"Żenujący plan sprzedania Rosji dwóch okrętów". Co Paryż zrobi z Mistralami?

15.05.14

Mimo nacisków USA Paryż nie rezygnuje z planu sprzedania Rosji okrętów.

Jest mały i ma długi, ostry ryjek - tajemniczy ssak został odkryty w północno-wschodniej Kenii w pobliżu granicy z Somalią. Zdaniem naukowców nowy gatunek należy do rzędu ryjkonosów (Macroscelida), które - choć trudno w to uwierzyć - spokrewnione są ze słoniami i krowami morskimi. 50 tysięcy funtów dostanie były brytyjski premier Tony Blair za przemówienie do uczestników branżowego zlotu. Tyle, że media juz kpią: bo to impreza producentów papieru toaletowego oraz środków dyzenfekujących i sanitarnych. Zlot odbędzie się w przyszłym tygodniu na Florydzie w USA. Odlatują z niego i przylatują na nie miliony ludzi każdego roku. Ciągle się modernizuje i staje się coraz wygodniejsze, nawet dla pasażerów tanich linii lotniczych. Dlaczego w takim razie Państwowe Porty Lotnicze postanowiły urządzić pogrzeb warszawskiemu Okęciu?Kradzież historycznego napisu "Arbeit Macht Frei" znad bramy byłego obozu zagłady Auschwitz zlecił brytyjski kolekcjoner. Skrajnie prawicowe ugrupowanie ze Szwecji było tylko pośrednikiem w transakcji. Te rewelacje ogłasza dziś brytyjska prasa. Rajd Dakar to nie zabawa. Kanadyjczyk Matt Cambell opuścił szpital, do którego trafił po niewiarygodnie wyglądającym wypadku na trasie sobotniego etapu w Boliwii. Rafael Nadal z 72. tytułem w karierze. Wyjątkowym, bo Hiszpan po dwóch latach przerwy znów nie miał sobie równych na własnej ziemi. W finale w Madrycie pokonał Austriaka Dominica Thiema 7:6 (10-8), 6:4.

Państwowa Komisji Badania Wypadków Kolejowych wysłuchała dyżurnego ruchu ze Starzyn bezpośrednio po katastrofie kolejowej pod Szczekocinami - poinformował szef komisji, Tadeusz Ryś. Przyznał też, że są w tej sprawie dokumenty, jednak nie chciał ujawnić tego, co powiedział podejrzany o nieumyślne spowodowanie katastrofy, Andrzej N. Choć dyżurny został zatrzymany, prokuraturze wciąż nie udało się go przesłuchać ze względu na jego stan zdrowia.

Zapowiedział, że wkrótce przedstawi dowody na niewinność Trumpa. Eurostrefa: Indeksy nastrojów Komisji Europejskiej w listopadzie były mieszane, Główny wskaźnik nastrojów gospodarczych wyniósł 106,1 pkt, ? po rewizji w górę za październik nie uległ zmianie, Z kolei słabsze były nastroje w ,,,

Lex Szyszko naprawione? W Chinach dojdzie do rewolucji kulinarnej. Najpóźniej za trzy lata z menu oficjalnych przyjęć organizowanych przez chiński rząd zniknie zupa z płetw rekina - tradycyjny i kontrowersyjny przysmak bogaczy. Zadecydował o tym zarząd chińskiej Rady Państwa. Odławianie rekinów zagraża ekosystemowi oceanów. W USA od poniedziałku zaczęło się czekanie na to, że administracja Trumpa może przedstawić 13-14 nowy plan budżetowy zawierający szczegóły dotyczące planów podatkowych oraz cięć w budżecie i na zakończenie posiedzenie FOMC (w środę)Dlaczego Władimir Putin wysłał bombowce na Bliski Wschód? Po wtorkowym ataku dżihadystów na bazę wojsk rządowych w Nampala, w środkowej części Mali, w których śmierć poniosło 17 osób, rząd podjął w środę decyzję o przedłużeniu stanu wyjątkowego o 10 dni. W Mali została też ogłoszona trzydniowa żałoba narodowa. Warszawska prokuratura prześwietli interesy Naczelnej Rady Lekarskiej. Chodzi o prywatyzację spółki Medbroker, która miała oferować lekarzom tanie i dobre ubezpieczenia. "Samorząd lekarski nie dostał z tej transakcji ani złotówki" - oskarża Andrzej Włodarczyk, były prezes Medbrokera, który w imieniu prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie doniósł do prokuratury.

RSS

Brazylijski stalinista walczył w Donbasie. Wpadł pod Kijowem

08.10.16

Na Ukrainie zatrzymano obywatela Brazylii, który walczył w szeregach prorosyjskich separatystów w Donbasie - poinformowała Prokuratura Generalna w Kijowie. Przedstawiono mu zarzuty udziału w organizacji terrorystycznej.

RSS

Kiepskie wieści z Polski, dobre z Wysp

19.08.16

Bezrobocie we Francji za II kw, to 9,9 proc, - to dobry wynik, bo poprzednio było 10,2 proc,, a prognoza nowych wyników ustawiona była na poziomie 10,1 proc, Sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii zaskoczyła nader pozytywnie: +1,4 proc, m/m,,,

RSS

Słabe dane ze Stanów

15.10.15

Dzisiaj poznaliśmy dane nt, inflacji w Chinach, Dane nieco rozczarowały, co w ostatnim czasie nikogo już nie dziwi, Większe emocje spowodowały słabe dane z amerykańskiej gospodarki, Zarówno sprzedaż detaliczna, jak i inflacja producencka,,,

RSS

Grypa także w Małopolsce. "W niektórych przypadkach to wirus H1N1"

29.12.12

Po analizie ok. 50 próbek od ludzi chorych.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Fiszer: Błąd pilotów nie jest przesądzony

01.05.10

Nie wykluczajmy awarii, także przyczyną zatrzymania instrumentów pokładowych o godz. 8:41 mogła być awaria instalacji elektrycznej - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, ekspert lotnictwa mjr Michał Fiszer.

RSS

Retoryka EBC bez większego wpływu na rynek

29.10.18

Podczas piątkowej sesji uwaga rynków będzie koncentrować się na wstępnych danych odnośnie tempa wzrostu amerykańskiej gospodarki w III kw, 2018 roku oraz odczycie indeks bazowego PCE, Konsensus rynkowy zakłada utrzymanie się dynamiki,,,

RSS

Tusk: SLD to ws. gospodarki "partner wysoce niepewny"

29.09.11

Premier Donald Tusk uważa, że wykluczające się deklaracje gospodarcze SLD i jego lidera Grzegorza Napieralskiego powodują, że jest to "partner wysoce niepewny". Jego zdaniem, Polska na trudne czasy potrzebuje silnego rządu i silnego politycznego przywództwa.

RSS

Czas Kuszczaka? Niezupełnie

08.09.10

Tomasz Kuszczak wreszcie się doczekał. Jak donosi angielski "The Mirror", polski bramkarz ma być podstawowym bramkarzem Manchesteru United w fazie grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów. Niestety nie oznacza to, że na dobre zostanie numerem 1. Edwin van der Sar bowiem przedłużył kontrakt o kolejny rok spychając Polaka w cień.

RSS

O mało nie zmiótł pieszego. Jechał na kradzionych tablicach?

08.04.12

O niebywałym szczęściu może mówić pieszy, który zamierzał bezpiecznie przejść przez pasy na ulicy Gdańskiej w Szczecinie. Kiedy na swoim zielonym świetle wszedł na zebrę, jakiś kierowca z dużą prędkością przemknął tuż przed nim. - Policja ustala tożsamość kierowcy. Dysponujemy nagraniem mężczyzny, który zarejestrował całe zdarzenie - poinformował Tomasz Ałanowski, rzecznik policji w Szczecinie.

RSS

Becker ma słówko do kibiców Federera

01.12.15

Boris Becker należy do sztabu trenerskiego pierwszej rakiety świata, Novaka Djokovicia, potrafi jednak docenić wysiłek i osiągnięcia innych. Niemiec cierpliwie posiedział nad statystykami i ogłosił, że Szwajcar kilka lat temu zanotował lepszy sezon niż jego podpieczny teraz.

RSS

Rozliczenie VAT z faktury wystawionej przez podmiot niezarejestrowany

08.10.11

Ustawodawca w przepisach ustawy o VAT określił przypadki, kiedy otrzymana faktura nie uprawnia jej nabywcy do odliczenia VAT, pomimo że dokumentuje zakupy, które są związane z działalnością opodatkowaną. Obecnie brak rejestracji na VAT wystawcy faktury nie wpływa na prawo do odliczenia VAT.

RSS

Ciężkie życie harleyowca

22.10.15

Jeżeli nie będzie żadnych niespodzianek, Europa może spokojnie przespać środę, Zwłaszcza, że jutro czeka ją wystąpienie Mario Draghi, szefa Europejskiego Banku Centralnego, który coś będzie musiał w końcu powiedzieć o QE, czyli ,,,

RSS

Profesor mówi: będzie kara

29.05.11

Pod Pałacem Prezydenckim stoją już drugi miesiąc. O sobie mówią: ostatni przyczółek wolnego słowa. Przyczółek się broni, ale i atakuje. Propisowscy profesorowie wykładają na przyczółku o nadchodzącej karze i o rozliczeniach.

RSS

Ryzyko polityczne ciąży na PLN

22.10.15

Środowa, poranna sesja przynosi utrzymanie słabości krajowej waluty wobec zagranicznych dewiz, Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2611 PLN za euro, 3,7509 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9231 PLN wobec franka szwajcarskiego ,,,

RSS

Igrzyska bez rosyjskich lekkoatletów

22.07.16

Trybunał Arbitrażowy odrzucił odwołanie.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny