Euro pójdzie jeszcze w górę

01.07.14

Piątkowe dane z Niemiec dają rynkom pretekst do rozegrania scenariusza zakładającego, że ECB nie będzie się spieszył z kolejnymi decyzjami, Tym samym ubiegłotygodniowe plotki agencji MNI o cięciu stóp o 15 p,b, jeszcze przed jesienią, ,,,

Jak dodaje niemiecka gazeta to było przyczyną pogłębiającej się depresji. Poparcie dla SPD w pierwszym sondażu po pojedynku telewizyjnym kandydata tej partii na kanclerza Martina Schulza z urzędującą szefową rządu Angelą Merkel spadło do 21 procent. Partię Merkel CDU popiera na ponad dwa tygodnie przed wyborami 37 procent elektoratu. – Fala szła jak tsunami, a nas nikt nie uprzedził. Nic nie uratowaliśmy, ledwie z życiem udało się uciec – powtarzają powodzianie z okolic Sandomierza i narzekają na lokalne władze.
Fot. FORUMW weekend najładniejsza pogoda utrzyma się na północy kraju. Na pozostałym obszarze pojawią się opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, chwilami intensywnego. Dodatkowo silnie powieje, co sprawi, że temperatura odczuwalna będzie niższa niż ta na termometrach. A ma być mroźno, miejscami nawet -7 st. C. Polska wygrała w Wiśle inauguracyjny drużynowy konkurs FIS Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. Drugie miejsce zajęła Norwegia, a trzecie Niemcy. Koncern Boeing udostępnił nagranie pierwszego lotu nowego robota "Phantom Ray". Docelowo maszyna ma być w stanie zdolna do atakowania celów lądowych, zwiadu i prowadzenia walki elektronicznej. Konkurencyjny koncern Northrop Grumman rozwija podobną maszynę X-47.

Krzysztof Falkowski jest przewodniczącym Rady Powiatu w Mońkach, a jego ojciec - Józef Falkowski od kilku dni pełni funkcję nowego dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy - też w Mońkach. Co z tego wynika? Syn nadzoruje pracę ojca. - Przepraszam, że mam takiego syna, który coś potrafi, a syn ma takiego ojca - żartuje Józef Falkowski. I problem bagatelizuje, bo jak twierdzi, takie przypadki są w całej Polsce. - Taka jest specyfika w całym kraju. Chyba tacy już jesteśmy - mówi.

Czasami na niebie można ujrzeć trzy świecące słońca, czasami nasza dzienna gwiazda pojawia się w towarzystwie świecącego okręgu. Jacek Kurski na przedostatnim posiedzeniu Komitetu Polityczne-go PiS porównał tę partię do Korei Północnej – dowiedział się „Wprost”. – Nie wypieram się tego. Sytuacja w partii jest taka, że skojarzenia nasuwają się same – przyznaje sam eurodeputowany.
Jacek Kurski (fot. Tomasz Adamowicz/FORUM)

Ministerstwo Sportu i Turystki domaga się od Krakowa zwrotu prawie 4 mln złotych. W piąty rok wkracza śledztwo w sprawie domniemanego niedopełnienia obowiązków lub przekroczenia uprawnień przy tworzeniu raportu z weryfikacji b. Wojskowych Służb Informacyjnych. Prokuratura Generalna po raz kolejny przedłużyła to postępowanie. Mało kto o tym pamięta, a sam zainteresowany pewnie chciałby zapomnieć. W czasach PRL Wojciech Reszczyński, gwiazda "Teleexpressu", witał Wojciecha Jaruzelskiego wizytującego redakcję. Po 1989 roku Reszczyński okazał się być prawicowym publicystą. A teraz dostał pracę w radiowej "Trójce".Klub PiS spokojnie poczekał na zakończenie przesłuchań Zbigniewa Wassermanna i Beaty Kempy, a teraz znów zgłasza ich jako kandydatów do hazardowej komisji śledczej. Rzecznik PiS Mariusz Błaszczak mówi otwarcie: jeśli PO się na to nie zgodzi, to obnaży swe prawdziwe oblicze. Samolot Air Force One odleciał do USA - niespełna dobowa wizyta Baracka Obamy w Polsce dobiegła końca. Konkretów przyniosła niewiele: jest wśród nich zapowiedź złagodzenia obowiązku wizowego, jesiennego polsko-amerykańskiego szczytu przedsiębiorców i "potwierdzenie gotowości sfinalizowania" obecności oddziałów amerykańskich w Polsce. - Funkcjonariusze nie mogą potwierdzić tożsamości zatrzymanych osób, nie mają możliwości sprawdzenia czy zatrzymana osoba jest właścicielem pojazdu - potwierdza Mariusz Sokołowski.

RSS

Zostały odratowane i wyleczone. Dwa bieliki odzyskały wolność

22.05.16

Gdy trafiły do ptasiego azylu. były w opłakanym stanie.

RSS

Mały wielki człowiek. Scholes strzelił, United wygrało

15.01.12

To drugi wspaniały powrót w angielskiej piłce w ciągu kilku dni. Paul Scholes, jeszcze tydzień temu emeryt, w drugim spotkaniu po powrocie do Manchesteru United strzelił na Old Trafford pierwszego gola w meczu z Boltonem wygranym przez "Czerwone Diabły" 3:0. Tymczasem ze szczęścia nie zapiały londyńskie "Koguty". Tottenham po trudnym meczu na White Heart Lane tylko zremisował 1:1 z Wolves.

RSS

"Reżim taki jak Putina słabość prowokuje mocniej niż siła"

08.11.14

Estoński minister obrony o wtargnięciach Rosjan w przestrzeń powietrzną i morską państw UE i NATO.

RSS

Tajna instrukcja PO po katastrofie. Petelicki ma SMS

15.04.11

Tuż po katastrofie w Smoleńsku politycy PO dostali SMS, by sugerować naciski na pilotów - twierdzi gen. Sławomir Petelicki, który sprawę tę komentuje w dzisiejszym "Super Expressie".

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Rynki po południu - konferencja EBC w centrum uwagi

08.06.15

Europejski Bank Centralny znalazł się dziś w centrum zainteresowania inwestorów, Na początku poznaliśmy decyzje w sprawie stóp procentowych jednak w tym przypadku nie doszło do żadnych zaskoczeń i stopy procentowe zostały pozostawione,,,

RSS

Rosjanie mogą jeszcze zarobić na mistralach. "Dwa państwa zainteresowane zakupem"

08.09.15

Według rosyjskich mediów są to Egipt i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

RSS

Rosyjski miliarder kupił niemieckie złoża gazu i ropy na Morzu Północnym

15.10.15

Za 1,6 mld dolarów. Wcześniej nie udało mu się tam kupić złóż brytyjskich.

RSS

Reżysera nie będzie na festiwalu: Polański nie złamie zakazu dla Berlina

01.02.10

Roman Polański, przebywający w areszcie domowym w Szwajcarii, nie przybędzie w przyszłym miesiącu na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie, mimo że będzie tam pokazywany jego najnowszy film "The Ghost Writer" (Autor widmo) - oświadczył dyrektor festiwalu Dieter Kosslick.

RSS

Wystąpienie Powella w centrum uwagi

01.03.18

Wydarzeniem dzisiejszego dnia będzie wystąpienie Jerome Powella przed Komisją ds, Usług Finansowych Izby Reprezentantów, Po raz pierwszy jako szef Fed Powell przedstawił półroczny raport na temat stanu amerykańskiej gospodarki, Przede ,,,

RSS

Problemy na łączach?: Strona Komorowskiego nie znalazła serwera

15.05.10

"Nie można znaleźć serwera" - taki komunikat wyświetlił się na wielkim ekranie, na którym miała zostać zaprezentowana nowa strona internetowa Bronisława Komorowskiego. W końcu, nie bez problemów, udało się pokazać witrynę, choć nie w całości. Można na niej przeczytać o rodzinie kandydata PO, a także o jego wizji Polski.

RSS

Odołane spotkanie Merkel - Sarkozy

08.06.10

       W ostatniej chwili Berlin odwołał spotkanie na szczycie Merkel - Sarkozy. Tego typu decyzje zapadają w dyplomacji niezwykle rzadko. Komentatorzy francuscy twierdzą, że przyczyną są różnice zdań co do kwestii wspólnej waluty euro. Szczyt został przesunięty na przyszły poniedziałek.
       Oficjalnie nie ma kryzysu na linii Paryż-Berlin, a powodem przełożenia szczytu niemiecko-francuskiego są wewnętrzne problemy polityczne Niemiec. Innego zdania jest część komentatorów francuskich. Szczyt miał być poświęcony sytuacji w strefie euro, a tymczasem Paryż i Berlin mają odmienne punkty widzenia na perspektywy wyjścia z kryzysu. Merkel chce zaostrzenia zasad funkcjonowania strefy euro oraz wprowadzenia mechanizmów pozwalających na restrukturyzację zadłużenia państwa w sytuacjach takich, jak kryzys grecki. Niemcy chcą, aby euro zarządzane było przez wszystkie państwa Unii, także te, które mają waluty narodowe. Francja jest innego zdania. Paryż dąży do tego, aby strefą euro zarządzały państwa do niej należące.
       Szczyt przeniesiono na późniejszy termin, bo obydwie strony nie chcą pogarszać sytuacji demonstrując poważne różnice zdań w chwili, gdy kurs euro wobec dolara obniża się do rekordowo niskich poziomów, gdy na giełdach wartości akcji gwałtownie spadają i gdy po zażegnaniu kryzysu greckiego na horyzoncie pojawiają się niepokojące wieści w sprawie gospodarki węgierskiej.

RSS

Afera w kadrze. Lech zdumiony, Legia czeka

22.09.10

Po złamaniu regulaminu reprezentacji dla Sławomira Peszki i Macieja Iwańskiego droga na Euro 2012 wydaje się już zamknięta. Teraz ruch należy do klubów piłkarzy, które zastanawiają się, co począć z krnąbrnymi zawodnikami. - Jesteśmy zaskoczeni - słychać w Lechu Poznań, a warszawska Legia wstrzymuje się z opiniami. - Czekamy na szersze informacje od PZPN - mówi nam rzecznik stołecznego klubu Michał Kocięba.

RSS

Mgła na Wiejskiej

15.05.11

Byli urzędnicy Kancelarii Prezydenta, którzy wystąpili w filmie „Mgła” dotyczącym katastrofy smoleńskiej, prawdopodobnie znajdą się na sejmowych listach Prawa i Sprawiedliwości - nieoficjalnie dowiedział się „Wprost”.
Marcin Wierzchowski (pierwszy z lewej) i Adam Kwiatkowski (drugi z prawej) (fot. Forum)

RSS

Platforma ogłosi nazwisko zwycięzcy: Będzie jak w Ameryce. Poznamy kandydata PO

29.03.10

Platforma Obywatelska szykuje na dziś wielką fetę i show wzorowane na imprezach wyborczych w USA. O godz. 11.00 na Politechnice Warszawskiej ogłoszone zostanie nazwisko kandydata PO na prezydenta. Kto nim będzie? "Wielkim zwycięzcą tego dnia ma być Bronisław Komorowski" - twierdzi "Rzeczpospolita".

RSS

Łukasz Kamiński kandydatem Rady IPN na prezesa

01.06.11

38-letni dr historii Łukasz Kamiński, szef Biura Edukacji Publicznej IPN, jest kandydatem Rady IPN na prezesa Instytutu. Dostał pięć głosów dziewięcioosobowej Rady. Ostateczną decyzje podejmie w czerwcu parlament.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny