Portugalskie media: Paixao powinien zagrać w reprezentacji

29.10.14

Portugalskie media twierdzą, że Flavio Paixao jest aktualnie jednym z najlepszych portugalskich napastników grających w europejskich ligach. Sugerują nowemu selekcjonerowi Fernando Santosowi powołanie piłkarza Śląska Wrocław do reprezentacji.

Polska - 30 lat po "Solidarności". Raport pod tym hasłem znalazł się w piątkowym wydaniu elitarnego dziennika "Financial Times". Co pomogło Polsce uniknąć recesji, jakie założenia prywatyzacyjne ma rząd i co dziś robią dawni przywódcy - m.in. tego dowiedzą się czytelnicy pisma. Po telekonferencji greckiego ministra finansów z przedstawicielami UE, MFW oraz ECB dowiedzieliśmy się, że osiągnięto znaczący postęp w negocjacjach, co zwiększa prawdopodobieństwo przyznania Grecji kolejnej transzy pakietu pomocowego, Nie oznacza to jedn Decyzję podjął w ostatniej chwili, wpadł do padoku, przywitał się ze starymi znajomymi, porozmawiał z nimi i tyle, bez żadnych podtekstów. Tak miała wyglądać szybka wizyta Roberta Kubicy w padoku na Monzy, gdzie w weekend odbywało się Grand Prix Włoch F1.Zagłosujcie w sondzie Kontaktu 24. Reporter 24 pomógł zatrzymać kierującą, która miała prawie dwa promile alkoholu. Mistrz świata w "Faktach po Faktach" w TVN24.

Największe obniżki oprocentowania lokat prawdopodobnie już minęły, Teraz przyszedł czas na cięcie odsetek od rachunków oszczędnościowych,

„Katastrofa” Artura Żmijewskiego opowiada o tych samych wydarzeniach co „Solidarni 2010” Ewy Stankiewicz i Jana Pospieszalskiego. Po obejrzeniu obu filmów trudno w to jednak uwierzyć.

Hamas odpowiada za porwanie trzech żydowskich osadników w Hebronie na Zachodnim Brzegu Jordanu - oświadczył w czwartek wysoki rangą przedstawiciel palestyńskiego ruchu. Zdaniem agencji Reutera chodzi o trzech izraelskich nastolatków zabitych w czerwcu.

– Panie premierze, po co zastanawiać się nad konsekwencjami? Może skorzystać z rady Ludwika Dorna i powołać wszystkich nieposłusznych medyków "w kamasze". Tylko co dalej? Bo pacjenci nie mogą czekać - powiedział wiceprezes Federacji Porozumienie Zielonogórskie Krzysztof Radkiewicz. W ten sposób odniósł się do słów Donalda Tuska, który zagroził, że "lekarze, którzy będą zachowywali się niegodnie będą podlegali konsekwencjom". Były słupki, znakomite parady bramkarskie i sporo nerwów. Te na wodzy lepiej utrzymała Barcelona i po zwycięstwie 3:1 w Leverkusen, to ona jest bliska awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W drugim spotkaniu górą Lyon, który skromnie ograł rewelację rozgrywek z Cypru. Po raz pierwszy skorzystała z nowoczesnego samolotu transportowego Airbus A400M.Odbyły się po polsko-brytyjskie konsultacje międzyrządowe w Londynie. Do gwałtownej bitwy o turystów pod Koloseum doszło w środę w Rzymie. Pobili się stojący tam "naganiacze", którzy oferują wycieczkom przewodników i inne usługi turystyczne. Bilans starcia to jeden ranny i sześciu zatrzymanych. "Podawali się za narodowców"

RSS

"Słowacki. Dramaty wszystkie” - Fantazy

29.04.10

Pokaz spektaklu "Fantazy" Juliusza Słowackiego połączony z dyskusją o twórczości romantyka odbył się w TR Warszawa z cyklu "Słowacki. Dramaty wszystkie”. Jest to spektakl w reżyserii Piotra Cieplaka z Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. W ramach cyklu poświeconego poszczególnym dramatom Słowackiego widzowie mogą uczestniczyc w przedstawieniu połączonym z wykładem o jego twórczości.
Celem projektu jest próba odznalezienia nowego współczesnego klucza dotwórczości romantycznego wieszcza - tłumaczy kurator projektu Paweł Sztarbowski z Instytutu Teatralnego w Warszawie.
Twórca spektaklu Piotr Cieplak dowodzi, ze Słowacki doskonale nadaje się do słuchania i dlatego zrealizował przedstawienie w konwencji słuchowiska radiowego.
Mecenasem projektu który bedzie realizowany do czerwca tego roku jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Partnerzy medialni: Polskie Radio „Trójka”, dwutygodnik.com, Miesięcznik "Teatr".

RSS

Papież ucałował zdeformowaną twarz chorego

08.11.13

Kolejny niezwykły gest Franciszka.

RSS

Rosną oczekiwania na QE3

15.06.12

Opublikowane podczas środowej sesji dane z amerykańskiej gospodarki mocno rozczarowały, Sprzedaż detaliczna i sprzedaż detaliczna bez aut obniżyła się w maju odpowiednio o 0,2% i o 0,4% w ujęciu miesięcznym, a dane za kwiecień zostały zrewidowane w dół, S

RSS

Podatkowe rozliczenia firmowych wierzytelności

29.05.17

Bezproblemowa współpraca z kontrahentami, zwłaszcza w kwestiach regulowania przez nich zapłaty za towary i usługi, jest sytuacją komfortową. Dla wielu przedsiębiorców nie jest ona jednak codziennością. Coraz częściej dochodzi bowiem do sytuacji, w których kontrahenci nie spłacają swoich zobowiązań przez co powstają z tego tytułu wierzytelności.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Wisła w Warszawie jak górski potok

15.08.15

Widać małe wodospady.

RSS

"Nie skakał po głowie ofiary"

22.11.12

15 zamiast 25 lat więzienia dla zabójcy.

RSS

Dobrze oblicz, zanim postanowisz oszukać

29.01.12

W jaki sposób statystyka może wyłowić w naszej dokumentacji księgowej sfałszowanych faktur czy transakcji pozornych? Jak oszuści podatkowi sami wkopują się dbając o ostrożność?

RSS

Walki rok po śmierci Kaddafiego

22.10.12

Co najmniej 26 osób zginęło, a ponad 200 zostało rannych podczas sobotnich starć między regularnym wojskiem a zbrojną milicją w mieście Bani Walid, na północny wschód od stolicy Libii, Trypolisu.

RSS

"Będzie się działo jeszcze gorzej. I Amerykanie muszą z tym żyć"

15.12.12

RSS

Na utrzymanie mieszkania wydajemy dziś o 2,2% więcej niż przed rokiem

15.03.13

Inflacja maleje, a wraz z nią spada też dynamika wzrostu cen związanych z utrzymaniem mieszkania, Na to statystyczna czteroosobowa rodzina wydaje obecnie prawie 880 zł miesięcznie,

RSS

Dolar może nieco odbić

22.03.17

USA: W piątek późnym popołudniem na stronach oddziału FED z Minneapolis zamieszczono oświadczenie pod którym podpisał się Neel Kashkari, Dotyczyło ono jego sprzeciwu podczas ostatniego głosowania w FED nad podwyżką stóp procentowych

RSS

Zapomnijcie o Katalonii, Włochy to prawdziwe zagrożenie

15.10.17

Inwestorzy na rynku obligacji nadal pozytywni wobec Hiszpanii, Katalonia sama przeciwko wszystkim nie jest wiarygodna, Katalonia przysłania realny problem - Włochy, Włoskie banki znajdą się pod presją z powodu QT EBC, Włoski system finansowy ,,,

RSS

Dmuchany zamek przygniótł 6-latka. Nieprzytomne dziecko zabrał śmigłowiec

15.06.15

Wypadek podczas festynu.

RSS

W środku dnia, w centrum miasta ukradł laptop z otwartego bagażnika

15.07.16

Jeśli znasz tego mężczyznę, skontaktuj się z policją.

RSS

Olimpijski konkurs skoków: Plan na dziś w Vancouver: Leć Adam, leć!

22.02.10

Srebrny krążek już w Kanadzie ma. Ale apetyt Adama Małysza i jego kibiców jest na pewno większy. Dziś "Orzeł z Wisły" staje przed kolejną szansą na wywalczenie olipijskiego medalu. Mało tego - do konkursu na dużej skoczni w Whistler zakwalifikowali się wszyscy nasi reprezentanci.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny