Słabsze sygnały z USA

01.04.14

Spadek indeksu Chicago PMI w marcu do 55,9 pkt, z 59,8 pkt, w lutym (oczekiwano 59,0 pkt,) stawia pod znakiem zapytania wiarygodność prognozy wzrostu ISM dla przemysłu,

102-letni Filipińczyk, który po raz pierwszy przyjechał do Stanów Zjednoczonych w 1928 roku, dostał amerykańskie obywatelstwo na uroczystości w Los Angeles. Mężczyzna przyjechał do Stanów 84 lata temu do pracy przy zbiorze warzyw. Kolejne rekordy na Wall Street i zatrzymanie spadków na rynku obligacji pozwoliły na ustabilizowanie notowań złotego, Jednak czy powrót Amerykanów po długim weekendzie wraz ze zbliżającym się posiedzeniem Fed pozwoli na utrzymanie niskiej ,,, Ministerstwo tłumaczy, skąd ten wielki wzrost.Jeśli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie porozumie się z firmą Covec, to chiński fragment A2 zostanie podzielony ma mniejsze odcinki a ich nowi wykonawcy zostaną wyłonieni bez przetargu, w ramach specjalnego trybu ustawy o zamówieniach publicznych – nieoficjalnie dowiedział się „Wprost”.
Fot. Wikipedia Jest doradcą finansowym, nazywa się Scott Mercier i w aferze dopingowej Lance'a Armstronga i teamu US Postal figuruje jako jedyny pozytywny bohater. Były oficer policji, który radzi, by na jednej trasie lekceważyć kolejne radary, bo i tak się płaci tylko za jedno wykroczenie. Są też instrukcje, jak "walić po osobówce", by ocalić ładunek. Tak wyglądają kursy dla kierowców tirów, które mają poprawiać bezpieczeństwo na drogach. Wykładowcy - bohaterowie szokujących nagrań, do których dotarł reporter "Prosto z Polski" - nie mają sobie nic do zarzucenia.

Prezydent Argentyny zaleciła jedzenie wieprzowiny, jako alternatywę dla zażywania Viagry.

Zdjęcie zrobił specjalny przyrząd HiRISE. Eurodolar lokuje się aktualnie na poziomie 1,13, Na 1,1345 można rozpoznać lokalny opór, który wygenerowano w ciągu kilku ostatnich dni, W okolicach 1,1115-20 da się z kolei wyznaczyć dość istotne wsparcie, testowane pod koniec kwietnia ,,,

Konflikt w Gruzji w sierpniu 2008 r. przełożył się na polsko-amerykańskie negocjacje w sprawie tarczy antyrakietowej, potwierdzając stanowisko polskiego rządu w sprawie zagrożenia ze strony Rosji oraz potrzeby posiadania rakiet Patriot w celu obrony Polski - wynika z publikacji Wikileaks. Adrian Zandberg i Zbigniew Janas w "Faktach po Faktach". W kontekście sytuacji w Grecji wpływ na towary będzie w najbliższym czasie bezpośrednio związany z dyskontowaniem przez rynek obserwowanego wzrostu ryzyka, Krótkoterminowa ucieczka w stronę jakości powinna skłonić inwestorów do zakupów złota i rezygnacjiOtwarcie w 2018 roku. Były wicepremier Roman Giertych pozwał w piątek prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego za jego wypowiedź, że Giertych kłamie. Szef PiS zarzucił mu kłamstwo w związku z wypowiedzią byłego wicepremiera o tym, że Kaczyński w czasie rządów PiS zbierał "haki" na polityków opozycji. Czerwony chevrolet aveo, którym jechały córka i wnuczka Janusza Korwina-Mikke, wpadł w poślizg, zjechał na sąsiedni pas ruchu i wbił się w inne auto. Na szczęście obie przeżyły zdarzenie. Córka polityka ma złamaną nogę, wnuczka lekkie obrażenia - ujawnia "Fakt".

RSS

Irańska armia ćwiczy i ostrzega obce samoloty, nawet pasażerskie. "Będziemy działać"

29.12.16

Iran wielokrotnie ostrzegał samoloty zwiadowcze innych państw przed zbliżaniem się do ćwiczeń sił obrony przeciwlotniczej - poinformował w środę rzecznik irańskiej armii. W trzydniowych manewrach na południu kraju wzięły udział m.in. dostarczone kilka miesięcy temu nowoczesne systemy S-300.

RSS

Rosjanie zadłużają się na Zachodzie. Francuskie banki pożyczają im najchętniej

22.03.14

Całkowite zadłużenie Rosji wyniosło na koniec 2013 roku 732 mld dolarów - poinformował Centralny Bank Rosji. To wzrost o prawie 200 mld dolarów w ciągu dwóch lat. Rosyjscy oligarchowie, banki i korporacje najwięcej pieniędzy pożyczają od zachodnich banków.

RSS

Projekt prezydenta ws. orzełka na koszulkach sportowców

08.12.11

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał własny projekt nowelizacji ustawy o godle, barwach i hymnie oraz o pieczęciach państwowych i ustawy o sporcie. Zakłada on, że na strojach polskich reprezentacji sportowych będzie znajdował się orzełek. Projekt trafi do Sejmu.

RSS

Inter i Barcelona w półfinale Ligi Mistrzów: Boski Messi katem Arsenalu

08.04.10

Piłkarze Barcelony oraz Interu Mediolan awansowali do półfinału Ligi Mistrzów. Oba zespoły nie miały większych kłopotów z pokonaniem rywali. Bohaterem wieczoru był Lionel Messi, który w meczu na Camp Nou strzelił Arsenalowi cztery gole.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

5-latka wyszła z przedszkola. Znalazł ją przechodzień

08.10.13

Odprowadził dziecko do przedszkola i powiadomił policję.

RSS

Złoty pod presją

01.12.13

Polska waluta w mijającym tygodniu traci zwłaszcza w relacji do brytyjskiego funta, ale jest także wyprzedawana do euro i franka, Jedynie względem dolara pozostaje stabilna,

RSS

UE rozszerza kryteria wprowadzania sankcji wobec Rosji

08.05.14

Jest rozszerzona podstawa prawna do wprowadzania sankcji wizowych i finansowych.

RSS

"Dzieciobójczynie nie są potworami"

01.08.10

Wbrew potocznej opinii matki, które zabijają swoje noworodki po urodzeniu nie są "potworami", tylko zwykle kobietami, które uparcie wypierają ze świadomości swoją ciążę - twierdzą specjaliści we francuskich mediach.

RSS

Pożegnanie Vilanovy. Na pogrzebie jego "złoci chłopcy"

29.04.14

Piłkarze Barcelony oraz najbliższa rodzina pożegnała w stolicy Katalonii Tito Vilanovę.

RSS

Paul Gascoigne na dnie. Wstrząsające zdjęcia angielskiej legendy

12.07.16

Miało być lepiej, zaczyna być tragicznie.

RSS

Partia Merkel, Tuska i Orbana. Ma ogromny wpływ na obsadzanie stanowisk w Unii

01.04.17

To, że partia jest jedna, wcale nie znaczy, że ma jedną wizję polityczną. ["Fakty z Zagranicy"]

RSS

Flirt z oporami

08.09.15

Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie były dobrym podsumowaniem całego tygodnia, Zmiana WIG20 wyniosła -0,4 procent przy obrocie na poziomie 643 milionów złotych,

RSS

DM BDM: Zyski najlepiej czują się w kieszeni

29.05.17

Rynek ropy trzy tygodnie kupował plotki przed szczytem OPEC i w czwartek sprzedał fakty, Fundamentalnie ropa jeszcze powróci do wzrostów, ale najpierw rynek musi powrócić do zmysłów, Traci też funt, gdyż rynek traci cierpliwość, a ,,,

RSS

Publikacja stress testów i scenariuszy Brexit'u w centrum uwagi

29.11.18

Rozwój sytuacji w Wielkiej Brytanii pozostaje w centrum zainteresowania, Rynki w najbliższych dwóch tygodniach będą żyły tym, czy uda się w brytyjskim parlamencie przegłosować ostateczny projekt umowy w kwestii Brexit?u, Dzisiaj jednak do ,,,

RSS

"Postawimy amerykańską stopę na Marsie"

08.07.17

Zapowiedział wiceprezydent USA Mike Pence. ["Fakty z Zagranicy"]

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny