Brutalny nokaut w oku kamery monitoringu

15.04.14

21-letni mężczyzna nokautuje nastolatka na poznańskim Starym Rynku. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Dochodzący do zdrowia po wypadku w rajdzie Robert Kubica nie mógł przepuścić inauguracji sezonu Formuły 1. Jak relacjonuje "La Stampa", transmisję obejrzał w towarzystwie narzeczonej i menadżera - Daniele Morelliego. Podobno był pełen humoru i zachowywał się jak "dziecko oglądające kreskówki Disneya". Prokurator Generalny Andrzej Seremet powołał 50 prokuratorów Prokuratury Generalnej. W tym gronie jest 45 spośród dotychczasowych prokuratorów Prokuratury Krajowej oraz 5 spośród prokuratorów prokuratur apelacyjnych.
Andrzej Seremet podjął decyzję po uzyskaniu opinii Rady Prokuratorów na temat 70 kandydatów. W tym gronie było 58 kandydatów z dotychczasowych prokuratorów Prokuratury Krajowej oraz 12 kandydatów spośród prokuratorów prokuratur apelacyjnych i okręgowych.
28 prokuratorów byłej Prokuratury Krajowejnie zostało powołanych na stanowiska prokuratorów Prokuratury Generalnej. Skierowano ich na inne miejsca służbowe.
Prezydent Lech Kaczyński zaakceptował dziś kandydatury przedstawione mu przez Andrzeja Seremeta. Na stanowisko pierwszego zastępcy Prokuratora Generalnego powołał Marka Jamrogowicza - prokuratora Prokuratury Generalnej. Zastępcą Prokuratora Generalnego został Robert Hernand - prokurator Prokuratury Generalnej, a na stanowisko zastępcy Prokuratora Generalnego prezydent powołał Marzenę Kowalską - prokuratora Prokuratury Generalnej.
To była 38. minuta spotkania. Anglia przegrywała z Niemcami 2:1. Frank Lampard potężnie uderzył z odległości 25 metrów. Piłka przeleciała nad niemieckim bramkarzem, odbiła się od poprzeczki i... No właśnie. Sędzia uznał, że do bramki nie wpadła. A jak było naprawdę, najlepiej widział Manuel Neuer i kamera. Zobacz!Polski żaglowiec "Fryderyk Chopin", który w piątek stracił oba maszty, znowu ma problemy. Mimo wcześniejszych zapowiedzi, jednostka nie dotarła dziś przed południem do portu Falmouth w Kornwalii. Straż ochrony wybrzeża zdecydowała, że uszkodzony żaglowiec "Fryderyk Chopin" wpłynie do portu we wtorek rano z uwagi na lepszą widoczność za dnia.

Libańskie miasto Arsal, przy granicy z Syrią, w którym na początku sierpnia toczyły się walki sił rządowych z dżihadystami, jest niemal wolne od islamistów - poinformowali świadkowe. Wycofujący się bojownicy pojmali jednak libańskich żołnierzy. Aż 54 procent mieszkańców Bahrajnu to cudzoziemcy - poinformował na swej stronie internetowej miejscowy Urząd Statystyczny, powołując się na dane spisu powszechnego z 2010 roku. W sumie w kraju mieszka 1,23 mln osób.

Podopieczni Oresta Lenczyka mieli w niedzielę wielką szansę na wskoczenie na fotel samodzielnego lidera T-Mobile Ekstraklasy. Skończyło się na marzeniach - Śląsk niespodziewanie przegrał we Wrocławiu z łódzkim Widzewem 1:2.

Druga połowa bieżącego tygodnia przynosi dynamiczne spadkowe odreagowanie na rynku ropy naftowej, W czwartek cena amerykańskiej ropy WTI spadła o 2,6%, docierając do okolic 45,50 USD za baryłkę, 16-letni, domniemany sprawca wypadku, nie poniesie odpowiedzialności karnej.    

11 osób, w tym troje dzieci, trafiło do łódzkich szpitali po wypadku na ul. Janosika w Łodzi. W zderzeniu uczestniczyły trzy pojazdy: dwa auta osobowe i autobus. Ciało mężczyzny ze związanymi z tyłu rękoma wyłowili z Bałtyku gdańscy policjanci. Prawdopodobnie padł ofiarą morderstwa, ale policja na razie nie podaje żadnych hipotez. – Śledztwo będzie prowadzono w kierunku działania osób trzecich – mówi tvn24.pl asp. Magdalena Michalewska z gdańskiej policji. Dalsze wzrosty stóp procentowych w USA jeszcze w tym półroczu, Francja strajkuje przeciwko reformom prezydenta, Ropa naftowa wciąż pnie się w góręPod mostem Poniatowskiego pojawili się poszukiwacze skarbów. A dokładniej szczątków mostu, które zalegają na dnie Wisły od 1945 roku. Rząd twierdzi, że przeznacza "bardzo duże" pieniądze na pomoc uchodźcom. Czy rynek zaczyna już ustawiać się pod publikowane w środę zapiski z marcowego posiedzenia FED? Niewykluczone, Dane Departamentu Pracy jakie poznaliśmy w piątek były dobre, ale nie aż tak, jak się tego spodziewała spora część ,,,

RSS

Policja: to nie gaz eksplodował: Wybuch w samochodzie. Ranni są w szpitalu

08.04.10

Huk dobiegł z zaparkowanego samochodu w miejscowości Góka Lubartowska na Lubelszczyźnie. Silna eksplozja poraniła dwie osoby siedzące w aucie. Zostały one odwiezione do szpitala. Trzeciej nic się nie stało. Co wybuchło? Policja jest pewna: to nie był gaz.

RSS

Ksiądz chciał dać 100 zł łapówki

16.07.16

Strażnice miejskiej za załatwienie sprawy odholowanego auta.

RSS

Lider Wielkiej Pętli pokazał moc. Górska czasówka dla Froome’a

22.07.16

Chris Froome pokazał rywalom, kto tu rządzi. Na liczącej 17 km górskiej czasówce Tour de France, Brytyjczyk był zdecydowanie najszybszy. Holendra Toma Dumoulina pokonał o 21 s i powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej.

RSS

Słowa Mnuchina pomogą dolarowi?

15.02.17

Steve Mnuchin jest już na ostatniej drodze do oficjalnej nominacji na Sekretarza Skarbu ? dzisiaj w nocy ostateczne decyzje w tej sprawie powinien podjąć Senat USA, W tym kontekście w kolejnych kilkunastu godzinach należy oczekiwać jego ,,,

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Inflacja w Polsce 4,6 proc.

15.01.12

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych były w grudniu o 4,6 proc, wyższe niż rok wcześniej wobec wzrostu o 4,8 proc, w listopadzie #8211; podał Główny Urząd Statystyczny,

RSS

Fitch widzi lepszą perspektywę dla Polski

22.02.13

Agencja podniosła perspektywę ratingów Polski ze stabilnej do pozytywnej.

RSS

Produkcja przemysłowa w Polsce rośnie o 6%

22.05.16

W USA inwestorzy nastawiają się na szybsze podwyżki stóp, niż dotychczas sądzono, Dobre dane z Polski - produkcja przemysłowa przyspiesza, Również Wielka Brytania pochwaliła się dobrymi danymi, Neutralnie w USA,

RSS

Ucieczka od akcji małych spółek

15.03.14

Wobec wciąż niepewnej sytuacji przed mającym się odbyć w weekend referendum na Krymie, rynki nie były w stanie odważyć się na niewielkie choćby odreagowanie ostatnich spadków, Na naszym parkiecie szczególnie niepokojąco wyglądała ,,,

RSS

Zamieszanie z Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich: Donoszą na przetarg na unijne zlecenia

22.02.10

Firma startująca w przetargu organizowanym przez Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich skierowała doniesienia do ABW i CBA. Twierdzi, że Centrum działające przy resorcie pracy naruszyło prawo. W ciągu kilku dni ma być znany unijny raport o tym, jak wydawane są pieniądze z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

RSS

Sygnały z Fed. Złoty nadal pod presją

29.01.16

Komunikat ze strony Rezerwy Federalnej był nieco bardziej gołębi, co powoduje niewielkie osłabienie amerykańskiej waluty, Na razie złoty nie może znaleźć argumentów do wzmocnienia, Fitch o zagrożeniach dla polskiego ratingu,

RSS

Kierowca quada wybił głową szybę w busie

29.06.13

400 złotych mandatu otrzymał 31-letni kierowca.

RSS

Myślałeś, że masz duże mięśnie ud?

29.07.12

Czy olimpijscy medaliści to jeszcze ludzie, czy już nadludzie? Zdjęcie dwóch niemieckich kolarzy, a raczej ich ud, skłania ku postawienia na to drugie.

RSS

BMW zostaje w nazwie

01.02.10

W Walencji oprócz nowego bolidu Roberta Kubicy, pokazano maszynę jego byłego teamu. Zaskoczenie jest spore - jak powiedział właściciel Peter Sauber - w nazwie pozostanie BMW!

RSS

Falstart Portugalii. Debiutant zaimponował

15.06.16

Faworyt starcia w Saint-Etienne był jeden.

RSS

Możliwość zaliczenia w koszty niezamortyzowanej wartości inwestycji w obcym środku trwałym - rozbieżności w orzecznictwie i interpretacjach organów podatkowych

22.04.10

Przedsiębiorcy często wykorzystują w prowadzeniu działalności gospodarczej składniki nienależące do ich majątku. Są to głównie lokale i budynki, ale również różnego rodzaju maszyny, środki transportu czy też narzędzia.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny