Stawarczyk trafił z drugiego piętra

08.04.14

Ruch - Korona 1:0. Piotr Stawarczyk ma 193 centymetry wzrostu. Gdy dobrze wyskoczy, to właściwie główki wygrać z nim się nie da. Poczuli to w Chorzowie zawodnicy Korony, którzy przy jednym z rzutów rożnych mogli go co najwyżej poklepać czołem po klatce piersiowej.

Jarosław Kaczyński ma swoje call center, czyli biuro wypełnione specjalnie przeszkolonymi aktywistami, którzy na chybił trafił mają obdzwaniać polskie domy. Jeśli rozmówca będzie niemiły, usłyszy od telefonującego: "Rozumiem zniechęcenie do polityki, ale..." Firmy dotknięte rosyjskim embargiem otrzymają rządowe wsparcie - zakłada nowela ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z ochroną miejsc pracy, którą w środę podpisał prezydent Bronisław Komorowski. Na ten cel ma trafić do 500 mln zł. Aleksandr Ignatienko, b. prokurator z Moskwy, ma zarzuty w tzw. aferze kasyn.Dzisiejsza aukcja 2-letnich obligacji była udana, co każe dobrze patrzeć na perspektywy przyszłotygodniowej aukcji 5-letnich papierów PS0415 za 1,5-3,5 mld zł, Widać także utrzymujące się zainteresowanie polskimi papierami (w tym kontekście duża emisja ob Jako przedstawiciela wnioskodawcę wskazano Stanisława Piotrowicza. 111 kandydatów w tegorocznych wyborach samorządowych ubiega się o stanowiska prezydentów 16 miast wojewódzkich. Najwięcej osób - 12 - walczy o fotel prezydenta Łodzi; najmniej kandydatów - 4 - rywalizuje o urząd gospodarza Katowic.

Po spokojnym początku tygodnia dzisiejsza sesja obfitowała w rynkowe wiadomości, w gąszczu których łatwo było o zaskoczenia, Motywem przewodnim notowań stała się obniżka stóp przed EBC, który poszedł śladem Rezerwy Federalnej i ,,,

Takich emocji kibice siatkówki na tych igrzyskach jeszcze nie przeżyli. Po morderczym pojedynku Brazylijki pokonały Rosjanki 3:2 i są w półfinale. Zawodniczki z "Kraju Kawy" ciągle mają szansę na obronę złota, a mistrzynie świata już na podium się nie wdrapią. Do kliniki w Marburgu trafił pacjent z chorobami, których lekarze nie byli w stanie zdiagnozować.

"Komisja Wenecka nie zadała sobie trudu, żeby przeczytać polską konstytucję". Trybunał Konstytucyjny orzeknie we wtorek, czy zatrudnieni na "śmieciówkach" mogą tworzyć związki zawodowe i wstępować do już istniejących. O zbadanie zgodności z konstytucją i prawem międzynarodowym przepisów ustawy o związkach zawodowych wniosło do Trybunału OPZZ. W lutym Marcin. K z Legnicy (woj. dolnośląskie) zamordował starsze małżeństwo.Lider Premier League nie zwalnia tempa. Chelsea pokonała na wyjeździe Sunderland 1:0 i odniosła już 10. kolejne ligowe zwycięstwo. Przewaga The Blues nad drugą drużyną w tabeli wzrosła już do 6 sześciu punktów. W pozostałych środowych meczach zgodnie wygrywali pretendenci do tytułu. Kontrowersyjna wypowiedź ministra spraw zagranicznych Rosji. Ale wielu wini Ciprasa za rygorystyczne warunki

RSS

Spowolnienie w gospodarce

22.07.19

Po nadspodziewanie dobrym maju przyszedł czas na ochłodzenie nastrojów w polskim przemyśle, Spadek produkcji przemysłowej ma miejsce pierwszy raz od dwóch lat

RSS

Komiks zamiast relacji sprawcy kolizji. Internet pokochał to oświadczenie

08.03.17

Zamiast standardowej relacji z miejsca kolizji, komiks, którego bohaterami są seat i toyota.

RSS

Rodzice 15-latki pozywają firmę. Bo t-shirt jest "rażąco lubieżny"

22.08.11

Rodzice nastoletniej modelki Hailey Clauson pozwali firmę odzieżową Urban Outfitters o wykorzystanie zdjęć ich córki, które przedstawiają ją w "rażąco lubieżny" sposób. Firma nadrukowała je na koszulkach i innych przedmiotach. Dziewczyna siedzi w takiej pozycji, że ma rozstawione nogi, a krocze jest centralnym punktem fotografii. "Ten obraz przedstawia dziecko w sposób seksualnie jednoznaczny" – mówi pozew.

RSS

"Bye, bye Manchester". Bastian odkryje Amerykę

22.03.17

Jose Mourinho go nie chciał i w Manchesterze United zabrakło dla niego miejsca. Dlatego Bastian Schweinsteiger się pakuje i wybiera do USA. Pożegnał się już z kibicami MU, a ci w Chicago wypatrują go z niecierpliwością.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Były premier Francji uniewinniony ws. głośnej afery

29.01.10

Paryski sąd uniewinnił byłego premiera Francji Dominique'a de Villepina w tzw. aferze Clearstream i oczyścił go z zarzutu "oszczerczego oskarżenia" obecnego prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego.

RSS

Drętwienie kończyn. "Konsekwencje mogą być nieodwracalne"

08.09.15

To problem, który dotyka wielu z nas.

RSS

Turecka lira na 4 dni przed wyborami

29.10.15

Informacje, jakie wypłynęły dzisiaj rano z banku centralnego Turcji należy uznać za pozytywne ? dlatego też notowania liry zachowują się ostatnio dość przyzwoicie i to mimo faktu, że zbliżające się wybory parlamentarne 1 listopada ,,,

RSS

Ambasador Rosji przy NATO: program jądrowy Sojuszu sprzeczny z prawem

08.12.15

To reakcja na słowa polskiego wiceministra obrony.

RSS

Nie żyje Monika Dzienisiewicz-Olbrychska

29.06.16

Miała 77 lat. Doznała wylewu krwi do mózgu podczas jazdy samochodem.

RSS

Skontrolowane wieżowce nie spełniają standardów

01.07.17

W Wielkiej Brytanii 149 wieżowców nie spełnia standardów ochrony przeciwpożarowej, ponieważ ich elewacje pokryte są łatwopalnym materiałem - poinformował w piątek brytyjski rząd. Kontrole wszczęto po pożarze bloku w Londynie, w którym zginęło co najmniej 80 osób.

RSS

Republikanie stawiają ultimatum, Obama nie myśli ustąpić

08.10.13

Zaostrzenie tonu wypowiedzi amerykańskich polityków w sprawie budżetu i limitu zadłużenia miało decydujący wpływ na przebieg handlu na giełdach, Dodatkowym atutem dla niedźwiedzi było obniżenie przez Bank Światowy prognoz dla chińskiej ,,,

RSS

Pobita 5-miesięczna dziewczynka

22.06.14

RSS

Nawet do 24% rocznie bez podatku na lokatach Amber Gold!

15.08.11

Aktualna koniunktura na rynku złota powoduje, że Klienci Amber Gold otrzymują znacznie wyższe niż gwarantowane umowami oprocentowanie, Złoto ustanawia kolejne rekordy co oznacza, iż w aktualnie wypłacane wynagrodzenia z tytułu zakończonych lokat przekrac

RSS

Strzelanina w miejskim autobusie utrwalona na monitoringu

01.08.13

Postrzelony mężczyzna ranny. Napastnik z zarzutami.

RSS

"Ostre porno" zamiast zdjęć zmarłego. Incydent w czasie pogrzebu

29.01.16

Rodzina jest w szoku.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny