Poseł PO złożył sejmowy mandat. Szulc: mam ciekawszą propozycję

22.08.14

Poseł zapewnia jednak, że nie wypisze się z partii.

Legia pokazała moc. W pierwszym meczu po zimowej przerwie efektownie pokonała Jagiellonię 4:0. Przypomniał o sobie, i to dwukrotnie, najlepszy strzelec ligi Nemanja Nikolić. Strata Legii do liderującego Piasta stopniała do trzech punktów. USA będą prowadzić działania odstraszające i stawiać czoło atakom wymierzonym w monarchie Zatoki Perskiej, które wciąż obawiają się zagrożenia ze strony Iranu - oświadczył w Rijadzie prezydent Barack Obama po spotkaniu z przywódcami tych krajów. Prokuratura w Rzymie wszczęła postępowanie wyjaśniające w sprawie doniesień włoskiej gazety, która napisała, że anonimowi "emisariusze" pojechali do Maroka z misją zmiany w urzędzie daty urodzin Ruby. Bardzo pomogłoby to premierowi Silvio Berlusconiemu w procesie, który wytoczyła mu mediolańska prokuratura.Dziwny mecz obejrzeli w niedzielę kibice zebrani w Białymstoku. Jagiellonia oraz Górnik zdobyły w sumie pięć goli, ale tak naprawdę wszystkie trafienia padły w przeciągu dziesięciu minut. O jedno lepsze byli gospodarze. Od 15 tys. do 17 tys. uchodźców i imigrantów przebywa na greckiej wyspie Lesbos. Sąd aresztował Mikołaja P. na trzy miesiące.

- Według mnie debatę wybrał Jarosław Kaczyński - mówił na gorąco europoseł PiS Marek Migalski. - W samochodzie mówił pan co innego, że był remis - odparł europoseł PO Sławomir Nitras. - Mówiłem o poprzedniej - prostował Migalski.

To najczęściej grywany w kraju i za granicą polski dramaturg współczesny, a w Polsce przez lata jeden z najpoczytniejszych, obok Stanisława Lema, autor. Jego życie jest tak ciekawe, jak jego sztuki. Od lat nie mieszka w Polsce, ale osiemdziesiąte urodziny będzie świętował w kraju. Zamiast Wellington przez sześć tygodni będzie The Middle of Middle-earth, czyli Centrum Śródziemia.

Powód? Ustalenia dziennikarzy śledczych tvn24.pl. To wyjątkowe lokum. Pełnomocnik Jarosława Kaczyńskiego zamierza ponownie wystąpić o przesłuchanie szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej gen. Krzysztofa Parulskiego – dowiedział się „Wprost”. Powodem są wątpliwości dotyczące sekcji zwłok prezydenta.
fot. WikipediaPremier Donald Tusk ogłosił że nie wystartuje w nadchodzących wyborach prezydenckich; zamierza dalej kierować rządem i Platformą Obywatelską. Tusk przekonywał, że najbliższe kilkanaście miesięcy, tak ważnych z punktu widzenia polskiej gospodarki, wymaga stabilności rządu, a w roku kampanii wyborczych rząd musi być "jak skała". finanse.wp.pl

Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie presji na PLN oraz inne waluty EM z uwagi na umacniającego się dolara, Złoty kwotowany jest następująco: 4,2125 PLN za euro, 3,5730 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6053 PLN,,, Kanclerzem w polskiej polityce zwano do tej pory tylko jednego polityka, Leszka Millera, który w roku 1997 stanął na czele superministerstwa, Spraw Wewnętrznych i Administracji, w rządzie Włodzimierza Cimoszewicza. Teraz kanclerzem pragnie został Donald Tusk - i to kanclerzem w pełnym tego słowa znaczeniu, takim, który skupia w swoich rękach pełnię władzy. A Polacy, gardłując o demokracji, tęsknią do czasów marszałka Józefa Piłsudskiego, który przecież miłośnikiem demokracji raczej nie był. A Po noweli sierpniowej Konstytucji marcowej, w roku 1926, znalazło to nawet wymiar ustrojowy przypieczętowany niedemokratyczną konstytucją z kwietnia 1935 roku.

RSS

Delikatny wzrost wartości USD na początku tygodnia

01.11.16

W ubiegłym tygodniu amerykański dolar nieco stracił na wartości, po wcześniejszej wzrostowej serii, Spadkowe odreagowanie widoczne było m,in, na wykresie eurodolara, Notowania pary EUR/USD rozpoczynały miniony tydzień w okolicach 1,088, ,,,

RSS

Pastusiak: Obamę trzeba zapytać o wizy

29.05.11

- Polska nie była i nie jest oczkiem w głowie polityki amerykańskiej - mówi w rozmowie z Wprost24 amerykanista i były marszałek Senatu prof. Longin Pastusiak. Jego zdaniem, na spotkaniu z prezydentem Obamą strona polska powinna poruszyć przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa i zniesienia wiz dla Polaków. Przyznaje jednak, że "nie spodziewa się żadnego przełomu".
Barack Obama (fot. White House)

RSS

Zacięte starcia z policją, gaz i kule. Francuzi nie chcą dłużej pracować

29.04.16

24 policjantów i żandarmów odniosło rany i obrażenia w czasie czwartkowych starć w wielu miastach Francji z uczestnikami protestów przeciwko rządowej reformie liberalizującej prawo pracy w imię walki z bezrobociem, m.in. odejściu od 35-godzinnego tygodnia pracy.

RSS

Prokuratura wojskowa: nie było zgody wieży na zejście Tu-154M na wysokość 50 metrów

22.01.15

Stenogramy zostały opublikowane przez Naczelną Prokuraturę Wojskową.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Kontynuacja spadków sektora energetycznego, ciekawa sesja na mniejszych spółkach

08.03.19

Środowy handel w Warszawie zakończył się ostatecznie kosmetyczną zwyżką indeksu WIG20 o 0,25%, Wzrost, choć nikły, należy jednak uznać za pozytywne rozstrzygnięcie gdyż przez dużą część handlu indeksy przebywały pod kreską, Jednym ,,,

RSS

"PO to partia władzy, nie obciachu. Dlatego młodym ludziom może się źle kojarzyć"

29.05.15

Przekonywał w "Kropce nad i" minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna.

RSS

Podhale: zalane domy, wzburzone potoki

01.08.10

Sto interwencji w ciągu godziny - to efekt ulewy jaka przeszła nad Podhalem. Woda największe szkody wyrządziła w Nowym Targu i w gminie Bukowina Tatrzańska. Gwałtowny i silny deszcz nawiedził też mieszkańców Kraśnika (woj. lubelskie). Jak zapowiadają meteorolodzy - ulewy, burze i opady gradu - najprawdopodobniej będą nękać Polskę przez cały tydzień, na przemian na wschodzie i zachodzie kraju.

RSS

Popierają go, choć twierdzą, że przegra

22.02.12

Wzrost poparcia dla konserwatywnego Ricka Santoruma w wyścigu republikanów do nominacji prezydenckiej wzbudza popłoch wśród partyjnych strategów i prawicowych komentatorów. Z najnowszych sondaży wynika, że republikańscy wyborcy wolą Santoruma jako kandydata partii w tegorocznych wyborach, mimo że jednocześnie uważają, iż większe szanse na pokonanie prezydenta Baracka Obamy ma były gubernator Massachusetts Mitt Romney.

RSS

AWACS znów nad polskim niebem. Wypatrzył go Reporter 24

22.04.14

Aras66 zamieścił w Kontakcie24 zdjęcia samolotu NATO.

RSS

Więcej rezerwacji: Wulkan zwiększył zainteresowanie pociągami

29.04.10

W czasie zamknięcia przestrzeni powietrznej nad Polską po wybuchu islandzkiego wulkanu, liczba rezerwacji na pociągi międzynarodowe zwiększyła się o 94 proc. - poinformował w poniedziałek rzecznik PKP Intercity Paweł Ney.

RSS

Kijów zmienia nazwę lotniska w Symferopolu. Moskwa: zapomnieli, że Krym jest w Rosji

15.05.15

- Dobrze, że nie ochrzili obiektu nazwiskiem Stepana Bandery - ironizował szef komisji w rosyjskiej Dumie.

RSS

Poranek pod znakiem siły euro

29.06.17

USA: Wskaźnik zaufania konsumentów Conference Board wzrósł do 118,9 pkt, w czerwcu z 117,6 pkt, miesiąc wcześniej, podał Conference Board, Konsensus rynkowy wynosił 116 pkt, Wskaźnik ocen sytuacji bieżącej wzrósł do 146,3 pkt, z 140,6 ,,,

RSS

Tragedia w Wielkopolsce: Strzelił koledze w plecy. Potem zabił siebie

29.06.10

Łowili ryby nad jeziorem w kilkuosobowym gronie. Czekali aż drgnie spławik. Ale ta wyprawa zakończyła się tragicznie. Jeden z wędkarzy wyciągnął broń i zastrzelił kolegę. Chwilę później słychać było jeszcze jeden strzał. Mężczyzna popełnił samobójstwo. Co doprowadziło do tragedii?

RSS

Persona non grata inwestorze zagraniczny

01.09.16

Wczoraj poznaliśmy dane o finalnym PKB za drugi kwartał w Polsce, Roczne tempo wzrostu, jak i kwartał do kwartału okazało się zgodne z prognozami, To co może niepokoić to spadające inwestycje już praktycznie piąty kwartał z rzędu,,,

RSS

Animatorzy przebrani za terrorystów. Udawany zamach w tureckim hotelu

15.08.15

Pracownicy tureckiego hotelu w mieście Icmeler zafundowali swoim gościom rozrywkę, którą ci na długo zapamiętają. Animatorzy wyszli na zapełniony turystami teren basenu przebrani za terrorystów i przeprowadzili udawany zamach. Jeden z obecnych tam Brytyjczyków twierdzi, że wywołało to panikę i wraz z rodziną zaczął uciekać. Inny turysta z Wielkiej Brytanii jest przekonany, że jego rodak przesadza. Więcej w programie "Fakty z zagranicy" w TVN24 Biznes i Świat o godz. 20.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny