Polskie kluby podbiją Europę? "Boję się o te występy"

08.06.14

Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, przyznał, że nie popada w hurraoptymizm przed występami polskich drużyn w europejskich pucharach.

Dolar zyskuje na całym froncie, Rynek nadal faworyzuje #8222;zielonego#8221; mając przede wszystkim w pamięci wtorkowe minutes Fed i środowy komentarza prezesa M, Draghi po posiedzeniu EBC, W środę spodziewamy się w kraju 30 trumien z ciałami ofiar sobotniej katastrofy prezydenckiego samolotu - poinformował wieczorem rzecznik rządu Paweł Graś. Dmitrij Miedwiediew, a konkretnie jego buty, znalazły się na celowniku rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego.Dzisiejszy dzień na rynkach ponownie rozpoczął się od silnej wyprzedaży europejskich obligacji, Rentowność niemieckich papierów rządowych osiągnęła rekordowy od ponad 6 miesięcy poziom 0,8%, Wczorajsze doniesienia z Hiszpanii poprawiły nastroje i wrócił apetyt na ryzyko, co w przypadku rynku par złotowych zaowocowało spadkiem cen, na przykład EUR/PLN zanotował kurs poniżej bariery 4,1100, Informację, zdjęcia i nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24.

W najbliższych tygodniach ostatecznie rozstrzygnie się sprawa ustawy o ochronie dobrego imienia Polski i Narodu Polskiego.

Informuje BBC. W nocy z wtorku na środę, mierząc czasem polskim, Donald Trump ? nowy prezydent Polski ? wystąpi w Kognresie, prezentując swoje koncepcje i plany gospodarcze, budżetowe i w szczególności podatkowe

Po poniedziałkowy uśpieniu początek dzisiejszych notowań na rynku głównej pary walutowej charakteryzował się znacznie większą aktywnością, Już w sesji azjatyckiej inwestorzy zaczęli dyskontować słowa szefa Eurogrupy Jean-Claude Junckera, który stwierdził Ułatwić to ma specjalny program, nad którym pracuje Inspekcja Transportu Drogowego. Kolegium IPN rozpisało konkurs na nowego prezesa Instytutu - ogłosiła szefowa Kolegium Barbara Fedyszak-Radziejowska.Polityka pieniężna staje się gorącym tematem przy interesujących dylematach, z jakimi przyjdzie się zmierzyć decydentom w różnych częściach świata, Rozczarowujące spowolnienie wzrostu gospodarczego w Australii podsyca spekulacje o ,,, Chińczycy kupili producenta znanych szwedzkich samochodów osobowych - Volvo Car Corporation. Chińska firma Geely odkupiła Volvo od dotychczasowego właściciela spółki i marki - Amerykanów z Ford Motor Company.
Umowa sprzedaży zakłada, że Volvo zmieni właściciela, jednak zachowa samodzielność w ramach chińskiego koncernu. Za firmę, o której mówiono "to co jest dobre dla Volvo, jest dobre dla Szwecji" Chińczycy wyłożyli miliard i trzysta tysięcy euro, czyli około pięciu miliardów złotych.
Suma, za którą Ford sprzedał posiadane od jedenastu lat Volvo jest niemal pięciokrotnie niższa od ceny którą sam za nie zapłacił. Dowodzi to determinacji Amerykanów w jak najszybszym pozbyciu się szwedzkiej marki.
Decyzja wywołała zaniepokojenie dwudziestotysięcznej załogi fabryki Volvo. Pracowników uspokoiły zapewnienia, że produkcja pozostanie w Szwecji, a dotychczasowe przepisy pracy będą nadal obowiązywać. Volvo ma też zachować samodzielność w ramach chińskiego koncernu.
Transakcja dotyczy jedynie producenta samochodów osobowych marki Volvo. Wytwórcą pojazdów ciężarowych tej samej marki jest koncern Volvo AB będący nadal w dużej części własnością szwedzką.
Helsińska Fundacja Praw Człowieka jest "zaniepokojona" odwołaniem Anity Gargas z funkcji wiceszefa TVP1 i Magdy Jethon z funkcji dyrektora radiowej "Trójki". W liście otwartym do władz mediów publicznych pisze o obawach, że za tymi zwolnieniami stoją względy polityczne.

RSS

Rynek nadal gra na zwyżkę dolara

01.08.14

Dane o PKB za 2Q14 utwierdził go w przekonaniu, iż ma rację, Rozbudzone oczekiwania na szybszą podwyżkę stóp w USA ostudził komunikat FOMC, Komitet nie zamierza rezygnować z prowadzenia akomodacyjnej polityki monetarnej zwracając uwagę na ,,,

RSS

Obama: już teraz Rosja jest bardziej izolowana niż za czasów zimnej wojny

29.08.14

Prezydent USA zapowiedział, że nie wyklucza nałożenia dodatkowych sankcji na Rosję.

RSS

Kolejny piekielny tydzień

22.08.11

Piątkowa sesja była kolejną z gatunku tych mrożących krew w żyłach, Poranny pesymizm sprowadził WIG20 na 3 proc, minusy, co w połączeniu z czwartkową paniką można uznać za próbę testowania dołków z ubiegłego tygodnia, Popyt dał radę obronić te poziomy i s

RSS

Portfel Kubicy jak jego bolid

22.08.10

Hiszpańskie "El Mundo" opublikowało ranking zarobków w tegorocznym sezonie Formuły 1. Robert Kubica, który rzekomo inkasuje 7,5 mln euro, tak jak w "generalce" jest ósmy. Prowadzi, z ogromną przewagą, Fernando Alonso z włoskiego Ferrari.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Podbiegł i chciał ojcu wyrwać córkę

29.10.16

"Ona teraz idzie ze mną!".

RSS

Poseł uciekał policjantom? "Zaczął grozić, że zwolni z pracy"

08.01.14

Wojciech Penkalski zaprzecza.

RSS

Gdyby klient to wiedział, nie wziąłby kredytu

08.01.10

Już przy kredycie hipotecznym na 17 lat zapłacone odsetki mogą przekraczać wysokość pożyczki. finanse.wp.pl

RSS

Złoty trzyma fason, chociaż na świecie znów robi się nerwowo

08.03.18

Informacje o rezygnacji głównego doradcy ekonomicznego Białego Domu (Gary?ego Cohna), które stały się tematem numer jeden na globalnych rynkach, gdyż teoretycznie zwiększają ryzyko eskalacji kolejnych protekcjonistycznych pomysłów ,,,

RSS

Prezydent Lech Kaczyński nie żyje

15.04.10

W katastrofie samolotu prezydenckiego Tu-154 na lotnisku w Smoleńsku zginął prezydent Lech Kaczyński. Lech Kaczyński był czwartym prezydentem Rzeczpospolitej i trzecim wybranym w wyborach bezpośrednich. Jego kadencja kończyła się w grudniu 2010 roku. Lech Kaczyński miał ubiegać się o reelekcję. Zgodnie z konstytucją obowiązki prezydenta obejmie teraz marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.
Lech Kaczyński (fot. Wprost)

RSS

Chcą podnieść składkę zdrowotną: Rząd Tuska łupnie nas po kieszeni

08.05.10

Składka zdrowotna pójdzie w górę. W zamian rząd proponuje ulgę na prywatną polisę medyczną. Podwyżka składki będzie naprawdę duża. I na 99 procent weźmiemy ją na siebie my. Jest mała szansa, żeby w budżecie znalazły się pieniądze na pokrycie różnicy - ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna".

RSS

Jak długo fiskus może prowadzić kontrolę?

15.09.11

Pracownicy urzędu skarbowego mogą kontrolować rozliczenia podatkowe firmy - w zależności od jej wielkości - od kilkunastu do kilkudziesięciu dni w roku. Często jednak ich wizyty są o wiele dłuższe. Przedłużenie kontroli musi być uzasadnione.

RSS

Bezczelnie wymusił karnego. Niewidzialna noga fauluje

01.05.17

Złośliwi już nominowali Kevina Strootmana z Romy do Oscara w kategorii "piłkarskie oszustwo roku".

RSS

EUR/PLN przez chwilę na nowych minimach

01.02.12

Przez większość wtorkowej sesji notowania eurodolara nie podlegały większym wahaniom, Po porannym cofnięciu się do poziomu 1,3160 kurs ponownie przystąpił do testowania poziomu oporu na 1,32, Byki wspomagane były dobrymi nastrojami jakie od początku handl

RSS

Wtargnął na tory, zginął pod kołami pociągu

22.02.17

W okolicach dworca kolejowego w Piastowie (woj. mazowieckie).

RSS

Narkotyki za kierownicą: Koniec wódki! Polak za kółkiem woli odlot

15.02.10

W Polsce mamy 13 mln kierowców z prawem jazdy na samochód. Myślisz, że plagą jest jazda na podwójnym gazie? Błąd, za kółko po wódce wsiada trzy razy mniej osób niż tych, które wybrały narkotyki. Palą, wciągają, wstrzykują i gaz do dechy. Najgorsi są młodzi a koniec to często odlot ostateczny.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny