Michael Phelps aresztowany za jazdę po pijanemu. To nie pierwszy raz

01.10.14

Multimedalista olimpijski w pływaniu Michael Phelps został aresztowany za jazdę pod wpływem alkoholu w stanie Maryland w USA. Amerykanina początkowo tylko zatrzymano za złamanie przepisów drogowych w jego rodzinnym Baltimore.

- Bierna postawa Edmunda Klicha spowodowała, że MAK nie uwzględnił wielu wniosków strony polskiej - twierdzi Stanisław Żurkowski, były przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych (PKBWL) i wzywa do usunięcia Klicha z komisji. Jego wniosek popiera 13 z 15 członków komisji. Stosowne pismo trafiło już do Ministerstwa Infrastruktury. Sam Klich zapowiada, że o dymisji nie myśli. Potężne zniżki cen akcji, jakich doświadczyliśmy wczoraj na polskim parkiecie, przyćmiewają ostatnie wydarzenia gospodarcze oraz doniesienia ze świata, Jednak to od tego, co dzieje się w skali globalnej, będzie zależeć przebieg ,,, Krakowski sąd umorzył postępowanie przeciwko trzem krakowskim lekarzom, oskarżonym o nieprawidłowości w leczeniu ojca b. ministra sprawiedliwości.Prezes sekcji piłki nożnej pierwszoligowej Warty Poznań Izabella Łukomska-Pyżalska nie ukrywa rozczarowania wynikami zespołu, który po rundzie jesiennej zajmuje dopiero 10. miejsce w tabeli. Jako główny sponsor zapowiada ograniczenie wydatków na drużynę. Wczorajsza obniżka ratingu Hiszpanii przełożyła się na 100-punktowe spadki notowań EUR/USD, który jest dość blisko bariery 1,3150, która otworzy drogę ku kluczowym w tym tygodniu wsparciom zlokalizowanym w rejonie 1,3100, Pierwszy komentarz po krwawych zamachach w Wołgogradzie.

To było starcie Dawida z Goliatem na wimbledońskiej trawie, ale tym razem wygrał Goliat.

Po jastrzębim komunikacie FOMC w tym tygodniu ożywiły się oczekiwania na podwyżkę na najbliższym posiedzeniu, ale między teraz a 16 grudnia wszystko będzie się liczyć, by przekonać za lub przeciw normalizacji, Polska liczy straty po nocnej nawałnicy. Atak gradu, który gdzieniegdzie był wielkości kurzych jaj, niszczył dachy domów i aut. Najbardziej ucierpiał Sandomierz, który w ostatnich trzech tygodniach był dwukrotnie zalewany. W jednym ze świętokrzyskich powiatów zginął mężczyzna.

Tajlandzki sąd zdecydował, że znany rosyjski pianista Michaił Pletniow, podejrzany o pedofilię, może czasowo opuścić Tajlandię - poinformowały źródła sądowe. Odwołano alarm spowodowany zbliżaniem się do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) śmieci kosmicznych, gdyż minęły już one stację - poinformowała we agencja AFP.Zarzuty UOKiK. "Rosyjski jest śpiewny, a polski szeleści" - stwierdziła Anne Applebaum, potencjalna kandydatka na pierwszą damę. Mówiąc o Polsce, podkreśliła swój bliski stosunek do naszej kultury. Bo choć pochodzi z rodziny amerykańskich Żydów - jak wyznała - w domu zawsze miała choinkę na Boże Narodzenie. Leciał w kierunku Krakowa.

RSS

Rynki nie doczekały się konkretów

29.08.11

W piątek na giełdach było nerwowo w oczekiwaniu na informację o stanie amerykańskiej gospodarki i wystąpienie Bena Bernanke, Dane nieco rozczarowały, szef Fed też, Skupu obligacji na razie nie będzie, Na warszawskim parkiecie wielkiej nerwowości ,,,

RSS

Zmarł najmłodszy ocalony z listy Schindlera

15.01.13

Leon Leyson, najmłodszy z 1100 Żydów uratowanych przez Niemca Oskara Schindlera, zmarł w USA. Miał 83 lata - informuje cbsnews.com.

RSS

Czy przedsiębiorca może zaliczyć do kosztów podatkowych zakup jachtu żaglowego?

01.10.11

W celu obniżenia podstawy opodatkowania, przedsiębiorcy starają się jak najwięcej z dokonywanych zakupów zaliczyć w ciężar kosztów firmy.

RSS

Macierewicz: Tusk miał te materiały już w kwietniu

15.01.11

Od końca kwietnia rząd Rzeczypospolitej dysponował pełnym materiałem dowodowym pokazującym, jak na rozkaz centrali moskiewskiej samolot był naprowadzany na śmierć, a mimo to (rząd) milczał - powiedział w piątek Antoni Macierewicz (PiS), szef parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

USA wysłały niszczyciel pod chińską "stolicę" spornego morza

22.10.16

Amerykański okręt przeprowadził w piątek na Morzu Południowochińskim operację, mającą podkreślić swobodę żeglugi na tym obszarze, w pobliżu wysp, do których roszczenia zgłaszają Chiny, Tajwan i Wietnam.

RSS

Ile jeszcze zyska złoty?

01.12.10

Rewelacyjny odczyt PKB przełożył się dzisiaj na złotego, Wprawdzie trudno prognozować, czy to skłoni RPP do podwyżki stóp procentowych na posiedzeniu 21-22 grudnia b,r,, ale w pewnym sensie inwestorzy dostali mocny pretekst, Bo wzrost na poziomie 4,2 proc

RSS

Koniec kwietnia lecz nie kryzysu

01.05.10

Ten tydzień był również pomyślny dla złota, którego cena sięgnęła dziś poziomu 1180 dolarów za uncję, Silnej pozycji złota sprzyja niepewna sytuacja w gospodarce światowej, Dużo mówi się, że grozi druga fala kryzysu, Coraz większe problemy ma Europa, szcz

RSS

Balcerowicz: obniżenie poziomu państwa prawa wpływa na gospodarkę

01.03.16

Obniżenie poziomu państwa prawa wpływa na gospodarkę - mówił w poniedziałek przewodniczący Fundacji FOR prof. Leszek Balcerowicz podsumowując trzy miesiące rządów PiS. Zdaniem ekspertów FOR realizacja obietnic PiS przybliża nas do kryzysu.

RSS

Globalny atak hakerski. "To wygląda dziwnie, jakby nie chodziło o pieniądze"

29.06.17

Sebastian Małycha, prezes Mediarecovery, firmy z branży bezpieczeństwa informatycznego w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS.

RSS

Sobota strzela w niedzielę. Mistrz goni czołówkę

08.10.12

7. kolejka T-Mobile Ekstraklasy.

RSS

W oczekiwaniu na jutrzejszy szczyt

15.02.12

Dzisiejsze europejskie notowania głównej pary walutowej rozpoczęły się od obrony wsparcia na 1,3150, Nocne spadki dość mocno nadwyrężyły pozycję popytu, jednak siła byków okazała się wystarczająca, aby odbić się od wspomnianego poziomu, Tempo wzrostów par

RSS

Zmiany zaszły, przełom nie

01.10.13

Jest faktem, że na EUR/USD nastąpił dziś ruch do góry, który wyprowadził notowania aż do oporu wyznaczającego górną granicę konsolidacji, tj, do okolic 1,3555,

RSS

Optymizm rządzi na rynkach

29.02.16

Stany Zjednoczone po raz kolejny tchnęły sporą dawkę optymizmu do światowego rynku finansowego, Kolejna, świetna sesja w Stanach sprawiła, iż rynki giełdowe niespodziewanie znalazły się na poziomie 1960 punktów na indeksie SP 500, co ,,,

RSS

Zdjęcia satelitarne, posiadłość i afera gruntowa pod Moskwą

22.07.16

Tu buduje dom szef Rosnieftu Igor Sieczin.

RSS

Fiskus wydaje decyzję nawet wtedy, gdy... milczy

01.09.11

Zawiłość polskich przepisów podatkowych jest źródłem wielu wątpliwości. Organy podatkowe są zobowiązane do wydania na wniosek podatników stosownych interpretacji przepisów prawa podatkowego. W związku z wydawaniem interpretacji podatkowych niekiedy można spotkać się z pojęciem milczącej interpretacji. Jakie konsekwencje wywołuje tego typu dokument?

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny