Rosyjski generał odrzuca rakietowe oskarżenia USA

01.08.14

Waszyngton zarzucił Rosji łamanie traktatu rozbrojeniowego INF.

Magazyn Hotelarz opublikował ranking 7 naj podsumowujący najważniejsze wydarzenia minionego roku w branży hotelarskiej Według rosyjskich mediów są to Egipt i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Czy premierowi Tuskowi grozi kara więzienia i dwumilionowa grzywna za ujawnienie poufnej informacji?Dzisiejsza sesja przyniosła znaczące osłabienie złotego względem głównych walut, Utrzymujące się niepokoje w związku z ewentualnym rozprzestrzenieniem się kryzysu zadłużenia na inne gospodarki Eurolandu od pewnego czasu podnoszą awersję do ryzyka, Jednak Minister finansów w "Faktach po Faktach". Sylwetka syna byłego premiera.

W najbliższych dniach w Polsce zacznie rządzić wyż. Sprowadzi do kraju kolejne duże ochłodzenie.

Materiał "Faktów" TVN. Anne Applebaum nie żałuje, że jej mąż nie będzie kandydatem na prezydenta. Ale w refleksjach, które opisała w artykule w internetowym magazynie "Slate", można wyczuć nutkę żalu. "To bardzo denerwujące obserwować jak całkowicie nierozpoznawalna wersja kogoś, kogo zna się raczej dobrze, dostaje się do sfery publicznej" - tłumaczyła.

Donald Tusk zdecydował o opublikowaniu stenogramu rozmów jakie toczyły się w kabinie Tu-154M podczas tragicznego lotu do Smoleńska. Stenogramy otrzymane od Rosjan to uwierzytelniona kopia zapisu tego, co odczytano z rejestratorów samolotu. Nie jest to zapis rozmów z pasażerami samolotu poza kabiną, nie jest to również stenogram rozmów załogi samolotu z wieżą. Nie wszystkie informacje udało się odczytać. 600 lat po bitwie pod Grunwaldem powinniśmy chyba zapytać, skąd wyjątkowa rola tego wydarzenia w polskiej mitologii? Dlaczego bardziej pamiętamy Grunwald niż inne historyczne fakty? I czy przez przypadek nie było tak, że Grunwald skutecznie „przypomniano” nam w latach PRL, bo było to na rękę ówczesnym władzom?
64-letnia Szwajcarka urodziła pierwsze dziecko - informuje szwajcarska agencja SDA.Pracujący jako sprzątacz 40-letni imigrant z Polski zginął ugodzony nożem. Sypnęło polskimi medalami w mistrzostwach świata w szybowcowej klasie 15-metrowej. Tytuł mistrza obronił Sebastian Kawa, a po brąz sięgnął Łukasz Grabowski. Początek roku 2014 to początek wyprzedaży samochodów z poprzedniego rocznika. Dealerzy samochodowi kuszą klientów dużymi upustami. W zależności od producenta, możemy liczyć na zniżki w wysokości nawet do 26 tys. złotych.

RSS

Festiwal inny niż wszystkie. Rusza święto kina w Toronto

08.09.17

Ponad 250 tytułów z całego świata zostanie zaprezentowanych w ciągu 11 dni w ramach jednego z najważniejszych festiwali filmowych świata.

RSS

Brak rządu nie straszny dla DAXa

22.11.17

Rynki finansowe zaczynają pozytywnie kolejny tydzień tego miesiąca, Dla Stanów Zjednoczonych jest to szczególny tydzień ze względu na Święto Dziękczynienia oraz oczywiście Black Friday, który otworzy okres szału zakupowego przed ,,,

RSS

Ceny zaczynają rosnąć. W sklepach przed świętami zapłacisz więcej

01.12.16

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w listopadzie pozostały bez zmian rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 0,1 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny w szacunku flash.

RSS

Ronaldo staje za Mourinho. "Wszystko wyjaśnione. Szatnia jest szatnią"

08.02.13

CR7 skrytykował Sarę Carbonero, narzeczoną Ikera Casillasa, która miała ujawnić sekrety szatni Królewskich.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Netanjahu odwołuje wizytę w Niemczech

08.10.15

Premier Izraela Benjamin Netanjahu odwołał zaplanowaną na czwartek wizytę w Niemczech. Ma to związek z trwającymi od 10 dni starciami między Palestyńczykami a izraelską policją. Informację o odwołaniu wizyty potwierdziły źródła w Tel Awiwie i w Berlinie.

RSS

Wypadek karetki. Pacjentka nie żyje

01.10.11

Zmarła 83-letnia pacjentka przewożona karetką, która zderzyła się w piątek po południu z samochodem osobowym w centrum Łodzi. Ranne zostały także dwie osoby z załogi ambulansu, który w wyniku uderzenia przewrócił się. Zdjęcia i film z miejsca wypadku do redakcji Kontaktu 24 przesłali Reporterzy 24.

RSS

Zapasy ropy naftowej mogą wstrząsnąć rynkiem

08.05.14

Euro (EUR) utrzymuje swój poziom w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) po przesunięciu powyżej poziomu 1,3935 wczoraj, Dzisiejsze dane z Niemiec i Francji dotyczące produkcji mogą testować wspólną walutę,

RSS

Marek Belka znów mocno. "Państwo tanie to państwo dziadowskie". To o Polsce

29.05.15

Prezes NBP na XIV Europejskim Forum Bankowo-Ubezpieczeniowym.

RSS

Spada oprocentowanie kont oszczędnościowych

22.09.10

Najlepsze konta oszczędnościowe to te z kapitalizacją dzienną, Ich oprocentowanie jest teraz na poziomie półrocznych lokat terminowych, Od początku lipca co najmniej 12 banków obniżyło oprocentowanie kont oszczędnościowych, Mimo to, wciąż pozostają one a

RSS

Spadła motolotnia. Jedna osoba nie żyje

22.08.11

Jedna osoba nie żyje, a druga została ranna w wypadku motolotni, do którego doszło w niedzielę wczesnym popołudniem w miejscowości Wicewo w powiecie białogardzkim (woj. zachodniopomorskie). Z niewiadomych przyczyn maszyna spadła na ziemię.

RSS

Ta historia elektryzuje Niemców. "Pogodny saksofonista" przez lata mordował prostytutki

22.05.16

Media ochrzciły go mianem "niemieckiego Kuby Rozpruwacza".

RSS

Lewandowski bez gola, ale się cieszy

15.11.14

"Dwie bramki nas nie zadowoliły".

RSS

Niemcy straszą. "Jesteśmy silniejsi niż w RPA"

22.06.12

- Jesteśmy silniejszy niż w RPA - mówi przed meczem z Grecją niemiecki bramkarz Manuel Neuer.

RSS

"Zbliżamy się w szybkim tempie do granicy". Bawaria apeluje o pomoc

08.09.15

Władze Monachium radziły sobie do tej pory z falą azylantów, jednak teraz ostrzegają, że ich siły i możliwości są na wyczerpaniu. Bawaria apeluje do innych landów o pomoc. W miniony weekend do Monachium przyjechało niemal 25 tysięcy uchodźców.

RSS

Tani aparat pozwala obserwować ludzi zza ściany

01.07.13

Wi-Vi to stosunkowo proste urządzenie, którego prototyp powstał na słynnej amerykańskiej uczelni technicznej.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny