Zarobki kiedyś i dziś. Naszych przodków było stać na więcej

22.09.14

W XVI wieku robotnik budowlany w Warszawie mógł ze swojej pensji samodzielnie utrzymać trzyosobową rodzinę.

Bus pełen pieczarek - taką łapówkę obiecał policjantom 18-letni kierowca zatrzymany za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa.
Dostawczy citroen został zatrzymany w miejscowości Polskowola na Lubelszczyźnie. Kierowca nie miał zapiętych pasów. Przyznał się, że ma na koncie sporo punktów karnych. Potem podał policjantom dowód rejestracyjny, w który włożył dwa 100-złotowe banknoty. Obiecał, że jeśli funkcjonariusze wypuszczą go bez mandatu i punktów karnych, to da im cały bus pieczarek - z dostawą do domu.
Za proponowanie funkcjonariuszom korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od wykonania czynności służbowych, mężczyzna stanie przed sądem.
Akcja na warszawskiej Pradze Skoro politycy apelowali, by nie wykorzystywać powodzi w kampanii, można było przewidzieć, że będzie odwrotnie. Donald Tusk poradził szefowi PiS, by nie wtrącał się, gdy nie potrafi pomóc. "Rozumiem, że pan premier chciałby, żeby nie było opozycji" - odpowiedział Jarosław Kaczyński w zalanym Jaśle.Euro pozostaje najsłabszą walutą w G10 w tym tygodniu, gdyż mimo wstępnego porozumienia Grecji z UE, wciąż czyhają przeszkody na drodze do trzeciego pakietu pomocowego, Jednak ryzyko rychłego grexitu istotnie zmalało, na czym przede ,,, Polska gospodarka zdecydowania hamuje, Ten fakt, który w zasadzie dostrzega już każdy uczestnik rynku, dobitnie potwierdziły opublikowane dziś przez Główny Urząd Statystyczny najnowsze dane nt, Produktu Krajowego Brutto (PKB), W III kwartale ,,, Całą noc trwała ta bardzo trudna akcja ratownicza. Słowaccy ratownicy uwijali się, jak w ukropie, żeby jak najszybciej dotrzeć do dwunastolatka z Litwy, który poślizgnął się w rejonie Rysów i spadł w przepaść. Był kłopot z jego transportem, bo chłopiec ma poważne obrażenia.

Udało się Robertowi Kubicy dojechać do mety Rajdu Portugalii. Polak w końcu nie miał problemów ze swoim samochodem i w niedzielę odrabiał straty. Ostatecznie został sklasyfikowany na 20. miejscu, a w swojej klasie był szósty. Zwyciężył Francuz Sebastien Ogier. Drugi Polak, Michał Kościuszko, z powodu awarii na ostatnim odcinku nie ukończył imprezy.

Ostatnie dni stały pod znakiem próby wyjścia głównego indeksu ponad psychologiczny poziom 2400 pkt, W wtorek wydawało się, że podobnie jak po pierwszej turze francuskich wyborów prezydenckich, również teraz z pewnym opóźnieniem pojawi ,,, Imigranci i uchodźcy trafiają do krajów Unii Europejskiej codziennie.

Jeżeli Ukraina nie była w stanie zapewnić bezpieczeństwa, powinna była zamknąć przestrzeń powietrzną - uważają. Wczorajsza, nadzwyczaj ciekawa sesja w USA otwierała dziś reszcie świata pole do wzrostów, O ile w momencie zamykania się giełd europejskich spadki przyspieszały i zamknięcia w okolicach -2% wydawały się więcej niż prawdopodobne, ,,,Poprawia się sytuacja powodziowa na Podkarpaciu, w województwie pomorskim, mazowieckim i łódzkim - informuje MSWiA. Natomiast w nocy w Słubicach na granicy województw lubuskiego i zachodniopomorskiego spodziewana jest fala kulminacyjna. Potem przemieści się ona na teren województwa zachodniopomorskiego.
W Lubuskiem obowiązuje alarm przeciwpowodziowy na terenie Gorzowa Wielkopolskiego i czterech powiatów: międzyrzeckiego, gorzowskiego, sulęcińskiego i strzelecko -drezdeneckiego. W powiatach zielonogórskim, gorzowskim i słubickim trwa umacnianie wałów przeciwpowodziowych i budowa zapór. Miejscowe służby są w kontakcie ze stroną niemiecką, która zadeklarowała pomoc.
Na Lubelszczyźnie w najbardziej poszkodowanej przez powódź gminie Wilków woda opada bardzo powoli. Częściowo lub całkowicie nieprzejezdnych jest większość dróg w gminie i najbliższej okolicy. Drogi krajowe są przejezdne. Ograniczony jest przejazd drogą wojewódzką nr 824 na terenie miejscowości Józefów.
W Wielkopolsce został zmniejszony zrzut ze zbiornika Jeziorsko. Pozwoli to na odciążenie między innymi tych nadwarciańskich gmin, które od zeszłego tygodnia zmagają się z wysoką falą powodziową. Fala powodziowa w Poznaniu w południe przekroczyła wysokość 600 cm. Zgodnie z prognozami IMGW Warta do końca weekendu może podnieść się do poziomu 660 cm. Przy przekroczeniu wysokości 640 cm na wodowskazie wyłączona zostanie część biologiczna centralnej oczyszczalni ścieków w Koziegłowach.
W Małopolsce stan alarmowy przekroczony jest w jednym miejscu na Szreniawie. W Jawiszowicach (granica województw małopolskiego i śląskiego) poziom wody spadł poniżej stanu alarmowego. Alarm przeciwpowodziowy obowiązuje w 4 gminach,
a pogotowie przeciwpowodziowe w Krakowie, 3 powiatach i 15 gminach. W wielu miejscach podmyta przez wodę ziemia osuwa się i uszkadza budynki - tak jest między innymi w Kalwarii Zebrzydowskiej (powiat wadowicki) oraz w gminie Czchów (powiat brzeski).
W województwie pomorskim sytuacja poprawia się. Nie występuje jednak zagrożenie epidemiologiczne dla pomorskich kąpielisk oraz wody wiślanej.
Na Podkarpaciu poziomy wód obniżają się. O godzinie 15.00 wojewoda odwołał pogotowie przeciwpowodziowe dla miasta Tarnobrzega i gminy Gorzyce w powiecie tarnobrzeskim. Problemem jest natomiast osuwanie się ziemi. Zagraża ono 97 budynkom.
W województwie łódzkim w dorzeczu Bzury poziom wody obniżył się do strefy wody wysokiej, w zlewni Pilicy do strefy stanów ostrzegawczych, zaś w zlewni rzeki Warty nadal utrzymuje się w strefie stanów alarmowych. W dalszym ciągu na terenie 20 gmin obowiązuje alarm przeciwpowodziowy.
Na Śląsku nadal poważana sytuacja jest w Bielsku Białej. Woda podmyła tam mury oporowe w korycie kilku rzek: Białej, Wapienicy i potoku Olszówka. W powiecie raciborskim w miejscowości Turze uruchomiona została przepompownia.
W miejscowościach: Kuźnia Raciborska, Nędza, Lasaki wypompowywana jest woda z rozlewisk i piwnic.
Dyrektor Instytutu Archeologii i Etnologii PAN prof. Andrzej Buko zapewnił w rozmowie z PAP, że 15-osobowa grupa archeologów, geodetów i geofizyków jest gotowa wyjechać do Smoleńska, by przeszukać teren katastrofy prezydenckiego samolotu. Rząd Japonii stara się potwierdzić autentyczność rzekomego nagrania egzekucji.

RSS

Wstępne odczyty PKB

15.11.15

Dzisiaj na rynek napłynęły wstępne odczyty PKB z krajów europejskich, Zgodne z konsensusem okazały się dane z Niemiec oraz z Francji, Nieco słabsze odczyty poznaliśmy z całej strefy euro, a pozytywnie zaskoczyły dane z Polski,

RSS

Co zrobi Syriza po 5 lipca?

01.07.15

Grecja: Agencja SP obcięła rating Grecji do CCC- z CCC i utrzymała negatywną perspektywę, Prawdopodobieństwo Grexitu to 50 proc,

RSS

Szef szkolenia polskich sił powietrznych:: "W tych warunkach nie mieli prawa lądować"

08.05.10

"Jeżeli rzeczywiście warunki były takie, jakie są ostatnie informacje, czyli że widzialność wynosiła 500 metrów, były to warunki poniżej minimum pilota, więc decyzja była błędna" - powiedział w RMF FM szef szkolenia sił powietrznych Wojska Polskiego generał dyw. Anatol Czaban.

RSS

Alarm dla Kapustki. Piłkarza z Euro już nie ma

15.11.16

Zamienił Cracovię na Leicester i... jego rozwój mocno wyhamował.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Czy tak powinno wyglądać ciało mistrza?

29.04.16

Tyson Fury, bokser, który odebrał mistrzowskie pasy Władimirowi Kliczce, znów zadziwia.

RSS

Niewidzialny

29.11.10

Nie ma go w mediach, nie udziela wywiadów, ale w PiS wszyscy wiedzą, że jest pierwszy po wodzu. Adam Lipiński tylko raz wyszedł z cienia. W pokoju Renaty Beger

RSS

Za oceanem spokojnie z lekką przewagą podaży

01.11.12

Pierwsza część dzisiejszego handlu na eurodolarze przebiegała pod dyktando byków, Od pierwszych taktów sesji kurs eurodolara wspinał się na coraz wyższe poziomy, Większego oporu nie postawiły wczorajsze maksima, co pozwoliło na ,,,

RSS

Rosyjski ambasador dziękuje księciu Williamowi

29.11.11

Rosyjski ambasador w Londynie podziękował załodze helikoptera RAF-u, który w weekend uratował dwóch rosyjskich marynarzy z tonącego statku handlowego na Morzy Irlandzkim. Członkiem załogi śmigłowca był m.in. książę William.

RSS

Słabe dane z USA psują nastroje

22.06.12

Dalsze spadki rentowności 10-letnich obligacji Hiszpanii (do 6,50 proc,) i Włoch (do 5,63 proc,) to za mało, aby podtrzymać dobre nastroje wokół euro, Inwestorzy zwyczajnie zaczynają się obawiać większego spowolnienia kluczowych gospodarek,

RSS

Rynki wchodzace kontra rozwiniete - kto da wiecej?

08.04.10

Rynki wschodzące w trakcie kryzysu finansowego, jak i podczas następującego po nim ożywienia spisały się znakomicie, Wprawdzie, zgodnie z wcześniejszymi doświadczeniami, spadki w chwilach największego niepokoju były na nich bardziej dotkliwe niż w krajach

RSS

Powodzie i osuwiska po opadach

08.07.17

Rekordowe opady deszczu w lipcu pochłonęły już sześc ofiar w południowo-zachodniej Japonii. Woda wystąpiła z rzeki i spowodowała osunięcie się ziemi, co przyniosło ogromne straty. Lokalne władze zarządziły ewakuacje mieszkańców z terenów zagrożonych żywiołem.

RSS

"Skąd ta troska o handlowców?"

29.05.13

Dyskusja internautów.

RSS

Złoto osiąga miesięczne maksimum

22.10.14

Euro (EUR) zyskało na wartości odbijając się z poziomu 1,2730 aż do poziomu 1,2824 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), Euro skorzystało na tym, że inwestorzy spodziewają się późniejszego podniesienia poziomu stóp procentowych ,,,

RSS

Ziobro przyszłością PiS

22.03.10

Internauci Wprost24 w przeprowadzonej przez nasz portal sondzie uznali, podobnie jak politycy podczas kongresu partii, że najlepszym kandydatem PiS na urząd prezydenta będzie Lech Kaczyński. Obecnemu prezydentowi po piętach depcze jednak europoseł Zbigniew Ziobro. Czy to zapowiedź zmiany pokoleniowej w PiS-ie? – Sondaże są formą rozrywki, ale Zbigniew Ziobro niewątpliwie ma silne poparcie w partii i długą polityczną przyszłość przed sobą – mówi nam rzecznik klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak.

RSS

Kłopoty WIG20 przy 2500 punktów

15.02.14

Jak można się było obawiać, po dotarciu indeksu naszych największych spółek do poziomu 2500 punktów, niedźwiedzie, o których w trakcie ostatnich dwóch tygodni wyraźnie zapomniano, dały znać o swoim istnieniu, Warto bacznie obserwować ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny