Krym, Fed i wiedźmy zdominowały rynek

22.03.14

Trzeci tydzień marca na rynku akcji stał pod znakiem trzech wydarzeń ? reakcji na niedzielne referendum na Krymie, posiedzenia Fed oraz wygasania marcowej serii kontraktów terminowych, Wszystkie oznaczały niepewność dla inwestorów, ale ,,,

W grudniu indeks niemieckiego instytutu ZEW wzrósł do 4,3 pkt, z 1,8 pkt, miesiąc wcześniej, co jest odczytem nieco lepszym od rynkowych prognoz (4 pkt,), Rozczarowały natomiast opublikowane równocześnie październikowe dane o produkcji przemysłowej w Stre Prorosyjski Wiktor Janukowycz, a nie bardziej zorientowana na Zachód Julia Tymoszenko stanie na czele Ukrainy. Ukraińska komisja wyborcza ogłosiła dziś, że lider Partii Regionów zdobył 48,95 procent głosów, podczas gdy na Julię Tymoszenko zagłosowało 45,47 procent wyborców. Co taki wybór oznacza dla stosunków polsko-ukraińskich? – Pragmatyzm nie pozwoli Janukowyczowi odwrócić się od Polski i Unii Europejskiej – mówi posłanka SLD Jolanta Szymanek-Deresz.
Wiktor Janukowycz (fot. Wprost) Znane na Wall Street powiedzenie mówi, jaki pierwszy tydzień, taki cały rok (as goes the week so goes the year), Gdyby powiedzenie to uznać za prawdziwe i odnieść do notowań złotego, to czekać go będzie ciężka przeprawa w tym roku, Pierwszy tydzień 2012Wśród zidentyfikowanych ofiar poniedziałkowych zamachów terrorystycznych w moskiewskim metrze nie ma obywateli Polskich - poinformował Grzegorz Jopkiewicz z biura prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Niemal wymknął się z obławy dzięki perfekcyjnemu przebraniu i charakteryzacji. Zazwyczaj w czasie powodzi fala kulmnacyjna przechodzi przez region w ciągu jednego, góra dwóch dni. Ale tym razem jest inaczej. Wielka woda utrzymuje się pięć dni, a nwet dłużej - mówi rzecznik komendy głównej Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak. I dodaje, że właśnie to może się okazać zabójcze dla nadwyrężonych wałów.

Pewnie może, zawsze może ? chciałoby się rzec w ostentacyjny sposób ze wzruszeniem ramion, Ale wiadomo, że chodzi nam o coś innego, o prawdopodobieństwo danego scenariusza, W takim razie możemy powiedzieć, że co prawda EUR/USD dobił ,,,

W środę Sąd Najwyższy zajmie się odwołaniami posłów elektów PiS, prokuratorów w stanie spoczynku Dariusza Barskiego i Bogdana Święczkowskiego od decyzji o wygaszeniu im mandatów - poinformował marszałek senior Józef Zych z PSL, który rozmawiał z pierwszym prezesem SN. Oznacza to, że posłowie-elektowie nie złożą we wtorek ślubowania. Posłom PiS mandaty wygasił Grzegorz Schetyna. Osiem spotkań pierwszej rundy turnieju tenisistów w wielkoszlemowym Australian Open zostało przerwanych z powodu kontuzji jednego z graczy, a Niemiec Philipp Kohlschreiber wycofał się krótko przed rozpoczęciem meczu. U pań zanotowano jeden podobny przypadek.

Wygląda na to, że do świąt na rynkach będzie mało emocji, Ostatnią nadzieją na większe zmiany są dzisiejsze odczyty z USA, Poznamy z nich wskaźniki zamówień na dobra, Po problemach z murawą na wzniesionym z myślą o Euro 2012 stadionie we Wrocławiu pojawił się kolejny. Zdaniem policji w chwili obecnej obiekt nie nadaje się do rozegrania meczu piłkarskiego, dlatego wydała negatywną opinię. Pierwszy mecz piłkarzy Śląska na nowej arenie oddala się.Turecki premier Binali Yildirim ogłosił w wystąpieniu telewizyjnym, że minister spraw wewnętrznych Efkan Ala podał się do dymisji, a jego miejsce zajmie dotychczasowy minister pracy Suleyman Soylu. Nie podano powodów ustąpienia szefa MSW. Obaj mężczyźni byli pijani. Niskie zarobki oraz brak oszczędności powodują, że Polacy coraz częściej korzystają z usług firm pozabankowych, Co piąty z nas ma już za sobą przynajmniej jedną szybką pożyczkę, Na co najczęściej zaciągamy zobowiązania?

RSS

Apple zapłaci 13 mld euro zaległych podatków

01.09.16

Akcje giganta technologicznego Apple Inc, tracą już prawie 2 proc, na przedsesyjnym handlu na nowojorskiej giełdzie kontraktów po tym jak Komisja Europejska uznała, iż koncern musi zapłacić 13 mld euro plus odsetki zaległych podatków,

RSS

Szczypiorniści w "grupie śmierci"

22.06.13

Wielka Francja, najlepsza drużyna piłki ręcznej ostatnich lat, bedzie jednym z rywali polskich szczypiornistów podczas przyszłorocznych mistrzostw Europy. Dwaj pozostali przeciwnicy kadry Michaela Bieglera również grają szczypiorniaka z najwyższej półki.

RSS

Afera z reklamą sieci MarcPol: Pazura walczy ze swym sobowtórem

01.03.10

Byliśmy po imieniu, gdy kilkanaście lat temu grałem jego sobowtóra w "Kilerów 2-óch". Teraz w sądzie mówi do mnie per pan - żali się Leszek Blautenberg. Podobny do Cezarego Pazury mężczyzna zagrał w spocie sieci MarcPol. To dotknęło znanego aktora i sprawa ma swój finał w sądzie.

RSS

Hakerzy atakowali serwery polskiego MSZ

01.11.11

- Serwery polskiego MSZ były celem ataków cybernetycznych, ale jako jedne z najnowocześniejszych, ponieważ zostały kupione niedawno, są bezpieczne - powiedział w poniedziałek w Londynie minister Radosław Sikorski. Szef polskiej dyplomacji będzie uczestniczył w międzynarodowej konferencji cybernetycznej.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Chłopczyk ma szansę na zdrowie: 23-dniowy maluch dostał nowy szpik

08.04.10

Zaledwie 23 dni miał maleńki Adaś, któremu lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie przeszczepili szpik. Tego rodzaju zabiegi u tak małych pacjentów to rzadkość. Chłopczyk jest już w domu z rodzicami. Lekarze są dobrej myśli.

RSS

W kalendarium całkiem sporo

01.08.18

Codzienne pytanie brzmi: co nas dzisiaj czeka? Wczoraj mieliśmy niewiele w kalendarium makroekonomicznym, dziś całkiem sporo, Związek między liczbą przewidzianych publikacji i wydarzeń a dynamiką wykresów forexowych jest niejasny i ,,,

RSS

Spała na rusztowaniu na 11. piętrze. "Nie wiemy, jakim cudem się tam znalazła"

22.08.16

W Krakowie.

RSS

EUR/GBP ? gra na polityczne aspekty

01.03.17

Marzec może przynieść wzrost obaw odnośnie losów procesu Brexitu, który tak naprawdę dopiero się formalnie rozpocznie ? od negocjacji z UE, jakie się rozpoczną, nie będzie też odwrotu, Tymczasem trudno ocenić, kiedy znajdą one swój ,,,

RSS

CNN: Obama uprzedzony o groźbie zamachów w 3 miastach

01.01.16

Informacje przekazały źródła zagraniczne.

RSS

Zarządzenie wojewody: Alarm na Mazowszu! Wisła mocno przybiera

08.06.10

Poziom wody w Wiśle znowu się podnosi. Na Mazowszu jeszcze nie zostały odwołane alarmy przeciwpowodziowe w powiatach koło Płocka, a już wojewoda ogłosił alarm w kolejnych miejscach. Decyzja ta dotyczy powiatów, które są zagrożone drugą falą wielkiej wody.

RSS

Pułapki dla korzystających ze zwolnienia z VAT-u

01.02.12

Przekroczenie limitu uprawniającego do zwolnienia w VAT oznacza konieczność opodatkowania dostarczanych towarów i świadczonych usług. Wartość sprzedaży ustala się na podstawie prowadzonej ewidencji. Jeśli po utracie zwolnienia przedsiębiorca dalej sprzedawał bez VAT, powinien jak najszybciej naprawić błąd, bo konsekwencje są surowe.

RSS

Dzień odczytów PKB. Dziś złoty tracił

15.02.13

Podczas dzisiejszej sesji mieliśmy cały wysyp odczytów PKB z gospodarek europejskich i Strefy Euro jako całości, Szczególnie istotne były odczyty z Niemiec i Eurolandu, które niestety okazały gorsze od prognoz, Te wydarzenia stały się impulsem do spadków

RSS

300-metrowa sztolnia, czołg i tunele kolejowe

01.03.16

Odkrywcy mają zgodę na weryfikację zgłoszeń.

RSS

PJN: Kupimy Rostowskiemu bilet w jedną stronę

15.09.11

Jeśli minister finansów Jacek Rostowski chce wyjechać z Polski, kupimy mu bilet w jedną stronę - tak politycy PJN komentują słowa Rostowskiego, które padły w środę w Strasburgu.

RSS

Facebook zarabia na nas miliardy. Dowiedz się, jak zmienić ustawienia

22.05.16

Firmy wymyślają kolejne sposoby, aby dobrać się do naszych danych, a następnie je wykorzystać i spieniężyć.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny