Polskie kluby podbiją Europę? "Boję się o te występy"

08.06.14

Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, przyznał, że nie popada w hurraoptymizm przed występami polskich drużyn w europejskich pucharach.

Projekt polskiej studentki jest o krok od wygranej w konkursie na unijny plakat propagujący Dni Europy. Są one zaplanowane jak co roku na początek mają. Jak to w grudniu bywa, poranki będą mgliste, a dni deszczowe. Znając wielu ludzi z PiS na eksponowanych stanowiskach uważam, że nie wytrzymają tego, co się dzieje - powiedziała znana socjolog w wywiadzie dla "Wprost".Starzejące się szwajcarskie społeczeństwo stawia nowe wyzwanie przed kolejami w tym kraju. Trzeba będzie wprowadzić zmiany w rozkładach jazdy, które zostawiają za mało czasu, aby przesiąść się z pociągu na pociąg - pisze portal Swissinfo. Andrzej Olechowski w "Faktach po Faktach" w TVN24. Michał Tusk przed komisją śledczą.

Rok 2013 to rok euro, Wspólna waluta zyskała do pozostałych z grona G-10 bez wyjątku, Kryzys zadłużeniowy jako motor notowań na rynku walutowym odszedł już do lamusa,

Na kredytach mogą zarabiać nie tylko banki, ale również ich klienci, Zysk z nieoprocentowanej pożyczki przekracza 600 zł w ciągu dwóch lat, Milton Friedman, amerykański noblista w dziedzinie ekonomii mawiał, że darmowe obiady nie istnieją (ang, there's n Rząd Turcji, przede wszystkim turecki sektor prywatny, pożyczał olbrzymie kwoty w obcej walucie ? część z nich przeznaczona była na finansowanie ambitnych przedsięwzięć infrastrukturalnych Erdogana ? i w efekcie deficyt Turcji na rachunku,,,

Zbonikowski zaprzecza. Joanna Kluzik–Rostkowska obok Kingi Dunin, Małgorzata Środa ramię w ramię z Kazimierą Szczuką – choć na początku wydawało się, że nie uda się zorganizować Kongresu Kobiet w 2009 roku, to jednak w końcu projekt ruszył. Ba, nawet udało się zorganizować następny. Anegdoty m.in o „ryczących babach, które słuchały Krystyny Jandy” i kasku feministycznej aktywistki wpadającej na scenę zebrała w książce „Czas na kobiety” dziennikarka tygodnika „WPROST” Aleksandra Pawlicka.
fot. Forum Zapytaliśmy warszawskich kierowców, co myślą zmianie przepisów.WYDARZENIE DNIA Zarówno początek piątkowej sesji, jak i handel w jej trakcie, nie dostarczyły powodów do ekscytacji, Inwestorzy postanowili zakończyć listopad na spokojnie, mimo kilku istotnych informacji, Dzisiejszy dzień jest wyjątkowo ważny na globalnym rynku ropy naftowej ze względu na zaplanowane na dzisiaj spotkanie przedstawicieli krajów OPEC oraz niektórych państw spoza kartelu (w tym Rosji) w sprawie przedłużenia porozumienia naftowego,,, Jest jeden warunek: nie można mieć lęku wysokości.

RSS

Rodzinna bitwa Boatengów - odsłona druga

22.06.14

W sobotę na mundialu w Brazylii może dojść do wydarzenia bez precedensu. Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że po raz drugi w historii MŚ zagrają przeciwko sobie dwaj bracia. Co ciekawe, po raz drugi będą to Jerome i Kevin-Prince Boatengowie. Pierwszy reprezentuje Niemców, drugi Ghanę.

RSS

Kandydat PSL: miejsce Polaków jest w kraju, a nie na zmywaku w Anglii

15.02.15

Adam Jarubas nawołuje, by głosować za Polską.

RSS

Tragedia na Podkarpaciu: Zamarzł trzynastolatek. Był pijany?

29.01.10

Znaleziono go w rowie przy cmentarzu. Nie dawał już żadnych oznak życia. Trzynastolatek z miejscowości Głowienka koło Krosna na Podkarpaciu poszedł w sobotę pograć w ping-ponga. Do domu już nie wrócił. Zamarzł kilometr od miejsca, w którym mieszkał. Możliwe, że był pijany.

RSS

PiS zawiesiło polityka: "K..., psie pieniądze". Senator kontratakuje

29.03.10

Tadeusz Skorupa, senator PiS, któremu prasa zarzuca szantaż - miał wymuszać od biznesmena zgodę na przekazanie mu działki pod wiatrak - oskarża "Tygodnik Podhalański" o manipulację. Zapowiada też pozew do sądu. Tymczasem prezes PiS zdecydował o jego zawieszeniu w prawach członka partii.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Strzały po katastrofie? Prokuratura zbada film

15.04.10

"W Internecie pojawił się film nakręcony tuż po katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Słychać na nim strzały" - donosi "Radio ZET" na swojej stronie internetowej. Radiom dowiedziało się też, że film zamierza zbadać prokuratura.

RSS

Słaby koniec neutralnego tygodnia

22.09.15

Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się w trudnym dla rynku kontekście, Dzień po decyzji Rezerwy Federalnej o pozostawieniu ceny kredytu bez zmian Europa musiała uwzględnić w cenach umocnienie euro do ,,,

RSS

Forex: Grecka presja trwa

29.06.11

W dniu dzisiejszym publikowanych jest więcej informacji makroekonomicznych ze świata, Jednak nie powinny one mieć większego wpływu na zachowanie się rynku, który zdecydowanie pozostaje pod wpływem Aten, Najbardziej znaczący wydźwięk na rynek będzie miał

RSS

Na to wszyscy czekali

15.11.14

Na rynku wyczuwalne są wysokie oczekiwania, że dzisiejszy zestaw publikacji makroekonomicznych rozbudzi handel, Dolar czeka na impuls z danych o sprzedaży; przyszłość euro zależy od tego, co ECB wyciągnie z danych o PKB; złoty jest pod ,,,

RSS

Polska Rzeczpospolita Ateńska

01.04.10

W prawyborach organizowanych w USA bierze udział kilkadziesiąt milionów wyborców. Bronisława Komorowskiego, kandydata PO na prezydenta w prawyborach wybierało 21 tysięcy osób. Jeśli prawybory w Platformie miały zdemokratyzować polską scenę polityczną to porównując powyższe liczby nie sposób nie zauważyć, że o ile w USA mamy demokrację rodem z XXI wieku – w Polsce dościgamy na razie osiągnięcia Ateńczyków z V w p.n.e.

RSS

Goło i niewesoło: Skandal w prokuraturze. Seks za umorzenie

29.06.10

Policjanci z wydziału antykorupcyjnego przeprowadzili jedną z najbardziej niezwykłych operacji w historii stołecznego wymiaru sprawiedliwości. Dosłownie na gorącym uczynku zatrzymali prokuratora, który w zamian za seks obiecał podejrzanej umorzenie śledztwa - ustalił "DGP".

RSS

Złoty - czekamy na decyzje banków centralnych, oraz ? Chińczyków

15.09.18

Czwartkowy handel nie przynosi większych zmian w poziomie notowań złotego, chociaż widać próby schodzenia w dół z USDPLN, Trzeba jednak zaznaczyć, że do złamania okolic 3,70 i przetestowania poziomu 3,6935 doszło jeszcze wczoraj wieczorem,,,

RSS

GIODO o projekcie ustawy o CBA

08.07.10

W projekcie ustawy o CBA nie ma wymogu uzyskania zgody sądu na przetwarzanie danych osobowych, w tym danych szczególnie wrażliwych (m.in. o przynależności partyjnej, stanie zdrowia czy życiu seksualnym). O taki zapis zabiegał Główny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

RSS

PO i PSL spierają się o umowę koalicyjną

15.11.11

Szykuje się pierwszy spór w nowej-starej koalicji. Waldemar Pawlak chce, by w umowie z Platformą znalazł się zapis mówiący o tym, że koalicjanci nie będą forsować rozwiązań wbrew sobie – wynika z informacji „Wprost”. Donald Tusk z kolei woli pozostawić sobie furtkę do współpracy z SLD i Ruchem Palikota wbrew Ludowcom. Jeśli ulegnie Pawlakowi, nici z reformy KRUS i podniesienia wieku emerytalnego.
Donald Tusk i Waldemar Pawlak, fot. Forum / T. Adamowicz

RSS

Polityczny szum

22.11.17

W tygodniu, w którym najważniejszym wydarzeniem jest Święto Dziękczynienia, tematem zastępczym może być wszystko, Niemiecka polityka dotychczas była tylko szumem na dalszym planie, ale dziś EUR traci przez rozpad rozmów koalicyjnych, Stan ,,,

RSS

Unijna dyrektywa to rewolucja: Pacjenci leczeni bez granic

15.06.10

To drugie po Schengen wielkie otwarcie granic. Wszystkie kliniki, szpitale, przychodnie - bez względu na to, czy prywatne, krajowe, czy zagraniczne - będą dostępne dla każdego mieszkańca UE. I każdy pacjent będzie mógł żądać całkowitego lub częściowego zwrotu kosztów leczenia.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny