Kolekcja skradziona z mieszkania. 30 obrazów, m.in. Kossaków

29.04.14Zapytaliśmy warszawskich kierowców, co myślą zmianie przepisów. Fed i Bank Japonii zgodnie z konsensusem utrzymały politykę pieniężną bez zmian, ale w tym drugim przypadku oczekiwania były bardziej rozbudzone, RBNZ próbował wybrzmieć gołębio, ale nie bardzo mu się to udało, Wracamy do śledzenia ,,, Turniej Mistrzyń wygrała ta tenisistka, która najbardziej w tym sezonie na to miano zasłużyła - Serena Williams, czyli absolutna mistrzyni. Najwięcej zwycięstw, najwięcej zarobionych pieniędzy, absolutny numer jeden na świecie. Pod każdym względem to był rok Amerykanki.Szef Sztabu Generalnego WP zdementował informację rosyjskich mediów o tajnej instrukcji ws. lądowania na zapasowym lotnisku. - Pracujemy nad tym, żeby powstały specjalne subkonta dla osób, które otrzymują świadczenia socjalne, niepodlegające egzekucji; muszą one jednak być absolutnie bezpłatne i nie wiązać się z żadnymi uciążliwościami - zapowiada wiceminister rodziny Bartosz Marczuk. Powód? Ustalenia dziennikarzy śledczych tvn24.pl.

Prezydent Donald Trump zadeklarował w sobotę, że jego rozmowy z chińskim prezydentem Xi Jinpingiem przebiegły dobrze, ale "tylko czas pokaże", czy da się osiągnąć jakikolwiek postęp w rozwiązywaniu sporu wokół handlu USA z Chinami.

Powraca dyskusja o akcesji. Wiceprezydent USA Mike Pence podkreślił w poniedziałek, podczas wizyty w stolicy Estonii Tallinnie, amerykańskie zaangażowanie w obronę sojuszników z NATO i wagę artykułu 5. Traktatu Północnoatlantyckiego, mówiącego o kolektywnej obronie w NATO.

Krzyczeli na siebie, kłócili się podczas wielkich turniejów. Wreszcie Agnieszka Radwańska postanowiła, ze ojciec już nie będzie jej trenerem. I zaczęła wygrywać. – Tata nie umie oddzielić roli rodzica od szkoleniowca – tłumaczy. Czas na Wielkiego Szlema?
Trzeba dokonać aktualizacji. Opady, chwile ze słońcem.Słowa posłanki wywołały burzę. Forma nie opuszcza naszego podwójnego wicemistrza olimpijskiego z Vancouver. Adam Małysz zdeklasował rywali w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu skoków w fińskim Lahti. A poza Orłem z Wisły na belce startowej zobaczymy jeszcze trójkę Polaków, z których najlepiej wypadł Kamil Stoch. Sondaż Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24.

RSS

Decyzja w sprawie Mistrali "w listopadzie"

29.10.14

Francuzi wciąż nie kończą sprawy.

RSS

Ochota na wzrosty

08.06.16

Rynki liczyły na to, że Janet Yellen swoją wczorajszą wypowiedzią ostudzi zapędy członków Fed do podwyżek stóp i osłabi dolara - i się nie przeliczyły, Mamy pozytywne nastroje, przedłużenie wzrostów na giełdach i dużo mocniejszego ,,,

RSS

Pokonał Małachowskiego, zdenerwował Niemców. "Arogancki i żenujący"

15.08.16

Wprawił swoich rodaków w dobry nastrój, a potem sam wszystko zepsuł.

RSS

Śmierć 6 osób na drodze. "To była zasadzka"

22.09.11

Źle wyprofilowana droga i woda, która wylała się na jezdnię - to najbardziej prawdopodobne przyczyny katastrofy drogowej w Woli Zambrowskiej na Podlasiu. Na początku roku zginęło w niej sześć osób. Reporter TVN24 dotarł do opinii biegłego, z której wynika, że to błędy budowlane doprowadziły do wypadku.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Dziś ma zeznawać były minister sportu: Igrzyska w komisji. Co powie "Miro"?

29.01.10

Już raz miał stanąć przed komisją hazardową, ale okazało się, że boli go gardło. Zwolnienie ma do końca stycznia, jednak Platforma obiecała, że się dziś pojawi. To będą prawdziwe komisyjne igrzyska. Dziś ma zeznawać Mirosław Drzewiecki - dla kolegów z branży hazardowej po prostu "Miro".

RSS

Myśliwce Izraela zaatakowały w Syrii

08.09.17

Izraelskie lotnictwo w nocy ze środy na czwartek zaatakowało syryjską bazę wojskową w północno-zachodniej Syrii. Według opozycyjnego Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka zaatakowany obiekt był zakładem produkcji broni chemicznej. Damaszek zaprzecza, jakoby wciąż posiadał tego typu broń.

RSS

Warszawa w kosmicznym obiektywie

08.04.17

Rozświetloną Warszawę uchwycił jeden z astronautów NASA. Zdjęcie stolicy Polski z kosmosu momentalnie zaczęło rozchodzić się po Internecie.

RSS

Rośnie poziom wody w stolicy: Wisła podmywa Centrum Nauki Kopernik

22.05.10

Służby kryzysowe w Warszawie spodziewają się, że najwyższy poziom wody w Wiśle osiągnie niemal osiem metrów. Tak wysoka fala ma dotrzeć do stolicy dziś wieczorem i utrzymywać się aż do niedzieli. Wody wciąż przybywa. Wisła już podmywa budowane nad brzegiem Centrum Nauki Kopernik.

RSS

Masowe groby na terenach odbitych od IS

08.05.16

Ponad 50 masowych grobów znaleziono dotychczas w Iraku na terenach wyzwolonych spod kontroli dżihadystycznej organizacji, tzw. Państwa Islamskiego (IS) - poinformował specjalny przedstawiciel ONZ Jan Kubis, cytowany w sobotę przez BBC.

RSS

Hofman: Sikorski pozwolił Janukowyczowi uciec

01.03.14

Rzecznik PiS o misji Radosława Sikorskiego na Ukrainie w "Piaskiem po oczach".

RSS

GPW silna, ale mało aktywna

29.12.10

Realizację zysków przyniosła na rynkach akcji pierwsza sesja po Świętach, W niewielkim stopniu dotknęła ona warszawski parkiet, na co zapewne wpływ miała nieobecność inwestorów z Londynu, Zaowocowało to niskimi, bo wynoszącymi jedynie nieco ponad ,,,

RSS

Przedstawiciel Rosji w NATO: Nie chcę nikogo straszyć, ale...

01.07.11

Projekt tarczy antyrakietowej ma szanse na sukces wyłącznie, jeśli będzie realizowany z Rosją - oznajmił stały przedstawiciel tego kraju przy NATO Dmitrij Rogozin. Zapowiedział, że w przeciwnym wypadku będzie odpowiedź na rozmieszczenie elementów tarczy w Polsce.

RSS

Dziurawa defensywa, zmarnowany karny. Zagłębie w trudnej sytuacji

29.07.16

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin przegrali na własnym stadionie 1:2 z duńskim zespołem SonderjyskE w 3. rundzie eliminacji Ligi Europy. Przed spotkaniem rewanżowych sytuacja Miedziowych wygląda nieciekawie.

RSS

Komisja za uchyleniem mu immunitetu. "Jest wdzięczny"

08.11.12

RSS

Korea Północna odpaliła rakiety. Odpowiedź na manewry USA?

01.03.14

Korea Północna dokonała w czwartek próby z czterema rakietami krótkiego zasięgu - poinformowało południowokoreańskie ministerstwo obrony. Próby dokonano, gdy trwały wspólne manewry sił zbrojnych USA i Korei Południowej, które Pjongjang ostro skrytykował.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny