PMI prawdę ci powie

22.10.14

Opublikowane dzisiaj w nocy kluczowe dane z chińskiej gospodarki, okazały się całkiem ?przyzwoite? jak na ostatnie, gorsze czasy, Wprawdzie wzrost gospodarczy w III kwartale był najsłabszy od ponad 5 lat i wyhamował do 7,3 proc, r/r z 7,5 ,,,

Minutą ciszy Senat Stanów Zjednoczonych oddał hołd ofiarom katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Amerykanie przekazali też Polakom kondolencje w związku ze śmiercią prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki i innych pasażerów prezydenckiego samolotu.
Senatorowie rozpoczęli posiedzenie Senatu od przysięgi na wierność amerykańskiej fladze. Następnie głos zabrał lider demokratycznej większości Harry Reid: „Trudno ogarnąć ogrom tej tragedii. To niewyobrażalna strata. My, Amerykanie jesteśmy z Polakami”. Reid przekazał kondolencje rodzinom ofiar. Następnie poprosił senatorów o uczczenie pamięci ofiar minutą ciszy.
Senator z Chicago Dick Durbin poinformował, że wszyscy amerykańscy senatorowie - cała setka - podpisali się pod rezolucją oddającą hołd tym, którzy zginęli w Smoleńsku. „Kiedy dowiedziałem się o tej tragedii, od razu przypomniałem sobie wydarzenie sprzed 47 lat, kiedy straciliśmy prezydenta Kennedy’ego i co to oznaczało dla nas, jak wielki był to wstrząs”.
Senator Barbara Mikulski przypomniała zasługi prezydenta Kaczyńskiego, Anny Walentynowicz oraz całego narodu polskiego. Przypomniała Kościuszkę, Pułaskiego, Monte Cassino, a także obecność Polski w Iraku i Afganistanie. „Kiedykolwiek toczyła się walka o wolność, Polacy byli tam obecni. Polacy muszą wiedzieć, że Ameryka jest razem z nimi”.
I skoki, i rajdy to sporty niebezpieczne, ale ryzyko pociąga i uzależnia. Jeśli sportowiec zażył czegoś takiego, ciężko byłoby mu przestawić się na szachy czy curling - tłumaczy Adam Małysz swoją nową sportową pasję.
Choć było to niezgodne z prawem, nie chciała ich oddać.Miesięcznik "Forbes" opublikował ranking. Regułą po eurowyborach są zmiany w organach władzy wykonawczej państw członkowskich, Wiele partii odsyła do Strasburga zasłużone i znane nazwiska, W Polsce dotyczy to relatywnie małej liczby osób ważnych dla gospodarki, Znacznie ,,, Andrzej Lepper, szef Samoobrony, nic sobie nie robi z wyroku za seksaferę. Były wicepremier zapowiada, że wystartuje w jesiennych wyborach prezydenckich. Polityk twierdzi też, że ustawa, która nie pozwala startować osobom prawomocnie skazanym jest pisana po to, by zablokować jego start w wyborach.

Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił średni kurs USD/CNY na poziomie 6,4803 wobec 6,4579 wczoraj, Agencje odnotowały krytyczną wypowiedź George?a Sorosa względem Chin, w której zwracał on uwagę na niebezpieczny wzrost zadłużenia,

Andrzej Olechowski był gościem "Faktów po Faktach". Tłum ludzi zebrał się w stolicy Wenezueli Caracas na wiecu poparcia dla decyzji władz kraju o zamknięciu granicy z Kolumbią oraz o walce z przemytnikami i bojówkami. Spór o granicę sprawił, że oba kraje wezwały swych ambasadorów na konsultacje.

Przez media przelała się fala oburzenia. W brytyjskim programie publicystycznym BBC "Question Time".       Europoseł Wojciech Olejniczak z SLD zadeklarował, że w drugiej turze wyborów prezydenckich poprze kandydata PO Bronisława Komorowskiego. Zastrzegł przy tym, że jest to jego osobisty wybór i mówi tylko w swoim imieniu.
      Wojciech Olejniczak powiedział, że dobry wynik Grzegorza Napieralskiego - ponad 13-procentowe poparcie - utwierdza jego pozycję jako lidera w Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
      Wojciech Olejniczak wyjaśnił, że jego nieobecność podczas wieczoru wyborczego Sojuszu nie była zamierzona. Zwrócił uwagę, że był aktywny w czasie kampanii wyborczej i dodał, że swój głos w wyborach oddał na lidera SLD.
 
Ekolodzy liczą na to, że już w środę mogą skończyć się masowe wycinki. Policja wyjaśnia okoliczności i motywy serii starć na ulicach Krakowa, których uczestnicy posługiwali się m.in. maczetami, kijami bejsbolowymi i mieczami samurajskimi. Pięciu mężczyzn trafiło do szpitali - podała w środę Katarzyna Cisło z małopolskiej policji. Podatnikom prowadzącym działalność gospodarczą ustawodawca daje prawo ustalania zaliczek na podatek dochodowy według zasad uproszczonych. Podatnik, który wybierze tę metodę, przez cały rok podatkowy wpłaca zaliczki w stałej wysokości. W tym celu musi złożyć do urzędu skarbowego zawiadomienie. Na jego złożenie pozostało jednak niewiele czasu.

RSS

Komentarz PLN: PLN bez większych zmian, rynek czeka na banki centralne

22.07.16

Piątkowy, poranny handel na rynku finansowym przynosi utrzymanie stosunkowo mocnego złotego wobec zagranicznych walut, PLN wyceniany jest przez rynek następująco: 4,3590 PLN za euro, 3,9510 PLN wobec dolara amerykańskiego,,,

RSS

Bułgaria: Nietypowe, jak na jesień, temperatury

08.11.10

Nietypowo wysokie jak na późną jesień temperatury odnotowano w piątek w wielu miastach Bułgarii. Rekord padł w Płowdiwie w środkowej części kraju, gdzie termometry pokazały 26,6 stopnia Celsjusza.

RSS

"Ojciec Janowicza ma na niego destrukcyjny wpływ"

01.07.14

Po kolejnej głośnej konferencji prasowej Jerzego Janowicza, głos zabrał dziennikarz sportowy Mirosław Żukowski. - Nie zgadzam się ze słowami Jerzego Janowicza seniora, bo wśród nas dziennikarzy nie ma żadnej agresji w stosunku do jego syna. Trzeba przyznać, że ojciec ma na niego bardzo destrukcyjny wpływ - mówi ostro Żukowski.

RSS

Cena cukru w górę po informacjach z Brazylii i Tajlandii

01.10.14

Wczoraj na rynkach towarowych zdecydowanie dominował kolor zielony, Odzwierciedlił to indeks CRB, który wzrósł w poniedziałek o 1,02% do poziomu 283,14 pkt, We wzrostowym odreagowaniu na rynkach surowcowych pomogła sytuacja na rynkach ,,,

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Luty na giełdach zgodny z prognozami

01.03.12

Kończący się miesiąc na warszawskim parkiecie przebiegał bez większych zaskoczeń, Większość uczestników rynku zakładała, że dojdzie do korekty styczniowych zwyżek, natomiast otwartym było pytanie o jej głębokość, Na razie przybrała płaską formę, ale jedno

RSS

Biskupi zezwalają na "pigułkę po"

22.02.13

RSS

Podniebne testy z pyłem wulkanicznym. Airbus rozpylił popiół, Diamond wleciał w chmurę

15.11.13

Wszystko po to, by sprawdzić, jak warunki podobne do tych z 2010 roku, kiedy ruch lotniczy został sparaliżowany przez dymiący wulkan, wpływają na podzespoły w maszynie.

RSS

Bezbronna "projekcja siły". Do czego Rosjanom potrzebne Mistrale?

01.12.14

Flota od początku swojego istnienia jest najsłabszym elementem militarnej potęgi Rosji.

RSS

Klub PiS złoży wniosek o wotum nieufności dla Klicha

15.01.11

Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość w przyszłym tygodniu złoży wniosek o wotum nieufności dla Ministra Obrony Narodowej Bogdana Klicha - poinformował w oświadczeniu prezes PiS Jarosław Kaczyński.

RSS

Minimalna różnica między PiS i PO. Nowoczesna daleko w tyle

15.04.17

Nowy sondaż Kantar Public dla "Gazety Wyborczej".

RSS

Gorące trendy. "Wirtualna rzeczywistość i wideo 360 stopni"

08.01.16

W las Vegas trwają najważniejsze technologiczne targi na świecie.

RSS

PLN wyhamował wzrosty, rynek czeka na dane z USA

29.01.17

Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi nam stabilizację kursu PLN po wczorajszym wyhamowaniu wzrostów, Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3471 PLN za euro, 4,0746 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0676 ,,,

RSS

Polka uhonorowana: Broniła Rospudy i dostała Zielonego Nobla

22.04.10

Polska obrończyni Doliny Rospudy została laureatką prestiżowej amerykańskiej nagrody przyznawanej obrońcom środowiska naturalnego i zwanej Zielonym Noblem. Wśród sześciorga laureatów tegorocznej Nagrody Goldmanów znalazła się Małgorzata Górska.

RSS

Stop stodołowym rozbiórkom

01.03.10

„Odpadami rządzi mafia” – stwierdził nowy minister środowiska Andrzej Kraszewski podczas niedawnego posiedzeniu rządu. – Nielegalne rozbiórki aut w stodołach to poważny problem. Są firmy, które wydają na to lewe kwity – tłumaczy „Wprost” minister. – Mości pan Kraszewski opowiada herezje – twierdzą przedstawiciele branży recyklingowej.
fot. Adam Chelstowski/FORUM

RSS

Przywódcy UE omawiają pakiet ratunkowy; chińskie PMI sektora produkcyjnego poniżej 50

22.07.11

Przywódcy UE spotykają się w sprawie programu ratunkowego dla Grecji: Farsa trwa nadal #8211; liderzy Unii Europejskiej ponownie spotkają się, aby przedyskutować program pomocowy dla Grecji, jednak mówi się, że Niemcy i Francja już porozumiały się w ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny