82-latek czekał 14 godzin na oddziale ratunkowym

29.04.14

Szpital tłumaczy, że "wszystkie ręce był zajęte".

Za nami emocjonujący dzień na rynkach finansowych, Emocje dostarczyli przede wszystkim bankierzy centralni, Wczoraj wieczorem gołębio wypadł komunikat amerykańskiego FEDu, z kolei dziś podczas sesji azjatyckiej nieoczekiwanie jastrzębio ,,, Jak nieoficjalnie dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna", minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski przyznał, że nie jest zadowolony z funkcjonowania krakowskiej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, szkolącej aplikantów. Minister dostrzega jej słabe punkty. Nic dziwnego. Rodzice napastnika z Dallas przerywają milczenie.Zmiany na polskich stacjach w tygodniu poprzedzającym długi weekend są optymistyczne, Ceny dość zauważalnie spadły, Wprawdzie w hurcie widzimy podwyżki dla obydwu paliw podstawowych, ale jak dotychczas nie możemy stwierdzić, że ceny na ,,, O polityce i społeczeństwie myślał poważnie, bez żartobliwości czy ironii. Warto to przypomnieć – 7 marca 100 lat temu urodził się Stefan Kisielewski.
Stefan Kisielewski Policjant postrzelił w nogę 28-letniego mężczyznę, który rzucił się na funkcjonariusza z siekierą. Napastnika nie powstrzymały cztery strzały ostrzegawcze; prawdopodobnie był pijany lub pod wpływem środków odurzających - poinformowała policja.

Dwanaścioro dzieci i dwójka dorosłych zostało poszkodowanych w zderzeniu busa z samochodem osobowym pomiędzy miejscowościami Boguszów i Gorce. Przyczyną czołowego zderzenia pojazdów była najprawdopodobniej nadmierna prędkość osobówki. Do zdarzenia doszło w środę po południu na drodze wojewódzkiej nr 367. Zdjęcie z wypadku na Dolnym Śląsku dostaliśmy od @Jacka.

- Co to są Świetliki? Chodzi o Orliki, tak? – to odpowiedź posła PO Sławomira Neumanna, którego najwyraźniej zaskoczyliśmy pytaniem o nowy sztandarowy projekt wyborczy Platformy. PO obiecała, że takich obiektów - centrów kultury i bibliotek gminnych - powstanie w Polsce 1000. W rozmowie z "Wprost24" były członek komisji hazardowej zastanawiał się też, czy warto finansować studentów, którzy mają "kaprys", by studiować dwa kierunki.
Sławomir Neumann (fot. Forum) Ostatnie kilka sesji pokazały, że agresywna podaż w drugiej sekwencji spadków wyczerpała się po tym, jak rynek zrealizował zasięg wynikający z wydłużenia 1:1 (1050 na SP500), Wczoraj popyt zdołał utrzymać przewagę przez całą sesję, co poprawiło nieco nas

Oczywiście powodem jest kwestia grecka ? inwestorzy mają coraz więcej obaw, czy dzisiejsze popołudniowe spotkanie Eurogrupy coś wniesie, Szczyt ministrów finansów państw strefy euro rozpoczyna się o godz, 15:00, Najgłębsze pogorszenie sentymentu brytyjskich konsumentów od 21 lat, Moody?s rewiduje perspektywę wzrost gospodarczego dla strefy euro, Czy funt spadnie nawet do parytetu z dolarem? Dane z USA powinny być lepsze od konsensusu, Trzy osoby zginęły, a jedna została ranna podczas strzelaniny w kampusie uniwersytetu stanu Alabama w Huntsville, na południu USA. Policji udało się zatrzymać napastnika. To kobieta. Kim jest i dlaczego strzelała do ludzi - tego na razie nie wiadomo.Przedstawiam Państwu Janet Yellen! Tłum szaleje, dolar amerykański eksploduje, Taki był ostateczny rezultat wczoraj w nocy po zamknięciu sesji w Nowym Jorku i przejściowym otwarciu notowań w Azji, Wcześniejsza publikacja uprzednio ,,, Informuje francuska policja. Bełchatowska Skra marzy, by po trzech latach odzyskać tytuł siatkarskiego mistrza Polski. I jest na świetnej drodze - rozbiła Jastrzębski Węgiel 3:0 i w półfinale PlusLigi potrzebuje już tylko jednego zwycięstwa.

RSS

Grecy jeszcze poczekają na decyzję

22.11.12

Rozczarowanie brakiem rozstrzygnięć podczas spotkania Eurogrupy nie trwało długo, co wskazuje, że wielu inwestorów spodziewało się takiego rezultatu, Jednak warszawska giełda poddała się w środę słabości, podczas gdy kurs EUR/USD coraz śmielej mierzy się

RSS

Nowa fala pracowników w Polsce. Ale nie z Ukrainy

08.08.17

Dane ministerstwa pracy.

RSS

Były prezydent z wizytą na Florydzie: Wałęsa nagradzał i balował w Miami

01.02.10

Było uroczyste wręczenie statuetek, a potem wielki bal. Były prezydent Lech Wałęsa nagrodził w Miami dwa wydawane na Florydzie dzienniki - hiszpańskojęzyczny "Diario las Americas" i "The Miami Herald". Za to, że od wielu lat w przychylny sposób piszą o Polsce.

RSS

To ją oskarżają o rozbicie małżeństwa Jolie i Pitta. Kim jest Marion Cotillard?

22.09.16

Jak twierdzi serwis plotkarski "Page Six", Cotillard spodziewa się dziecka Pitta.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Genialny matematyk nie chce miliona dolarów

22.03.10

Osiem lat temu rozwiązał problem, nad którym matematycy pracowali od stu lat. Niedługo później Rosjanin Grigorij Perelman porzucił matematykę i zaszył się w swoim rodzinnym mieście. Gdy otrzymał kolejną, prestiżową nagrodę i milion dolarów - okazało się, że ponownie nie jest zainteresowany.

RSS

Hipoteki: kredyty dostępne dzięki Radzie Polityki Pieniężnej

29.06.13

Niższe stopy procentowe nie wystarczą do tego, by dostępność kredytowa rosła w nieskończoność, Po kilku miesiącach wzrostów, Indeks Dostępności Kredytowej spadł o 2,72 pkt, W ujęciu rocznym nadal jednak rośnie,

RSS

Pracownicy Opla popracują krócej. Przez Brexit

20.08.16

Opel planuje zredukować godziny pracy w swoich dwóch fabrykach w Niemczech. Koncern oczekuje, że przez Brexit spadnie sprzedaż samochodów w Wielkiej Brytanii.

RSS

Na czas kampanii prezydenckiej: PO i Lewica zawieszą komisję hazardową

29.04.10

Na najbliższym posiedzeniu komisji śledczej ds. afery hazardowej posłowie PO i Lewicy chcą wnioskować o zawieszenie jej prac na czas kampanii prezydenckiej. Politycy Platformy chcieliby przesunięcia daty zakończenia sejmowego śledztwa na koniec lipca.

RSS

Rynek wyczekuje na decyzje odnośnie programu płynnościowego w USA

01.11.10

Za nami tydzień, w którym zdecydowanie przeważały pozytywne wiadomości makroekonomiczne, W przypadku Strefy Euro okazało się, że mocniej od oczekiwań wzrosły zamówienia przemysłowe (wyniosły 24,4% r/r) oraz inflacja CPI (wyniosła 1,9% r/r),,,

RSS

BM BPH: Komentarz rynku futures

01.01.11

Pierwszy kurs czwartkowej sesji na warszawskim rynku terminowym wypadł na poziomie 2 797 pkt, 2 pkt powyżej poprzedniego zamknięcia, W pierwszych minutach handlu kurs FW20H11 osiągnął sesyjne maksimum na wysokości 2 798 pkt, po czym do głosu doszła strona

RSS

Alkohol ściął go z nóg. "Padł" przed policjantami

01.10.13

37-mieszkaniec Kałuszyna został zatrzymany, bo jechał "slalomem" skuterem.

RSS

Prezydent Rosji złożył kwiaty w metrze: Miedwiediew: Unicestwimy te zwierzęta

01.04.10

Po premierze Putinie krwawy odwet na terrorystach zapowiada także rosyjski prezydent, Dmitrij Miedwiediew. "To po prostu zwierzęta. Znajdziemy ich i unicestwimy" - zapowiedział stanowczo Miedwiediew. W dwóch zamachach w moskiewskim metrze zginęło co najmniej 38 osób.

RSS

Jak się przygotować do kontroli projektu? Szkolenie dla beneficjentów funduszy UE

29.10.10

Europejska Grupa Doradcza zaprasza do udziału w szkoleniu: ,,Jak się przygotować do kontroli projektu? Szkolenie dla beneficjentów funduszy UE",

RSS

Polski dyplomata odwołany z Mińska. MSZ bada sprawę

01.01.12

Rzecznik MSZ Marcin Bosacki poinformował, że polski dyplomata występujący w filmiku krążącym w internecie został odwołany z placówki w Mińsku i składa wyjaśnienia w Warszawie. Zapewnił, że dyplomata nie stracił żadnych dokumentów ani telefonu służbowego.

RSS

Duterte: policjanci mają pełne prawo zabić, gdy aresztowany stawia opór

29.08.17

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte powiedział w poniedziałek, że policjanci "mają pełne prawo" zabić tych, którzy odpowiedzą przemocą na próbę aresztowania. Jego słowa padły dwa dni po pogrzebie nastolatka zastrzelonego przez filipińskie służby bezpieczeństwa.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny