Polska hubem energetycznym Europy?

15.05.14

Dzięki inwestycjom w infrastrukturę energetyczną Polska staje się hubem energetycznym Europy - przekonywał w środę podczas konferencji EBOiR w Warszawie Riccardo Puliti, dyrektor tej instytucji odpowiedzialny za sektor energetyczny.

Przebadali jego rodzinę i 700 innych osób. Szokujące wyniki. Pył, kurz, włosy i pot turystów - to największe zagrożenie dla cennych fresków Kaplicy Sykstyńskiej. Funt brytyjski ucierpiał przez wyniki wczorajszych głosowań nad poprawkami do porozumienia brexitu, gdyż spodziewana eliminacja ryzyka scenariusza ?no deal? nie nastąpiła, Pozytywnym rezultatem jest wypracowanie parlamentarnej większości,,,W PO trwają przymiarki przed wyborami szefów regionów. Grzegorz Schetyna przewodniczącym na Dolnym Śląsku, Waldy Dzikowski w Wielkopolsce, Janusz Palikot na Lubelszczyźnie - tak ma wyglądać nowe rozdanie w Platformie - wynika z rozmów z politykami PO. Widziano ich, jak udają się w stronę dworca kolejowego.

8,7 miliarda dolarów zarobił w ostatnim kwartale 2013 roku państwowy fundusz emerytalny Canada Pension Plan. Tym samym wartość aktywów, którymi zarządza sięgnęła 201,5 miliarda dolarów. W przyszłości będą z nich wypłacane emerytury.

- Chciałem pokazać, że szachistki to kobiety nie tylko mądre, ale i piękne – mówi o swoich modelkach fotograf Wiesław Jurewicz. Główny państwowy dziennik białoruski "SB.Biełaruś Siegodnia" atakuje w sobotę szefa MSZ Polski Radosława Sikorskiego za wywiad, w którym wezwał on prezydenta Alaksandra Łukaszenkę do oddania władzy. "O takich mówią, że brak im oleju w głowie" - pisze "SB".

Aresztowano właściciela gmachu, który zawalił się w środę w Bangladeszu. Jak z oczekiwanej decyzji zrobić niespodziankę? Zapytajcie Mario Draghiego, Kilka kosmetycznych zmian w przekazie uczyniło z ogłoszenia redukcji skupu aktywów gołębią decyzję, Euro traci, gdyż odpada kolejny bank centralny, co do którego ,,, Do tragicznego wypadku drogowego doszło w 100-tysięcznym mieście Kecskemet na Wielkiej Nizinie Węgierskiej. W zderzeniu karetki i autobusu zostało rannych 11 osób.Amerykański sen w rodzimym, skierniewickim, wydaniu. Regulacje ustawy o podatku akcyzowym nie pozostawiają wątpliwości, iż podatnikiem akcyzy od energii elektrycznej pobranej nielegalnie jest podmiot, który dopuścił się kradzieży. Sytuacja ta nie zwalnia jednak przedsiębiorcy energetycznego, który stwierdził nielegalny pobór energii elektrycznej z pewnych wymogów o charakterze formalnym. Nie z marszu, nie z biegu, uprzedzając zawczasu i uwzględniając wszystkie okoliczności - tak Lech Kaczyński chce ogłosić swą decyzję w sprawie ewentualnego udziału w wyborach prezydenckich. Szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak zapowiedział, że stanie się to na wiosnę.

RSS

Rosną inwestycje w złoto

01.12.12

Od początku tego stulecia cena złota wzrosła siedmiokrotnie, Inwestując w ten kruszec złotówki można było zarobić 400 proc, Przez ponad 10 lat cena złota utrzymywała się w trendzie wzrostowym a ostatni kryzys finansowy przyspieszył ,,,

RSS

Silny spadek cen ropy naftowej po danych DoE

12.07.16

Czwartkowa sesja na rynku ropy naftowej była spokojna ? do czasu, O godzinie 17,00 opublikowany został wyczekiwany raport Departamentu Energii USA (DoE) dotyczący zmiany zapasów paliw w Stanach Zjednoczonych,

RSS

Hannawald nie stawia na Stocha. "Schlierenzauer ma największe szanse"

29.12.13

Pamiętacie Svena Hannawalda? Były znakomity skoczek narciarski i w pewnym momencie główny rywala Adama Małysza uważa, że Kamil Stoch może nie wytrzymać fizycznie Turnieju Czterech Skoczni, a faworytem pozostaje Austriak Gregor Schlierenzauer.

RSS

Wielka eksplozja w Zagłębiu Ruhry. Są ranni

01.04.12

Jeden z pracowników fabryki w mieście Marl w Zagłębiu Ruhry jest poszukiwany po wybuchu, do jakiego doszło w sobotnie popołudnie. Kilka innych osób z poparzeniami trafiło do szpitali. Wielki pożar, który powstał w wyniku eksplozji został jednak opanowany, a chmura oparów, która przemieszczała się nad okolicą przerzedziła się i nie stanowi już niebezpieczeństwa - poinformowała straż pożarna.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Skandaliczne zachowanie na Wawelu: Golas dźgał parasolem sarkofag prezydenta

29.06.10

Nie było nawet południa, kiedy wszedł na Wawel. W Krypcie Srebrnych Dzwonów, gdzie są pochowanani tragicznie zmarli Maria i Lech Kaczyńscy, zaatakował sarkofag Pierwszej Pary. Dźgał go parasolem i krzyczał. Strażnicy wyprowadzili go na zewnątrz, ale to był dopiero początek...

RSS

Został zatrzymany za napad : Policja czekała na maturzystę pod drzwiami

08.05.10

19-letni Paweł K. nie będzie dobrze wspominał egzaminu maturalnego z matematyki. I to wcale nie dlatego, że nie rozwiązał wszystkich zadań, albo został przyłapany na ściąganiu. Na Pawła K. za drzwiami sali, w której pocił się nad rachunkami, czekali policjanci. Grozi mu 15 lat więzienia.

RSS

Pięć milionów widzów nowego serialu: Sukces "Blondynki" przerósł Pietruchę

01.04.10

"Nie wierzyłam, że to będzie aż taki sukces. Co zdecydowało? Kilka elementów: scenariusz, reżyseria, no i oczywiście obsada" - mówi Julia Pietrucha, gwiazda nowego serialu TVP "Blondynka". Co tydzień przygody młodej pani weterynarz ogląda ponad pięć milionów Polaków!

RSS

Polski złoty wzmocniony do dolara

08.07.17

W porannych minimach eurodolar pozycjonował się dziś w pobliżu 1,1330, Później ruszył na północ ? najpierw nieśmiało, potem intensywnie, niejako z rozmachem, Tym sposobem wieczorem widzimy kursy rzędu 1,1420,

RSS

Policjantka pozywa właściciela stacji, bo przewróciła się na krawężniku

01.04.13

Oficer brytyjskiej policji z Thetford (w hrabstwie Norfolk) pozwała właściciela miejscowej stacji benzynowej po tym, gdy... przewróciła się na terenie obiektu.

RSS

Wart miliony "Moniuszko" się psuje: Jak głuchną policyjne podsłuchy

22.04.10

"Moniuszko", nowy system do podsłuchiwania telefonów, który niedawno nabyła polska policja, bardzo często zawodzi. Choć szczegóły transakcji i funkcjonowanie systemu są tajemnicą państwową, to według ustaleń "DGP" jedna z jego licznych awarii spowodowała fiasko poważnej międzynarodowej operacji CBŚ.

RSS

Zabójstwo małżeństwa na Lubelszczyźnie. Zatrzymano dwie osoby

15.12.14

Prokurator zadecyduje o tym, w jakim charakterze zatrzymani zostaną przesłuchani.

RSS

Boniek tylko prywatnie? Kandydaci na prezesa PZPN spotkali się z działaczami

01.09.12

Prezesi wojewódzkich związków piłki nożnej spotkali się w Warszawie z kandydatami na szefa piłkarskiej centrali.

RSS

Korupcja w armii - minister zlecił ukaranie winnych

01.04.10

W związku z postawieniem kilku osobom zarzutów ustawiania przetargów w armii szef MON Bogdan Klich zdecydował o sprawdzeniu programu Link 16 oraz wyciągnięciu wobec podejrzanych konsekwencji kadrowych.

RSS

Nie chciał przyjąć mandatu. Skarży się, że policja go "skuła i pobiła"

22.09.15

TVN24 dotarł do nagrania momentu zatrzymania dokonanego przez świadka zdarzenia.

RSS

Będzie prawo jazdy dla osób niesłyszących

15.09.11

Ministerstwo Zdrowia zamierza ponownie zmienić odpowiednie rozporządzenie i przywrócić osobom głuchym oraz niedosłyszącym możliwość posiadania prawa jazdy – poinformował w rozmowie z "Wprost24" rzecznik Ministerstwa Zdrowia Piotr Olechno.
sxc

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny