Bruksela wbija gwóźdź do trumny papierosów

15.03.14

Ministrowie krajów UE przyjęli w piątek nowelizację dyrektywy tytoniowej. Przewiduje ona m.in., że 65 proc. powierzchni opakowań papierosów zajmować będą ostrzeżenia zdrowotne. Według dyrektywy w 2020 r. z rynku w UE znikną papierosy mentolowe.

Brawurowa akcja i wielki sukces komandosów jednostki specjalnej GROM. Żołnierze we współdziałaniu z Samodzielną Grupą Powietrzną odbili dwóch miejscowych policjantów uprowadzonych i więzionych przez talibów. Udało się, choć porywacze robili wiele, by zmylić pościg. Samochód, którym Adam Małysz zadebiutował na rajdowych trasach, kilkugodzinny pobyt w celi więziennej, dywan, po którym przeszedł Władimir Putin, zwiedzanie tajnego schronu, czapka kapitańska Tadeusza Wrony - to kilka przykładów ofert licytowanych podczas XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.        Łatwiejszy dostęp do kredytów studenckich, zwłaszcza dla najuboższej młodzieży - to ma zapewnić reforma systemu kredytów studenckich. Nowe uregulowania, które zaczną obowiązywać od nowego roku akademickiego, wprowadzają między innymi stuprocentowe poręczenia Skarbu Państwa dla osób o dochodach do 600 złotych na osobę w rodzinie oraz studentów pozbawionych opieki rodzicielskiej.
       Minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka ma nadzieję, że dzięki temu więcej młodych osób z mniejszych miejscowości, wsi i rodzin wielodzietnych zdecyduje się na studia.
       "Kredyty pozwalają godnie studiować, a wraz ze stypendium socjalnym dają dość pieniędzy na utrzymanie" - tłumaczyła minister Kudrycka.
       Do tej pory stosowano jedynie 70-procentowe poręczenia. Pozostaną one dla dochodów od 600 do 1000 złotych. Nowe uregulowania znoszą też uciążliwe dla studentów oraz banków wymogi dokumentowania wpisu na kolejny rok studiów. Teraz wystarczającym potwierdzeniem dla banku, uprawniającym do wypłaty kredytu, będzie aktualna legitymacja studencka lub doktorancka. Student nie będzie też musiał przedstawiać w banku dowodu wpisu na kolejny rok. Wypłata kolejnych transz kredytu zależeć będzie jedynie od statusu studenta, potwierdzonego ważną legitymacją.
       W korzystniejszy dla studenta sposób będzie też wyliczany dochód na osobę w rodzinie studenta - pod uwagę brane będą dochody netto, liczone tak, jak przy ubieganiu się o stypendium socjalne w uczelni. Nowe prawo da też możliwość zawieszenia spłaty kredytu maksymalnie na rok w przypadku utraty pracy czy trudnej sytuacji życiowej.
       W Polsce z kredytów korzysta zaledwie co szósty student. W Europie jest to o wiele bardziej wykorzystywana przez młodych ludzi forma finansowania lat nauki. Kwota kredytu przypadająca na jeden rok studiów to 6000 złotych. Maksymalny okres pobierania kredytu wynosi 6 lat, a w przypadku studiów doktoranckich - 4 lata z wyłączeniem urlopów od zajęć.
Oprocentowanie dla studenta wyniesie 1,75 procent - resztę dopłaci Skarb Państwa.
W pierwszym przekonuje, że nigdy nie dzielił Polski na A, B czy C. W drugim chwali rząd: za to, że "uniknęliśmy losu Grecji". W trzecim obiecuje, że gdy zostanie prezydentem, nasze wojska w końcu wyjdą z Afganistanu. Są trzy nowe spoty Bronisława Komorowskiego. Europejska Grupa Doradcza www,eurogrupa,pl zaprasza do udziału w szkoleniu ,,Księgowość projektowa, Rozliczanie projektów dofinansowanych ze środków UE", Policjanci z Grodkowa (opolskie) złapali sprawców napadu z bronią, do jakiego doszło w Więcmierzycach. Czterej zamaskowani mężczyźni napadli na kierowcę dostawczego iveco i chcieli zabrać mu pieniądze - poinformował rzecznik opolskiej policji, nadkom. Maciej Milewski.

"Nigdy do Londynu" - napisał na swoim mikroblogu.

Wydanie ponad czterech milionów złotych bez przetargu przez szefa MSWiA Jerzego Millera bierze pod lupę Urząd Zamówień Publicznych - dowiedział się "DGP". Ale to jeszcze nie wszystko. Bo działania ministra źle ocenia w poufnym jeszcze raporcie Najwyższa Izba Kontroli. Rozczarowanie wynikami General Electric za III kwartał, zgodny z szacunkami (ale nie lepszy!) odczyt sprzedaży nowych domów w USA za wrzesień (4,75 mln), a także przeświadczenie, iż unijny szczyt nie przyniesie nowych pomysłów na rozwiązanie problemów

Minister spraw zagranicznych był gościem programu "Horyzont" w TVN24. Silne, nieoczekiwane osłabienie dolara było wydarzeniem wczorajszego dnia na rynku walutowym, Kurs głównej pary walutowej dotarł do trzytygodniowych maksimów, dzisiaj nad ranem ruch był kontynuowany i dopiero na wysokości 1,3470 znalazł silny ,,, W trakcie sesji azjatyckiej opublikowane zostały słabsze dane o sprzedaży detalicznej z Japonii, Sprzedaż spadła w marcu o 9,7% w skali roku wobec oczekiwanego spadku o 7,3% rok do roku,Euro (EUR) powróciło do wyższych wartości na poziomie 1,3277 w stosunku do dolara amerykańskiego, Para walutowa znalazła mocne wsparcie powyżej poziomu 1,3265, ponieważ inwestorzy czekają na jeszcze słabszy kurs dolara, Poranek upływa pod znakiem słabnącego australijskiego dolara, To efekt raportu o stanie inwestycji w Australii, Pokazał on dość znaczące wyhamowanie popytu inwestycyjnego, co można wiązać z niskimi cenami surowców, czyli kluczowego czynnika,,, Miniony tydzień na głównej parze walutowej kończymy niemal na poziomie 1,37, a jeszcze 10 dni temu taki scenariusz wydawał się mało prawdopodobny, Ten tydzień z pewnością rozczarował oczekujących na wzrost wartości dolara,

RSS

Synowie pułku

08.08.11

Po Smoleńsku politycy i generałowie zaczęli nas traktować jak samobójców. Donald Tusk już rok temu przestraszył się i przesiadł się na embraera. A Waldemar Pawlak raz prawie uciekł nam z samolotu – opowiada pilot specpułku. Czy powinniśmy się dziwić, że po raporcie komisji Millera 36. pułk w końcu został rozwiązany?
fot. tygodnik Wprost

RSS

Czekamy na dane i debatę

08.10.16

W czwartek nastroje na Wall Street z założenie powinny być niejednoznaczne, bo czekano na piątkowy raport z rynku pracy (dane miesięczne) oraz na niedzielną debatę Clinton-Trump

RSS

Bydgoszcz nie chce widowisk cyrkowych ze zwierzętami

29.01.16

Zakaz organizowania przedstawień objazdowych cyrków z udziałem zwierząt wydał prezydent Bydgoszczy.

RSS

Elektrownia Turów do remontu. Za 700 mln zł

15.03.16

Ponad 700 mln zł będzie kosztowała kompleksowa modernizacja bloków energetycznych w Elektrowni Turów. PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, spółka GK PGE, podpisała przedostatni kontrakt w ramach tej modernizacji - poinformowała w poniedziałek PGE.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Serb skazany za zbrodnie wojenne. "Nastroje w Kosowie pogorszą się"

22.01.16

RSS

Osłabienie PLN chwilowo powstrzymane

15.10.16

Poranny, piątkowy handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji na wycenie PLN po niedawnych lekkich spadkach, Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2947 PLN za euro, 3,8957 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9389 PLN ,,,

RSS

Serbia: Prezydent krytykuje plan referendum kosowskich Serbów

01.01.12

Prezydent Serbii Boris Tadić skrytykował w piątek pomysł przeprowadzenia przez kosowskich Serbów referendum w sprawie zaakceptowania kosowskich instytucji państwowych na ich terytorium. Referendum pogorszyłoby tylko obecną trudną sytuację - ocenił.

RSS

Najwięksi przeciwnicy prezydenta głosowali zza krat

29.10.12

Była premier Julia Tymoszenko i był szef MSW Jurij Łucenko, którzy odbywają kary pozbawienia wolności, oddali głosy w niedzielnych wyborach parlamentarnych pod nadzorem strażników służb penitencjarnych.

RSS

Rekordowa kieszeń i pozycja Radwańskiej

01.11.11

Turcji Agnieszka Radwańska nie podbiła, ale i tak zakończony właśnie sezon może zaliczyć do udanych. Tenisowy rok zamknęła na najlepszej w karierze pozycji w rankingu i rzecz jasna z największą wypłatą.

RSS

Bartoszewski, Pilecki i ks. Zieja upamiętnieni w Ogrodzie Sprawiedliwych

22.06.16

RSS

Wielość czynników

08.04.16

Mnogość czynników wpływających w ostatnich godzinach na wycenę EUR/USD, ?Minutes? były jednak nieco bardziej jastrzębie niż oczekiwano? Wczorajsze posiedzenie RPP wspiera opinie, że polityka stóp procentowych w Polsce pozostanie w ,,,

RSS

Rosjanie "organizują tak wiele ćwiczeń, że zmniejsza to naszą czujność"

29.01.17

Rosja stanowi egzystencjalne zagrożenie dla USA i Zachodu - ocenił generał Philip Breedlove.

RSS

FED przedobrzył?

22.02.10

O ile jeszcze można zrozumieć podwyżkę stopy dyskontowej o 25 p,b, (jest to jedno z pierwszych posunięć na drodze do zacieśniania polityki monetarnej i obecnie mało istotne #8211; przedstawiciele FED mają w tym rację), to jednak sam fakt dokonania ,,,

RSS

Kierowca ciężarówki "nie powinien siadać za kierownicą"

22.04.12

Kierowca ciężarówki, która uderzyła wpierw w samochód osoby, a następnie wpadła w autobus wycieczkowy na drodze wojewódzkiej nr 106 w Zachodniopomorskiem, nie miał przy sobie uprawnień do prowadzenia pojazdu. - Teraz będziemy prowadzić postępowanie, czy takie dokumenty posiada - powiedział Alvin Gajadhur, rzecznik prasowy Inspekcji Transportu Drogowego. Dodał również, że 25-latek "tak naprawdę nie powinien dziś usiąść za kierownicą", gdyż powinien być na 45-godzinnym odpoczynku. Kierowca został zatrzymany. W wyniku wypadku 25 osób trafiło do szpitali. Lekarze wciąż walczą o życie kierowcy autokaru.

RSS

Przed nami wyjątkowo ciepłe dni

01.03.15

Nawet dwucyfrową wartość ciepła pokażą termometry w najbliższych dniach.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny