Śledztwo w sprawie likwidacji getta w Otwocku umorzone

01.11.14

Wywiezieno ok. 8 tys. obywateli polskich narodowości żydowskiej do obozu zagłady w Treblince i zamordowanona miejscu ok. 2 tys. osób.

Polacy to mistrzowie niefrasobliwości w internecie. Łapczywie kolekcjonują znajomości na portalach społecznościowych, dzielą się informacjami ze swojego życia, publikują prywatne zdjęcia. A potem są zdziwieni, że wpisy i fotki obejrzał ich szef i zwolnił z pracy.
Maya Rostowska - córka ministra - też miała problem przez opublikowanie zdjęcia Marcin Święcicki w "Tak jest": PO będzie reprezentował szef klubu Sławomir Neumann. W drugim meczu ligowym w tym sezonie piłkarze Malagi nie przegrali z Realem Madryt. W niedzielę Andaluzyjczycy sensacyjnie zremisowali z Królewskimi 1:1. Strata Realu urosła do dziewięciu punktów.Trzech polskich żołnierzy zostało lekko rannych w wyniku eksplozji improwizowanego ładunku wybuchowego pod Rosomakiem. Do ataku doszło w prowincji Ghazni podczas wspólnego patrolu z wojskiem afgańskim. Kandydat na prezydenta SLD i UP Jerzy Szmajdziński ocenił, że rezygnacja Donalda Tuska ze startu w wyborach to dobra wiadomość dla Polski i dla samego Tuska. - Ostatnie tygodnie to hamletyzowanie czy kandydować, czy nie kandydować i dobrze, że ta sprawa została przesądzona - powiedział Szmajdziński. W spółkach i agencjach podległych Ministerstwu Infrastruktury roi się od działaczy łódzkiej Platformy i ludzi z nią związanych – wynika z ustaleń „Wprost”. Resortem infrastruktury od trzech lat kieruje wpływowy polityk łódzkiej PO Cezary Grabarczyk.
Cezary Grabarczyk

Jedną z nich, opisaną jako DSP, ma być ówczesny Dowódca Sił Powietrznych gen. Andrzej Błasik.

"Turyści to terroryści!" – przekonują obywatelskie ruchy, które walczą o ograniczenie rozwoju masowej turystyki.       Mer Moskwy Jurij Łużkow uroczyście uruchomił wszystkie miejskie fontanny. Jako pierwsza ruszyła jedna z największych w rosyjskiej stolicy, nazywana "Lata wojny".  Składa się z pięciu kaskad, położonych na Górze Pokłonnej, gdzie znajduje się Park Zwycięstwa i Muzeum Wojny Ojczyźnianej. W nocy dzięki iluminacji woda nabiera w nich czerwonego koloru.
      W corocznej ceremonii wzięła udział młodzież, która w wojskowych manierkach przyniosła wodę ze źródeł, które znajdują się w miejscach, gdzie toczyły się bitwy wielkiej wojny ojczyźnianej. Woda z manierek została przelana do wielkiego kryształowego pucharu, a następnie mer Moskwy przelał ją do jednej z pięciu fontann składających się na "Lata wojny". Potem - zgodnie z tradycją - Jurij Łużkow wydał przez radio polecenie uruchomienia fontann. Wraz z włączeniem fontann na Górze Pokłonnej zaczęły działać fontanny na Placu Maneżowym, w parku Gorkiego i w innych dzielnicach stolicy.
      W sumie w Moskwie jest blisko 300 fontann. Są wśród nich kolorowe i muzyczne, a także pływające po rzece Moskwie na specjalnych platformach. Najstarsza fontanna znajduje się w skwerze przed budynkiem Teatru Bolszoj.


We wtorek odnaleziono ciało polskiego turysty Michała Szpyruka, który zaginął w piątek na południu Hiszpanii, w okolicach skalistego wąwozu El Chorro - poinformował rzecznik policji w Maladze. Mężczyznę odnalazły służby ratownicze, niedaleko miejsca, w którym widziano go ostatni raz. Dowódcy rosyjskiej floty chwilowo mogą się poczuć jak za starych dobrych lat. Dymisja rządu Bułgarii w konsekwencji protestów społecznych w kraju, który nie wprowadzał restrykcyjnych oszczędności i nie występował o pomoc finansową, powinna być ostrzeżeniem nawet dla bogatszych państw Europy - pisze w czwartek "Financial Times".Do szpitala klinicznego w Białymstoku trafił mężczyzna ze śrubokrętem wbitym w głowę. Operacja wyciągnięcia narzędzia z czoła 25-latka trwała trzy godziny. Potężny atak zimy sparaliżował duńską wyspę na Bałtyku, Bornholm. Miejscowe władze poprosiły o pomoc, ponieważ nie mogą sobie poradzić z śniegiem, który zasypał drogi. Mieszkańcom wyspy coraz bardziej doskwiera brak lekarstw i opału. Prezes PiS Jarosław Kaczyński domaga się od premiera Donalda Tuska obniżenia akcyzy na paliwa. - Domagam się od Donalda Tuska, żeby to uczynił - podkreślił Kaczyński. Zaproponował również roczne wakacje kredytowe dla osób zadłużonych we frankach.

RSS

Wenta: Nie wiem czy się cieszyć, czy płakać

22.01.12

- Pogratuluję chłopakom, ale jesteśmy na siebie wściekli - powiedział po meczu ze Szwecją trener polskich szczypiornistów Bogdan Wenta. Popularny "Wentyl" chyba najlepiej opisał nastroje w polskiej ekipie, stwierdzając już na wstępie konferencji prasowej, że po remisie 29:29 ze Szwedami "nie wie, czy ma się cieszyć, czy płakać", bo Polacy znów zafundowali sobie i kibicom prawdziwy horror. Teraz o potknięciach w turnieju mistrzostw Europy już nie może być mowy.

RSS

Protasiewicz przeprasza za aferę. "Rywalizacja była emocjonująca, prawdziwa i uczciwa"

01.11.13

"Fakty po Faktach".

RSS

O czym rozmawiali Belka i Sienkiewicz?

15.06.14

Tygodnik "Wprost" podał, że jest w posiadaniu nagrań m.in. z rozmowy szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza z prezesem NBP Markiem Belką. Opublikował stenogram z tej rozmowy. Oto on.

RSS

"W kampanii wyborczej mówi się różne rzeczy"

29.04.17

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

To jest walka o każdy głos: Tak sztabowcy buszowali w truskawkach

29.06.10

Pierwsi wysiedli z autobusu, podzielili się na kilka grup i obdzielali ludzi ulotkami. Drudzy wystawili stoisko, na którym rozdawali specjalną gazetę. Pojawiły się także znane z telewizji twarze. Kampania w terenie chwyta się przeróżnych sposobów, by złowić wyborców. Tak było na kaszubskim "Truskawkobraniu".

RSS

Zobacz prawdziwą twarz kosmosu

01.07.17

Astronomowie każdego dnia monitorują planety i śledzą niebo w poszukiwaniu rzadkich zjawisk.

RSS

"Postawimy amerykańską stopę na Marsie"

08.07.17

Zapowiedział wiceprezydent USA Mike Pence. ["Fakty z Zagranicy"]

RSS

Sheen obejrzał własny pogrzeb

22.09.11

Śmierć Charliego Sheena w "Dwóch i pół" oglądało blisko 30 milionów osób – to najlepszy wynik w historii amerykańskich seriali. Wśród nich był sam aktor, który napisał na Twitterze: "Oglądam swój pogrzeb, jestem na przyjęciu. Cały czas się śmieję. Życzę miłości tego wieczoru". Na dowód zamieścił zdjęcie, na którym widać, że dobrze się bawi.

RSS

Włochy powrócą jak bumerang we wrześniu

29.05.18

USA / DANE: Opublikowane w piątek po południu dane nt, zamówień na dobra trwałego użytku wskazały na ich spadek w kwietniu o 1,7 proc, m/m (szacowano -1,3 proc, m/m), ale w ujęciu bazowym (bez transportu) wzrosły one o 0,9 proc, m/m wobec ,,,

RSS

S-commerce i sztuczna inteligencja. Oto technologiczne prognozy na 2016 rok

01.01.16

Zebrała je agencja Bloomberga.

RSS

Zegar stoi, zmiany werdyktów, czyli igrzyska błędów

01.08.12

Po skandalu z pustymi miejscami na Igrzyskach przyszedł czas na wytykanie błędów sędziom. W Londynie arbitrzy mylili się już kilkakrotnie, m.in. w judo i szermierce.

RSS

Koniec roku z czerwienią w tle

01.01.16

Dzisiaj na wielu europejskich parkietach mamy do czynienia z ostatnią w tym roku sesją giełdową - w przypadku tych, które będą funkcjonować jutro handel na giełdzie zostanie zakończony wcześniej niż normalnie,

RSS

Komorowski "Niezawodnym przyjacielem" na 100-lecie ZHP

22.02.10

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski otrzymał od harcerzy tytuł "Niezawodnego przyjaciela". Uroczystość rozpoczęła 100. rocznicę powstania Związku Harcerstwa Polskiego.
Marszałek Sejmu, który przed laty również był harcerzem, dziękując za wyróżnienie podkreślił, że czuje się harcerzem całe życie. Podkreślił, że nadane wyróżnienie mu o tym przypomina.
Podczas uroczystość w Muzueum Wojska Polskiego wyróżnienia otrzymali też najlepsi drużynowi z całej Polski. Podharcmistrz Magdalena Wesołowska podkreśla, że obecnie harcerstwo stoi przed wieloma wyzwaniami. Podkreśla, że bohaterska przeszłość młodych ludzi należących do Szarych Szeregów jest dla dzisiejszych harcerzy bardzo ważna, ale próbują też iść za duchem czasu i myśleć także o przyszłości.
Michał Senk uważa, że należy dbać o przekazywanie idei harcerstwa kolejnym pokoleniom przekonując najmłodszych, że tradycje harcerskie są ciągle żywe, a zmieniają się tylko formy ich realizacji.
Za rok powstania harcerstwa przyjmuje się 1910, zaś za symbolicznych założycieli harcerstwa uważa się Andrzeja Małkowskiego i jego żonę Olgę Drahonowską-Małkowską.

RSS

Ukraiński wywiad: Rosjanie wywożą zwłoki swoich żołnierzy

29.12.16

Rosja wysłała dotąd 59 konwojów z pomocą humanitarną dla mieszkańców okupowanych przez rebeliantów obszarów w Donbasie. Ukraiński wywiad poinformował, że w drodze powrotnej ciężarówki są wykorzystywane do wywożenia zwłok rosyjskich żołnierzy.

RSS

Reuters: rosyjski specnaz w Egipcie. Jest reakcja Kremla

15.03.17

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny