Kolekcja skradziona z mieszkania. 30 obrazów, m.in. Kossaków

29.04.14Kościół katolicki w Anglii przygotował raport, który może pomóc Partii Konserwatywnej w nadchodzących wyborach. Raport podkreśla, że wiara manifestuje się nie tylko w praktykach religijnych, ale i w aktywnej postawie wobec polityki i zagrożeń społecznych.
Dziennik "Sunday Telegraph", która uzyskała wgląd w ten dokument, pisze, że podkreśla on słabnącą pozycję rodziny w brytyjskim społeczeństwie. Obrona rodziny jest zgodna z hasłami Konserwatystów, którzy chcą przywrócić uprzywilejowanie podatkowe małżeństw.
Kościelny raport, który zostanie w środę rozesłany do wszystkich diecezji, nie popiera wprost Konserwatystów, ale nie ulega wątpliwości, że pochwala ich postawę. Partia Pracy od lat propaguje równe traktowanie wszystkich związków i - w dość powszechnym odczuciu - faworyzuje wręcz samotne wychowywanie dzieci.
Kościelny dokument nosi tytuł "Wybór wspólnego dobra". Zawiera zarówno aluzję do zbliżających się brytyjskich wyborów, jak i do podobnego raportu z 1996 roku zatytułowanego "Wspólne dobro", który był postrzegany jako anty-konserwatywny i pomógł wynieść do władzy Partię Pracy i Tony'ego Blaira.
Czeka nas też pogodna i ciepła noc. Ostatni dzień miesiąca w opinii niektórych przynosić powinien pozytywne stopy zwrotu w procesie tzw, ?strojenia okien?, Czasami rzeczywiście mamy do czynienia z tym zjawiskiem, ale dzisiejsza sesja jego z pewnością nie przypominała,Chińskie władze żądają od USA wstrzymania realizacji kontraktu na sprzedaż Tajwanowi amerykańskiej broni. W ciągu ostatnich dni Pekin usztywnił swoje stanowisko w tej kwestii, ostrzegając, że jeśli dojdzie do sprzedaży uzbrojenia, w poważny sposób naruszy to stosunki Chin z USA.
Przebywający z wizytą na Cyprze szef chińskiej dyplomacji Yang Jiechi stwierdził, że dostawy amerykańskiej broni na Tajwan stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa Chin. Komunistyczne władze uznają Tajwan za „zbuntowanąâ€ prowincję Chińskiej Republiki Ludowej. Pekin poinformował o zawieszeniu współpracy wojskowej z USA. Chińskie MSZ grozi także nałożeniem sankcji na firmy, które dostarczą Tajwanowi uzbrojenie.
Amerykańska administracja zatwierdziła kontrakt dotyczący sprzedaży na Tajwan sprzętu wojskowego na sumę 6 mld 700 mln dolarów. Na wyspę trafić mają m.in. systemy antyrakietowe Patriot PAC-3 oraz śmigłowce Black Hawk. Amerykański Kongres ma miesiąc na zgłoszenie zastrzeżeń do realizacji kontraktu. Czas ten maksymalnie będą chciały wykorzystać chińskie władze, poszukując sposobu wywarcia odpowiednio silnej presji na Waszyngton.
Ten tydzień minął nam w cieniu wyczekiwania na dwa ważne wydarzenia, Czwartkowe posiedzenie ECB oraz dzisiejsze oficjalne dane na temat sytuacji na amerykańskim rynku pracy, Lubelskie, Świętokrzyskie, Podkarpacie i Małopolska - te regiony najbardziej ucierpiały po nawałnicy. Ale natura nie chce im odpuścić. Idą ulewy, a sytuację pogarszają fale wezbraniowe na rzekach. Pękają wały. Mieszkańcy znów muszą uciekać z domów.

Od miesięcy przygotowywał zamach - poinformował w czwartek prokurator Paryża Francois Molins.

Ujemna temperatura może być niebezpieczna nie tylko dla zdrowia, ale także dla życia. Mróz zabija kolejne osoby. Następną ofiarą jest bezdomny mężczyzna z Wielkopolski. Jeśli kiedyś Zbigniew Ziobro wystartowałby do wyborów na stanowisko prezesa PiS, to ja też stanęłabym do tej rywalizacji - mówi w rozmowie z Tomaszem Machałą dla "Wprost" Joanna-Kluzik-Rostkowska. Podkreśla jednak, że nie kwestionuje przywództwa Jarosława Kaczyńskiego.


Ponad połowa drobnych inwestorów, ankietowanych przez stowarzyszenie AAII, oczekuje dalszych wzrostów cen akcji, W strefie euro indeks koniunktury w gospodarce wzrósł do najwyższego poziomu od grudnia 2007 roku, W czwartek najważniejsze dane makroekonomi 55-letnia kobieta oddała oszczędności swojego życia.Od "ojca sukcesu politycznego" do "zdrajcy". Polscy siatkarze pokonali Niemców 3:0 w swoim drugim meczu Memoriału Huberta Wagnera. Kluczem do zwycięstwa biało-czerwonych okazała się skuteczna zagrywka oraz dobra gra bloku. Wyroby pochodzenia wyłącznie roślinnego co do zasady nie mogą być sprzedawane pod nazwami "mleko", "śmietana", "ser", "masło", "jogurt". Zgodnie z unijnym prawem są one zastrzeżone dla produktów pochodzenia zwierzęcego - orzekł w środę Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

RSS

Jen i frank najmniejszym złem, dolar pod ostrzałem agencji

15.07.11

Po tym, jak w czwartek do agencji ratingowych przestrzegających przed możliwością obniżenie oceny wiarygodności Stanów Zjednoczonych dołączyła agencja SP, na komplikuje się sytuacja na rynku walutowym, Powoli zaczyna brakować oaz bezpieczeństwa,

RSS

Nowe obowiązki dla podatnika!

22.02.10

Wszystkie kluby poselskie opowiedziały się wczoraj za zmniejszeniem obowiązków informacyjnych podatników związanych z prowadzeniem ewidencji VAT. Projekt nowelizacji ustawy o VAT przygotowała komisja "Przyjazne Państwo". Upraszcza on zasady aktualizacji danych w systemie ewidencji podatników (NIP) i ewidencji dla celu VAT.

RSS

Kontrolował tiry. Wracał do pojazdu i został śmiertelnie potrącony

29.08.17

Funkcjonariusz Inspektoratu Transportu Drogowego został śmiertelnie potrącony przez 25-letnią kobietę.

RSS

Obława na ekstremistów. Przywódca zastrzelony

08.09.16

W trakcie operacji antyterrorystycznej w Dagestanie rosyjskie siły specjalne zastrzeliły sześciu ekstremistów. Wśród nich - przywódcę Magomeda Chalimbekowa - informuje rosyjski Narodowy Komitet Antyterrorystyczny.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Zmiana decyzji po interwencji "Faktów" TVN. Będą pieniądze na pomoc dzieciom

08.04.17

Dwie placówki z Opolszczyzny miały pozostać w tym roku bez dotacji z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

RSS

Dowódca GROM podał się do dymisji

01.08.10

Dowódca GROM płk Dariusz Zawadka złożył wypowiedzenie stosunku służbowego z końcem sierpnia - potwierdzili dziennikarze w kliku niezależnych źródłach w wojsku.

RSS

Stopa bezrobocia wyniosła w grudniu 11,9 %

08.01.10

Takie dane podało Ministerstwo Pracy, według którego stopa bezrobocia wzrosła w porównaniu do listopada o pół punktu procentowego, W końcu grudnia było przeszło milion 893 tysiące bezrobotnych, Ich liczba wzrosła w porównaniu z listopadem o 82 ,,,

RSS

Poziom wód wzrasta. Rzeki mogą wylać

01.08.11

Śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubelskie - dla tych województw IMGW wydało ostrzeżenia hydrologiczne. Wody w tych regionach mają w ciągu najbliższych 24 godzin wezbrać powyżej stanów ostrzegawczych.

RSS

Siostry norbertanki chciały sprzedać osiedle z mieszkańcami

22.11.13

Trwają rozmowy z pełnomocnikiem zakonnic.

RSS

Były szef CBA nie stawia się na rozprawach: Proces doktora G.: Grzywna dla Kamińskiego

15.05.10

Mariusz Kamiński unika procesu doktor Mirosław G. kontra "Fakt". Lekarz, o którym Zbigniew Ziobro mówił "już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie", skarży gazetę za nazwanie go "doktorem śmierć". A były szef CBA nie stawia się w sądzie i dostał już drugą grzywnę.

RSS

Koalicja z PiS? Wykluczone

29.04.11

Nie sądzę, by Napieralski wybrał koalicję z PiS. PO i PiS nie są partiami od tej samej małpy. PiS wyprowadziło się do tworu metafizycznego, gdzie zamiast rozumu panuje cynizm i szaleństwo - mówi były premier Leszek Miller w rozmowie z Tomaszem Machałą.

RSS

Watykan wprowadził taryfikator wydatków

15.01.14

W Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych wszedł w życie "cennik" procesów beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych, którego muszą przestrzegać ich postulatorzy i inne zaangażowane w nie osoby. Nowe zasady przedstawił prefekt watykańskiej dykasterii kardynał Angelo Amato.

RSS

Kwota wolna od podatku niezgodna z konstytucją

29.10.15

Przepisy tracą moc 30 listopada 2016 r.

RSS

Rydzyk dostanie drugą szansę dla TV Trwam

01.08.12

Wczesną jesienią KRRiT ogłosi konkurs na kolejne miejsca na pierwszym multipleksie cyfrowym. Jedno z nich "z dużym prawdopodobieństwem" będzie przeznaczone dla programu o charakterze społeczno-religijnym.

RSS

IKEA przestaje wydawać w Rosji. "Antygejowskie prawo"

15.03.15

Koncern wstrzymuje wydawanie internetowego magazynu wnętrzarskiego.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny