Pijany taksówkarz zatrzymany w Łodzi. Jechał ponad 100 km/h

01.07.14

Łódzcy policjanci zatrzymali 59-latka. Kierowca stracił prawo jazdy. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.

Rada Europy chwali Polskę za przyjętą podczas epidemii świńskiej grypy strategię. Jako jedne z nielicznych państw nie ugięliśmy się pod presją koncernów farmaceutycznych oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i nie kupiliśmy drogich szczepionek przeciwko wirusowi A/H1N1. Wydawałoby się, że problemy z wagą u modelek mogą być tylko jednego rodzaju - kilogramów bywa za dużo. Tymczasem polska topmodelka Kasia Struss (Strusińska) nie wzięła udziału w pokazie najnowszej kolekcji Tommy'ego Hilfigera. Nieoficjalnie mówi się, że jest za szczupła i - zdaniem projektanta - ubrania nie leżą na niej tak, jak trzeba. - Ona jest po prostu szczupła genetycznie - tłumaczy agentka modelki Małgorzata Leitner. Dowódcy egipskiej armii wydali dziś dekret, na mocy którego premier rządu ocalenia narodowego Kamal Ganzuri uzyskał część uprawnień prezydenta. Wojskowi zachowali jednak kontrolę nad siłami zbrojnymi i sądownictwem - poinformowała państwowa agencja prasowa.W amerykańskim stanie Michigan dopełniła się tragiczna historia kobiety, której wygrana na loterii tylko zaszkodziła. Amanda Clayton, która rok temu wygrała milion dolarów, zmarła najprawdopodobniej po przedawkowaniu narkotyków. 58 proc. Polaków pozytywnie ocenia decyzję premiera Donalda Tuska, że nie będzie kandydował na prezydenta - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Millward Brown SMG/KRC dla TVN24. 19 proc. badanych uważa, że najlepszym kandydatem PO na prezydenta byłby Jerzy Buzek. - Po całym dniu liczenia strat i prób opanowania sytuacji w dzielnicy Tottenham atmosfera z godziny na godzinę staje się coraz bardziej napięta. Władze miasta zdecydowały o odwołaniu wieczornej imprezy w dzielnicy, co mieszkańcy odebrali z gniewem. Politycy modlą się o deszcz, mając nadzieję, że ostudzi zapał protestujących i zatrzyma ich w domach. Rodzina zastrzelonego przez policję Marka Duggana uspokaja tłumy. "W niedzielę to miasto nie będzie spało", pisze mieszkanka dzielnicy, jedna z użytkowniczek Twittera.

Ciekawy efekt współpracy poznańskich urzędników.

W Niemczech coraz głośniej jest o przypadkach molestowania dzieci w słynnym kościelnym chórze chłopięcym w Ratyzbonie (Regensburger Domspatzen). Agencja dpa pisze, że diecezja ratyzbońska ma sygnały o takich przypadkach w okresie 1958-1973. Bayern w hicie 4. kolejki Bundesligi z łatwością pokonał Herthę Berlin 3:0. Robert Lewandowski zagrał cały mecz, ale swojego dorobku bramkowego nie poprawił. Spotkanie na Allianz Arenie pokazało, że Hertha od jakiegoś czasu mu nie leży.

Ograniczona zmienność na rynkach finansowych przekłada się na handel na parach złotówkowych, Na kluczowe rozstrzygnięcia wciąż pozostaje nam zatem czekać, Marszałek województwa śląskiego Adam Matusiewicz jeszcze przez miesiąc będzie pełnił swoje obowiązki. Tylko w tym roku Włochy obcięły wydatki na inwestycje obronne o 400 mln euro.Tysiące mieszkańców stolicy Bangladeszu wzięło udział w festiwalu latawca. Była to część obchodów 400-lecia powstania miasta Dhaka.
W niebo poszybowało kilkaset latawców, zrobionych zarówno techniką amatorską z papieru jak i wyrabianych ze specjalnych tworzyw w miejscowych fabrykach. Barwnemu festiwalowi towarzyszyła muzyka i wielobarwne korowody.
"To święto przypomina o bardzo starych tradycjach. Tu w mieście Dhaka od zawsze puszczało się latawce. A ten rok jest szczególny, bo świętujemy 400 lat naszej stolicy" - powiedział jeden z organizatorów festiwalu Enam Ahmed Chowdhury. "To dla nas wyjątkowy moment. Czuję się świetnie, kiedy jestem tutaj i puszczam swój latawiec, który został przeze mnie własnoręcznie zrobiony. Uwielbiam to" - mówiła 10-letnia Sonia, która przyszła na festiwal z tatą i dwiema siostrami.
Puszczanie latawców to jedna z ulubionych rozrywek mieszkańców Bangladeszu. W każdy weekend na obrzeżach miast można zobaczyć setki latawców, puszczanych zarówno przez dzieci jak i dorosłych.
To, że szef Europejskiego Banku Centralnego nie będzie jednak gościem na corocznym sympozjum FED w Jackson Hole i tym samym najprawdopodobniej nie wygłosi zaplanowanego na sobotę przemówienia Program Komorowskiego to ten sam, z którym Platforma w 2007 r. szła do wyborów. W programie nie sposób dostrzec punktów, których braku realizacji wytłumaczyć się nie da ani kryzysem, ani wetem, ani niechętnym koalicjantem. Przykład: przychody z prywatyzacji miały iść na "istotne dla obywateli cele".

RSS

Płonie las wokół Czarnobyla. "Największy pożar od 1992 roku"

29.04.15

Promieniowanie w okolicach siłowni nie zmieniło się – oświadczył premier Ukrainy.

RSS

Wandale zdewastowali tablicę upamiętniającą rozstrzelanych

01.01.17

Sprawą zajmuje się policja.

RSS

Były bokser Dariusz M. zatrzymany. Zgłoszenie o awanturze domowej

22.12.16

Według nieoficjalnych informacji miał zaatakować żonę.

RSS

Al-Dżazira: Zachód obiecał powstańcom w Libii strefę zakazu lotów

15.03.11

Kraje zachodnie obiecały antyrządowym powstańcom we wschodniej Libii ustanowienie strefy zakazu lotów, co pomoże im odpierać ataki sił rządowych - podała telewizja Al-Dżazira.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Były wiceminister MSWiA oskarża:: "Interes rodzinny Kaczyńskich ważniejszy"

08.04.10

"Kim tak naprawdę jest prezydent Lech Kaczyński? Podwładnym swego brata bliźniaka?" - pyta były wiceminister MSWiA za rządów PiS. Piotr Piętak odmówił przyjęcia odznaczenia od prezydenta. Zarzuca, że interes rodzinny braci Kaczyńskich był wiele razy ważniejszy, niż interes państwa.

RSS

Co zobaczył Gagarin

08.04.11

Jego lot trwał 108 minut. 27-letni Jurij Gagarin był pierwszym człowiekiem w kosmosie. Dokładnie 50 lat po tym wydarzeniu będziemy mogli spojrzeć na Ziemię oczami Gagarina.
Jurij Gagarin

RSS

"Przykre, ale nie idealizowałbym tej postaci"

08.08.11

- Człowiek zmarł, jest nam przykro, ale nie idealizowałbym tej postaci - mówi Radosław Sikorski w "Faktach po Faktach", przypominając, że Andrzej Lepper był niezwykle inteligentny, ale jednocześnie składał wizyty na Białorusi i "otrzymał doktorat antysemickiej uczelni".

RSS

Pożar składowiska drewnianych palet

15.08.17

Siedem wozów gaśniczych w akcji.

RSS

"Niebezpieczne" incydenty. Rosjanie blisko okrętu US Navy

15.02.17

Kilka rosyjskich samolotów zbliżyło się do amerykańskiego niszczyciela.

RSS

"Mapa drogowa" rozkładu Ukrainy. Zapomniany komunikat MSZ Rosji

01.05.14

Analiza pokazuje, że jest to przepis na rozkład państwa ukraińskiego.

RSS

Inspektor pracy będzie mógł zamienić umowę cywilnoprawną na etat

08.01.16

Zmiana tzw. śmieciówki na umowę o pracę od ręki.

RSS

Turcja odcięta od świata. Wszystkie loty zostały wstrzymane

16.07.16

Wydanie specjalne na temat wydarzeń w Turcji w TVN24 i TVN24 BiS.

RSS

Harce dzików na lotnisku. Biegały obok samolotów

15.06.15

Dwanaście dzików przemknęło przez lotnisko wojskowe w Gdyni - Babich Dołach na chwilę przed przylotem piłkarskiej reprezentacji Grecji.

RSS

"Warto zadawać nawet te pytania, które są Platformie nie na rękę"

22.08.15

Michał Kamiński w "Tak jest" w TVN24.

RSS

Zabić Amy Winehouse

29.06.11

Amy Winehouse wciąż żyje, ale wygląda, jakby się szykowała do wyprawy na tamten świat. Artyście, który pije albo daje w żyłę, trudno jest powiedzieć sobie stop. Wiem, co mówię.
Amy Winehouse

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny