad i" w TVN24. Nałęcz odniósł się w ten sposób do informacji mediów, że prof. Kulesza występuje w podwójnej roli doradzając prezydentowi ws. ustawy i jednocześnie pisząc negatywną opinię o niej dla firmy farmaceutycznej przeciwnej nowemu prawu.

RSS

Jak dłużej jeździć w stolicy na tańszym bilecie

29.12.12

Podwyżka wejdzie w życie już za 3 dni, ale jeszcze nawet przez 6 miesięcy będzie można jeździć po "starej cenie".

RSS

Śmierć antybelek nie spustoszyła bankowych depozytów

15.05.12

Koniec lokat antybelkowych nie wydrenował bankowych depozytów, ale też nie przeszedł bez echa, W kwietniu #8211; pierwszym miesiącu bez nieopodatkowanych depozytów #8211; oszczędności gospodarstw domowych stopniały o blisko 1,5 mld zł,

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Wiceszef rosyjskiej Dumy Państwowej:: "To my odpowiadamy za śmierć elity Polski"

15.04.10

To my ponosimy odpowiedzialność, jeśli pozwalamy lądować we mgle obcemu samolotowi z polityczną elitą całego kraju - takie słowa padły z ust wiceprzewodniczącego Dumy Państwowej, izby niższej parlamentu Rosji. Władimir Żyrinowski oświadczył wprost: odpowiedzialność za śmierć elity politycznej Polski ponosi również Rosja.

RSS

Lepsze dane z USA tym razem wsparły euro

29.10.10

Po nie do końca pewnym poranku, gdy główna para walutowa nie mogła na trwałe odsunąć się od poziomu 1,38, druga część sesji europejskiej przyniosła już zdecydowanie lepsze nastroje, W dużym stopniu inwestorzy zawdzięczają to lepszym od prognoz danym z am

RSS

Polityk PiS otworzy biuro poselskie w Kijowie. "Polska musi tu odgrywać aktywną rolę"

29.05.15

Biuro zacznie działać już w czerwcu.

RSS

Rynki wariują szukając właściwego kierunku

15.09.11

Sarkozy obiecuje zrobić wszystko, aby ocalić Grecję, Barroso przekonuje do emisji euroobligacji koniecznością ratowania miejsc pracy i rodzin państw członkowskich, a minister Rostowski w nie mniej emocjonalnych słowach posiłkuje się nawet groźbą potencjal

RSS

Po zamknięciu notowań zajmijcie się wykresami z całego tygodnia!

15.02.14

Opublikowane w nocy dane z Chin miały nieco mieszany charakter, chociaż przeważały raczej gorsze wyniki, Indeks Nikkei wziął to sobie do serca, tracąc na zamknięciu ok, 1,9%, W rezultacie niedawne korelacje nadal obowiązują, jen się ,,,

RSS

To nie był udany rok na giełdach

01.01.12

Wiedzione przez spółki sektora finansowego i budowlanego indeksy w Stanach Zjednoczonych zakończyły na plusie przedostatnią sesje w roku, Dow Jones Industrial Average wzrósł o 1,12 proc, do poziomu 12287,04 pkt,, technologiczny Nasdaq o 0,92 proc,, kończą

RSS

Motocyklista zginął w zderzeniu z ciężarówką

08.06.14

Wypadek na drodze krajowej nr 57.

RSS

Parasol walutowy nie pomaga kierowcom

01.03.12

Ostatnie dni na polskich stacjach paliw przyniosły niestety podwyżki #8211; i to dla wszystkich rodzajów paliw, Nie pomógł nawet kierunek ruchu polskiej waluty, W hurcie natomiast mamy przebicie cen diesla przez benzynę, co może sugerować ,,,

RSS

Nieciekawe perspektywy złotego

22.12.14

Piątek przynosi kontynuację wyprzedaży złotego, W relacji do euro jest on najtańszy od września 2013, a do dolara od lipca 2012 roku, Perspektywy złotego pozostają wciąż złe, Zwłaszcza te oceniane przez pryzmat analizy wykresów,

RSS

Pół roku, 60 mln dolarów i już po imprezie

01.11.10

- To będzie niezapomniane wydarzenie – powiedział premier Chin Wen Jiabao na zakończenie Expo 2010, które w Szanghaju gościło przez pół roku. Wystawę zwiedziła rekordowa liczba osób – prawie 73 tys. ludzi.

RSS

PLN słabszy, pomimo dobrych danych makro

15.02.17

Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kwotowań złotego wobec zagranicznych dewiz, Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3106 PLN za euro, 4,0602 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0440 PLN ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny