Stawarczyk trafił z drugiego piętra

08.04.14

Ruch - Korona 1:0. Piotr Stawarczyk ma 193 centymetry wzrostu. Gdy dobrze wyskoczy, to właściwie główki wygrać z nim się nie da. Poczuli to w Chorzowie zawodnicy Korony, którzy przy jednym z rzutów rożnych mogli go co najwyżej poklepać czołem po klatce piersiowej.

Formą dyskryminacji ma być odmienny wiek emerytalny kobiet i mężczyzn. Do tego czasu wierzyciele będą czekać na nowe propozycje Grecji dotyczące reform. GDDKiA odstąpiło od umowy z Alpine Bau.Jeśli mamy dziś rano 1,1625 ? 1,1635 ? a tyle właśnie notujemy na eurodolarze ? to znaczy, że stało się coś istotnego, Istotnie, wczoraj dolar znacząco się umocnił, a przez to na głównej parze rozbito konsolidację, która ,,,

Papież Franciszek podczas mszy z udziałem ofiar pedofilii w poniedziałek w Watykanie poprosił o przebaczenie za przestępstwa wykorzystywania seksualnego, których dopuścili się niektórzy księża i biskupi. Czyny te papież nazwał "profanacją oblicza Boga". Memy po emisji najnowszego spotu Bronisława Komorowskiego.

Kolejny raz wzrost zapasów amerykańskich okazał się większy, niż przewidywano w ubiegłym tygodniu, Zapasy ropy w Stanach Zjednoczonych ? z wyłączeniem rezerw strategicznych - wzrosły o 8,4 mln baryłek, osiągając poziom 434 mln baryłek,

Amerykański parkiet pokazał wczoraj, że potrafi jeszcze pozytywnie zaskoczyć, Trzy najważniejsze indeksy tamtejszych giełd ? SP500, DJIA i NASDAQ - notowały wzrosty zbliżone do 1,5%, To reakcja na optymizm, który przepłynął z Chin do ,,, Tenisowy turniej kobiet, który w dniach 6-14 kwietnia odbędzie się w Spodku, został wpisany do kalendarza WTA ze swoją oficjalną nazwą BNP Paribas Katowice Open - poinformowała PAP w poniedziałek odpowiedzialna za kontakt z mediami Małgorzata Stafin.

Poczta Polska wznowiła świadczenie usługi przyjmowania i doręczania przesyłek zawierających żywe ptaki, w tym pisklęta ptactwa domowego. Pewien Australijczyk został skazany na cztery lata więzienia za wyłudzenie od państwa setek tysięcy dolarów australijskich na poczet renty wojennej. Okazało się, że 84-letni Arthur Crane wcale nie był jeńcem wojennym. W naszym rankingu nie ma miejsc, nie ma zwycięzców i przegranych, nie ma punktów ani kategorii. Nie oceniamy, kto ma większy, a kto mniejszy wpływ na polską rzeczywistość. Każdy z bohaterów naszej listy 100 najbardziej wpływowych Polaków jest osobą nietuzinkową, przez co również nieporównywalną z każdą inną. Czy zgadzacie się z naszym wyborem?
Telewizja północnokoreańska pokazała w środę płaczących ludzi żegnających zmarłego Kim Dzong Ila, którego trumna okrążyła zaśnieżony Phenian podczas oficjalnych uroczystości żałobnych. Beata Kempa i Zbigniew Wassermann przez 13 godzin starali się wczoraj udowodnić premierowi, że chociaż sam się jednorękimi bandytami nie zajmował, to jednak niechybnie "przeciekał" rozpowiadając na lewo i prawo, że Mariusz Kamiński i jego smutni chłopcy wzięli na celownik Rycha, Zbycha, Mira i Grzesia. Premier ze spokojem przez 13 godzin temu zaprzeczał. Jeżeli PiS chciało dzięki bezwzględnej dociekliwości Wassermanna i urokowi Beaty Kempy zdobyć parę procent kosztem plączącego się w zeznaniach premiera, to okazało się to równie skuteczne jak taktyka Beenhakkera na mecz ze Słowenią w Ljubljanie. Efekt? Taki sam jak w przypadku polskich piłkarzy. Tusk kontra Kempa i Wassermann 3:0. Chcę tylko, by ktoś, kto ponosi winę, poniósł też konsekwencje. I polityczne, i karne. mówi w rozmowie z "Wprost" Małgorzata Szmajdzińska, wdowa po Jerzym Szmajdzińskim.


RSS

Seryjny prowokator

29.05.11

„Melancholia” to film, którym von Trier chciał się pożegnać z depresją. Wpadł jednak w jeszcze większe tarapaty. „Lars von Trier jest swoim największym wrogiem” – napisał jeden z krytyków po skandalu wywołanym przez Duńczyka na festiwalu w Cannes.
Lars von Trier

RSS

Luzowanie polityki monetarnej sprzyja wzrostom cen złota

15.10.10

Dzisiaj cena złota pobiła kolejny rekord, zbliżając się rano do poziomu 1390 dolarów za uncję, co oznacza wzrost o 45 dolarów w ciągu dwóch dni, W okresie 12 miesięcy złoto podrożało o 30 proc, Jak widać, inwestorzy są skłonni zaakceptować coraz wyższe p

RSS

"W butach były gwoździe. Okaleczyły stopę mojego dziecka"

01.11.13

Wyjaśnieniem sprawy zajmuje się Inspekcja Handlowa.

RSS

Waluty u progu nowego tygodnia

22.03.16

Idzie wiosna, ale czy towarzyszy jej jakiś przełom na wykresach, w porównaniu z tym, co mogliśmy obserwować pod koniec ubiegłego tygodnia? Raczej nie, Na razie EUR/USD lokuje się przy 1,1275 i zakres wahań jest umiarkowany,

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Kto wyegzekwuje ten obowiązek?: Od lutego mali narciarze tylko w kaskach

15.01.10

Już od lutego dzieci do 15. roku życia będą mogły jeździć na nartach lub snowboardzie tylko w kasku. Choć nowe prawo zacznie funkcjonować już za kilka dni, zarządcy stoków skarżą się, że nie mają żadnych uprawnień do egzekwowania tego przepisu.

RSS

"Chcemy kapłana, nie tyrana!" Bunt przeciwko proboszczowi

08.11.11

Wierni z miejscowości Ludzisko koło Inowrocławia mają już dość swojego proboszcza. Pod petycją przeciwko kapłanowi podpisało się ok. 600 osób. Duchowny ustąpić ani myśli ustąpić, więc w ostatnią niedzielę parafianie postanowili nie wpuścić kapłana do kościoła. Ten, wraz z garstką swoich zwolenników zamknął się na plebani i nie wydał kluczy do świątyni przedstawicielowi kurii.

RSS

Czekano na to bardzo długo: Określą standardy okołoporodowe

29.01.10

Ciężarna kobieta dostanie prawo decydowania, wspólnie z lekarzem lub położną, o miejscu porodu. Takie zapisy znajdują się w przyjętym przez resort zdrowia projekcie rozporządzenia o standardach okołoporodowych. Ale porodu w domu nie ma w wykazie świadczeń gwarantowanych.

RSS

Poseł PO znowu prowokuje: Palikot: Czy Kaczyńska dostanie 3 mln zł?

01.06.10

Lubelski poseł Platformy Obywatelskiej zainteresował się ubezpieczeniem na życie Lecha i Marii Kaczyńskich, tragicznie zmarłych w katastrofie koło Smoleńska. "Czy jest prawdą, że Marta Kaczyńska otrzyma trzy miliony złotych odszkodowania?" - pyta na blogu Janusz Palikot.

RSS

Dziś ostatni dzień na rozliczenie: Lepszy PIT z błędem niż kara

01.05.10

Jeśli jeszcze nie złożyłeś zeznania, zostało ci niewiele czasu – tylko dzisiaj do północy. A jeżeli nie zdążyłeś skompletować potrzebnych dokumentów i nie będziesz w stanie wypełnić zeznania poprawnie, i tak powinieneś je złożyć. Lepiej bowiem złożyć PIT z błędami niż po terminie.

RSS

Szczątki Olewnika w policyjnym magazynie: Policja przeprasza za makabryczne zdjęcie

22.02.10

Komendant główny Andrzej Matejuk przeprosił Włodzimierza Olewnika za opublikowanie zdjęcia zwłok jego syna przez magazyn "Policja 997". W lutowym wydaniu gazeta pokazała wstrząsającą fotografię szczątków, wydobytych cztery lata temu ze wskazanego przez morderców miejsca.

RSS

Gomoła: frankowiczów już dziś można uwolnić z kredytowych kajdan

22.08.15

Nie zgadzam się z prognozami, że ustawa frankowa przerzuca 90 proc. kosztów na banki i oznacza katastrofę systemu bankowego. Nie zgadza się z tym także Narodowy Bank Polski, który stwierdza w raporcie, że wypłata świadczeń przez banki nie naruszyłaby współczynników ich wypłacalności - powiedział w TVN24 Biznes i Świat Marcin Gomoła, były wiceprzewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego.

RSS

On może mieć związek z napadem. Policja ujawnia zdjęcia

01.08.13

Policjanci z Pragi Północ poszukują sprawcy napadu na placówkę finansową. Funkcjonariusze proszą o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę uwiecznionego na zdjęciach.

RSS

Amerykanie zasiali niepokój

01.07.18

Dzisiejsza sesja przebiegała w cieniu zaskakujących wczorajszych notowań w USA, Początek handlu na Wall Street przebiegał optymistycznie w rytm odbicia widocznego na Starym Kontynencie, Później jednak nastroje wyraźnie się popsuły i dzisiaj ,,,

RSS

Krzemiński wyprowadził ją z równowagi: Staniszkis puściły nerwy. Wyszła z TVN24

15.06.10

Dyskusje pełne emocji i obrażanie się na siebie to domena polityków. Okazuje się jednak, że gdy dyskusja robi się gorąca, nerwy puszczają również naukowcom. Ireneusz Krzemiński tak bardzo wyprowadził z równowagi Jadwigę Staniszkis, że socjolog wyszła ze studia w środku programu.

RSS

PKP po blackoucie: nie można, nie da się, za drogo...

29.09.11

Blackout na Centralnym obnażył słabość PKP, ale dał kolejom szanse, by po szkodzie zmądrzały. Straż pożarna wytknęła im szereg błędów i wskazała co trzeba poprawić. PKP właśnie odpowiedziały na zarzuty i wiele wskazuje na to, że w pełni tej szansy nie wykorzystają. Z alarmującego raportu wyciągnęły skąpe wnioski.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny