Bruksela wbija gwóźdź do trumny papierosów

15.03.14

Ministrowie krajów UE przyjęli w piątek nowelizację dyrektywy tytoniowej. Przewiduje ona m.in., że 65 proc. powierzchni opakowań papierosów zajmować będą ostrzeżenia zdrowotne. Według dyrektywy w 2020 r. z rynku w UE znikną papierosy mentolowe.

- Biła, kopała, a nawet przypalała papierosami swojego syna - wynika z ustaleń śledczych, którzy badają sprawę jednej z kobiet w śląskim schronisku dla samotnych matek z dziećmi. O tym, że z chłopcem dzieje się coś niedobrego, policję zawiadomili pracownicy placówki. I choć kobieta wypiera się zarzucanych jej czynów, to na wyjaśnienie sprawy przez sąd będzie czekać w areszcie. Od czwartku do wzięcia jest Javier Aguirre. Dotychczasowy trener Meksyku zrezygnował z funkcji, po tym jak odpadł w 1/8 finału z Argentyną. - Tak będzie uczciwie - uzasadnił decyzję. Inspektorzy skontrolowali 77 osób.Interesujące wywiady, wnikliwe analizy i ciekawe reportaże do przeczytania i zobaczenia również na kontach społecznościowych. Polskim Kościołem rządzą dziś ambicje biskupów walczących o wpływy. Przewagę mają konserwatyści i rydzykowcy. I nie widać duchowego przywódcy.
fot. Wprost Czyżby dopatrzył się niesportowego zachowania?

Jestem skromną, prywatną osobą, która po prostu zna trochę ludzi – mówi Marcin Dubieniecki w wywiadzie dla „Wprost”. Mąż Marty Kaczyńskiej opowiada m.in. o swoim zaangażowaniu w kampanię prezydencką prezesa PiS, znajomości z politykami z lewicy i prawicy, oraz rozmowach z tragicznie zmarłym prezydentem i jego bratem o polityce.
fot. Forum

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun wyraził głębokie zaniepokojenie faktem, że organizacja zwolenników Laurenta Gbagbo nawołuje swoich członków do ataku na siedzibę Alassane Ouattary w Nowy Rok - poinformowało w czwartek biuro prasowe organizacji. Benedykt XVI skierował słowa otuchy do Polaków w związku z żałobą narodową po katastrofie lotniczej w Smoleńsku, w której zginął prezydent Lech Kaczyński. Papież mówił o tragedii podczas audiencji generalnej w Watykanie.

Niektórzy kładą nacisk na odstraszanie i obronę, a niektórzy na dialog. "Prowokacja służb specjalnych". Marta Kaczyńska była pytana o ocenę słów marszałek Sejmu Ewy Kopacz, która tłumaczyła swoje działania podczas identyfikacji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej.Na lotnisku w Smoleńsku 10 kwietnia było dwóch funkcjonariuszy BOR z ambasady w Moskwie - poinformował zastępca szefa BOR płk Paweł Bielawny, który zatwierdził plan zabezpieczenia wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu. Donald Tusk dał sygnał do zahamowania prac nad prezydenckim projektem zmian w konstytucji – dowiedział się „Wprost”.
(fot. Forum) Rosyjski rząd włączy się w organizację uroczystości upamiętniających 70. rocznicę zbrodni katyńskiej – nieoficjalnie ustalił tygodnik „Wprost”.
Fot. Tomasz Paczos/Forum

RSS

"Nigdy nie będę wdową"

29.09.10

- Chcę poczuć to, co czuł mój mąż w ciągu tych kilku sekund tuż przed tragedią. A potem, gdy już wylądujemy, chcę przejść te kilkaset kroków, których on nie zdążył zrobić. I szczerze i oczyszczająco zapłakać - mówi w rozmowie z "Wprost" Marta Murzańska-Potasińska, żoną gen. Włodzimierza Potasińskiego, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem.
Marta Murzańska-Potasińska, fot. Wprost

RSS

Lato zacznie się w poniedziałek: Wiośnie mówimy "do widzenia"!

22.06.10

Na tę chwilę czekały wszystkie zmarźluchy. W poniedziałek Słońce wstąpi w znak Raka i rozpocznie się astronomiczne lato! Naukowcy dokładnie obliczyli już, o której godzinie zacznie się ta najcieplejsza pora roku. Przed południem czy po południu?

RSS

Anita Włodarczyk rekordzistką świata!

01.09.14

W Warszawie się nie udało, superrzut wyszedł w Berlinie.

RSS

Atak na policjantów. Sprawdzają związek napastników z IS

19.08.16

Rosyjska policja weryfikuje informacje, według których tzw. Państwo Islamskie przyznało się do środowego zamachu na policjantów niedaleko Moskwy. W ataku zostało rannych dwóch funkcjonariuszy - podała agencja TASS.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Białystok: dziecko pogryzione przez szczura

15.06.14

Siedmioletni chłopiec pogryziony przez szczura. Dziecko bawiąc się na jednym z białostockich osiedli pomyliło go z kotem. Chłopiec został przewieziony do szpitala.

RSS

Przeczytaj oświadczenie Bogdana Wenty: Trener Polaków atakuje norweskich sędziów

01.02.10

Bogdan Wenta nie może darować sędziom kontrowersyjnych decyzji w meczu z Chorwacją. Jego zdaniem przegraliśmy właśnie przez arbitrów. "Wczoraj pokazano nam obraz mówiący o czystości sportu, jakim jest piłka ręczna" - oburza się trener reprezentacji. Przeczytaj jego oświadczenie.

RSS

To już nokaut. 90 sekund i kolejna bramka

01.11.13

Śląsk - Podbeskidzie 3:0. Kibice Śląska nie czekali specjalnie długo na trzeciego gola. Dokładnie 90 sekund - tyle po bramce Paixao swój świetny występ trafieniem ukoronował Sylwester Patejuk. Jak się później okazało, nieostatnim.

RSS

Nastroje lepsze, ale złoty słabszy

08.12.10

Złoty we wtorek, pomimo poprawy klimatu inwestycyjnego na rynkach globalnych, nieznacznie osłabił się zarówno w relacji do dolara, jak i euro, O godzinie 18:31 kurs USD/PN testował poziom 3,0131 zł, natomiast EUR/PLN 4,0140 zł, Dzień wcześniej na zamknięc

RSS

Iberyjskie problemy, głosy z Fed i inne tematy

12.07.16

Esther George uchodziła do niedawna za etatowego jastrzębia Rezerwy Federalnej i nawet głosowała już po grudniu 2015 roku za drugą podwyżką stóp, W czerwcu jednak zrezygnowała z tego podejścia, a to z powodu słabych danych z rynku pracy,,,

RSS

Zmiany w kościele anglikańskim: Decyzja Synodu: Rozwodnik biskupem? Tak!

08.06.10

Rozwiedzeni duchowni nie będą automatycznie wykluczani z dostępu do stanowisk biskupich. To prawdziwa rewolucja w kościelnej procedurze na Wyspach. Decyzja Izby Biskupów, jednej ze składowych Synodu Generalnego, w tej sprawie już zapadła, a ogłoszona zostanie w lipcu.

RSS

Pogłębienie 30-letnich minimów funta

29.06.16

Niepewność polityczna wewnątrz Wielkiej Brytanii oraz pomiędzy Londynem i Brukselą, negatywnie wpływa na funta i euro, Inwestorzy mogą się bać najbardziej negatywnego scenariusza, Przecena złotego do dolara czy franka jest zauważalna, ale ,,,

RSS

Szef SLD nie wierzy liderowi PiS: Napieralski: Kaczyński nie jest szczery

01.06.10

"Otwierałem oczy ze zdziwienia, gdy go słuchałem" - mówi Grzegorz Napieralski o wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego, w którym wezwał on do zakończenia "wojny polsko-polskiej". W ten sposób kandydat lewicy na prezydenta jasno daje do zrozumienia, iż nie ufa przemianie szefa PiS.

RSS

Nie ufam wodzom

22.09.11

Ja nie potrzebuję wodza. Mnie nie musi nikt prowadzić za rękę. Źle się czułem w czasach, kiedy rządził PiS, choć teraz uważam, że był trochę demonizowany - mówi w rozmowie z "Wprost" lider T.Love, Muniek Staszczyk

RSS

Ropa poniżej poziomu 60 USD za baryłkę!

15.12.14

Euro (EUR) spadło wczoraj do poziomu 1,2369 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), ponieważ miesięczny indeks CPI we Francji okazał się gorszy niż przypuszczano, spadając o 0,2%, kiedy prognozy wskazywały wzrost 0,2%,

RSS

"Gdyby Tusk spotykał się z Kaczyńskim, rządziłby najlepiej"

22.09.10

- Jarosław Kaczyński to jest wielki człowiek i ma wiele wspaniałych pomysłów dla Polski. Gdyby Donald Tusk spotykał się częściej z Jarosławem Kaczyńskim, najlepiej by rządził Polską - osądziła posłanka PiS Nelli Rokita w "Kropce nad i" w TVN24.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny