Kolejna tajemnicza śmierć krymskiego Tatara. Putin: pierwszy raz słyszę

15.10.14

We wtorek pod Symferopolem na Krymie znaleziono ciało 18-letniego studenta Belała Bilałowa.

Wicedyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich doktor Adam Eberhardt uważa, że obecność Władimira Putina w Katyniu wyraźnie pokazuje, że miejsce Polski w polityce rosyjskiej wzrosło. Ekspert ma jednak poczucie niedosytu jeśli chodzi o wystąpienie premiera Rosji. Władimir Putin mówił, że przez dziesięciolecia próbowano zatuszować prawdę o zbrodni katyńskiej, ale nie można obarczać nią narodu rosyjskiego.
Zdaniem politologa, strona polska liczyła na więcej. "Po kilkudziesięciu latach sowieckich komunistycznych kłamstw na temat tego kto był odpowiedzialny za tę zbrodnię, po kilkunastu latach bardzo ambiwalentnego stosunku elity politycznej rosyjskiej i znacznej części środowiska naukowego Rosji na temat tego kto dokonał zbrodni wydawało się, że dopiero teraz po raz pierwszy gdy rosyjski premier razem z polskim premierem stają na ziemi katyńskiej Władimir Putin zdecyduje się na wyraźniejsze sformułowanie odpowiedzialności politycznej i moralnej" - powiedział.
Politolog zaznaczył jednak, że sama obecność Putina w Katyniu to istotny krok na drodze łagodzenia historycznych sporów. Jego zdaniem sama obecność rosyjskiego premiera na grobach katyńskich - to że uklęknął i złożył wieniec jest pewnym gestem, którego absolutnie nie należy minimalizować. Zdaniem Eberhardta wszystko wskazuje na to, że rosyjska elita polityczna zdecydowała się na pewne wyciszenie konfliktów historycznych z Polską, na pewne gesty pod adresem Polski. "Oczywiście gesty w pewnych granicach, które określone są pewnym horyzontem i pewnym postrzeganiem świata przez postsowiecką elitę polityczną Rosji" - dodał.
Adam Eberhardt liczy na to, że za gestami pójdą konkretne działania, na przykład zmiana kwalifikacji zbrodni katyńskiej.
Ekspert podkreślił, że w Rosji historia jest na usługach politycznych. Wizyta Władimira Putina w Katyniu nie jest zatem przypadkowa, ale niesie za sobą chęć poprawy wizerunku Rosji w oczach Polaków.
Władimir Putin przypomniał w Katyniu, że ocena tej stalinowskiej zbrodni została już dokonana i nie podlega żadnej rewizji. Szef rosyjskiego rządu zastrzegł, że nie można zapomnieć o przeszłości, a należy działać na rzecz historycznej sprawiedliwości. Putin powiedział, że należy odbudowywać prawdę o tamtych wydarzeniach w imię przyszłych stosunków. Dodał, że nie można pozostawić kolejnym pokoleniom "brzemienia nieufności" między Polską i Rosją. Dodał, że w dzisiejszym świecie nie ma alternatywy dla dobrego sąsiedztwa między naszymi narodami.
Wybierz najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl.Dziś środa z FOMC, gdzie podwyżka wydaje się pewna, ale diabeł będzie tkwił w szczegółach, a bilans ryzyk większe szanse daje jastrzębim zmianom, USD z wyprzedzeniem pokazuje optymistyczne budowanie pozycji, choć odliczanie do wieczora,,,

Paweł Bochniewicz będzie drugim, obok Piotra Zielińskiego, piłkarzem Udinese. W piątek zawodnik drugoligowej Regginy podpisał pięcioletni kontrakt - poinformowały w piątek wieczorem włoskie media. Obniżenie ratingu Stanów Zjednoczonych, wzrost kursu franka, panika na giełdach. Dla Europy i USA nadeszły ciężkie czasy. Po dramatycznej obronie bliskiej bankructwa Grecji kryzys rozlewa się na Włochy i Hiszpanię. Brak wizji, brak pomysłów i sprzeczne sygnały europejskich polityków pogrążają rynki. O tym, jak na tle pogrążonej w kryzysie Europy wypada Polska - Jacek Stawiski i jego goście.

Iran planował zamachy terrorystyczne na dyplomatów co najmniej w siedmiu krajach, w tym na Amerykanów, Izraelczyków i Saudyjczyków, ale spisek został w porę wykryty - podał w poniedziałek dziennik "Washington Post". Zabójstw planowano dokonać za pomocą bomb lub przez akcje snajperów.

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden ostrzegł Rosję, że jeśli zakłóci niedzielne wybory prezydenckie na Ukrainie, to poniesie tego koszty. Biden przebywał z wizytą w Bukareszcie W czwartek i piątek czekają nas intensywne opady śniegu i silny wiatr - ostrzegają meteorolodzy. – Obawiamy się kolejnych awarii sieci energetycznych i trudności na kolei – ostrzega Małgorzata Woźniak, rzeczniczka MSWiA. Kłopoty z prądem mają wciąż mieszkańcy Małopolski.

Od kilku lat PiS odmawia swoim przeciwnikom prawa do patriotyzmu, racji, moralności, przyzwoitości. (…) PiS uważa, że gdy nie rządzi, to Polska jest w rękach zdrajców i złodziei. Więc nie bardzo wiem, co można zrobić – uważa Stefan Niesiołowski. Polityk PO w "Kropce nad i" przeprosił też prezesa PiS za ostre słowa pod jego adresem, ale bez przekonania. – On się nie zmieni, to polityk nienawiści i wojny - ocenił. W rzece Narwi, między Rzędzianami i Radulami (Podlaskie), odnaleziony został samochód terenowy, który jest autem poszukiwanym w związku z zaginięciem kilka dni temu dwóch młodych geologów. Na razie nie wiadomo, czy w środku są ciała, akcja będzie kontynuowana jutro - poinformował rzecznik prasowy podlaskiej policji Andrzej Baranowski. Z sondażu GfK Polonia dla „Rzeczpospolitej” wynika, że Polacy są narodem konserwatywnym – tylko 1 procent zdecydowanie popiera prawo par homoseksualnych do adopcji dzieci, zaledwie 5 procent opowiada się za aborcją. Dlaczego więc PiS, które w sferze światopoglądowej jest najbardziej konserwatywną polską partią, wciąż nie może wyprzedzić liberalnej PO? – To po części wina mediów, ale w większej mierze nas samych, że nie potrafimy dotrzeć do wyborców z prawidłowym obrazem partii – przekonuje eurodeputowany PiS Marek Migalski.
Fot. WprostAmerykański Departament Energii podał wczoraj po południu, że zapasy surowca w tygodniu kończącym się 12 maja spadły o 1,8 mln baryłek do 520,8 mln brk, Niemniej było to mniej, niż szacował rynek, co na początku doprowadziło do zwyżek ,,, Miroslav Radović od lat jest liderem Legii Warszawa i jednym z czołowych graczy T-Mobile Ekstraklasy. Od kiedy trenerem mistrzów Polski jest Henning Berg przesunięty do linii ataku Serb jest jeszcze lepszt. Oto kompllacja najlepszych zagrań Radovicia w 2014 roku. Zęby jak u pitbulla, wyłupiaste oczy, charakterystyczny obły kształt - to pirania. Ale nie w akwarium, a w rzece Wierzyca w Starogardzie Gdańskim - informuje nas na Kontakt TVN24 Beata Odziemkowska, redaktor naczelna "Wieści z Kociewia".

RSS

Powodzie i osuwiska po opadach

08.07.17

Rekordowe opady deszczu w lipcu pochłonęły już sześc ofiar w południowo-zachodniej Japonii. Woda wystąpiła z rzeki i spowodowała osunięcie się ziemi, co przyniosło ogromne straty. Lokalne władze zarządziły ewakuacje mieszkańców z terenów zagrożonych żywiołem.

RSS

"Kuloodporny eurodolar" - do czasu?

01.05.12

Gdyby w oderwaniu od realiów rynkowych przedstawić informacje dotyczące Strefy Euro z minionego tygodnia to z całą pewnością można by stwierdzić, iż wspólna waluta zaliczyłaby znaczącą przecenę, Wpierw MFW zakomunikował, że hiszpańskie banki,,,

RSS

"Lewy" ma patent na Bundesligę

08.05.16

Sześć sezonów, cztery tytuły.

RSS

Polka zażywa zmysłowej kąpieli: Całkiem naga Anja Rubik pozuje w wannie

22.02.10

Anja Rubik przeżywa teraz swoje pięć minut. Długonoga Polka wręcz nie może się opędzić od ofert pracy! W najnowszym wydaniu "The Last Magazine" możemy podziwiać naszą krajankę w pełnej krasie. Zobacz, jak kąpie się Anja Rubik!

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Nie tak odległa przeszłość: 1400 procent inflacji? Tak było w Polsce

15.03.10

Młodsze pokolenie tego nie pamięta, ale jeszcze nie tak dawno inflacja w Polsce wynosiła... 1395 procent. Szok, jaki nasz kraj przeżył 20 lat temu i kulisy wychodzenia z zapaści gospodarczej, przypomina prof. Jerzy Osiatyński, minister finansów w rządzie Hanny Suchockiej.

RSS

Ostatni dzwonek na optymalizację podatkową

01.11.11

Październik i listopad to miesiące optymalizacji podatkowej w przedsiębiorstwach. Zaliczka za listopad jest płacona w podwójnej wysokości.

RSS

Rosyjski producent oprogramowania walczył z rywalami za pomocą fałszywych wirusów

15.08.15

Informuje Reuters.

RSS

Prokuratura sprawdza pożyczkę Kaczyńskiego

08.06.14

RSS

Jak inwestować w bitcoiny?

22.10.19

Chcesz zostać inwestorem? Kuszą cię bitcoiny? Ten tekst wypunktuje dla ciebie wszystko co MUSISZ wiedzieć, zanim wydasz pieniądze, Wyjaśnimy ci: - podstawy bitcoinowych inwestycji, - powody, dla których musisz podejść do nich poważnie ,,,

RSS

Kora w szpitalu, mąż apeluje do paparazzi: Nie żerujcie na ludzkim nieszczęściu

15.01.14

Kamil Sipowicz w "Kropce nad i" prosił, by nie robić jej zdjęć.

RSS

Nielegalna amunicja w domu. Znany piosenkarz skazany

15.04.17

Zapadł wyrok w sprawie Ryszarda R.

RSS

Czy Fed umocni dolara?

22.03.18

Posiedzenia Fed zwykle przyciągają ogromną uwagę inwestorów ponieważ zmiany stóp procentowych mają bardzo istotne znaczenie dla rynków akcji, obligacji i walut, Tym razem stawka jest jeszcze wyższa, gdyż po raz pierwszy amerykański bank ,,,

RSS

Stopy procentowe znów w centrum uwagi

08.04.16

Oddalają się perspektywy podwyżek stóp procentowych w USA, Kolejne ankiety potwierdzają, że Brexit mocno ograniczy rolę londyńskiego City na rynkach finansowych, RPP nie zmieniła stóp procentowych,

RSS

"Grabarczyk jest nie do ruszenia"

22.12.10

Cezary Grabarczyk ma bardzo mocną pozycję w PO i jest nie do ruszenia - uważa Janusz Palikot. Były poseł Platformy zaznaczył jednak, że za sytuację na kolei nie jest odpowiedzialny minister infrastruktury, ale szef rządu Donald Tusk. - Rząd twórczo kontynuuje proces anarchizacji kolejowej - mówił z kolei Jerzy Polaczek z PiS w "Rozmowie Rymanowskiego" w TVN24.

RSS

Zmarł w szpitalu. Miał 82 lata: Aktor Wojciech Siemion nie przeżył wypadku

29.04.10

Był późny czwartkowy wieczór, kiedy mknące szosą w Janowie pod Sochaczewem audi wjechało wprost pod nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówkę. Zderzenie było tak silne, że auto wpadło na inny samochód. Za kierownicą audi siedział znany polski aktor Wojciech Siemion. Trafił do szpitala. Nie udało się go uratować.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny