Rosyjski generał odrzuca rakietowe oskarżenia USA

01.08.14

Waszyngton zarzucił Rosji łamanie traktatu rozbrojeniowego INF.

Ławrow chce "resetu 2". Kamil Stoch w ostatnich tygodniach spisuje się znakomicie i w trzech ostatnich konkursach Pucharu Świata w skokach stawał na podium. Dzięki drugiemu miejscu w Engelbergu znalazł się na czele klasyfikacji PŚ i przeszedł do historii jako trzeci Polak, który dokonał tej sztuki. Sam tytuł naszego raportu nie jest specjalnie odkrywczy, bo zawsze można tak powiedzieć, Ale nie zawsze mamy takie dane w harmonogramie, Na przykład poniedziałek był niemal pusty pod względem pozycji mogących zmienić losy eurodolaraByły kierowca F1 we wtorek opuścił klinikę w Lozannie i zdrowieje w swoim domu niedaleko Genewy.

Bayern zapewnia, że nigdzie nie puści Roberta Lewandowskiego.

Na Mobile World Congress w Barcelonie zaprezentowano specjalnie urządzenie dla krów "Connected Cow". Wynalazek ma pomóc rolnikom w wykrywaniu okresu rui u łaciatych. - Wysyła ono dane do odbiornika i internetu. Później są one analizowane w chmurze, a wiadomość o okresie, kiedy krowy są zdolne do rozrodu, jest wysyłana do rolników - opowiada Julita Bilska, koordynator projektu. - Inną zaletą tego systemu jest wykrywanie chorób głowy krowy - dodała. Urządzenie przyczepia się do nogi krowy podobnie jak w przypadku krokomierza. Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił średni kurs juana wobec dolara na poziomie 6,543 wobec 6,6255 wcześniej, Produkcja przemysłowa w lipcu wzrosła o 0,5 proc, m/m i 6,0 proc, r/r (oczekiwano 6,0 proc, r/r),

Na trybuny stadionu kibice Lecha wejść nie mogli, ale dopingowali swoich piłkarzy sprzed bram obiektu przy Bułgarskiej. Doping mistrzom Polski pomógł, bo Kolejorz w 25. kolejce Ekstraklasy wygrał z Górnikiem Zabrze 2:0. Stany Zjednoczone upomniały Izrael za krytyczną wypowiedź ministra obrony Moszego Jaalona na temat amerykańskiego sekretarza stanu Johna Kerry'ego. Zdaniem rzeczniczki Departamentu Stanu wypowiedź ta była "obraźliwa". Trzej palestyńscy nastolatkowie, którzy zaatakowali w dwóch osobnych incydentach izraelskich żołnierzy i policjanta, zostali zastrzeleni - poinformowały w niedzielę władze izraelskie. Do podobnych incydentów dochodzi bardzo często od pięciu miesięcy.Generał komentuje słowa Bartosza Kownackiego. Rosjanie nie zgadzają sie na upublicznienie zapisów z czarnych skrzynek prezydenckiego tupolewa - podała TVN24. Ma to wynikać z zapisów konwencji chicagowskiej, które zawarte są w podpisanym dziś w Moskwie memorandum. Szef MSWiA Jerzy Miller uważa jednak, że zgoda Rosjan nie jest potrzebna. "The New York Times" wspomina także o pomyśle Pawła Kukiza.

RSS

Czy likwidacja gimnazjów ma sens? Debata młodych w TVN24 BiS

22.10.16

Czy likwidacja gimnazjów ma sens? Rozmawiali o tym goście programu "Debaty młodych" w TVN24 BiS, którymi byli Jan Biedziak z Młodych Nowoczesnych, Błażej Makarewicz z Federacji Młodych Socjaldemokratów oraz Jan Strzeżek z Polski Razem.

RSS

Forint i złoty liderami rynków wschodzących

22.01.12

Po czterech dniach wzrostów kursu EUR/USD, dziś euro traciło w stosunku do dolara, Po osiągnięciu poziomu 1,2985, eurodolar zniżkował do poziomu 1,29, Wczoraj euro znalazło się na najwyższym poziomie od ponad dwóch tygodni, co dziś skutkowało realizacja,,

RSS

Gucci notuje najwolniejszy wzrost sprzedaży od czterech lat

22.02.14

Kering SA, właściciel marki luksusowych ubrać Gucci, zanotował najsłabszy kwartalny wzrost sprzedaży w ciągu ostatnich czterech lat. Wszystko z powodu zmniejszającego się popytu w Europie i Chinach.

RSS

MEN ostrzega: darowizny na zajęcia dodatkowe w przedszkolach to łamanie prawa

01.10.13

"(...) nie jest to nic innego niż pobranie opłaty pod pozorem innej czynności prawnej. (...) to nakłanianie do łamania prawa"

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

e-petrol.pl: nietypowa zmiana w środku wakacji

08.08.13

Chwilę krótkiego oddechu dały nam koncerny paliwowe w połowie wakacji - już przed tygodniem potaniały paliwa tradycyjne, a w dzisiejszym notowaniu e-petrol,pl widzimy spadki cen jednego z nich,

RSS

Załoga JSW zdecydowała: zarząd spółki powinien zostać odwołany

01.11.14

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej utracił wiarygodność i powinien zostać odwołany - uznała załoga spółki.

RSS

Co z misją telewizji publicznej: W TVP1 jest więcej komercji niż w TVN

15.03.10

W wiosennej ramówce TVN przewidziano, że filmy i seriale mają zajmować 45 procent czasu antenowego. Tymczasem w TVP1 pozycje te stanowią 51 procent całej oferty. Obliczyliśmy też, że "jedynka" karmi nas rozrywką mniej więcej w takim samym stopniu jak typowo komercyjny Polsat.

RSS

Polacy represjonowani na Białorusi: Polska wymusi odwet Unii wobec dyktatora?

22.02.10

Unia Europejska w końcu będzie musiała się zająć Aleksandrem Łukaszenką. Na wniosek Polski do porządku obrad jutrzejszego spotkania unijnych szefów dyplomacji dopisano punkt dotyczący represji Polaków na Białorusi. Ale od dyskusji do czynów droga jest daleka...

RSS

Perquis nie zagra w sobotę? "Ma najmniejsze szanse"

15.06.12

Ważą się losy kontuzjowanych piłkarzy polskiej reprezentacji: Damiena Perquisa, Eugena Polanskiego oraz Dariusza Dudki.

RSS

"Bayernu nie pokonasz"

01.03.13

RSS

"Podciął gardło, potem uderzał o ścianę"

08.03.16

Dramat rocznej suczki.

RSS

Śmierć 20 ludzi na atomowym okręcie. Winnych brak

01.10.11

Sąd wojskowy we Władywostoku uniewinnił kapitana i bosmana atomowego okrętu podwodnego K-152 "Nerpa", oskarżonych w związku z wypadkiem, do którego doszło na pokładzie jednostki w listopadzie 2008 roku. Zginęło wtedy 20 osób, a 21 zostało rannych.

RSS

Polak mistrzem świata juniorów w skokach

01.02.14

Kolejne objawienie.

RSS

Czwartek kluczowy dla euro

01.06.16

2 czerwca odbędzie się posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego, Teoretycznie bez większego wpływu, bo przecież ECB dopiero, co w marcu poinformował o zwiększeniu obecnego programu QE o 20 mld EUR do 80 mld EUR miesięcznie, a także ,,,

RSS

Fabiański do bramki na Irlandię. "To był trudny wybór"

29.03.15

Nie Artur Boruc i nie etatowy ostatnio w reprezentacji Wojciech Szczęsny.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny