"Wystąpienie Kopacz było beznadziejne. Trzeba przyznać się do błędów"

22.09.14

Ekspert: wygłaszane teksty dobre by były do cioci na imieniny. Tusk: rozmawiałem z nią później, siedziała załamana. Ale absolutnie załamana.

Kilka tysięcy Libijczyków zebrało się w Bejrucie w piątą rocznicę śmierci premiera Rafika Haririego. Szef rządu zginął w zamachu bombowym w połowie lutego 2005 roku. W wybuchu wraz z nim śmierć poniosło jeszcze dwadzieścia osób.
Jako winnych dokonania zabójstwa wskazywano były syryjskie siły specjalne. Masowe protesty w Libanie doprowadziły wówczas do wycofania przez Syrię wojsk z Libanu. Okupacja trwała 29 lat.
Syn Haririego, który obecnie pełni funkcję premiera, wezwał trybunał ONZ - powołany do przeprowadzenia śledztwa w sprawie zamachu - do podjęcia energiczniejszych działań i postawienia winnych przed sądem.
Tom Dumoulin zwycięzcą kolarskiego wyścigu Giro d'Italia. Holender na ostatnim etapie - jeździe indywidualnej na czas - był drugi, ale w klasyfikacji generalnej zdołał przesunąć się z czwartej na pierwszą lokatę. Wprawdzie jeszcze w piątek rano ministrowie finansów i gospodarki Japonii, informowali o nadzwyczajnych spotkaniach na linii rząd-bank centralny, których celem miało być podjęcie działań zmierzających do powstrzymania nadmiernej aprecjacji jena (konkretniPiątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły kolejną sesję zwyżek cen, W przypadku największych spółek wzrost cen przełożył się na zysk WIG20 większy niż 1 procent, Bilansem jest zakończenie dnia i tygodnia nad ,,, - Jestem zasmucony - powiedział w "Faktach po Faktach" szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. - Jarosław Kaczyński, wprowadzając akcenty polityczne na koniec, spowodował, że ogromna cześć przekazów medialnych koncentruje się nie na kwestii ograniczania wolności przez KRRiTV, (...) tylko na relacji między Solidarną Polską a PiS. To jest smutne - dodał Ziobro. Skomentował w ten sposób publicznie wygłoszoną propozycję szefa PiS, który zaprosił SP do powrotu do PiS.

Do niedawna brytyjscy konserwatyści byli w jednej grupie z PO i problemu nie było. Teraz wynika z tego coś złego i to dla polskiej wsi - powiedział prezes PiS.

Cała Polska była za nim, gdy śmiechem obalał komunę. Teraz nie bardzo wiadomo, czy się śmiać, czy płakać.
fot. Wprost Wczorajsza sesja na wykresie GBP/USD przebiegała pod znakiem delikatnego odreagowania spadkowego, Dzisiaj ten zniżkowy ruch jest kontynuowany, jednak jego skala jest niewielka, Inwestorzy wstrzymują się z nerwowymi ruchami w oczekiwaniu na ,,,

W USA w środę kalendarium było praktycznie puste, Na cenę ropy wpłynąć mógł raport o tygodniowej zmianie zapasów paliw w USA, a za pośrednictwem zmian cen ropy mógł wpłynąć na zachowanie całego rynku akcji na Wall Street, W piątkowym meczu 2. kolejki angielskiej ekstraklasy piłkarze Manchesteru United pokonali u siebie Southampton 2:0. Oba gole zdobył Zlatan Ibrahimović, a cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał sprowadzony za rekordową kwotę 105 milionów euro Paul Pogba. Prezydent spotkał się w gmachu parlamentu z klubami Platformy i PSL. Z klubem PO rozmawiał o planach na ostatnie dni kampanii. Ludowcy z kolei podkreślali, że są przeciw JOW-om, a o ewentualnym referendum będą rozmawiać, jak prezydent zostanie wybrany na drugą kadencję.W Rosji ścisnął mróz. Poniedziałkowa sesja rozpoczęła się od sporych spadków, z których indeksy nie wydobyły się do końca dnia, Dość niska zmienność i niewielkie wahania notowań w późniejszej części sesji doprowadziły do zakończenia na poziomach zbliżonych do otwarcia, Ostatec Jedna jest uważana za ikonę kobiecych kształtów, druga za anorektyczkę. A jednak noszą ten sam rozmiar! Tak przynajmniej uważa Victoria Beckham, która twierdzi, że pasują na nią takie same sukienki, co na krągłą JLo. Żart? Kłamstwo w żywe oczy? A może utrata kontaktu z rzeczywistością?

RSS

Eksplozja i strzelanina w polskiej bazie. Zginął Amerykanin, rannych 10 Polaków

29.08.13

Atak Talibów.

RSS

30 lat "Solidarności": człowiek, który wydrukował dynamit

01.09.10

W niedzielę 10 sierpnia wróciłem do domu po kilku tygodniach drukowania raportu niezależnych ekspertów z konwersatorium Doświadczenie i Przyszłość „Jak z tego wyjść?”. Była to analiza sytuacji polityczno-społecznej w PRL w roku 1980. Wymowa tekstu była tak ponura, że zastanawialiśmy się półżartem, kiedy ktoś napisze poradnik „Jak stąd wyjechać?” - wspomina we "Wprost" sierpień 1980 roku Piotr Kapczyński, działacz Wolnych Związków Zawodowych na Wybrzeżu.

RSS

Rynki wariują szukając właściwego kierunku

15.09.11

Sarkozy obiecuje zrobić wszystko, aby ocalić Grecję, Barroso przekonuje do emisji euroobligacji koniecznością ratowania miejsc pracy i rodzin państw członkowskich, a minister Rostowski w nie mniej emocjonalnych słowach posiłkuje się nawet groźbą potencjal

RSS

Uważaj, kogo obdarowujesz

08.12.11

Mamy ostatnie cztery tygodnie na to, aby podjąć działania pozwalające zmniejszyć podatek za 2011 rok. Jedną z możliwości jest darowizna. Aby zmniejszyła ona nasze obciążenia na rzecz fiskusa musi być przekazana organizacji, a nie konkretnej osobie i nie może stanowić więcej niż 6 proc. dochodu - ostrzega Tax Care.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

IPN szuka wolontariuszy do prac grobach

22.04.10

Instytut Pamięci Narodowej poszukuje wolontariuszy do pomocy w pracach archeologicznych przy mogiłach z czasu II wojny światowej, odkrytych w okolicach dworca Stradom w Częstochowie. Ekshumacja tych masowych grobów ma się rozpocząć 10 maja.

RSS

Świetny start Kwiatkowskiego. Jest liderem Vuelta a Espana

22.08.16

Dzień wcześniej jego team był pierwszy w jeździe drużynowej na czas.

RSS

Start największej strefy kibica w kraju

08.06.12

Największa strefa kibica w Polsce wystartowała dzisiaj o godz. 17. Tłumy na placu Defilad.

RSS

Oskarżony o kazirodztwo aktor znów przed sądem

15.12.11

Przed krakowskim sądem ruszył ponowny proces aktora Bogusława Sobczuka, oskarżonego o przestępstwa seksualne wobec własnego dziecka. To trzeci proces w tej sprawie. W pierwszym oskarżony został skazany na dwa lata więzienia, w drugim uniewinniony od jednego zarzutu - molestowania dziecka. Sąd uznał jednak, że drugi zarzut - kazirodztwa - powinien być zbadany w ponownym procesie.

RSS

Wszyscy kochają minister Radziszewską

01.10.10

Kiedy w 1991 roku wiceminister zdrowia Kazimierz Kapera publicznie stwierdził, że homoseksualizm jest zboczeniem, a AIDS dotyka tylko dewiantów, ówczesny premier Jan Krzysztof Bielecki odwołał go. Teraz, prawie 20 lat później premier Donald Tusk kluczy, zwleka i podtrzymuje dyskusję o czymś, co nie powinno być przedmiotem debaty. Bo problem nie polega tylko na tym, co minister Elżbieta Radziszewska powiedziała, ale na tym jak rozumie swoje powinności, jako sekretarz stanu w rządzie i jego pełnomocnik ds. równego traktowania.

RSS

Osłabienie złotego przed posiedzeniem RPP

15.01.15

Kontynuacja spadków na głównej parze walutowej sprzyjała w czasie wczorajszej sesji niewielkiemu osłabieniu wartości polskiego złotego ? kurs USD/PLN wzrósł we wtorek o 0,6%, sięgając poziomu 3,6457,

RSS

Brylewski i Zanussi pozytywnie o podatku od tabletów i smartfonów

08.10.14

- Nowy podatek może być dobrym pomysłem, aby walczyć z piractwem - mówi Krzysztof Zanussi. Robert Brylewski obawia się, że pieniądze nie trafią do artystów.

RSS

Ustawa podatkowa w USA coraz bliżej finału

22.12.17

Przegłosowanie ustawy podatkowej w USA jest coraz bliższe finału, jednakże nie widać pozytywnego przełożenia na notowania waluty amerykańskiej, Przy dobrych wiatrach dziś ustawa powinna trafić na biurko Trump?a, Oczekuje się, że prezydent,,,

RSS

Trump ponownie rozpala nadzieje

29.09.17

Amerykańska waluta znajduje się na piedestale inwestorów już od początku tygodnia, Do tej pory dolar został wsparty przez dość jastrzębie stwierdzenia ze strony szefowej FED, zaś wczoraj prezydent Donald Trump ponownie rozpalił nadzieje ,,,

RSS

Nowe, modne miejsce wśród Rosjan i Białorusinów

08.01.12

Rosjanie i Białorusini na obchody prawosławnych świąt Bożego Narodzenia coraz chętniej wybierają litewski kurort Druskienniki, a także wileńskie hotele.

RSS

Jak kandydat PO korzysta z sieci: Tak Komorowski reklamuje Wikipedię

15.05.10

Wikipedia to źródło szybkiej, choć uproszczonej informacji; czasem szybkość informacji jest decydująca - mówił do studentów Uniwersytetu Śląskiego Bronisław Komorowski. Dlaczego reklamował ten serwis? Bo wcześniej, podczas konferencji, media zauważyły coś, co wywołało konsternację.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny