Polska hubem energetycznym Europy?

15.05.14

Dzięki inwestycjom w infrastrukturę energetyczną Polska staje się hubem energetycznym Europy - przekonywał w środę podczas konferencji EBOiR w Warszawie Riccardo Puliti, dyrektor tej instytucji odpowiedzialny za sektor energetyczny.

Jeszcze rano pokładaliśmy pewne nadzieje w linii spadkowej na wykresie eurodolara, biegnącej przez maksima z 4 listopada i 8 grudnia, Wydaje się jednak, że ta nadzieja musi zmaleć w znaczący sposób albo wręcz całkowicie ustąpić miejsca Katastrofa podczas jazdy testowej. Po 11 godzinach hazardowa komisja śledcza zakończyła maraton przesłuchania Zbigniewa Chlebowskiego. Najbardziej niezmordowani byli posłowie PiS. Zadawali pytania do samego końca. Wreszcie zarządzono przerwę. Po niej nikt się nie zjawił poza przewodniczącym. Ten uznał wobec tego, że nie ma więcej pytań i zakończył przesłuchanie Chlebowskiego. Potem śledczy przystąpili do przesłuchania Jerzego Jaskierni.Po dwudniowej poprawie nastrojów, w piątek na giełdy powróciły spadki, Ich skala nie była duża, ale siła odreagowania wydaje się wyczerpywać, Wiele zależeć będzie od danych makroekonomicznych, publikowanych w przyszłym tygodniu, Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" postawił na teorie o zamachu. Przewijającą się w debacie o katastrofie z 10 kwietnia hipotezę o tym, że tragedia mogła być efektem nacisków oficjeli Tomasz Sakiewicz nazywa "fantastyczną teorią". Jego interesuje wątek "wewnętrznego puczu w służbach rosyjskich". Już co najmniej 200 dzieci zmarło od czerwca ubiegłego roku, gdy na północy Ugandy wybuchła epidemia tajemniczej choroby. Na "syndrom kiwania" nie ma lekarstwa, nie wiadomo, co go wywołuje - pisze "Washington Times", podkreślając, że skorumpowany rząd w ogóle nie przejmuje się epidemią.

Trener reprezentacji Polski siatkarzy Ferdinando De Giorgi spotkał się w czwartek z władzami PZPS i przedstawił analizę porażki w mistrzostwach Europy. Zarząd w tej sprawie będzie obradować 20 września. Biało-Czerwoni przed własną publicznością zajęli dopiero 10. miejsce.

Kluczowym wydarzeniem dla zachowania rynków finansowych w dniu wczorajszym była publikacja raportu ISM dla sektora usługowego w USA, Na wieść o danych gorszych od oczekiwań para EURUSD umocniła się o prawie 50 pipsów w ciągu 5 minut po odczycie, a przez k Akcja ukraińskich nacjonalistów przeciw księdzu Tadeuszowi Isakowiczowi-Zaleskiemu. Duchowny chciał opowiedzieć w Kijowie, dlaczego uważa przywódcę UPA Stepana Banderę za mordercę Polaków. Konferencję przerwali prawicowi ekstremiści, którzy krzyczeli: "Okupanci precz z Ukrainy".

Zarówno dane o produkcji przemysłowej w strefie euro, jak i informacje o sprzedaży detalicznej w USA, okazały się gorsze od oczekiwań, Rynki akcji zwróciły się na południe, ale w krótkim terminie nadal rządzi popyt, Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły sesję, w trakcie której na wartości zyskały wszystkie główne indeksy, Jednak centrum sceny zajęły spółki o dużej kapitalizacji, które już dzień wcześniej szukały zwyżki, Umeox Apollo to pierwszy telefon na rynku, który jest zasilany przez energię słoneczną. Zaledwie 2,5-godzinne wystawienie na słońce pozwoli naładować go po całodniowym użytkowaniu. W sprzedaży pojawi się w maju.Poinformował poseł PO Borys Budka. Wielka Brytania pozostanie ważnym partnerem w UE, chociaż nie przyłączyła się do unii fiskalnej - oceniła w środę kanclerz Niemiec Angela Merkel. Jej zdaniem UE jest na drodze do "unii stabilności, solidarności i zaufania", ale walka z kryzysem potrwa lata. Uwięzione w nieczynnym basenie psy uratowali strażnicy miejscy i strażacy z Jeleniej Góry (woj. dolnośląskie). Służby nie wiedziały, jak zwierzęta znalazły się w dawnym zbiorniku. Po kilku dniach po czworonogi zgłosił się ich właściciel, który twierdził, że też nie wie, jak zwierzęta mogły zniknąć.

RSS

Deszcz i zimno. Przeraźliwie jesienna noc

08.09.12

Słupki rtęci w najchłodniejszym miejscu Polski pokażą 8 st. C.

RSS

Siemoniak: współpraca prezydenta ze mną była lepsza niż z Macierewiczem

15.09.17

Były minister obrony narodowej w "Faktach po Faktach".

RSS

Prawne i praktyczne aspekty organizacji akcji promocyjnych

08.05.14

Poprawa wizerunku, utrwalenie tego pozytywnego, zdobycie nowych klientów czy wreszcie zwiększenie liczby lojalnych nabywców, a co za tym idzie wzrost sprzedaży i polepszenie sytuacji rynkowej przedsiębiorstwa jest głównym celem działalności pr,,,

RSS

Polska hubem energetycznym Europy?

15.05.14

Dzięki inwestycjom w infrastrukturę energetyczną Polska staje się hubem energetycznym Europy - przekonywał w środę podczas konferencji EBOiR w Warszawie Riccardo Puliti, dyrektor tej instytucji odpowiedzialny za sektor energetyczny.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Nowe szaleństwo w internecie. Czym jest #MannequinChallenge

15.11.16

Bawią się wszyscy - piosenkarze, politycy, sportowcy i celebryci.

RSS

Pobili kierowcę na oczach dziecka. Usłyszeli zarzuty

08.10.13

Mężczyźni w ten sposób zemścili się za potrącenie i przejechanie swojego kolegi.

RSS

"Nie ma chwili spokoju, strach wyjść z domu"

08.03.16

Mieszkańcy walczą z prostytucją.

RSS

Ustawa powinna "zamknąć wszelkie roszczenia frankowiczów"

15.08.16

Ustawa, która umożliwi zwrot spreadów, powinna zawierać zapis, że wraz z mechanizmami przygotowywanymi przez Grupę Roboczą Komitetu Stabilności Finansowej zamyka wszelkie roszczenia frankowiczów - przekonuje prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz. Chce on znacznego uproszczenia i ograniczenia wypłaty odszkodowań.

RSS

USA wysłały niszczyciel pod chińską "stolicę" spornego morza

22.10.16

Amerykański okręt przeprowadził w piątek na Morzu Południowochińskim operację, mającą podkreślić swobodę żeglugi na tym obszarze, w pobliżu wysp, do których roszczenia zgłaszają Chiny, Tajwan i Wietnam.

RSS

Nie ma co liczyć na promocje w sklepach: W tym roku nie będzie wyprzedaży

08.03.10

Szykujesz się na wiosenną wyprzedaż? Nie ma na co - sklepy chcą odrobić straty, do tego zamówiły za mało towaru na zimę, więc wielkich promocji nie będzie. Szefowie wielkich sieci twierdzą też, że obniżki nie przyciągną klientów. Jedyne więc co możemy dostać w sklepach to drobny upominek.

RSS

Czy podatnik może amortyzować samochód współmałżonka?

08.05.11

Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą dość często spotykają się z problemem ujęcia w ewidencji środków trwałych współmałżonka. Tu pojawia się pytanie, czy podatnik może i pod jakimi warunkami, dokonywać odpisów amortyzacyjnych samochodu, będącego własnością lub współwłasnością małżonka, zaliczając je w koszty uzyskania przychodu.

RSS

Rodzaje pożyczek - czyli jak znaleźć się w gąszczu ofert

15.01.18

Pożyczki to jedne z popularniejszych produktów finansowych, W ostatnim czasie rośnie rynek pożyczek pozabankowych kosztem spadku liczby zaciąganych kredytów czy pożyczek bankowych, Istnieje wiele rodzajów pożyczek,

RSS

Zniżkowy tydzień dla cen ropy naftowej

22.04.17

Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej upływa pod znakiem zdecydowanej przewagi strony podażowej, Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych spada nieprzerwanie od początku tego tygodnia, a w środę zniżka wyniosła niemal 3%, Wczoraj ceny ropy,,,

RSS

Spokojny handel na rynkach akcji (oprócz GPW)

01.08.15

W USA reagowano w czwartek przede wszystkim na publikowane raporty makro, W mniejszym stopniu znaczenie miały raporty kwartalne spółek, Chyba już mało kto spoglądał na rynek chiński, gdzie Shanghai Composite stracił 2,2 proc,

RSS

Dane z USA "bardzo przyzwoite"

08.01.17

Na koniec tygodnia główne indeksy poruszają się wokół poziomów zamknięcia z poprzedniej sesji. W centrum uwagi znajduje się grudniowy raport z rynku pracy. Na dane z Wall Street niewielkim umocnieniem zareagowała amerykańska waluta. Pod kreskę zeszła ropa naftowa.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny