Śledztwo w sprawie likwidacji getta w Otwocku umorzone

01.11.14

Wywiezieno ok. 8 tys. obywateli polskich narodowości żydowskiej do obozu zagłady w Treblince i zamordowanona miejscu ok. 2 tys. osób.

Przewaga Bronisława Komorowskiego nad Jarosławem Kaczyńskim stopniała do 9 procent – wynika z najnowszego sondażu MillwardBrown SMG/KRC dla TVN24. Z badania wynika również, że niewiele ponad połowa badanych na pewno wie, na kogo zagłosuje. Na koniec tego roku chcemy przygotować projekt kodeksu budowlanego, który ureguluje cały proces inwestycyjny i zreformuje administrację w tym obszarze - powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski. Nie będzie już powoływana komisja kodyfikacyjna. Poradnik i film z ćwiczeniami, a do tego dieta cud, która pozwoliła jej błyskawicznie schudnąć po urodzeniu Adasia - to wszystko szykuje Kasia Cichopek. Jak donosi "Fakt", gwiazda chce pomagać w odchudzaniu tysiącom Polek, zmagającym się z nadmiarem tłuszczyku.Jeszcze niedawno maszynom lądującym na wojskowych lotniskach w Rosji, pomagał w tym z pokładu rosyjski nawigator. Polska, organizując loty premiera i prezydenta do Katynia, poprosiła o takiego specjalistę. Ale nawigator z Rosji nie poleciał ani 7, ani 10 kwietnia. Dlaczego? Bronisław Komorowski wygrał niedzielną debatę - wynika z sondażu SMG/KRC dla "Faktów" TVN. Na marszałka postawiła blisko połowa badanych, a na Jarosława Kaczyńskiego - nieco ponad jedna piąta. Aż czterech reprezentantów Polski wybiegło w wyjściowych składach swoich drużyn w środowych meczach 6. kolejki francuskiej ekstraklasy. Miło nie będzie jej wspominać Kamil Glik, bo Monaco zostało rozgromione w Nicei. Najbardziej zadowolony może być Maciej Rybus, który zaliczył asystę w starciu z Montpellier.

Hasło polityki historycznej w Polsce pojawiło się stosunkowo niedawno. A konkretnie za czasów tak zwanej IV RP, w której od początku polityka historyczna była immanentnym elementem polityki w ogóle.

Barbara Nowacka w "Piaskiem po oczach" o pominięciu nazwiska jej matki na tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej. Ktoś rzucił granat, jedna osoba nie żyje po postrzale.

Nowe, tańsze pozycje w menu McDonald's pomagają spółce poprawić wyniki. W trzecim kwartale największa na świecie sieć restauracji zarobiła na czysto 1,45 dol. na akcję, czyli o 16 centów więcej niż przed rokiem. Wynik przewyższył też oczekiwania analityków o 6 centów na akcję. Pełnomocnik Jarosława Kaczyńskiego zamierza ponownie wystąpić o przesłuchanie szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej gen. Krzysztofa Parulskiego – dowiedział się „Wprost”. Powodem są wątpliwości dotyczące sekcji zwłok prezydenta.
fot. Wikipedia Dmitrij Miedwiediew, a konkretnie jego buty, znalazły się na celowniku rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego.Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdza dystrybutorów węgla, interesuje go zwłaszcza kształtowanie się cen na rynku. Urząd czeka na informacje od około 100 firm z tej branży - poinformowała rzeczniczka prasowa UOKiK Małgorzata Cieloch. Po imponującej środowej zwyżce, notowania ropy naftowej wczoraj zniżkowały, Zgodnie z oczekiwaniami, cena amerykańskiej ropy WTI nie zdołała trwale wybić się ponad ważny poziom oporu w okolicach 33 USD za baryłkę i odreagowała część ,,, Prawo i Sprawiedliwość zakłada ruch społeczny odwołujący się do poparcia, jakie Jarosław Kaczyński otrzymał w wyborach prezydenckich – nieoficjalnie dowiedział się "Wprost". To odpowiedź na rozłam dokonany przez Joannę Kluzik-Rostkowską.
Jarosław Kaczyński, fot. Wprost

RSS

Jak rozpoznać dobry produkt: Uwaga! Nie kupuj fałszowanego miodu

08.01.10

Cukier krzepi, jak głosi przedwojenne hasło. Ale znacznie zdrowszy jest miód. I pyszny. Właśnie dlatego chętnie sięgamy po miód, by zajadać się nim, nawet prosto ze słoika. Ale uwaga! Wiele miodów dostępnych w Polsce to falsyfikaty. Jak rozpoznać ten prawdziwy i zdrowy?

RSS

"Dowódca GROM-u może chciał się zrewanżować za awans"

29.06.17

Generał Mirosław Różański w "Kropce nad i" o honorowym odznaczeniu przez GROM szefa MON.

RSS

Raport z rynku surowców - miedź

29.06.11

Miedź, jako jeden z niewielu surowców, opiera się silnej przecenie, Ceny miedzi wahają się cały czas wokół poziomu 9 tys, USD za tonę, Dziś w głównej części raportu prezentujemy bieżącą sytuację na rynku surowca oraz ryzyko jako niesie za sobą dynamicznie

RSS

Zadeptała kwiaty zasadzone przed pomnikiem papieża

08.05.14

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Od stycznia do końca listopada: Zobacz, na jakie samochody stać Polaka

08.01.10

Toyota jest już passe - traci na popularności. Modnie jest kupić Fiata Volkswagena i Forda. Poza tym niezmiennym obiektem pożądania są samochody Skody. Zobacz, co przez ostatnie miesiące 2009 roku wybierał Polak dla siebie, swojej matki, żony i kochanki.

RSS

Wizytę zaplanowano na połowę marca: Książe Karol przyjedzie do Polski

15.02.10

Książe Karol wraz z księżną Kornwalii Camillą Parker Bowles w połowie marca złożą wizytę w Polsce - poinformowała w czwartek brytyjska ambasada. W Warszawie para książeca spotka się m.in. z prezydentem Lechem Kaczyńskim i premierem Donaldem Tuskiem.

RSS

Zapamiętał, że trzeba nacisnąć na czerwony guzik. Tak uratował mamę

29.06.17

Ma dopiero 6 lat i wpadł na oryginalny pomysł jak wezwać pomoc, gdy jego mama straciła przytomność. ("Fakty po południu")

RSS

Niesnaski w ekipie trójkolorowych: Francja na mundialu. Nienawiść aż kipi!

22.06.10

Oni się po prostu nienawidzą! I jak tu wygrywać na mundialu? Trójkolorowi piłkarze bojkotują treningi po wyrzuceniu z kadry Nicolasa Anelki, który w przerwie meczu z Meksykiem zwyzywał trenera Raymonda Domenecha. Prezydent Francji wysłał na ratunek panią minister.

RSS

Wpadł gołąb-przemytnik. Szmuglował kokainę do więzienia

15.08.15

Przenosił je w specjalnym woreczku.

RSS

Proces gangsterów pod szczególnym nadzorem: "Zabójca strzelił Papale prosto w czoło"

15.02.10

Zgon był natychmiastowy, bo morderca strzelił generałowi prosto w czoło - zapisano w akcie oskarżenia dwóch gangsterów, Andrzeja Z i Ryszarda B., którzy odpowiadają przed sądem za współudział w zabójstwie Marka Papały. Jednego z nich rozpoznała na miejscu zbrodni żona byłego szefa policji.

RSS

Stopy procentowe bez zmian- uzasadnienie RPP

08.09.11

Od poprzedniego posiedzenia Rady pojawiły się kolejne sygnały osłabienia aktywności gospodarczej na świecie, W Stanach Zjednoczonych w II kw, obniżyło się roczne tempo wzrostu gospodarczego, a także zrewidowano w dół dane o PKB w poprzednich kwartałach, R

RSS

Idzie fala upałów i burz z gradem. Zobacz pogodę na 16 dni

08.07.13

Najbliższe 16 dni idealnie nadaje się na wakacyjny urlop.

RSS

Autoreklama szefa MSZ: Sikorski: Będę prezydentem bez obciachu

01.03.10

Radosław Sikorski porównuje się z przywódcami największych mocarstw. "Mam 47 lat. To tyle co Obama, gdy został prezydentem" - zareklamował się w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej". Zaznaczył, że byłby prezydentem "bez obciachu", bo - w przeciwieństwie do obecnego - zna języki.

RSS

Kolejne wstrząsy na Haiti

22.01.10

       W stolicy Haiti Port-au-Prince odczuwalne były kolejne wstrząsy wtórne. Były mniejsze od wczorajszego trzęsienia o sile 5,9  stopni w skali Richtera. Najprawdopodobniej nie wyrządziły poważniejszych  zniszczeń.
       Około godziny 17:50 czasu polskiego przez 3-4 sekundy trzęsła się ziemia. Kilka minut później specjalny wysłannik Polskiego Radia odczuł drugi wstrząs o podobnej sile. Wstrząsy były za słabe, by spowodować poważniejsze zniszczenia. Nasz specjalny wysłannik znów widział jednak Haitańczyków, którzy w pospiechu wybiegali na dwór.
       Największy z dotychczasowych wstrząsów wtórnych miał miejsce wczoraj rano. Jego epicentrum znajdowało się 70 kilometrów na zachód od Port-au-Prince na głębokości 27 kilometrów. Na szczęście nie było większych zniszczeń, a grupa polscy ratownicy wysłani na miejsce opatrywali głównie drobne obrażenia.

RSS

I że cię nie opuszczę aż do ostatniej raty

15.10.10

Gdy brali ślub, przyrzekali sobie miłość i wierność. Teraz chcą się rozstać, ale nie mogą. Bo mocniej niż małżeńskie przysięgi łączy ich kredyt hipoteczny.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny