"Rząd Jej Królewskiej Mości nakazał mi ostrzec cię..."

01.11.14

Tak pilot RAF groził zestrzeleniem.

Nowy tydzień zapoczątkowała sesja w Azji, gdzie już na otwarciu powiało grozą na tamtejszych parkietach, Niecałe 2 godziny po rozpoczęciu sesji indeks Shanghai Composite zanurkował ponad 2%, a taką reakcję inwestorów wywołały słowa ,,, Rynki drżą przed wizją, że negocjacyjne gierki Trumpa w końcu osłabią globalny wzrost gospodarczy, Pojawiają się głosy, że wyborcze hasło ?America First? stanie się przepowiednią wejścia największej gospodarki świata jako ,,, Ukraina będzie gwarantować tranzyt i dostawy gazu do Europy, tak aby nie było miejsca na rosyjski szantaż - powiedział Arsenij Jaceniuk, premier Ukrainy.Rozmawialiśmy z lokatorem, który go znalazł i prawdopodobnie cudem uszedł z życiem. Kilka dni za wcześnie złożony wniosek o kredyt mieszkaniowy może kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych, Banki wciąż zmieniają oferty i to na lepsze, Co zrobić, żeby pożyczyć zgodnie z nową korzystniejszą ofertą, choć kredyt jest już prawie udzielony? Kobieta stwierdziła, że zapomniała o synu. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Wczoraj nastroje na rynkach surowcowych były mieszane, Z jednej strony, drożały surowce energetyczne (najmocniej ropa Brent, której cena wzrosła o niemal 2%), a także cukier i kakao,

Fatalna pomyłka antyterrorystów. Zamiast producentów narkotyków, ofiarami uzbrojonych po zęby policjantów została para staruszków ze wsi spod Otwocka. Mężczyzna ma rozbity nos i siedem szwów na twarzy. W trakcie akcji policjantów stracił przytomność. Policjanci mieli zrobić nalot na wytwórnie amfetaminy. Okazało się jednak, że pomylili adresy. Do pomyłki się nie przyznają. Lapo Elkann jest oskarżony o fałszywe zgłoszenie własnego porwania.

Oczekujemy, że Rosja wznowi dostawy gazu od poniedziałku - poinformował w niedzielę ukraiński minister energetyki Wołodymyr Demczyszyn. Pierwsze godziny dzisiejszej sesji przyniosły sporo emocji, Rynki w Europie otworzyły się w gorszych nastrojach m,in, za sprawą spadków na giełdach azjatyckich, Inwestorów szczególnie zaniepokoiła ponad 5-procentowa przecena na giełdzie w Szanghaju, Za sp Na Camp Nou przyjechała bardzo mocna Valencia i... wyjechała z bagażem trzech bramek. Wszystkie, w ciągu jednej połowy, zdobył Argentyńczyk Lionel Messi i "Duma Katalonii" została liderem hiszpańskiej Primera Division. Na chwilę. Dwie godziny później efektowne zwycięstwo odniódł Real Madryt.Ważne oświadczenie resortu cyfryzacji. Robert Kubica nie powtórzył swego kanadyjskiego sukcesu. Przyjechał dopiero na 7. miejscu, choć na pocieszenie pozostało mu to, że rekord okrążenia należał do jego bolidu. Pierwsze miejsce zdobył, jadący McLarenem, Lewis Hamilton. Drugi był Jenson Button, a trzeci - Fernando Alonso. O relacjach między stołecznymi urzędnikami i znanym adwokatem pisze "Gazeta Wyborcza".

RSS

Polski samolot zignorował komendę smoleńskiej wieży

08.06.10

Rosyjscy kontrolerzy nakazali Jakowi 40, który lądował w Smoleńsku tuż przed prezydencką maszyną, przerwanie podejścia do lądowania. Jednak samolot zignorował komendę. Pilot twierdzi, ze jej nie usłyszał - dowiedziała się TVN24. Z kolei według polskich pilotów prezydencki Tupolew nie miał ostatecznej  zgody na lądowanie w Smoleńsku.

RSS

Trwa wyjaśnianie przyczyn: Trzy osoby zginęły w pożarze szpitala

08.03.10

Policja i prokuratura wyjaśniają przyczyny i okoliczności nocnego pożaru w Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublińcu (Śląskie). W wyniku pożaru zginęło trzech pacjentów, a kilka innych osób zostało poszkodowanych.

RSS

Mamy nową gorączkę złota: Polacy zarabiają miliony na handlu domenami

22.03.10

Kilka tysięcy Polaków poluje na lukratywne domeny z nadzieją, że uda się je odsprzedać z dużym zyskiem. Mamy gorączkę handlu adresami internetowymi. W zeszłym roku na zakup domen wydano ponad 3,5 mln zł. W tym roku rekord został już pobity.

RSS

Drugi efekt Trumpa

01.02.17

Wall Street, podobnie jak inne giełdy, miała w poniedziałek problem ? dekret prezydenta Trumpa w sprawie zakazu wjazdu obywateli siedmiu krajów muzułmańskich doprowadził do bałaganu na lotniskach w USA i do protestów części Amerykanów ,,,

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Rozwiodła się i chodziła na randki. Bracia uniewinnieni w sprawie zabójstwa siostry

01.06.17

Dwaj niemieccy Kurdowie oskarżeni o pomoc w zabójstwie własnej siostry we wtorek zostali uniewinnieni przez turecki sąd.

RSS

"Skończył się mój codzienny koszmar"

08.03.12

Liderka Pucharu Świata w biegach narciarskich Norweżka Marit Bjoergen po zwycięstwie w środę w sprincie w Drammen i powiększeniu przewagi nad Justyną Kowalczyk do 118 punktów uznała, że to prawdopodobnie decydujący moment w walce o Kryształową Kulę. - Nareszcie skończył się mój codzienny psychiczny koszmar trwający od Tour de Ski - wyznała.

RSS

W święta pogoda nie dopisze. Dobra rada? "Nie zmieniać opon i nie myć okien"

15.04.17

Temperatura rzadko ma przekraczać 10 stopni.

RSS

Moskwa odpowiada ws. MH17: śledztwo "ignoruje niezbite rosyjskie dowody"

29.09.16

"Śledztwo w tej sprawie jest motywowane politycznie i stronnicze".

RSS

Wirtualna kampania

29.03.10

Mamy już za sobą medialno-popową zabawę pod nazwą "prawybory w Platformie Obywatelskiej". I niezależnie od tego, z jakiej pozycji byśmy ją nie oceniali, czy jesteśmy tej partii i jej działaczom przychylni, czy wprost przeciwnie, lub, jak piszący te słowa - obojętni - jej finał trzeba ocenić jako porażkę, a już na pewno nie jako zwycięstwo.

RSS

Świadectwa w sprawie świętości Jana Pawła II

01.03.10

Świadectwa łask otrzymanych za wstawiennictwem Jana Pawła II napływają do Watykanu również spoza Kościoła katolickiego. O beatyfikację polskiego papieżą zwracają się wierni innych wyznań chrześcijańskich, a nawet innych religii.
Rzymski dziennik "La Repubblica" otrzymał od postulatora procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II, księdza Sławomira Odera treść listów w tej sprawie. O łaskach i cudownych uzdrowieniach za wstawiennictwem papieża Polaka, informują prawosławni i anglikanie, ale także wierni religii mojżeszowej i muzułmanie. Jest to rezultat dialogu ekumenicznego oraz dialogu z innymi religiami, jaki  papież prowadził w czasie całego pontyfikatu, stwierdza ksiądz Oder.
Emerytowany prefekt  Kongregacji spraw kanonizacyjnych, w której trwa obecnie dochodzenie w sprawie cudu przypisywanego Janowi Pawłowi II, portugalski kardynał Jose Saraiva Martins tłumaczy, że liczą się również te świadectwa, napływające spoza Kościoła. Podkreślił, że Stolicy Apostolskiej nie interesuje, kto modli się do polskiego papieża, ale co jest owocem tej modlitwy.

RSS

"To był pretekst dla kolejnego antyniemieckiego ataku"

15.11.11

Niemiecka prasa pisze dziś o zamieszkach w Warszawie 11 listopada, podczas których zatrzymano ponad 90 Niemców.

RSS

Najbogatsi w Wielkiej Brytanii są Rosjanie i Hindusi

22.04.13

Listę najzamożniejszych ludzi w Zjednoczonym Królestwie opublikował "Sunday Times".

RSS

"Izrael bombarduje Syrię". Dwa ataki w ciągu kilku godzin

01.11.13

W ciągu nocy niezidentyfikowane samoloty zbombardowały dwa cele na terenie Syrii.

RSS

Jawna prostytucja w rezydencji Berlusconiego

15.06.11

W rezydencji premiera Włoch Silvio Berlusconiego, Arcore, dochodziło do jawnej prostytucji - mówiła prokurator podczas rozprawy przed sądem w Mediolanie, gdzie szef rządu oskarżony jest m.in. o korzystanie z prostytucji nieletnich.

RSS

Amerykańska armia cenzuruje "Guardiana"

29.06.13

Blokadę założono na tysiącach komputerów personelu - przyznało dowództwo.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny