Tydzień rozpoczęty spadkiem cen ropy

01.07.14

Piątkowa sesja na rynkach surowcowych należała do zróżnicowanych, Indeks CRB zakończył ją spadkiem o 0,38% do poziomu 310,82 pkt, Na największym minusie piątkową sesję zakończyły ceny kawy, cukru i bydła ? spadły również m,in, ,,,

Banki wznowiły w czwartek w południe (czasu lokalnego) pracę po 12-dniowej przerwie. WIG20 jako jeden z nielicznych europejskich indeksów zanotował w piątek wzrost, a do tego całkiem pokaźnym bo sięgający 1 proc, Spore były także obroty, Tak przynajmniej rynek europejski wyglądał ok, godziny 16-tej, Ponieważ w ostatniej godzinie notowańGorsze dane z USA Dzisiejsza sesja przynosi odreagowanie po ostatnich mocnych spadkach kursu głównej pary walutowej, Można powiedzieć, że dziś byki wykorzystały swoją szansę i sprawiły, że obecna wartość eurodolara to 1,2831 Negocjacje nie przyniosły rezultatu. Szkoleniowiec piłkarzy AJ Auxerre Jean Fernandez nie wierzy, że jego zespół może zdobyć mistrzostwo Francji. W klubie tym grają Ireneusz Jeleń i Dariusz Dudka. "Zejdźcie na ziemię, tytuł wywalczy ktoś z trójki: Bordeaux, Marsylia bądź Lyon" - apeluje Fernandez.

Kiedy Donald Tusk konstruował swój rząd w 2007 roku, wydawało się, że Bogdan Klich będzie, obok Grzegorza Schetyny, Bogdana Zdrojewskiego i Jacka Rostowskiego, jego najsilniejszym punktem. Niestety, nie jest i nie chodzi wcale o jego odpowiedzialność za katastrofy w Mirosławcu i Smoleńsku.

Przyjazne gesty wykonywane pod adresem Polski przez władze rosyjskie w związku ze sprawą katyńską nie byłyby możliwe, gdyby premierem był Jarosław Kaczyński, a Lech Kaczyński miałby duże szanse na zwycięstwo w wyborach prezydenckich – uważa prof. Tomasz Nałęcz. Również wiceprzewodniczący PO Andrzej Halicki podkreśla, że wspólny udział premierów Polski i Rosji – Donalda Tuska i Władimira Putina w uroczystościach katyńskich to efekt zmian w stylu uprawiania polityki zagranicznej przez Polskę. - Nie zmieniliśmy kierunku uprawiania polityki, ale zmieniliśmy styl – podkreśla Halicki.
Fot. Wprost Ogłoszenia zapraszające do udziału w terapii odwykowej albo w spotkaniach anonimowych hazardzistów przed wejściem do kasyn – tak walczy się z plagą uzależnienia od hazardu na Zachodzie. I tak ma być wkrótce u nas, bo Ministerstwo Zdrowia poważnie wzięło się za problem.

Dzisiejszy dzień był znacznie spokojniejszy w porównaniu do wczorajszego dnia, kiedy byliśmy świadkami ogromnej wyprzedaży na światowych giełdach, w związku z paniką rozpoczętą w Chinach, Dzięki kantorom internetowym bez wychodzenia z domu można tanio kupić franki szwajcarskie, Część z nich posiada konta walutowe w wielu bankach dzięki czemu mogą wysyłać nam walutę przelewem wewnętrznym, Takie przelewy zwykle są bezpłatne i realizowane bar Program Rodzina 500 plus miał pobudzić turystykę. Ludzie jednak wolą wydawać pieniądze na AGD i używane auta. Raport.Imprezę wygrała liderka PŚ Norweżka Marit Bjoergen. To najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce.

RSS

Ukraińcy chcą punktów monitorowania rozejmu w Donbasie

15.04.15

"Ukraina nie może dziś stwierdzić, że napięcie w Donbasie maleje".

RSS

"Przeprosiłem premiera w imieniu Zyty Gilowskiej"

01.04.10

Premier Donald Tusk zaapelował do prezesa NBP i członków RPP o zgodę i współdziałanie w najważniejszych kwestiach gospodarczych - podało Centrum Informacyjne Rządu, po spotkaniu szefa rządu z Radą. Prezes NBP Sławomir Skrzypek ocenił zaś, że spotkanie było merytoryczne.

RSS

Marek Falenta usłyszał zarzuty korupcyjne. Przyznał się

29.05.15

Jak dowiedziała się tvn24.pl, biznesmen zaproponował dobrowolne poddanie się karze.

RSS

Partia wskazała go "jednogłośnie". Premier powalczy o prezydenturę

15.02.17

Premier Serbii Aleksandar Vuczić ma być kandydatem rządzącej, populistyczno-nacjonalistycznej Serbskiej Partii Postępowej (SNS) w wyborach prezydenckich wiosną tego roku. Oznacza to, że ugrupowanie nie poparło reelekcji obecnego prezydenta Tomislava Nikolicia.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Przez Wawel na podium. Lech górą w hicie kolejki

08.12.14

Lech Poznań w szlagierze 18. kolejki Ekstraklasy ograł w niedzielę Wisłę Kraków 2:1, dzięki czemu wskoczył na trzecie miejsce w tabeli. Spotkanie było udanym powrotem pod Wawel byłego trenera krakowian - Macieja Skorży.

RSS

Paliwo: wesoły miesiąc maj

29.05.10

Mijający tydzień na międzynarodowych rynkach naftowych był pierwszym od dłuższego czasu, w którym ceny ropy i paliw gotowych odnotowały wzrosty, Nie zmienia to jednak faktu, że maj zakończy się (można to już powiedzieć, choć do końca jeszcze dzisiejsza se

RSS

Świat huczy o wpadce, a Rosjanie jej nie zobaczyli

08.02.14

Wpadka z kołem olimpijskim nie została pokazana w transmisji rosyjskiej telewizji państwowej Kanał 1 - poinformowała agencja AFP.

RSS

Zapalił się zeskok: Płonął zabytkowy ratusz w Żarach

01.06.10

10 zastępów straży pożarnej walczyło w nocy z pożarem ratusza w Żarach (Lubuskie). Zapalił się zeskok do skoku o tyczce, który, przygotowany na dzisiejszą imprezę sportową, był oparty o budynek ratusza. Ogień bezpośrednio zagrażał kilku biurom w zabytkowym budynku.

RSS

Tomasz Wasilewski: Pogoda załamie się wcześniej, niż przewidywałem

15.03.14

Zmiany przyniesie niż, który przesuwa się nad północną Europą.

RSS

"Mąż jakby się spieszył ze wszystkim"

22.04.11

- Te święta na pewno będą inne. Będą przypominały, że wtedy widzieliśmy się po raz ostatni. Na pewno mój ojciec powiedziałby: chłopaki żyjcie dalej – mówi Maciej Komorowski. Syn zmarłego w katastrofie smoleńskiej wiceministra Stanisława Komorowskiego i wdowa po generale Franciszku Gągorze – Lucyna Gągor – wspominają Wielkanoc sprzed roku.

RSS

Byki wciąż górą

08.11.10

Piątkowa sesja przyniosła zmienne nastroje na giełdach, Po ostrożnym początku handlu nastąpiło pogorszenie sytuacji, Dobre dane z amerykańskiego rynku pracy ponownie poprawiły jednak humory,

RSS

Kolonijny wychowawca podejrzany o pedofilię

01.09.13

Policja zatrzymała 32-letniego wychowawcę z jednego z ośrodków kolonijnych w Ustce.

RSS

Afganistan: Najkrwawszy styczeń dla wojsk koalicji

01.02.10

44 żołnierzy koalicji zginęło od 1 stycznia bieżącego roku w Afganistanie. Jest to najcięższy miesięczny bilans od rozpoczęcia ponad ośmioletniej wojny w tym kraju.

RSS

Poseł PO wyczyścił wejście do biura PiS. Schetyna: traktuję to jako symbol

22.01.17

Wejście nieznany sprawca pochlapał czerwoną farbą

RSS

Radwańska jak błyskawica. W godzinę do II rundy

29.05.12

Urodziwa Serbka Bojana Jovanovski okazała się dla Agnieszki Radwańskiej tylko kolejną treningową przeszkodą. Rozgrzewka przed dalszą częścią Roland Garros zaliczona, Polka straciła jedynie gema i w niecałą godzinę zapewniła sobie grę w II rundzie. Tam czeka na nią już Venus Williams.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny