Rosyjski generał odrzuca rakietowe oskarżenia USA

01.08.14

Waszyngton zarzucił Rosji łamanie traktatu rozbrojeniowego INF.

Treść zeznań byłego szefa MFW i ministra finansów zszokowała nie tylko ławę przysięgłych i sąd, ale także opinię publiczną. Broniący się Dominique Strauss-Kahn, który na ławie oskarżonych zasiadł wraz z 13 innymi osobami, odpierał zarzuty, twierdząc, że "nie był świadom, że pośród kobiet biorących udział w orgiach były prostytutki" oraz że "na tym polega swingowe życie". Nie jestem człowiekiem, którego będzie ustawiał Jarosław Kaczyński i pan Bielan. Mam ich w nosie pod tym względem. Nie ma tak, że mogą proponować z dnia na dzień co innego - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Bronisław Komorowski. Jest decyzja prokuratury.Polska majówka nie sprzyja aktywności inwestorów na krajowym rynku, Ten tydzień będzie ubogi w istotne dane z kraju, chociaż warto będzie zwrócić większą uwagę na dane, jakie poznamy w najbliższą środę ? kwietniowy indeks PMI dla ,,, Ci którzy dziś domagają się głowy ministra Bogdana Klicha za to, że wojsko się nie szkoli, armia się kurczy, w katastrofach wojskowych samolotów zginęło ponad 120 osób, a nadziei na poprawę sytuacji nie widać – powinni sobie odpowiedzieć na pytanie czy aby na pewno dymisja ministra obrony narodowej będzie lekiem na całe zło. W Polsce polityka symboliczna zmienia się powoli w politykę narracji politycznej (tu ukłon w stronę Eryka Mistewicza, autora tego pojęcia i całego programu strategii marketingu narracyjnego). Jeżeli mamy do czynienia z niedostatkiem wartości symbolu, należy narzucić uczestnikom debaty konkretny sposób dyskusji.

Polityk opowiedział się m.in. za likwidacją podatku dochodowego, budową silnej armii i przywróceniem kary śmierci.

PKN Orlen skierował list do minister Elżbiety Rafalskiej. Dolar stabilny, ale po południu napłynie trochę danych z USA, Raporty CFTC mogą sugerować, że USD przyhamuje aprecjacyjny trend, Złoty jest stabilny, ale cały czas słaby, EUR/PLN nie jest w stanie wyraźniej spaść poniżej granicy,,,

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podtrzymał decyzję UOKiK o nałożeniu na PZU Życie ok. 4 mln zł kary za zapisy w umowach ubezpieczenia na życie. Październik pożegna nas mroźną nocą i mgłą. „Killer, to ciebie jest dwóch?” – dziwiła się jedna z bohaterek komedii Juliusza Machulskiego. Tak samo na informację o tym, że prezydent Lech Kaczyński nie zgadza się ze wszystkimi tezami projektu konstytucji przygotowanej przez jego brata bliźniaka, miała prawo zareagować opinia publiczna. Dotychczas bowiem nic nie wskazywało na to, że Kaczyńskich naprawdę jest dwóch.Referendum we Włoszech nie powinno mieć długotrwałego wpływu na rynek walutowy, Nadal bez przełomu w kontekście ograniczenia produkcji ropy naftowej przez OPEC, Złoty wraz z forintem pozostają słabe w relacji do euro czy dolara Premier Donald Tusk zaproponował PiS cykl debat telewizyjnych w sprawach najważniejszych dla Polski. Miałyby one ruszyć za dziewięć dni - w poniedziałek - i odbywać się codziennie. Pierwsza z nich dotyczyłaby finansów. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w odpowiedzi zaproponował ministrom rządu Tuska i samemu premierowi spotkania w ośrodku programowym PiS. Ten sondaż to żółta kartka dla prezydenta. Okazuje się, że większość Polaków skłonnych jest poprzeć w wyborach prezydenckich każdego kandydata, byle nie był nim Lech Kaczyński. Jeśli ten przejdzie do II tury wyborów, przegra zarówno z Tuskiem, jak i Olechowskim i Szmajdzińskim.

RSS

Raport UOKiK: Najbardziej awaryjne samochody. Oto lista!

29.04.10

Pożar pod maską. Wadliwa pompa paliwowa. Rozpadający się układ kierowniczy. Pękające pasy i korozja. Źle poskładane fotele, przez które kierowca ląduje w rowie. Oto lista wad wykrytych w tysiącach aut na polskich drogach. Zobacz, który producent samochodów ma najwięcej na sumieniu.

RSS

W Niemczech znów zobaczyli walec. Bayern zmiażdżył "Wilki"

09.03.14

Dwie bramki zdobył Chorwat Mario Mandzukić, który z 16 trafieniami wyprzedził w klasyfikacji najlepszych strzelców Bundesligi Roberta Lewandowskiego.

RSS

Wasilewskiego prognoza na 16 dni: Zatęsknimy za upałem

22.06.15

W niedzielę o 18:38 zacznie się astronomiczne lato. Jego pierwsze dni będą chłodne.

RSS

Wall Street polubiła dobre dane makro

08.03.16

Wall Street miała w piątek tylko jedno zadanie: zareagować na publikację miesięcznego raportu z rynku pracy, Uznawany jest ten raport za ?matkę wszystkich raportów?, czyli za coś najważniejszego, ale zazwyczaj rynek akcji kończy dzień ,,,

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Boniek ma sposób na Ronaldo

29.06.16

Mecz Islandii z Anglią i sensacyjne rozstrzygnięcie Zbigniew Boniek widział, ale jest przekonany, że ten o półfinał z Portugalią będzie się różnił. - To będzie inna drużyna, z gwiazdą, która w każdej sekundzie może rozstrzygnąć losy spotkania - przyznał w rozmowie z TVN24 prezes PZPN.

RSS

Korea Płd.: Figura niewolnicy seksualnej przed japońską ambasadą

15.12.11

Koreańczycy ustawili przed ambasadą Japonii w Seulu naturalnych rozmiarów figurę dziewczyny, przypominającą ofiary japońskiej przemocy seksualnej i masowego, zorganizowanego stręczycielstwa w czasie II wojny światowej - poinformowała agencja AP.

RSS

Prognoza na poniedziałek: mokry, chłodny i wietrzny początek zimy

22.12.14

Silny wiatr może nam dokuczać co najmniej do poniedziałkowego wieczora.

RSS

Mocny złoty daje nadzieję kierowcom

15.09.12

Ceny na stacjach znowu ruszyły w górę i powraca pytanie o to, czy za litr paliwa będziemy wkrótce płacić 6 złotych? Obawy kierowców może potęgować drożejąca na światowych giełdach ropa, ale na szczęście przed czarnym scenariuszem powinna nas uchronić umac

RSS

Zamaskowani separatyści zaatakowali uczestników pokojowej demonstracji

29.04.14

Kilka osób zostało rannych, separatyści użyli granatów hukowych, byli uzbrojeni w tarcze i kije bejsbolowe.

RSS

To jest walka o każdy głos: Tak sztabowcy buszowali w truskawkach

29.06.10

Pierwsi wysiedli z autobusu, podzielili się na kilka grup i obdzielali ludzi ulotkami. Drudzy wystawili stoisko, na którym rozdawali specjalną gazetę. Pojawiły się także znane z telewizji twarze. Kampania w terenie chwyta się przeróżnych sposobów, by złowić wyborców. Tak było na kaszubskim "Truskawkobraniu".

RSS

Poroszenko: służby zatrzymały dwie grupy terrorystów

15.11.15

Ukraińskie służby specjalne unieszkodliwiły dwie grupy podejrzewane o przygotowywanie ataków terrorystycznych i mające powiązania z międzynarodowymi ugrupowaniami terrorystycznymi – oświadczył w sobotę prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

RSS

Autobus uciekał przed zderzeniem. Oto finał

15.08.16

RSS

Jak Kowalski z Iwanowem na granicy

22.11.13

Rosjanie, Polacy i mały ruch graniczny ("Czarno na białym")

RSS

Wszedł z nożem do komisariatu i krzyczał "Allah Akbar"

22.12.14

Mężczyzna, który z okrzykiem "Allah Akbar" zaatakował w sobotę nożem policjantów na komisariacie w środkowej Francji, został zastrzelony przez funkcjonariuszy.

RSS

Nominacje znów ofiarą polityki: Nie przybędzie generałów w policji

22.06.10

Awanse na stopnie generalskie w policji kolejny już raz padną ofiarą wielkiej polityki. Wszystko dlatego, że pełniący obowiązki prezydent Bronisław Komorowski nie chce wręczać nominacji, aby uniknąć zarzutów o nadużycie władzy.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny