Eksperci: spadek rubla oznacza panikę na pełną skalę

08.11.14

"Samospełniająca się przepowiednia".

Hakerzy na zlecenie chińskiego rządu prawdopodobnie włamali się do amerykańskiej agencji rządowej zajmuje się monitorowaniem systemu bankowego (Federal Deposit Insurance Corp). Do ataków miało dojść w 2010, 2011 oraz 2013 roku - podaje Reuters powołując się na raport Kongresu USA. Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej to lekkie spadki wartości eurodolara, Obecnie wyceniany jest on na 1,3709, Nadal jednak kurs znajduje się nieco powyżej wsparcia zlokalizowanego w okolicach pozi Ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie może zaszkodzić rodzinom – uważa Episkopat Polski. Opinię podzielają organizacje broniące praw rodziców. Aktywiści będą dziś protestować przeciwko tej ustawie. Uważają, że urzędnik nie może mieć ustawowego prawa do odbierania dzieci.Na wykresie dziennym eurodolara za nami trzy białe świece, Trwa korekta na rzecz euro, co jednak nie dziwi, biorąc pod uwagę skalę wcześniejszego umocnienia waluty amerykańskiej, Pod koniec kwietnia, po trzech miesiącach zmagań przebito dolne,,, W końcówce przedświątecznego tygodnia rynek sygnalizował, iż okres między świętami i początkiem nowego roku nie będzie owocował w większe emocje, Spadek aktywności i zmienności połączony z brakiem impulsów z rynków bazowych, które ,,, Kamil Stoch odpuścił próbę w kwalifikacjach do sobotniego konkursu na dużej skoczni.

Raport z kontroli polskich szpitali nie pozostawia złudzeń - przebywanie w nich jest niebezpieczne. Większość zakładów nie przeprowadza obowiązkowych kontroli stanu technicznego. Pacjenci powinni bać się nie tylko zagrzybionych ścian, ale i niesprawnej wentylacji i braku gaśnic.

Nie milkną echa słów Bronisława Komorowskiego o tym, że wydobycie gazu łupkowego doprowadzi do "dewastacji obszarów krajobrazowych Polski". "Marszałek wypowiedział się w stylu lobbysty Gazpromu i to jest w najwyższym stopniu niepokojące" - ocenia europoseł PiS Marek Migalski. Polacy mają ją w pamięci, jako młodą dziewczynę, która na festiwalu Eurowizji zaśpiewała "To nie ja byłam Ewą" i zajęła drugie miejsce. Ale czas biegnie nieubłaganie. Dotyczy to też Edyty Górniak, która świętowała jubileusz. Zaangażowała do niego swojego synka. Zobacz zdjęcia z koncertu.

Wstępne ustalenia ws. wycofania wojsk i sprzętu z trzech stref w Donbasie zapadły w stolicy Białorusi. W rejonie walk na wschodzie Ukrainy został ogłoszony rozejm. Ukraińscy wojskowi donoszą, że liczba ostrzałów ze strony separatystów spadła. W "Faktach po Faktach" w TVN24 o wycieku nagrania spotkania działaczy PO. Kolejna okazja na niezwykłą wycieczkę będzie 5 października.Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych dobrze podsumowały handel w całym tygodniu, Od poniedziałkowej sesji, jak na wielu sesjach poprzednich tygodni, rynek spółek o największej kapitalizacji wykazywał wrażliwość na ,,, Prezes Gazpromu Aleksiej Miller oświadczył w sobotę, że po ułożeniu nowego gazociągu z Rosji przez Morze Czarne do Turcji, rola Ukrainy jako kraju tranzytowego przy dostawach rosyjskiego gazu do Europy "zostanie sprowadzona do zera". W tegorocznym orędziu premier Węgier nie przebierał w słowach.

RSS

Arłukowicz to nie Messi

15.05.11

Bartosz Arłukowicz o Platformie: obła, śliska i plastikowa, a jej szef to król cynizmu. Arłukowicz to dziś nowa twarz Platformy.
(fot. Wprost)

RSS

Dolar w górę, Grecja cały czas bez pieniędzy

01.04.15

Dzisiejszy dzień przynosi dalsze spadki na parze EURUSD, Spadki wspierane są negatywnymi informacjami z Brukseli, jak i nadziejami na kolejne dobre dane z rynku pracy w USA, Amerykański dolar umacnia się wobec większości walut krajów rozwiniętych,

RSS

Prawica RP i Polska Plus wrócą do PiS?

22.04.10

Czy śmierć Lecha Kaczyńskiego doprowadzi do pojednania PiS z politykami, którzy w ostatnich latach z niego odeszli? Z ustaleń „Wprost” wynika, że to bardzo możliwy scenariusz. – Polityka się zresetowała. Będę namawiał Polskę Plus do pojednania z Jarosławem Kaczyńskim i wsparcia jego kandydatury, jeśli zdecyduje się na start w wyborach prezydenckich – mówi Jarosław Sellin.
fot Forum

RSS

Bielecki rzucił prawie tuzin bramek

01.09.10

Niesamowity występ Karola Bieleckiego w Bundeslidze. Polak, który ponad dwa miesiące temu stracił oko, zdobył aż 11 bramek a jego Rhein-Neckar Loewen pokonali rywali 28:26.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Sikorski: UE to system wspólzależności, a nie wykrzykiwania swoich racji przez dziurkę od klucza

01.01.17

W "Horyzoncie" były szef polskiej dyplomacji.

RSS

Mołdawia: Naddniestrze chce umacniać przyjaźń z Rosją

01.01.12

Naddniestrze będzie utrzymywało bliskie stosunki z Rosją i będzie zabiegało o uznanie ze strony społeczności międzynarodowej dla swoich niepodległościowych dążeń - ogłosił w piątek Jewgienij Szewczuk, nowo wybrany prezydent tego separatystycznego regionu Mołdawii.

RSS

"Grosik" nie strzelił karnego, ale Rennes wyszarpało wygraną

01.10.16

Całe spotkanie przeciwko Guingamp rozegrał Kamil Grosicki.

RSS

Dow Jones Industrial Average blisko szczytu

01.04.11

W środę najważniejsze amerykańskie indeksy wzrosły po raz drugi z rzędu, SP 500 zyskał 0,7 proc, i finiszował na poziomie 1328 punktów, zaledwie 2 punkty poniżej szczytu z początku marca, Inwestorzy po raz kolejny wykazali się jednak umiarkowaną aktywnoś

RSS

Dwie dekady manipulacji

22.06.10

Photoshop obchodzi 20. urodziny. Oto program komputerowy, który zmienił świat: pomógł wprowadzić nowe kanony piękna, naruszył tradycyjne reguły fotoreportażu. Na rynku pojawia się właśnie kolejna wersja Photoshopa.
fot. Wprost

RSS

Promocja programu "50 plus": Rząd aktywizuje seniorów. Za późno

08.01.10

Ponad rok po przyjęciu przez rząd programu aktywizacji ludzi starszych "50 plus", ministerstwo pracy przedstawiło szczegółowe plany działań. Zamierza się skoncentrować na promocji programu wśród przedsiębiorców i szkoleniach dla seniorów. "Szkoda, że tak późno" - denerwuje się posłanka PiS Joanna Kluzik-Rostkowska.

RSS

EUR/USD poniżej 1,30

08.09.14

Kurs EUR/USD runął w czwartkowe popołudnie w dół o ponad 2 figury, Z okolic 1,3150 zniżkował do poziomów nieco przewyższających 1,29, Tym samym eurodolar znalazł się na najniższym poziomie od ponad roku,

RSS

NATO pomoże USA w Afganistanie

08.09.10

NATO dostarczy do Afganistanu dodatkowy, liczący dwa tys. osób personel wojskowy, który będzie szkolił afgańską armię i policję. Taką obietnicę złożył rządowi USA przebywający z wizytą w Waszyngtonie sekretarz generalny sojuszu Anders Fogh Rasmussen.

RSS

Jubileusz będzie świętował w kraju: Słynny polski dramaturg kończy 80 lat!

29.06.10

To najczęściej grywany w kraju i za granicą polski dramaturg współczesny, a w Polsce przez lata jeden z najpoczytniejszych, obok Stanisława Lema, autor. Jego życie jest tak ciekawe, jak jego sztuki. Od lat nie mieszka w Polsce, ale osiemdziesiąte urodziny będzie świętował w kraju.

RSS

Spokojnie na rynku walutowym

29.03.16

W środę złoty nieznacznie zyskuje do euro i traci do dolara, reagując w ten sposób na czwarty dzień spadku notowań EUR/USD, Na rynku walutowym czuć już świąteczną atmosferę, przez co niewiele się dzieje, Najbliższe dni powinny ,,,

RSS

Dolar nieco mocniejszy

08.03.17

Największy od 8 lat spadek zamówień w niemieckim przemyśle nie powinien być na razie niepokojący, Rosnąca różnica pomiędzy rentownościami obligacji skarbowych w strefie euro i w USA negatywnie wpływa na EUR/USD, Obawy o kondycję ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny