Portugalskie media: Paixao powinien zagrać w reprezentacji

29.10.14

Portugalskie media twierdzą, że Flavio Paixao jest aktualnie jednym z najlepszych portugalskich napastników grających w europejskich ligach. Sugerują nowemu selekcjonerowi Fernando Santosowi powołanie piłkarza Śląska Wrocław do reprezentacji.

Michele Ferrero zmarł w Monte Carlo. Od początku sesji na GPW utrzymywały się nieco korekcyjne nastroje, które chwilowo tylko osłabły wskutek optymistycznych danych z amerykańskiego rynku pracy, Te same dane spowodowały drugą od wczoraj falę umocnienia dolara w stosunku do euro, Marek Kościkiewicz jest w świetnej formie. Nic dziwnego. Właśnie wrócił z dwumiesięcznych wakacji w Meksyku, gdzie opalał się, grillował i pływał z rodziną. Widać, że aktywny wypoczynek służy muzykowi. Ma 50 lat na karku, a niejeden nastolatek chciałby mieć taką sylwetkę jak on.Woda dosłownie rozmyła górę koło Międzybrodzia Bialskiego. Zbocze szczytu Żar osuwa się. Ewakuowano 40 osób, w tym dwie niepełnosprawne z osiedla domków letniskowych na zboczu góry. Około 150 budynkom zagraża tam osuwająca się, rozmokła ziemia. Mimo to cztery osoby odmówiły opuszczenia swoich domów. Co innego mówi stołeczna policja, co innego PKP PLK. Około miliona probówek zostało prawdopodobnie zniszczonych w kopenhaskim ośrodku badań nad rakiem. Wszystkiemu winne są padające ulewne deszcze w Danii. W czwartek woda podtopiła centrum badawcze.

Od poprzedniego posiedzenia Rady pojawiły się kolejne sygnały osłabienia aktywności gospodarczej na świecie, W Stanach Zjednoczonych w II kw, obniżyło się roczne tempo wzrostu gospodarczego, a także zrewidowano w dół dane o PKB w poprzednich kwartałach, R

Sarkastyczne życzenia, pracy w fastfoodzie i prośby o nie popełnianie samobójstw zniknęły ze stron wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego. Autor, wykładowca ekonomii, przeprosił za nie studentów. A nowy wpis pokazuje, że poczucie humoru nadal go nie opuszcza. Sąd Rejonowy w Goleniowie (Zachodniopomorskie) zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 24-letniego mężczyzny, podejrzanego m.in. o usiłowanie zabójstwa 10-latki - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz.

Ostatnia w tym tygodniu sesja za sprawą poprawy sentymentu na światowych rynkach akcji przynosi zwyżki głównych indeksów na GPW, WIG20 zyskuje o godzinie 11,30 1,4% i wynosi 2228pkt, Mniejsze wzrosty odnotowują spółki małe średnie, Indeksy mWIG40 oraz sWI Ośmiu milionów złotych odszkodowania domaga się od Izby Celnej w Olsztynie firma Fortuna - jeden z liderów branży automatów o niskich wygranych. To pierwszy z zapowiadanej lawiny wniosków całej branży. "Dziennik Gazeta Prawna" ustalił, że prawnicy już pracują nad kolejnymi. - Miło jest mieć pod ręką adresata wszelkiego zła. Przyjmuję to z pokorą. Nie chcę przybierać teraz cierpiętniczej pozy, nie twierdzę, że byłem inny, niż byłem - mówi w rozmowie ze Zbigniewem Hołdysem gen. Wojciech Jaruzelski. Były I sekretarz KC PZPR przypomina jednak, że to jego podpis widnieje pod "podstawowymi aktami zmieniającymi ustrój na nowy".
Gen. Wojciech JaruzelskiKtóre z nagrań zasługuje na tytuł najciekawszego? Ryszard Petru w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS. Do tragicznego wypadku doszło na obwodnicy Świecia (woj. kujawsko-pomorskie).

RSS

Ogórek na szczycie w Madrycie. SLD: weszła do europejskiej pierwszej ligi

22.02.15

Europejska ofensywa kandydatki SLD.

RSS

21 rannych w wypadku busa

01.08.11

Karambol w Lublinie. Bus, który wpadł w poślizg, przewrócił się do góry kołami. W pojazd uderzył innych samochód. Rannych zostało 21 osób - wszyscy są pasażerami busa.

RSS

Spokojne przedpołudnie na europejskich giełdach

29.01.11

Czwartkowa sesja na Wall Street, podobnie jak środowa, przyniosła symboliczne zwyżki, Dow Jones Industrial Average wzrósł o 0,04 proc, do 11990 punktów, SP 500 zyskał na wartości 0,2 proc, i zakończył dzień na nowym szczycie hossy wynoszącym równo 1,300

RSS

Breivik nie jest sam

01.08.11

Czy naśladowcy i sympatycy zbrodniarza z wyspy Utøya są większym zagrożeniem dla Europy niż brodaci mułłowie, których tak się obawialiśmy po 11 września 2001 r.? 

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Kanada szykuje nowe sankcje wobec Rosji

22.07.14

Kanada, we współpracy z USA i krajami europejskimi, wprowadzi nowe sankcje przeciwko Rosji w związku z zestrzeleniem malezyjskiego samolotu pasażerskiego na wschodzie Ukrainy - zapowiedział w poniedziałek premier Stephen Harper.

RSS

Cheerleaderki na wózkach. Pierwsza taka sekcja w Polsce

22.03.15

Udowadniają, że nawet jeżdżąc na wózku można realizować swoje pasje.

RSS

Konkordat? "Być może trzeba go wymówić lub renegocjować"

01.06.13

Robert Biedroń i Beata Kempa w "Piaskiem po oczach".

RSS

Odbicie samą tylko luką

08.03.18

Zdecydowane odbicie wczoraj za oceanem przełożyło się na dobry sentyment w Azji, Przed sesją mieliśmy zatem stan przypływu, Było oczywiste, ze rynek otworzy się wyżej, ale taki wzrost jest najłatwiejszy, Byki właściwie nie muszą ,,,

RSS

Lech nie pozostawił wątpliwości, dla kogo wicemistrzostwo

29.05.14

Lech nie pozostawił wątpliwości odnośnie tego, komu należy się wicemistrzostwo Polski.

RSS

"Ostatni bastion padł". Służby: robimy, co możemy, ale to syzyfowa praca

01.02.14

Na drogach powiatowych zaspy dochodzą do dwóch metrów - alarmują internauci.

RSS

Funt na rollercoasterze

15.03.19

BREXIT / GŁOSOWANIA: Premier May przegrała wczorajsze, kolejne już głosowanie w Izbie Gmin nad brexitowym porozumieniem z UE, Za było 242 parlamentarzystów, a przeciw aż 391, z czego aż 75 z Partii Konserwatywnej, oraz wszyscy (10) z ,,,

RSS

Macron negatywnie o Polsce

29.04.17

Dziś rano eurodolar pozycjonuje się przy 1,0865, Na razie nie ma wielkich zmian w porównaniu z wczorajszym popołudniem czy wieczorem, Macron kilka dni temu ustawił wykres wysoko, Trump trochę go obniżył, a Mario Draghi okazał się prawie ,,,

RSS

Nigdy wcześniej ich nie widziano. Fale wyrzuciły najrzadsze walenie

08.11.12

Ledwo żywe wale dziobogłowe osiadły na mieliźnie - na łamach "Current Biology" poinformowali nowozelandzcy badacze.

RSS

Zakłócili spotkanie z Grodzką. Interweniowała policja

15.01.14

"Podawali się za narodowców"

RSS

Lista leków refundowanych dopiero w czerwcu: Walka cukrzyków z ministerstwem o insulinę

22.05.10

Ministerstwo Zdrowia pracuje nad listą leków refundowanych. Jak się dowiedział "DGP", resort nadal nie podjął decyzji, czy wpisze tam analogi długo działającej insuliny. Tymczasem cukrzycy walczą o nią już od siedmiu lat. Jest o co: jej koszt to nawet 900 zł miesięcznie. Zaś Polska jest jedynym krajem w UE, w którym się tego leku nie refunduje.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny