Śledztwo w sprawie likwidacji getta w Otwocku umorzone

01.11.14

Wywiezieno ok. 8 tys. obywateli polskich narodowości żydowskiej do obozu zagłady w Treblince i zamordowanona miejscu ok. 2 tys. osób.

Pomimo faktu, iż srebro potaniało zarówno względem ceny zamykającej wcześniejszy tydzień, jak i od poniedziałku do piątku, trudno okres z osiągnięciem rekordowych od kilkudziesięciu lat notowań nazwać niekorzystnym, Ponadto w przeliczeniu na polską walutę W bieżącym tygodniu na rynkach towarowych jest nerwowo, a nastroje są zróżnicowane, Po spadkowym wtorku, wczorajsza sesja przyniosła zwyżkę większości surowców, co przełożyło się na wzrost wartości indeksu CRB o 0,56% do poziomu ,,, Wielka Brytania: Podczas szczytu Unii Europejskiej David Cameron powtórzył, że decyzję o uruchomieniu procedury wyjścia w oparciu o Artykuł 50 Traktatu Lizbońskiego podejmie już przyszły premier, który zostanie wybrany we wrześniu, ,,,Pracujemy dla największych korporacji na całym świecie, które podejrzewają jakieś finansowe nieprawidłowości lub są o nie podejrzewane. Nie jesteśmy policją ani prokuraturą. Ale potrafimy dotrzeć tam, gdzie one nie potrafią - mówi David Stulb, były oficer CIA, specjalista od zwalczania nadużyć. W pogrążonej w kryzysie Portugalii szerzy się kult polskiej świętej Jadwigi Śląskiej, patronki ubogich i zadłużonych. Rozkwit popularności tej świętej obserwuje się zwłaszcza w północnej części kraju, najbardziej dotkniętej kryzysem gospodarczym. Syn Michaiła Chodorowskiego, Paweł, powiedział dziennikowi "La Repubblica", że uznanie jego ojca za winnego przez sąd jest "hańbą dla nowoczesnej Rosji". W rozmowie z włoskim dziennikiem przyznał, że miał nadzieję na jego uniewinnienie w poniedziałek.

Magazyn "Out", kierowany do środowisk LGBT, opublikował listę.

"Chcesz i masz" - pod takim nickiem 21-letni Marcin C. sprzedawał przez internet aparaty fotograficzne. A raczej twierdził, że sprzedaje, bo sprzęt do kupujących nigdy nie dotarł. Oszust mówi do kamery "przepraszam", ale pieniędzy nie jest w stanie oddać. I wciąż jest na wolności. 104 nominacje do nagród Emmy zgarnęło HBO, potwierdzając, że w dziedzinie telewizyjnej rozrywki nie ma sobie równych. Aż 21 dostał miniserial "Milderd Pierce" z Kate Winslet, 16 - "Boardwalk Empire" ze Stevem Buscemim, a 13 uwielbiana przez widzów i krytyków "Gra o tron".

"Euro (EUR) spadło w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) po wczorajszym posiedzeniu FOMC, do poziomu 1,3261, Tysiące ludzi na całym świecie, m.in. Polacy, informują na Facebooku, że znajdują się w rezerwacie Indian Standing Rock w Dakocie Północnej w USA. Na 32 mln zł oszacowali wstępnie straty właściciele kompleksu hotelowego Dwór Soplicowo w Białowieży (Podlaskie); obiekt niemal doszczętnie spłonął w miniony piątek. Dziś formalnie zostanie wszczęte śledztwo w Prokuraturze Rejonowej w Hajnówce.Ponad 67 tys. maturzystów przystąpiło po godzinie 9.00 do egzaminu pisemnego z wiedzy o społeczeństwie. WOS należy do grupy najchętniej wybieranych przedmiotów na maturze. Po południu swoją wiedzę sprawdzą maturzyści, którzy wybrali historię sztuki. Czwartkowe popołudnie przynosi nieznaczne zmiany na rynku dolara, którego indeks rośnie zaledwie o +0,05% do poziomu 97,39, Znacząca ilość informacji gospodarczych, jakie napłynęły w mijającym tygodniu okazała się niepomyślna, Wiele krajów nie może poradzić sobie z rosnącymi deficytami budżetowymi, spadają niektóre ważne indeksy ekonomiczne, Jak podał GUS, lipcowa ,,,

RSS

Stworzył boysband wszech czasów. Zmarł w więzieniu

22.08.16

Odsiadywał 25-letni wyrok za oszustwa finansowe.

RSS

Legia zaczyna w upalnej Bośni

12.07.16

Dziewiętnaście lat prób i starań nie dało żadnych efektów. Dziś rozpocznie się kolejny atak polskiego klubu na Ligę Mistrzów. Legia Warszawa zagra na wyjeździe w 2. rundzie eliminacyjnej z mistrzem Bośni i Hercegowiny. To HSK Zrinjski Mostar, drużyna która ostatnio nie zwykła przegrywać. Legia w sezon weszła przeciętnie.

RSS

Policja zatrzymała dziewięć osób: Oto największa w kraju plantacja marihuany

29.03.10

Miała być pralnia chemiczna, a była największa w Polsce platancja konopi indyjskich. W niewielkiej wiosce Radzwice pod Kórnikiem (Wielkopolska), na około 1000 m kw. rosło 10 tys. krzaków. Plantacja wyposażona była nawet w drogi ucieczki, prowadzące kanałami do pobliskiego lasu.

RSS

"Koniec stanu wyjątkowego w Polsce"

08.08.10

Koniec "stanu wyjątkowego" i powrót do normalnych kłótni i sporów - tak niemiecki opiniotwórczy "Frankfurter Allgemeine Zeitung" opisuje piątkowe zaprzysiężenie Bronisława Komorowskiego na prezydenta.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Zwycięski jubileusz w Chorzowie. Stokowiec lepszy od Fornalika

01.10.16

W meczu otwierającym 11. kolejkę Lotto Ekstraklasy Ruch Chorzów przegrał u siebie z Zagłębiem Lubin 1:2. Trenerzy obu ekip świętowali w piątek piękne jubileusze. Dla Piotra Stokowca był to setny mecz w roli trenera Zagłębia, natomiast Waldemar Fornalik ma już na koncie 200 spotkań na ławce Niebieskich.

RSS

Prokuratura wojskowa: nie było zgody wieży na zejście Tu-154M na wysokość 50 metrów

22.01.15

Stenogramy zostały opublikowane przez Naczelną Prokuraturę Wojskową.

RSS

Rosyjskie ultimatum dla Francji. Dwa tygodnie na przekazanie Mistrala

15.11.14

"Przygotowujemy się na różne scenariusze".

RSS

Zmiany w podatkach dochodowych

01.09.17

Zmiany w podatkach dochodowych PIT i CIT mogą doprowadzić do ograniczenia inwestycji przedsiębiorstw. Chodzi o konsekwencje zmian dotyczących rozliczania strat.

RSS

Czarny PR straży miejskiej. Słusznie nielubiani?

22.08.12

Straż miejska głównie kojarzy się z wystawianiem mandatów, łapaniem na fotoradar albo zakładaniem blokady na samochody. Taki się utarł wizerunek, a z niego wynika mały szacunek, jakim cieszą się strażnicy. Czy słusznie?

RSS

Były bokser Dariusz M. zatrzymany. Zgłoszenie o awanturze domowej

22.12.16

Według nieoficjalnych informacji miał zaatakować żonę.

RSS

Wojna domowa wśród budowlańców źle wróży

01.02.10

Wielu generalnych wykonawców nie wywiązuje się z terminów płatności i przerzuca na podwykonawców koszty drakońskich oszczędności dokonanych, by wygrać przetarg. finanse.wp.pl

RSS

Niższe koszty transakcji kartą. Czy spadną ceny w sklepach?

08.07.14

Resort finansów namawia przedsiębiorców, by zapoznali się z ofertami agentów rozliczeniowych i wybrali najlepszą.

RSS

Jest kontrola w gdańskim areszcie: "Iwan" dostał gryps i zatruł się lekami

08.01.10

Minister sprawiedliwości powołał specjalny zespół, który ma zbadać przyczyny śmierci gangstera Artura Zirajewskiego, ps. Iwan. Szef Służby Więziennej potwierdził, że "Iwan" przed śmiercią dostał w więzieniu gryps, a potem zatruł się lekami nasennymi. Zirajewski był kluczowym świadkiem w sprawie śmierci gen. Papały.

RSS

Mówiąc wprost

08.06.10

Mamy sezon absolutnie rewolucyjnych zmian wizerunków. Wszyscy zadają pytanie (my też) o wiarygodność tej zmiany. W tej sytuacji z założenia ryzykowne jest obiecywanie kolejnej, w istocie rewolucyjnej zmiany, zresztą nie tylko wizerunku. A jednak dziś właśnie taką obietnicę nie tylko muszę, lecz także chcę złożyć. Wprost.
Fot. Whitesmokestudio.com

RSS

Bajeczna kariera 24-latki w miejskiej spółce. Miesiąc pracy i stołek wiceprezesa

08.05.15

Amerykański sen w rodzimym, skierniewickim, wydaniu.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny