Prognoza pogody na piątek: sporo wilgoci, mało słońca. Miejscami przejdą burze

15.08.14

Najbliższą dobę zdominuje kapryśna aura z chmurami i przelotnymi opadami.

W cieniu politycznych negocjacji za oceanem przebiega handel na rynkach finansowych, a emocje z tym związane dobrze obrazuje znaczna zmienność na rynku EUR/USD, W Warszawie od początku sesji nastroje ulegały stopniowemu pogorszeniu, do czego później dołąc Janina Ochojska w TVN24. Wall Street we wtorek widząc wyraźną poprawę nastrojów na europejskich giełdach nie miała specjalnie wyboru ? po dwóch dużych spadkach normalne realizacja zysków z krótkich pozycji musiała podnieść indeksy,Po raz pierwszy nie w warszawskich Łazienkach, lecz w Ogrodzie Saskim, na Placu Piłsudskiego i w okolicach, przez całą niedzielę - w Święto Wojska Polskiego - trwać będzie festyn żołnierski - poinformował Departament Prasowo-Informacyjny MON. 15 osób zginęło, a 236 zostało rannych w 182 wypadkach - to bilans Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty na polskich drogach. Policjanci zatrzymali ponad tysiąc nietrzeźwych kierowców. Kurs EUR/USD wybił się górą z kilkudniowej stabilizacji i osiągnął maksimum na 1,3640, Słabość dolara nie trwała jednak długo i tydzień eurodolara zakończył poniżej 1,36,

Szef MSZ Radosław Sikorski wydał polecenie, by małżonkowie dyplomatów byli zatrudniani w ambasadach – dowiedział się „Wprost”. Czym mieliby się zajmować? Tym samym, co do tej pory: pełnieniem funkcji reprezentacyjnych i prowadzeniem domu. Tyle, że od teraz będą dostawać za to wynagrodzenie.
Radosław Sikorski i Anne Applebaum (fot. FORUM)

Pech Polaka w Grand Prix Skandynawii. To były sceny jak z prawdziwego gangsterskiego filmu. Nad ranem do kasyna w Bazylei w Szwajcarii wdarło się dziesięciu uzbrojonych, ubranych na czarno mężczyzn. Na oczach 600 przerażonych gości próbowali dostać się do skarbca. Wynieśli kilkaset tysięcy franków szwajcarskich i odjechali.

Przyznanie kolejnego pakietu pomocy Grecji jest dla inwestorów na rynkach ryzykownych aktywów bardziej pretekstem do realizacji zysków, niż zachętą do dalszego kupna, Trudno jednak mówić, by dzisiejszy ruch cokolwiek zmieniał na rynkach w dłuższym termini "Wybrałem bukiecik różnych bzdur, które się o nim pisze" - mówi ks. Adam Boniecki"Martwi go" beatyfikowanie Jana Pawła II na siłę. "Wpisywanie go w album świętych grozi tym, że zaczniemy go modyfikować. (...) Trochę się go udziwni, dopisze różne cuda" - stwierdził. Po drugiej stronie Oceanu rozpoczął się maraton publikacji danych makroekonomicznych, Rozczarowały zarówno dane z rynku nieruchomości, oddające koniunkturę w przemyśle, jak i nastroje konsumentów, Indeks cen domów SP Case #8211; Schiller tworzony w ,,,Odpowie za nieumyślne spowodowanie śmierci. W najbliższych kilkudziesięciu godzinach pogoda nie będzie dla kierowców łaskawa. Małgorzata Niezabitowska, Zbigniew Bujak i Władysław Frasyniuk w "Faktach po Faktach".

RSS

Kenijczyk najszybszy w Bydgoszczy

29.03.10

Kenijczyk Joseph Ebuya zdobył tytuł mistrza świata w biegach przełajowych podczas zawodów rozgrywanych w Bydgoszczy. Na mecie pojawił się sześć sekund przed Teklemariamem Medhinem z Erytrei oraz kolejne cztery przed Mosesem Ndiema Kipsiro z Ugandy.
Najlepszy z polskich zawodników, Aleksander Gardzielewski, zajął 77. miejsce, ze stratą 2 minut i 48 sekund do zwycięzcy. W kategorii drużyn Polacy uplasowali się na 18. pozycji. Wygrali Kenijczycy, przed Erytrejczykami i Etiopczykami.
Reprezentanci Kenii zdominowali mistrzostwa świata w Bydgoszczy. Wygrali wszystkie cztery biegi - zarówno indywidualnie, jak i drużynowo w kategoriach seniorskich i juniorskich.

RSS

Jagiellonia dobiła Lecha, ale czy aby nie ze spalonego?

01.11.13

Wygląda na to, że gol Plizgi nie powinien zostać uznany.

RSS

Kapitan huknął z dystansu, Rodić ani drgnął

09.03.14

Skoro białostoczanom nie udawało się dostać w pole karne rywala, kapitan gospodarzy Rafał Grzyb postanowił załatwić sprawę strzałem zza szesnastki. Uderzenie to tak zaskoczyło Rodicia, że ten nawet się nie ruszył.

RSS

CBŚ zabierze połowę ludzi z centrali policji

08.01.13

Rozpoczął się proces reorganizacji.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Lepsze nastroje, złoty zyskuje do dolara

22.08.12

Podobnie jak w poniedziałek, rynki żyły wyłącznie spekulacjami nt, tego, jaką drogą w walce z kryzysem podąży Europa, W tym, czy Europejski Bank Centralny (ECB) zdecyduje się na skup papierów skarbowych na rynku wtórnym, żeby obniżyć rentowności obligacji

RSS

Doniesienia dot. Brexit'u poprawiły nastroje, PKB dla Polski w kalendarzu

15.11.18

Poranny, środowy handel na rynku FX nie przynosi większych emocji, Złoty pozostaje w ramach konsolidacji, a szeroki rynek zanotował lekkie odbicie na bazie spekulacji dot, zbliżenia stanowisk ws, Brexit'u, Polska waluta kwotowana jest ,,,

RSS

Europę czekają reformy albo schyłek jej znaczenia

01.06.10

Należałoby zastanowić się nad kondycją całej strefy euro #8211; zarówno jej charakteru politycznego, jak samej prezentacji problemów, Można się spodziewać, że kryzys spowoduje, że przez wiele lat czeka nas dyskusja nt, sposobu jego zażegnania, w co ,,,

RSS

Nocna akcja w Zielonej Górze: Ogromne straty po pożarze hurtowni

15.01.10

Pięć godzin trwała nocna akcja gaszenia pożaru hurtowni odzieżowej w Zielonej Górze. W pożarze nikt nie został ranny, jednak żywioł wyrządził spore straty.

RSS

Były premier kwitnie na wiosnę: Marcinkiewicz pokazuje trendy w modzie

01.04.10

Modna kurteczka, obcisłe jeansy i szpanerskie okulary - tak, według "Faktu", były premier Kazimierz Marcinkiewicz pokazuje warszawskiej młodzieży najnowsze trendy w modzie. Do tego kwiaty w ręku i sportowa sylwetka. Według bulwarówki, mający pięćdziesiątkę na karku Marcinkiewicz wręcz kwitnie.

RSS

Za zatajenie informacji o wynikach badań: Biegły ze sprawy Olewnika dostał zarzuty

15.03.10

Gdańska prokuratura postawiła zarzuty sfałszowania opinii i niedopełnienia obowiązków biegłemu, który w 2006 r. przeprowadzał badania zwłok Krzysztofa Olewnika - poinformował jej szef Zbigniew Niemczyk.

RSS

Dane z Polski nieco lepsze od oczekiwań

29.01.10

Dzisiejsza sesja na rynku złotego rozpoczęła się od lekkiego umocnienia polskiej waluty, Kurs EUR/PLN zniżkował w okolice dolnego ograniczenia kilkudniowego kanału wahań, usytuowanego na poziomie 4,0600, Inwestorzy dziś rano oczekiwali na dane o dynamice

RSS

Gronkiewicz-Waltz: Wszystkie tunele II linii metra wydrążone

29.11.13

Prezydent twittuje: "Właśnie ostatnia tarcza TBM Maria, przebiła się do stacji CNK!"

RSS

Kompletnie naga i z gwiazdą Barcelony. "Najdroższe ciało świata" promuje mundial

29.05.14

Brazylijska supermodelka Gisele BĂźndchen nie kryje miłości do swojej ojczyzny.

RSS

Anglia zazdrości nam Boruca. Chętnie oddałaby swojego bramkarza

15.10.13

Anglikom zazdrościmy gwiazd, ligi, klubów i sukcesów, ale w jednym nie musimy czuć się od nich gorsi. W wychowywaniu bramkarzy. Na papierze to chyba nasz jedyny argument przed wtorkowym meczem na Wembley.

RSS

Rosja: Sąd uniewinnił szefa Memoriału

15.06.11

Chamowniczeski Sąd Rejonowy w Moskwie uniewinnił we wtorek przewodniczącego stowarzyszenia Memoriał Olega Orłowa, oskarżonego o zniesławienie prezydenta Czeczenii Ramzana Kadyrowa.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny