Pijany taksówkarz zatrzymany w Łodzi. Jechał ponad 100 km/h

01.07.14

Łódzcy policjanci zatrzymali 59-latka. Kierowca stracił prawo jazdy. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.

System finansowy zaprojektowany po II wojnie światowej trzeszczy w szwach, UE przeżywa bodaj największy kryzys w swojej historii, północna Afryka płonie – a w Polsce, która w tych niespokojnych czasach ma stanąć na czele UE, od niemal tygodnia politycy dyskutują przede wszystkim o występie o. Tadeusza Rydzyka w Brukseli. W Rydzykgate jak w soczewce skupiły się najgroźniejsze patologie polskiej polityki AD 2011. Piątek giełdy amerykańskie kończyły trudny, przed wyborczy tydzień ze świadomością, że sondaże znowu się dla Clinton pogorszyły, Średnia przewaga nad Donaldem Trumpem wynosiła już tylko 1,3% (w sobotę 1,6%), Wpływ na zachowanie ,,,Najlepsze lokaty zakładane w lutym 2012 r, dały realnie zarobić powyżej 4 proc, To nawet więcej niż wynosi przeciętne nominalne oprocentowanie obecnie zakładanych depozytów, Benedykt XVI skierował słowa otuchy do Polaków w związku z żałobą narodową po katastrofie lotniczej w Smoleńsku, w której zginął prezydent Lech Kaczyński. Papież mówił o tragedii podczas audiencji generalnej w Watykanie. Buntujący się mieszkańcy mówią, że ten biznes śmierdzi - i to dosłownie. ("Fakty" TVN)

Politycy sceptycznie o inicjatywie Petru - NowoczesnaPL.

Somalijscy piraci porwali w środę turecki frachtowiec z 25 marynarzami na pokładzie - poinformowały siły morskie UE działające w ramach misji Atalanta. Policja odnalazła właściciela auta.

Na gdyńskim nabrzeżu, przy którym cumuje okręt ORP "Błyskawica", zakończyły się uroczystości pożegnalne admirała floty Andrzeja Karwety, który zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Pogrzeb odbędzie się w podgdańskim Baninie. Lider PiS Jarosław Kaczyński pytany o doniesienia "Rzeczpospolitej", iż wśród niektórych polityków PiS krążą plotki, że 8 października, czyli dzień przed wyborami parlamentarnymi, w trakcie ciszy wyborczej, ma zostać ujawniony zapis jego ostatniej rozmowy z Lechem Kaczyńskim, odpowiada, że byłoby to całkowite łgarstwo.Poniedziałkowa sesja (26,05), jak można było przypuszczać z racji braku ważnych graczy z UK i USA cechowała się mniejszą niż zwykle zmiennością, Rady od podróżnika, który pieszo podróżował po Saharze to cenne wskazówki. Jak trwoga to do Boga - mogą mówić posłowie Platformy Obywatelskiej. Aż 60 parlamentarzystów, z szefem klubu Grzegorzem Schetyną na czele, spędziło początek weekendu w klasztorze ojców Filipinów. Dni skupienia mają im pomóc w codziennej pracy, a także w rozsądzeniu, kto będzie lepszym kandydatem na prezydenta - Bronisław Komorowski czy Radosław Sikorski.

RSS

Od 2018 roku kasy fiskalne będą połączone z centralnym systemem fiskusa

22.04.17

Do 2020 roku wszystkie działające w polskich firmach kasy fiskalne, czyli ponad 1,8 mln urządzeń, będą musiały być połączone z centralnym systemem administracji podatkowej. Rząd chce przez e-paragony poprawić skuteczność kontroli skarbowych i uszczelnić wpływy z podatków. Ma to przynieść korzyści budżetowe w kwocie ponad 6,8 mld zł. Przedsiębiorcy będą mieli trzy lata na wymianę urządzeń.

RSS

Schippers odpowiedziała Swobodzie

15.02.16

Holenderka pierwsza, Polka trzecia.

RSS

Terroryści będą truć Amerykanów?

22.12.10

Terroryści z Al-Kaidy planują zamachy polegające na zatruciu jedzenia w hotelach i restauracjach w Stanach Zjednoczonych - poinformowała amerykańska stacja telewizyjna CBS News.

RSS

Macron: Polska podważa zasady państwa prawa. Nie jestem jedynym, który tak myśli

01.09.17

Emmanuel Macron kolejny raz wypowiada się o Polsce. W wywiadzie dla "Le Point" prezydent Francji skrytykował politykę polskiego rządu. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Zakup czy najem? Nawet 800 zł w kieszeni

15.05.10

Zakup mieszkania na kredyt może być tańszym rozwiązaniem od najmu, W przypadku kredytu z dopłatą w kieszeni może zostać nawet 800 zł, Na swoje powinna też wyjść osoba zaciągająca kredyt w euro, Jednak w przypadku standardowego kredytu w złotych opcja,,,

RSS

Wiceszef klubu PO o zeznaniach premiera: Palikot krytykuje: Tusk to mechagodzilla

08.02.10

Janusz Palikot słynie z tego, że mówi, co myśli. Czasem przez to komuś podpada. Nie wiadomo, czy teraz nie znajdzie się na dywaniku u samego premiera. Co powiedział tym razem? Stwierdził, że Donald Tusk jest pyszny, a przed komisją śledczą zachowywał się jak... mechagodzilla.

RSS

Sankcje wobec Rosji. "UE powinna je przedłużyć"

15.10.16

Mimo dotychczasowej odpowiedzi UE na działania Rosji na Ukrainie, Moskwa pozostaje niewzruszona. Dlatego UE powinna rozważyć przedłużenie sankcji na rok, a nie pół roku - pisze w piątek w "Financial Times" były sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen.

RSS

Dudek płaci, Mourinho odpocznie

01.12.10

UEFA wymierzyła kary dla Realu Madryt za słynną już aferę z meczu z Ajaxem. Dość symboliczne. Jerzy Dudek za przekazanie informacji od Jose Mourinho, który nakazał piłkarzom specjalnie złapać czerwone kartki, zapłaci 5 tys. euro. Portugalski szkoleniowiec został zawieszony na mecz Ligi Mistrzów z Auxerre, który o niczym nie decyduje. Kartkowicze dostali wyższe, ale też nie drakońskie kary.

RSS

Kończą następny odcinek A1. Szybciej z Łodzi nad morze

29.04.14

W trzy godziny z centrum Polski nad morze i to bez łamania przepisów?

RSS

IPN powinien zostać podzielony

15.01.10

Instytut Pamięci Narodowej to specyficzna instytucja na polskiej scenie. Właśnie nie w obszarze nauki i działalności historycznej, czy w obszarze wymiaru sprawiedliwości, ale na "scenie", ponieważ działania szefa tej instytucji, a także poszczególnych jej pracowników i doradców, odbierane są jako działania polityczne, medialne - rzadko kiedy jako naukowe.

RSS

Pierwszy wyrok ogłoszony przez sędziego TK wybranego przez PiS

15.06.16

"Zgodnie z przepisem konstytucji orzeczenia TK podlegają publikacji".

RSS

Miał być film pokazowy, skończyło się kontrolowaną katastrofą

08.05.13

Rozbił się pierwszy zbudowany w Nowej Zelandii śmigłowiec, KC 518.

RSS

"Financial Times": Polska może odmówić ratyfikacji umowy CETA

08.09.17

Polski rząd grozi blokadą częścią umowy handlowej CETA między Kanadą a Unią Europejską. Obiekcje Warszawy dotyczą sposobu rozstrzygania sporów między inwestorami a rządami państw - podaje "Financial Times".

RSS

Inflacja wspiera wzrosty eurodolara

01.04.11

W marcu inflacja HICP w Strefie Euro wzrosła do 2,6% R/R z 2,4% R/R miesiąc wcześniej, wynika z opublikowanych dziś przez Eurostat wstępnych szacunków, To najwyższa roczna dynamika cen od października 2008 roku, Dane mocno zaskoczyły, Prognozy analityków

RSS

Był doradcą Putina. Wieszczy, że Moskwa sięgnie po Finlandię

01.04.14

Andirej Iłłarionow: rosyjski prezydent nie spocznie, dopóki nie przywróci "historycznej sprawiedliwości".

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny