Eksperci: spadek rubla oznacza panikę na pełną skalę

08.11.14

"Samospełniająca się przepowiednia".

- Pomocnik Lechii Mateusz Machaj rozpoczął w piątek testy medyczne w Śląsku - poinformowała oficjalna strona wrocławian. 24-latek rozegrał w tym sezonie sześć spotkań i "wyróżnił się" jedynie czerwoną kartką. - Obserwowaliśmy Mateusza już od dłuższego czasu, jednak dopiero teraz pojawiła się możliwość, by ściągnąć go do Wrocławia. Jego przyjście z pewnością doda naszej drużynie sporo jakości - powiedział dla strony klubowej szkoleniowiec wrocławian Stanislav Levy. Blisko gry w Śląsku jest także czeski pomocnik Lukas Droppa, który przekonał do siebie sztab szkoleniowy WKS-u na testach. Wiaczesław Ponomariow: przygotowana została lista pięciu osób, których uwolnienia żądają separatyści w zamian za wypuszczenie więzionych od piątku obserwatorów OBWE. Sztaby wyborcze kandydatów na prezydenta dwoją się i troją, by w wymaganym terminie zebrać konieczne do wystartowania sto tysięcy podpisów. Są już tacy, którzy spełnili wymagania Państwowej Komisji Wyborczej. O kogo chodzi?Przez całą sobotę i niedzielę w centrum dowodzenia WOŚP jest dziennikarz tvn24.pl Tomasz Setta. Jeśli mowa o polskim biuście w show-biznesie, każdemu na myśl przychodzą piersi Dody, Igi Wyrwał czy Edyty Górniak. Jednak jak Polska długa i szeroka, gwiazdy mają się czym pochwalić. A niejednokrotnie są to nawet gwiazdy o wiele ambitniejsze od tych, o których czytacie na co dzień. Zobacz mniej znane, ale nie mniej piękne piersi polskich gwiazd i gwiazdek. Profesorowie Ewa Łętowska i Andrzej Rzepliński są kandydatami na prezesa Trybunału Konstytucyjnego - wybrali sędziowie TK. Decyzja trafiła teraz do prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Udało się wyłonić czterech potencjalnych kandydatów.

Problemy niemieckiej gospodarki to nie tylko indeksy koniunktury, To również kondycja największego z tamtejszych banków, Zeszły rok udało mu się zamknąć zyskiem, ale inwestorzy wciąż patrzą nieprzychylnie na jego akcje W nocy popada i zagrzmi, choć nie wszędzie.

Poniedziałkowy handel był płytki ze względu na specyficzny okres, a także absencję inwestorów z Londynu, Jeżeli wskazówką dla notowań euro miałyby być giełdowe parkiety, to powinno ono nieco drożeć i tak też się stało,        Rozpoczęło się posiedzenie rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Premier przybył na spotkanie, które odbywa się w Krajowym Centrum Koordynacji Ratownictwa.
       Rzecznik rządu Paweł Graś wcześniej zapewnił, że nie ma potrzeby nowelizacji budżetu i wprowadzania stanu wyjątkowego w związku z tegoroczną powodzią. Wprowadzenia stanu klęski i znowelizowania budżetu domaga się Prawo i Sprawiedliwość, które twierdzi, że łatwiej będzie walczyć z żywiołem i pomagać potrzebującym.
       Paweł Graś zaznaczył, że w budżecie są rezerwy finansowe, które są przeznaczane na pomoc powodzianom oraz najbardziej poszkodowanym samorządom.
       Na pomoc dla powodzian rząd przeznaczył z rezerwy budżetowej około 2 miliardów złotych.
       Meteorolodzy zapowiadają, że w nocy przez  południowo-wschodnią Polskę przejdą deszcze i burze. Od środy do soboty w całej Polsce ma padać deszcz, miejscami bardzo ulewny, będą też burze. Dyrektor IMGW Mieczysław Ostojski podkreślił, że nie można na razie przewidzieć, czy przez Polskę przejdzie trzecia fala powodziowa. Wyjaśnił, że Instytut może opracować w pełni wiarygodne prognozy pogody na najbliższe 72 godziny.
 
Sprawy, w których poszkodowanymi są dzieci, mają być rozpatrywane przez sądy karne bez kolejki i bez możliwości odraczania - tego chce Ministerstwo Sprawiedliwości. O wprowadzenie takich zapisów zaapelowała do ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego działająca przy jego resorcie Rada ds. Pokrzywdzonych Przestępstwem.Choć jego miłość do golfa była tematem kąśliwych uwag komisji hazardowej, Mirosław Drzewiecki za nic nie zrezygnuje z tego sportu. Gdy w mroźnej Polsce śledczy przesłuchują bohaterów afery, "Miro" bawi na Florydzie. I wbija piłeczki do dołków na golfowych Mistrzostwach Polonii. Przeszła przez Francję, gdzie zabiła co najmniej 45 osób, teraz szaleje w Niemczech. Potężna nawałnica Xynthia wyrządziła ogromne szkody w zachodnich landach, a śmierć poniosły co najmniej cztery osoby. W wielu miejscach prędkość wiatru dochodziła do 160 km/h. Dane o wzroście PKB Stanów Zjednoczonych w I kw, 2011 r,, dane z rynku nieruchomości oraz z rynku pracy rozczarowały ekonomistów, ale nie było to na tyle istotne, by przerwać optymizm inwestorów z rynku akcji, Na rynku akcji amerykańskie

RSS

Wielka brytyjska aukcja: To najdroższe polskie znaczki

08.05.10

Zbieranie znaczków to pasja, na której można zarobić. Okazuje się, że najdroższe marki pocztowe, które pamiętają jeszcze XIX wiek, potrafią osiągać zawrotne ceny. W Wielkiej Brytanii sprzedano kolekcję najstarszych polskich znaczków. Za naprawdę duże pieniądze.

RSS

"Obowiązkiem jest zajmowanie stanowiska w sprawach, o które walczyłem pół życia"

08.10.16

Prof. Adam Strzembosz, były pierwszy prezes Sądu Najwyższego, w "Faktach po Faktach".

RSS

Napoli z rekordem, kibice ze wsparciem dla czarnoskórego gracza

08.02.16

Lider Serie A musiał się namęczyć z zespołem z dołu tabeli. Zwycięstwo wreszcie wymęczył, skromne, bo Napoli pokonało Carpi 1:0, po golu z karnego.

RSS

Byki poczynają sobie coraz odważniej

01.09.11

Silne wzrosty można było w środę obserwować na większości parkietów, Tym razem Warszawa nie stanowiła wyjątku, a wskaźnik naszych blue chipów dotrzymywał kroku najlepszym, Początek środowej sesji na warszawskim parkiecie nie zapowiadał wi

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

IEA: podwyżka prognoz globalnego popytu na ropę naftową

15.09.17

Ostatnie kilka sesji na rynku ropy naftowej upływa pod znakiem ewidentnej przewagi strony popytowej, Wczoraj notowania amerykańskiej ropy WTI wzrosły o ponad 2%, przekraczając poziom 49 USD za baryłkę i tym samym docierając do maksimów z ,,,

RSS

Bardzo dobry początek roku dla srebra...

08.02.12

Srebro należy do najlepszych inwestycji pierwszych tygodni 2012 r, Tylko w styczniu jego ceny wzrosły o ponad 20%, pozostawiając w tyle inne popularne surowce, Notowaniom srebra oraz innych kruszców sprzyjało ogromne zainteresowania inwestorów, dzięki kt

RSS

"Jestem realistą. (...) Nie będę faworytem"

29.05.13

Jarosław Gowin w "Faktach po Faktach" w TVN24.

RSS

Taksówkarz wyprzedza na pasach i krzyczy na "elkę"

08.02.16

Jego zachowanie oceni teraz policja.

RSS

Chcą broni i dodatkowych uprawnień

22.08.12

RSS

Porozumienie ponad politycznymi podziałami: Młodzi posłowie chcą pomóc studentom

22.03.10

Przywrócenie 50-procentowej zniżki komunikacyjnej dla studentów - to pierwszy pomysł nowo powstałego zespołu parlamentarnego Następne Pokolenie. Ponad politycznymi podziałami tworzą go młodzi posłowie PO, PiS i SLD.

RSS

Sikorski: nie znam nikogo, kto ujmowałby cokolwiek powstańcom

08.08.11

Po co to panu było? - pyta Aleksandra Pawlicka szefa MSZ Radosława Sikorskiego, odnosząc się do kontrowersyjnych wpisów ministra na Twitterze. - Uważam, że sprawa powstania warszawskiego to nie tylko kwestia historyczna, ale także jak najbardziej aktualna. Chodzi o filozofię rządzenia, sposób, w jaki przywódcy państwa podejmują decyzje, o to, czy podejmując je, kierują się racjonalną oceną możliwości - mówi nam Sikorski.
Radosław Sikorski, fot. tygodnik Wprost

RSS

Rząd chce większej tajności

08.07.11

"Rzeczpospolita" pisze, że organizacje pozarządowe są zbulwersowane planami rządu dotyczącymi wprowadzenia nowych ograniczeń w ustawie o dostępie do informacji publicznej.

RSS

Złoty zyskał do euro i dolara

08.09.11

Złoty po porannym umocnieniu, jakie miało miejsce w reakcji na poprawę nastrojów na rynkach finansowych oraz wzrost notowań EUR/USD, w drugiej części dnia osłabił się do głównych walut, Pozostał jednak powyżej poziomów z wczorajszego zamknięcia, O godzini

RSS

Tak Kubica pędził na trzech kołach

15.09.13

Jego mechanicy mają noc, by uporać się z usterką.

RSS

Spot SLD: Przeloty Tuska do domu kosztowały 6 mln zł

01.06.11

SLD szacuje, że premier Donald Tusk od początku urzędowania latał rządowymi samolotami "do domu i z powrotem" 285 razy, co kosztowało podatników 6 mln zł. SLD pokazał spot na ten temat. To "przerzucanie się filmikami na poziomie Janusza Palikota" - odpowiada PO.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny