Catherine Deneuve przywiozła córkę, Al Pacino dwie ślicznotki

01.09.14

Czerwony dywan festiwalu filmowego w Wenecji.

Motocyklista ciężko ranny spędził ponad dobę, leżąc w lesie. Serena Williams najlepszą tenisistką Australian Open. Amerykanka w finałowym spotkaniu na kortach w Melbourne pokonała swoją starszą siostrę Venus w dwóch setach - 6:4, 6:4 . To jej 23. zwycięstwo w turnieju Wielkiego Szlema. Pod tym względem lepszej zawodniczki w Erze Open nie było. Rynki finansowe, a w szczególności walutowe zaczynają zachowywać się dosyć burzliwie początkiem ostatniego miesiąca tego roku, Pod presją znajduje się funt, co ma swoje podłoże w małym postępie negocjacji rządu Theresy May z władzami ,,,Kolumbijczyk Sergio Henao wygrał królewski etap Tour de Pologne, z metą w Bukowinie Tatrzańskiej. Kolarz grupy Sky został też nowym liderem wyścigu. Polacy na szóstym etapie byli bardzo aktywni, ale ostatecznie nie liczyli się w walce o wygraną. Dzięki dobrej jeździe Maciej Paterski z CCC Polkowice założy różową koszulkę dla najlepszego kolarza w klasyfikacji górskiej. Politycy i komentatorzy wiele obiecują sobie po rozpoczynających się w środę obchodach 70. rocznicy mordu polskich oficerów w Katyniu. Jednak zanosi się na to, że nie będzie żadnego przełomu. Premier Władimir Putin przyjedzie bowiem na uroczystości bez bardzo ważnego dokumentu, na który czeka Polska. Naukowcy odkryli ostatnio, że zjawiska kosmicznej pogody, które nie wyrządzają większych szkód Ziemi, w innych miejscach mogą mieć dramatyczne konsekwencje.

W weekend odbyły się dwie niezmiernie istotne konferencje, Z jednej strony Atlantyku, we francuskim Biarritz, debatowali politycy, z drugiej, w amerykańskim Jackson Hole, rozmawiali bankierzy, Najważniejsze osoby na świecie zebrały się w dwóch,,,

Na rynku walutowym głównymi bohaterami w tym tygodniu są: dolar oraz jen, Dzisiaj wieczorem czeka nas publikacja minutes z ostatniego posiedzenia FOMC, co może nadać nową dynamikę dla notowań nie tylko amerykańskiej waluty, ale również ,,, Za mało tłuszczu, za dużo wody - tak wygląda polskie masło. Inspektorzy handlowi nakryli fałszerzy tego produktu, którzy na opakowaniach podają zupełnie inny skład, niż ten, który naprawdę jest w margarynie, czy maśle. Inspektorzy zdecydowali się ujawnić producentów.

O godzinie 14 poznaliśmy zaskakująco dobre odczyty grudniowych danych odnośnie sprzedaży detalicznej, produkcji przemysłowej i inflacji producenckiej w Polsce, Sprzedaż detaliczna rok do roku wzrosła o 6,4 proc,, gdy spodziewano się 6,1 proc, ,,, Pomysł bawarskiej CSU spotkał się z szyderstwami SPD i opozycji. Najpierw na ekranie pojawiła się żółta plansza, a potem prezenterka TVN24 Marta Kuligowska poważnym głosem powiedziała: "W centrum Warszawy nie ma prądu". Na dowód pokazano ciemny obraz z drugiej kamery. W pozostałych mediach podniósł się alarm. Okazało się jednak, że to... pomyłka.Muzycy z legendarnej grupy Queen rozmawiają o wspólnej trasie koncertowej z finalistą amerykańskiego "Idola", Adamem Lambertem, który ma zastąpić przy mikrofonie Freddiego Mercury'ego. - Jest fenomenalnym wykonawcą, jego niezwykły głos robi wrażenie - zachwyca się perkusista grupy. Na 23 tys. zł szpital z Białegostoku wycenił opiekę nad Białorusinką, która niespodziewanie zaczęła rodzić przy granicy. Rodzina kobiety nie ma jednak takiej kwoty pieniędzy. - To dla nas bardzo duża suma - mówi świeżo upieczona matka. Jako całkowicie bezpodstawne określił prymas Polski, abp Henryk Muszyński zarzuty wobec Benedykta XVI o tuszowanie sprawy nadużyć seksualnych w Irlandii. Prymas wystosował w niedzielę pismo, w którym deklaruje duchową jedność i wspólnotę z papieżem.

RSS

Zderzenie we Wrocławiu: Wypadek karetki. Dwie osoby zginęły

29.06.10

Dwie osoby zginęły, a trzy zostały ranne w wypadku koło Mostu Milenijnego we Wrocławiu. Zderzyły się tam ze sobą karetka pogotowia i samochód osobowy.

RSS

Ostre zniżki cen surowców po komunikacie Fed

22.02.13

Zgodnie z oczekiwaniami, sytuacja na rynkach walutowych miała wczoraj niebagatelny wpływ na to, co działo się na rynkach surowców, Jastrzębia wymowa wieczornego komunikatu FOMC wpłynęła na istotny wzrost wartości dolara ? US Dollar Index ,,,

RSS

Drogowcy, tramwajarze, biegacze. Weekend pełen utrudnień

29.08.15

W ostatni weekend sierpnia kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Drogowcy wrócą na ul. Bitwy Warszawskiej 1920, tramwajarze rozpoczną modernizację torowiska, cykliści wyjadą w Masie Krytycznej, a w niedzielę odbędzie się półmaraton.

RSS

Zabili 20 talibów: Trzy godziny w ogniu. Krwawy bój Polaków

01.07.10

To była prawdziwa bitwa. Przez blisko trzy godziny polscy i afgańscy żołnierze bili się z grupą 120 talibów. "Wyeliminowano ponad 20 rebeliantów" - podał por. Sebastian Kostecki z polskiego kontyngentu. Polakom w bitwie pomagały śmigłowce.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Zrywało dachy. Nawałnice i gradobicia

12.07.16

Czekamy na Wasze zdjęcia i filmy.

RSS

Amerykanie też mają skandal ze złotem. Czeki bez pokrycia, zaniżanie wartości

15.08.12

Sprawą oszustw zajmują się sądy stanowe oraz sąd federalny.

RSS

"Mamy do czynienia z tuszowaniem mordu"

29.05.17

O śmierci w komisariacie w "Kawie na ławę".

RSS

Polak na rowerze jedzie z krańca Ameryki Północnej na kraniec Ameryki Południowej

15.02.15

Przez 10 miesięcy z Alaski do Ziemi Ognistej. W takiej podróży jest Piotr Strzeżysz.

RSS

Był na miejscu jako jeden z pierwszych: Co naprawdę zobaczył autor filmu

22.05.10

Ten film wywołał prawdziwą sensację i jednocześnie falę teorii spiskowych na temat katastrofy w Smoleńsku. "Fakt" przedstawia relację autora filmu nagranego telefonem komórkowym. Był on na miejscu tragedii chwilę po tym, jak prezydencki samolot uderzył w ziemię. Co zobaczył i usłyszał Władimir Iwanow?

RSS

Wyścig wyborczy w USA znów emocjonujący

15.05.16

Sondaże wyborcze w USA nie skreślają jednak Donalda Trumpa, Ropa naftowa odbiła już od swoich minimów o 75%, W górę idą waluty krajów produkujących czarne złoto, W sejmie trwa zaklinanie rzeczywistości i szukanie winnych w sprawie ratingu,

RSS

SLD straci część wpływów w mediach publicznych?

01.06.11

W Platformie powstał plan ograniczenia wpływów SLD w mediach publicznych. - Być może należałby rozważyć odrzucenie sprawozdania KRRiT przez Sejm, Senat i Prezydenta, co doprowadzi do skrócenia kadencji Krajowej Rady - mówi Iwona Śledzińska-Katarasińska, przewodnicząca sejmowej komisji kultury i środków przekazu.
Fot. Wprost

RSS

Za badanie techniczne auta zapłacimy z góry. "Usterka trafia do CEPIK-u"

15.09.17

Kupując używany samochód będziemy mieli większe szanse na to, że kupimy auto sprawne.

RSS

Złoty nabiera mocy w walce z frankiem

15.06.11

Czegoś takiego na wykresach walutowych nie było widać od dłuższego czasu. Umacniający się od dawna frank szwajcarski stracił we wtorek, i to dość mocno, na wartości. Pod koniec sesji na rynku kosztował już "tylko" 3,21 zł - o sześć groszy mniej niż w poniedziałek. Złoty umocnił się także w stosunku do innych walut. A frank stracił.

RSS

Autobus potrącił śmiertelnie 9-latka. Zmarł na oczach matki

08.09.13

Dziecko jechało na rowerze.

RSS

Mielonka i krem czekoladowy sprawdzą się na Marsie

15.08.13

"Kolonizatorzy" z Hawajów zakończyli testy.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny