Niezwykłe zjawisko w Chile. Nad pustynią zaświeciła tęcza

22.12.14

Nad chilijską pustynią Atakama pojawiło się bardzo rzadkie dla tego regionu zjawisko.

Dużo lepiej wypada ocena prezydenta - wynika z najnowszego sondażu TNS Polska. Rynek, w tym Saxo, jest niemal na 100% pewny, że Fed podwyższy stopy procentowe o 25 punktów bazowych, a w efekcie stopa funduszy federalnych wyniesie 1,25-1,50%, Na decyzję tę nie wpłynie nominacja Jerome?a Powella, ponieważ na fotelu ,,, Zbliżająca się noc będzie spokojna w większości kraju. Grzmoty mogą zakłócić sen jedynie mieszkańcom Pomorza. Najcieplej będzie na południu kraju, gdzie słupki rtęci pokażą 12 st. C.Gospodarka USA utworzyła w lutym 175 tys. nowych miejsc pracy. To więcej niż oczekiwano. Ale stopa bezrobocia za oceanem minimalnie wzrosła. Martina Navratilova określiła Agnieszkę Radwańską, jako tenisistkę niemal kompletną. - Potrzebuje tylko kilku małych poprawek - oceniła słynna Amerykanka czeskiego pochodzenia w rozmowie z gazetą "New York Times". Berlin jest zainteresowany zniesieniem sankcji na Rosję, lecz taka decyzja zależy wyłącznie od postawy Moskwy - oświadczył minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble. Polityk CDU ostro zaatakował rosyjską telewizję RT (dawniej Russia Today), zarzucając jej prowadzenie wojny propagandowej.

Kościół katolicki stał się znacznie bardziej elastyczny w sprawach postu. Już nie wymaga od wiernych, by w Wielkim Poście umartwiali ciało i dusze. W zamian proponuje rzucenie palenia, rezygnację z kawy albo odłączenie internetu.


Wczoraj poznaliśmy słabsze dane od oczekiwań z USA, Jak widać wzrost gospodarczy nie jest tak silny i stabilny, jak oczekiwali analitycy, jednakże biorąc pod uwagę dane z poprzedniego kwartału, na pewno nie ma sygnałów do paniki, Dzisiaj ,,, Ubiegający się o przywództwo w PO Grzegorz Schetyna powiedział, że działacze tego ugrupowania będą w samorządach bronić demokracji i kontynuować tempo regionalnego rozwoju. - PiS łamie palce demokracji - powiedział Schetyna.

Dwa miliony dzieci ucierpiało w potężnym trzęsieniu ziemi na Haiti - alarmuje brytyjska organizacja Save the Children. Osierocone maluchy muszą spać na ulicach, wśród ciał ofiar, wszystkie będą miały uraz psychiczny do końca życia. Czerwony Krzyż przedstawił też szacunki liczby zabitych. Szokujące. "Jarosław Kaczyński nie od dziś jest specjalistą od piekła, od smoły, od smażenia; niech Bóg chroni Polskę od polityków, którzy czynią piekło na Ziemi". Czyje to słowa? Donalda Tuska. Tak skomentował wywiad dla "Rzeczpospolitej", w którym szef PiS powiedział m.in., że premier będzie się za Palikota "w piekle w smole gotował". Na strzelnicę poszła dziewięć lat temu i - jak sama mówi - "tak już na niej została". Kim jest Sylwia Bogacka, pierwsza polska medalistka XXX igrzysk olimpijskich.Podczas wczorajszej sesji na Wall Street amerykańskie giełdy zanotowały solidne spadki, Indeks Dow Jones spadł o 3,6%, SP 500 o 3,9%, a technologiczny Nasdaq stracił 4,11%, Niepokój na rynku wynikał z obaw o rezultat dzisiejszego głosowania w niemieckim Czwartek obfitował w odczyty ekonomiczne, które przyniosły bardzo mocne rozczarowanie i przełożyły się na spadki indeksów giełdowych, w ślad za którymi ruszył kurs eurodolara, Dziś popołudniowemu odreagowaniu na globalnych parkietach towarzyszyły wzrosty Większość rosyjskich gazet na pierwszych miejscach zamieszcza kolejne fakty dotyczące katastrofy promu "Bułgaria". Pojawiają się relacje świadków i opinie marynarzy, którzy wcześniej służyli na tej jednostce. We wszystkich tych opisach przewija się podstawowy wątek - zastraszający stan techniczny statku.

RSS

Wstrząsające nagranie z ukrytej kamery: Znany seksuolog molestował pacjentki?

29.03.10

Czy znany poznański seksuolog molestował pacjentki? Telewizja TVN wyemitowała nagrany ukrytą kamerą film, na którym widać, jak - podczas seansu - prof. Lechosław Gapik dotyka miejsc intymnych pacjentki. Sam lekarz twierdzi, że jest niewinny. Przekonuje, że to tylko forma terapii. O sprawie wie już prokuratura.

RSS

Rekord: 61 piratów za jednym zamachem

15.03.11

Indyjska marynarka wojenna osiągnęła znaczący sukces w walce z somalijskimi piratami. Fregata IMS Tabar zdołała w trakcie jednej akcji pojmać 61 piratów i uwolnić 13 marynarzy. To największy sukces w historii operacji anty-pirackich na Oceanie Indyjskim.

RSS

"Wystąpienie Kopacz było beznadziejne. Trzeba przyznać się do błędów"

22.09.14

Ekspert: wygłaszane teksty dobre by były do cioci na imieniny. Tusk: rozmawiałem z nią później, siedziała załamana. Ale absolutnie załamana.

RSS

Kodeks swoje, minister swoje: Luka w prawie adopcyjnym

08.03.10

Kodeks rodzinny i opiekuńczy nie wspomina słowem o rozporządzeniu ministra pracy, które wskazuje jasno, że to ośrodki adopcyjne kwalifikują pary starające się o przysposobienie dziecka. Stąd biorą się adopcje "na dziko". Szefowie ośrodków adopcyjnych już cztery miesiące temu alarmowali w tej sprawie Ministerstwo Sprawiedliwości.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Rozpędzone auto potrąciło kobietę na pasach

15.11.13

Była reanimowana. Udało się uratować jej życie.

RSS

Zima wróci na weekend

22.02.17

Miejscami znowu zrobi się biało.

RSS

Zwierzęta jednak bez obrońców z urzędu

08.03.10

W akwarium woda jest zbyt mętna, karma jest zbyt sucha, łańcuch jest zbyt krótki? Zwierzęta w Szwajcarii straciły szansę na to, żeby prawnicy z urzędu walczyli o ich prawa. W niedzielnym referendum Szwajcarzy odrzucili ten kontrowersyjny pomysł.

RSS

Nawałnice nad Europą Zachodnią. Pod wodą Niemcy, Belgia, Holandia

29.07.14

To nie koniec: synoptycy przestrzegają przed kolejną falą burz.

RSS

Wiceszef MSWiA: nie ma zakazu dla służb mundurowych ws. uczestnictwa w WOŚP

22.12.15

Odniósł się w ten sposób to wpisu posła PiS Stanisława Pięty o WOŚP na Twitterze.

RSS

Pies znalazł narkotyki. Na lekcji

22.02.13

Policjant opowiadał na lekcji o szkodliwości zażywania narkotyków, a jego pies wywęszył marihuanę w plecaku uczennicy.

RSS

Kolejny dzień pod dyktando danych z Ameryki

29.11.12

W dniu wczorajszym uwaga inwestorów skupiła się na gospodarce amerykańskiej, Ważne odczyty z tamtejszej gospodarki przyćmiły nawet porozumienie dotyczące pomocy finansowej dla Grecji, Dzisiejszy dzień zapowiada się podobnie,

RSS

Francuski lotniskowiec włączył się do walki. "Wkrótce główne uderzenie"

01.10.16

Na Mosul.

RSS

IAP: Analiza rynku złota - komentarz tygodnia (23 - 27 kwietnia 2012)

01.05.12

Ostatni pełny tydzień kwietnia inwestujący w złoto mogą zaliczyć do udanych, W ciągu tego okresu wartość kruszcu wzrosła o ponad 30 dolarów na uncji, Jednocześnie względem ceny zamykającej wcześniejszy tydzień oznacza to wzrost rzędu 22 USD,

RSS

KONFERENCJA Odpowiedzialność osobista członków zarządu, dyrektorów finansowych i głównych księgowych

08.02.10

Dość dziwne dane z amerykańskiego rynku pracy wyzwoliły ostatecznie tendencje korekcyjne, a mówiąc dokładnie powodują osłabianie dolara a co za tym idzie korekty wzrostowe na rynkach kapitałowych i surowcowych,

RSS

Walka z rebeliantami to nie przelewki: Zginął polski żołnierz w Afganistanie

15.06.10

Afgańscy rebelianci nie dają za wygraną. Zaatakowali polski konwój logistyczny, udający się z bazy Warrior do bazy Ghazni. Niestety, improwizowany ładunek wybuchowy był tak silny, że zabił jednego z polskich żołnierzy. Poranił też kilku członków załogi kołowego transportera opancerzonego Rosomak.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny