Gonzalo na Wyspach. Jedna osoba nie żyje, sparaliżowane lotniska

22.10.14

Pomimo że żywioł nie ma już statusu huraganu, sparaliżował m.in. lotnisko Heathrow.

"Walka trwała pół godziny, ryba połamała podbierak". Wiemy, ile ważyła. Na eurodolarze mamy dziś w nocy około 1,0855-75, Zasadniczo więc dolar jest mocniejszy niż w maksymalnych momentach wtorku i środy, ale równocześnie nie można mówić, by klarował się jakiś generalny, trwały ruch na południe, Sytuacja ,,, Przedostatni dzień tygodnia utwierdził inwestorów w wierze w siłę gospodarki USA, Pomogły w tym lepsze dane makroekonomiczne, Nie przełożyło się to na kurs eurodolara, jednak giełdy rosły,Inwestorzy wciąż są w byczym nastroju i puste kalendarium wykorzystują do dalszego podciągania indeksów, Szczególnie rozgrzane są surowce, gdzie nowe rekordy wszech czasów ustanowiła zarówno miedź jak i złoto, Już wczorajsze wiadomości z USA napawały opt - To, co mówi on (Jarosław Kaczyński), Macierewicz, Marta Kaczyńska i całe to towarzystwo, to jest stek kompletnych bredni. Dzisiaj pojechali do Brukseli donosić na Polskę - oświadczył w "Faktach po Faktach" Stefan Niesiołowski. Skomentował w ten sposób środowe wysłuchanie publiczne w Parlamencie Europejskim na temat katastrofy smoleńskiej, z udziałem przedstawicieli rodzin ofiar katastrofy, polityków oraz ekspertów zespołu Antoniego Macierewicza. – Zbyt długo trwały procedury wyjaśniania tej sprawy i zbyt długo trwają. To dawało pole do różnych domysłów. I na tym bazuje Jarosław Kaczyński i PiS - skomentował z kolei Grzegorz Napieralski. Rozmowa na marginesie szczytu klimatycznego w Paryżu trwała około godziny.

Mamy w czwartym kwartale 2,7 proc. wzrostu gospodarczego i mamy bardzo szybkie odbicie w górę inwestycji, odbicie wzrostu gospodarczego - powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki.

Naukowcy badający kwestię, czy słonie poruszające się z dużą szybkością biegną, czy idą, ustalili, że wykonują obie czynności jednocześnie - biegną przednimi nogami, a idą tylnymi. O odkryciu badaczy z Belgii, Włoch i Tajlandii pisze dzisiaj portal BBC News. Zobacz, jaka jest aktualna jakość powietrza w PolscE.

Sondaż CBOS. Urzędnicy podsumowali tegoroczny sezon Veturilo. Rower wypożyczano 1,8 mln razy. Rekordzista zrobił to 894 razy w 2013 roku, a łącznie 1400. Sytuacja na polskim Złotym od kilku dni jest bardzo dynamiczna, składa się na to kilka czynników, Dominującym czynnikiem jest dosyć napięta sytuacja na Węgrzech związana z domniemanym finansowanie węgierskiego długu przez tamtejszy bank centralny co jestPapież Franciszek zaapelował w czwartek do społeczności międzynarodowej o podjęcie działań na rzecz ochrony mieszkańców północnego Iraku, w znacznej części chrześcijan, którzy uciekają przed ofensywą prowadzoną przez dżihadystów z Państwa Islamskiego.
Za ponad 458 mln dolarów Alibaba Group kupiła 15 proc. akcji firmy Beijing Shiji Information Technology. To pierwsza inwestycja chińskiego giganta po tym, jak zadebiutował na amerykańskiej giełdzie. Silna fala poprawy nastrojów przetacza się w poniedziałek przez rynki finansowe, W tym przez rynek walutowy, Kurs EUR/USD, który kończył piątkowe notowania na poziomie 1,3232, obecnie zbliżył się do 1,34, GBP/USD rośnie do 1,5574 z 1,5447, a AUD/USD do 0,

RSS

PKB lepszy niż na pozór

01.09.13

Wzrost PKB w drugim kwartale tego roku na poziomie 0,8% r/r był zgodny z oczekiwaniami, ale jednak rozczarowujący, Przed pierwszą publikacją przewidywaliśmy wzrost na poziomie 1,1%,

RSS

"Powstanie było osią walki o niepodległość"

01.08.16

Obchody rocznicy Powstania Warszawskiego.

RSS

Cieplej, ale nie bezpieczniej

01.02.10

Wielki mróz na razie nie wraca, drogi znów stały się czarne, a śniegu powoli ubywa także z ich poboczy. Ale taka aura nie oznacza wcale, że zrobiło się bezpieczniej. Policja apeluje, by kierowcy nie ulegali złudzeniu, że mogą mocniej nacisnąć na pedał gazu bo drogi nie są już śliskie. Przechodnie muszą z kolei uważać na spadające sople. Służby intensywnie z nimi walczą - zobacz na zdjęciach jak to wygląda.

RSS

Dziury na krajowej "1" wyrywają koła. Drogowcy ruszyli do łatania

01.02.13

"Co 500 metrów stoi uszkodzone auto", "Dziury w drodze są olbrzymie", "Cud, że nikt tam nie zginął" - alarmują internauci.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Drugi dzień spadków cen akcji

29.09.10

WIG20 stracił 1,2 proc, przy rosnących obrotach na tle obaw o możliwe rozpoczęcie poważniejszej korekty na rynkach akcji na świecie, Ceny akcji spadały od rana już w Azji i ruch ten łatwo przedostał się do Europy, nawet pomimo lepszych niż oczekiwano nas

RSS

Lesbijka w szkole katolickiej czyli o jedno zdanie za dużo

29.09.10

Nie ma dobrej odpowiedzi na pytanie o to czy katolicka szkoła może nie zatrudnić zdeklarowanej lesbijki. Na pewno jednak ostatnią osobą, która powinna dawać tu twardą, jednoznaczną wykładnię na "tak" jest pełnomocnik rządu ds. równego traktowania.

RSS

Podwyżka stóp w Eurolandzie

08.04.11

Europejski Bank Centralny (ECB) podjął na kwietniowym posiedzeniu decyzję o podwyższeniu stóp procentowych o 25 punktów bazowych, Po tej decyzji główna stopa wzrosła z rekordowo niskiego poziomu 1% do 1,25%, Decyzja banku była zgodna z rynkowymi oczekiwan

RSS

Silna korelacja z niemieckimi bundami

08.05.15

Zatrzymanie wyprzedaży na niemieckich obligacjach stało się sygnałem do odwrotu na parach powiązanych z euro, Jednocześnie z dołków na plusy wyszły notowania niemieckiego indeksu DAX, To pokazuje tylko dużą korelację z w/w instrumentami,

RSS

Rosyjski pułkownik: F-22 w Europie jak przygotowania Hitlera do wojny

01.09.15

Zdaniem płk Musa Chamzatowa, "Rosja dysponuje potencjałem wojskowym pozwalającym na zneutralizowanie takiego zagrożenia".

RSS

Spokojny koniec tygodnia

29.05.11

Notowania eurodolara przez całą sesję europejską przebiegały w cieniu odczytów danych makroekonomicznych z Europy i USA, Mimo wielu odczytów, na rynku doszło do wyraźnego spadku zmienności w porównaniu z dniem wczorajszym, kiedy to swoją wypowiedzią Jean-

RSS

Były szef pakistańskiego wywiadu: Za wyciekiem stoją USA

29.07.10

Były szef pakistańskiego wywiadu ISI Hamid Gul twierdzi, że masowy wyciek tajnych dokumentów m.in. na temat roli wywiadu Pakistanu w wojnie afgańskiej został spreparowany przez USA, które chcą w ten sposób usprawiedliwić swoje niepowodzenia w Afganistanie.

RSS

Tysiąc aut. W Poznaniu rusza Motor Show 2016

01.04.16

Jest czwartą co do wielkości imprezą motoryzacyjną w Europie.

RSS

"To nie jest tak, że ci, co machają krzyżami, są bez racji. Może trzeba ich wysłuchać?"

29.06.14

Pazura o "Golgota Picnic".

RSS

Egipski dyplomata: Izrael chce przejąć półwysep Synaj

01.10.11

Przedstawiciel Egiptu w Autonomii Palestyńskiej Jaser Othman powiedział, że Izrael coraz bardziej zaostrza retorykę wobec Kairu, ponieważ spiskuje, by przejąć półwysep Synaj. Izrael stanowczo temu zaprzecza.

RSS

Niemcy krytykują Lewandowskiego

22.06.16

Niemiecki dziennik "Die Welt" nie oszczędza Roberta Lewandowskiego. Zdaniem naszych zachodnich sąsiadów kapitan reprezentacji Polski nie przypomina piłkarza, który błyszczał w Bundeslidze.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny