Krym, Fed i wiedźmy zdominowały rynek

22.03.14

Trzeci tydzień marca na rynku akcji stał pod znakiem trzech wydarzeń ? reakcji na niedzielne referendum na Krymie, posiedzenia Fed oraz wygasania marcowej serii kontraktów terminowych, Wszystkie oznaczały niepewność dla inwestorów, ale ,,,

Rada Bezpieczeństwa ONZ spotka się w poniedziałek na nadzwyczajnym posiedzeniu, by omówić sytuację w Mali - poinformowały w niedzielę francuskie źródła dyplomatyczne w ONZ. Piłkarze AC Milan mają nadzieję, że jeszcze tej zimy ich szeregi zasili Brazylijczyk Kaka, występujący obecnie w Realu Madryt. Według włoskich mediów oba kluby ustaliły już warunki wypożyczenia. Jeden z największych na świecie diamentów, znaleziony w kopalni w Botswanie, zostanie wystawiony na aukcji 15 maja. Dom Christie's liczy, że osiągnie on wartość 30 mln dolarów.Przełom kwietnia i maja to będzie naprawdę gorący okres na rynkach finansowych, Kumulacja ważnych wydarzeń jest tak duża, że wystarczyłoby ich na cały miesiąc, Można oczekiwać nie tylko dużych obrotów, ale i sporej zmienności, Dziś mieliśmy kilka istotnych odczytów makroekonomicznych, jednak nie wpłynęły one znacząco na główną parę walutową, której kurs stabilizuje się w okolicach wczorajszego zamknięcia, Obecnie kurs tej pary to 1,3571, To będzie starcie gigantów, z którego górą może wyjść tylko jeden.

26-latek zamiast wezwać pomoc, porzucił auto z martwym kolegą.

W środę mogliśmy obserwować odreagowanie na eurodolarze, Euro umocniło się również wobec jena, Pozytywny sentyment na europejskiej walucie mógł być spowodowany wczorajszą aukcją włoskiego długu, Kubański dysydent Guillermo Farinas, który przez ponad cztery miesiące prowadził głodówkę na znak solidarności z chorymi więźniami politycznymi, wyszedł ze szpitala.

Szef malezyjskiej policji Khalid Abu Bakr powiedział we wtorek dziennikarzom, że Jemeńczycy aresztowani w Malezji w zeszłym miesiącu przed wizytą króla Arabii Saudyjskiej, planowali tam zamach na "arabską rodzinę królewską". W woj. śląskim, gdzie w ostatnich dniach zalanych zostało blisko 7,5 tys. obiektów w 114 gminach, mija zagrożenie nowymi podtopieniami. Od środy poziom wody w rzekach systematycznie opada, a sporadyczne opady deszczu nie są intensywne. Większość Holendrów pozytywnie ocenia dymisję rządu premiera Jana Petera Balkenende. Jego gabinet upadł, bo współrządząca Partia Pracy nie zgodziła się na przedłużenie misji w Afganistanie. O pozostawienie wojsk w tym kraju poprosiło Holandię NATO.
Dymisja rządu wzmocniła pozycję Wautera Bosa. Lider Partii Pracy był wicepremierem i ministrem finansów w zdymisjonowanym rządzie. Jego zdecydowana postawa spodobała się wyborcom. Gdyby wybory odbyły się teraz, socjaldemokraci zyskaliby w parlamencie dodatkowe cztery miejsca.
W najnowszych sondażach stracił premier Jan Peter Balkenende, choć jego Apel Chrześcijańskich Demokratów nadal pozostałaby największą partią w parlamencie.
Obydwaj politycy pozostają na czele swoich ugrupowań i będą walczyć o głosy w przyśpieszonych wyborach parlamentarnych. Powinny się one odbyć najpóźniej w czerwcu. Przypuszcza się, że do nowego parlamentu, w którym obecnie jest 8 partii, może wejść nawet 11 ugrupowań.
Jeżeli ktoś chce dokonywać rozliczeń fiskalnych poza granicami Polski i poza jej jurysdykcją, musi zmienić rezydencję podatkową. Jednak przedsiębiorcy i pracownicy rozliczający się ze swojej działalności i zarobków za granicą często napotykają problemy ze strony polskich organów skarbowych. Prezydencki projekt ustawa o obniżeniu wieku emerytalnego nie jest do końca zgodny z umową, którą podpisała "Solidarność" - mówił w "Faktach po Faktach" szef związku. Zdjęcia i filmy Reporterów 24.

RSS

Nudny remis dwóch Górników. Nie pomógł nawet karny

08.05.16

Był zmarnowany rzut karny i strzał w słupek samej końcówce meczu - na tyle było stać piłkarzy Górnika Łęczna i Górnika Zabrze. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a obie drużyny czeka walka o utrzymanie do samego końca.

RSS

Co z tą cytologią?: Przez brak przepisów nie będzie badań?

29.01.10

Od nowego roku w ramach okresowych badań medycyny pracy pracujące kobiety miały mieć przeprowadzaną cytologię. Ale ministerstwo zdrowia nie wydało odpowiednich przepisów.

RSS

Zobacz, jak wiele trudu kosztuje sukces: Dla sławy gotowi są na wszystko

22.02.10

Tańczą, śpiewają, recytują - życie celebryty nie jest łatwe, lekkie i przyjemne. By utrzymać się na topie, musi dwoić się i troić. I wciąż odkrywać nowe talenty. Zobacz, jak wiele wysiłku polskie gwiazdy wkładają w to, by utrzymać miejsce na szczycie.

RSS

Zabił przypadkową osobę w sercu Łodzi. "Na wolność już nie wyjdzie"

22.10.15

Sąd apelacyjny podtrzymał karę dożywocia dla 22-letniego Rafała N.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Włochy: Kurort Cortina d'Ampezzo okrył się złą sławą

08.01.12

Najsłynniejszy i najdroższy górski kurort we Włoszech, Cortina d'Ampezzo okrył się złą sławą jako matecznik oszustów podatkowych, gdy policja skarbowa odkryła tam szereg nieprawidłowości w hotelach, restauracjach i sklepach.

RSS

Kwaśniewski: Diabeł mnie kusi

22.02.13

RSS

Po trzech dekadach R.E.M mówi dość

22.09.11

Po trzech dekadach wspólnego grania i stworzeniu 15 albumów, sprzedaniu 25 milionów płyt, muzycy R.E.M. podjęli decyzję, że czas powiedzieć "dość". - Odejdziemy z wielkim poczuciem wdzięczności, spełnienia i zadziwienia tym czego zdołaliśmy dokonać - napisali muzycy na swojej stronie internetowej.

RSS

Poseł atakuje i domaga się sprostowań: Palikot i "wulgarne manipulacje" mediów

29.06.10

Janusz Palikot idzie na wojnę. Polityk PO domaga się sprostowania od TVP i "Rzeczpospolitej", ponieważ - jego zdaniem - media te przeinaczyły jego wypowiedź dla programu TVN "Szymon Majewski Show". A chodzi o słynne już słowa o "patroszeniu Jarosława Kaczyńskiego".

RSS

"Rzeczpospolita" przegrała proces: Gazeta ma przeprosić wiceszefa ABW

22.03.10

Naczelny "Rzeczpospolitej" ma przeprosić wiceszefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Jacka Mąkę za naruszenie jego dóbr osobistych w nierzetelnym artykule. Nie musi zaś wpłacać 60 tys. zł na cel charytatywny - orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie.

RSS

Ahmadineżad: Ośmiornica Paul to symbol upadku Zachodu

29.07.10

Irański prezydent Mahmud Ahmadineżad oświadczył, że niemiecka ośmiornica Paul, która wsławiła się, prawidłowo typując zwycięzców piłkarskich mistrzostw świata w RPA, symbolizuje całe zło zachodniego świata - pisze "Daily Telegraph".

RSS

Serwisy religijne przyciągają użytkowników: Kościół kusi internautów

22.02.10

Aż o jedną trzecią wzrosła w ciągu ostatniego roku liczba internautów, korzystających ze stron internetowych związanych z Kościołem katolickim. Tak wynika ze specjalnego badania przeprowadzonego dla polskiego Episkopatu przez ośrodek Megapanel PBI/Gemius.

RSS

Koniec jednego, początek drugiego

01.12.18

Koniec miesiąca i start szczytu G20 nakładają się na siebie, co może przynieść wszystko i nic w kwestii zmienności rynku, Nadzieje na kompromis w relacjach USA i Chin są wygórowane, a sprzeczne komentarze podnoszą niepewność,

RSS

Pas za krótki, temperatury zbyt wysokie. Turyści utknęli w Grecji

01.08.15

Problemy ponad stu polskich turystów.

RSS

Ważny wtorek

15.02.17

Sporo będzie się dziś działo, Co ciekawe, wczoraj nie działo się nic szczególnego w kalendarium, a mimo tego złoty poruszył się dość mocno (tracąc na wartości), zaś eurodolar też nie stał w miejscu, schodząc do 1,06 i niżej

RSS

Czy można amortyzować środek trwały otrzymany w formie darowizny?

15.06.11

Jedną z możliwości nabycia środka trwałego przez przedsiębiorstwo jest otrzymanie go w drodze darowizny. Mimo iż odbywa się to nieodpłatnie, przedsiębiorstwo ustala wartość początkową takiego środka trwałego i amortyzuje podobnie jak inne środki trwałe.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny