Bruksela wbija gwóźdź do trumny papierosów

15.03.14

Ministrowie krajów UE przyjęli w piątek nowelizację dyrektywy tytoniowej. Przewiduje ona m.in., że 65 proc. powierzchni opakowań papierosów zajmować będą ostrzeżenia zdrowotne. Według dyrektywy w 2020 r. z rynku w UE znikną papierosy mentolowe.

Po Smoleńsku politycy i generałowie zaczęli nas traktować jak samobójców. Donald Tusk już rok temu przestraszył się i przesiadł się na embraera. A Waldemar Pawlak raz prawie uciekł nam z samolotu – opowiada pilot specpułku. Czy powinniśmy się dziwić, że po raporcie komisji Millera 36. pułk w końcu został rozwiązany?
fot. tygodnik Wprost Kiepskie informacje o spadku sprzedaży detalicznej w Niemczech i pogorszeniu wskaźnika aktywności gospodarczej w rejonie Chicago nie pozwoliły na kontynuację dobrej passy na głównych giełdach, Przed zniżką obroniły się jedynie Frankfurt i ,,, Kryzys w Mali pokazał, że w UE potrzebna jest wzmocniona współpraca w dziedzinie obronności - ocenił w czwartek w Brukseli szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski.Wspaniały mecz w Gliwicach. Po świetnej pierwszej połowie piłkarze Piasta prowadzili z Podbeskidziem 2:0, ale dzięki dobrej postawie w drugiej części podopieczni Leszka Ojrzyńskiego zdołali doprowadzić do remisu. "Ta zmiana wpłynie na cały Układ Słoneczny". Na zakończonym dzisiaj posiedzeniu Bank Japonii utrzymał dotychczasową skalę zakupu aktywów na poziomie 80 bln JPY rocznie, BOJ pozostał ?ostrożnym optymistą? w kwestii ożywienia w gospodarce,

Kontrowersyjny pomysł ustanowienia unijnego nadzoru nad grecką polityką budżetową szybko upadł, Dodatkowo europejscy politycy zdecydowali wczoraj o wyraźnym przyspieszeniu prac nad drugim pakietem pomocowym, Wyrazili też nadzieję na szybkie osiągniecie po

       Opada poziom wody na Wiśle. W Sandomierzu, przez który przechodzi fala kulminacyjna, poziom rzeki obniżył się o 15 cm w porównaniu do maksymalnego stanu, odnotowanego o północy. Wynosi teraz 635 cm i jest o 25 cm powyżej stanu alarmowego.
        W Zawichoście rzeka przekracza stan alarmowy o metr. Jej obecny poziom - to 720 cm. Tutaj ubytek wody jest mniejszy, niż w Sandomierzu - centymetr na godzinę. Zdaniem Jacentego Czajki z Powiatowego Sztabu Antykryzysowego - wraz z upływem godzin sytuacja będzie się polepszać, spadki będą coraz większe. Opaska, spinająca wyrwę w wale wiślanym w sandomierskim Koćmierzowie wytrzymuje napór wody. Sprawdzają się także zabezpieczenia rzeki Trześniówki zarówno po sandomierskiej stronie, jak i na Podkarpaciu.
         W województwie podkarpackim alarm powodziowy obowiązuje w Tarnobrzegu, Baranowie Sandomierskim i w gminie Gorzyce. Wisła systematycznie jednak opada.
           Stabilna jest też sytuacja na pozostałych podkarpackich rzekach, które także opadają. Stan ostrzegawczy przekracza Wisłok u ujścia do Sanu w Tryńczy, a San w Nisku i Radomyślu.
           Prognozy przewidują na najbliższe godziny jedynie przelotne opady, co nie powinno wpłynąć na wzrost zagrożenia powodziowego.
         Na Lubelszczyźnie Wisła płynie około 1,5 metra poniżej korony wału, ale najgorsze są podsiąki. W Zastowie Polanowskim w gminie Wilków twa akcja umacniania wału przeciwpowodziowego. Ciężarówki dowożą piach, koparki i spychacze uszczelniają umocnienia przy rzece. W Annopolu woda spadła o dwa centymetry. Synoptycy przewidują dalszy spadek poziomu wody.
Maciej Kot zajął piąte miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w norweskim Lillehammer.

Prokuratura wojskowa otrzymała ekspertyzę biegłych w sprawie "czarnych skrzynek" Tu-154, który rozbił się 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku. Nie ujawniono, co zawiera ta opinia. Na rynku pieniężnym oprocentowanie depozytów międzybankowych O/N zgodnie z naszymi oczekiwaniami utrzymywało się na początku tygodniu w pobliżu 4,10-4,15%, Podczas poniedziałkowej sesji NBP nie zorganizował operacji dostrajającej płynność, Jeśli dodatkowa Ma wielką szansę na to, by znowu - po trzech latach - zostać numerem 1 światowego tenisa. Warunek jest prosty - w ruszającym w poniedziałek turnieju Rogers Cup Rafael Nadal musi dotrzeć przynajmniej do półfinału.Pierwsza próba sięgnięcia po złoty medal mistrzostw świata nieudana. Jeżeli decyzja agencji SP przyniesie obniżkę ratingu Francji o dwa poziomy, to możemy być świadkami kroków zmierzających do politycznego rozpadu tandemu Merkel-Sarkozy, Innymi słowy, inwestorzy zdają się nie doceniać znaczenia francuskiego czynnika w obe Kolejne posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku bez podwyżki stóp, Fitch po raz kolejny tłumaczy swoją decyzję w sprawie ratingu Polski, Katalonia na ścieżce ku niepodległości,

RSS

Walka o prawdę czy bolszewickie metody?

22.02.16

O "dokumentach Kiszczaka" dyskutowali w „Faktach po Faktach” Michał Kamiński i Marian Piłka.

RSS

Sejm: Posłowie odbierają zaświadczenia. Nie ma Schetyny

08.11.11

Posłowie, którzy uzyskali mandat w październikowych wyborach, odebrali w poniedziałek z rąk szefa PKW Stefana Jaworskiego zaświadczenia o wyborze. Jaworski życzył posłom sukcesów w działalności parlamentarnej.

RSS

Prezydent powołał Narodową Radę Rozwoju

08.01.10

      Służba zdrowia, edukacja, gospodarka i opieka społeczna to główne wyzwania, jakie widzą przed sobą członkowie Narodowej Rady Rozwoju. Lech Kaczyński powołał 44-osobowy organ, który będzie mu doradzał w sprawach krajowych i zagranicznych.
      Lech Kaczyński podkreślał, że mianowani przez niego doradcy różnią się w swoich przekonaniach i profesjach. Jego zdaniem czyni to Radę ponadpolityczną. Jak powiedział prezydent - odmienność spojrzeń jest niezmiennie potrzebna w myśleniu perspektywicznym o kraju.
      Lech Kaczyński jednocześnie podziękował członkom Rady za zgodę na wejście do jej struktur. Zaznaczył, że nikt nie odmówił zaproszeniu.
      Narodowa Rada Rozwoju została powołana jako gremium opiniodawczo-doradcze przy Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej. Zdaniem prezydenta powstanie Rady było konieczne, gdyż nie ma obecnie w Polsce organu, które stwarzałoby możliwość debaty programowej o rozwoju naszego kraju i jego przyszłości. Prezydent chciałby, aby Narodowa Rada Rozwoju definiowała kluczowe wyzwania i oceny zagrożeń rozwoju społeczno-gospodarczego Polski oraz formułowała cele strategiczne. Efektem jej prac będąÂ  przekrojowe analizy, dotykające problemów ekonomicznych i społecznych.
      W skład Narodowej Rady Rozwoju wchodzą wybitni przedstawiciele różnych środowisk akademickich, szefowie głównych związków zawodowych oraz organizacji pracodawców. Zaproszenie przyjęli także reprezentanci wszystkich szczebli samorządu terytorialnego.
      W pracach Rady będą uczestniczyli także specjaliści w zagadnieniach, które będą poruszane na spotkaniach oraz przedstawiciele prezydenta - ministrowie, doradcy i współpracownicy.
      Rada będzie obradowała na posiedzeniach zwoływanych wedle potrzeb, ale zakłada się, że będzie to nie rzadziej niż co kwartał.
      Członek Rady i były zastępca obecnego ministra finansów profesor Stanisław Gomułka zapewniał, że chętnie będzie dzielił się swoją wiedzą z politykami. Podkreślał, że udział w dyskusjach o przyszłości Polski jest jego obowiązkiem.
      Natomiast profesor Witold Orłowski, doradca prezydenta za czasów Aleksandra Kwaśniewskiego, chce zwrócić uwagę na konieczność reformy finansów publicznych i ich bardzo zły stan obecnie.
      Narodowa Rada Rozwoju będzie obradowała na posiedzeniach zwoływanych wedle potrzeb, ale zakłada się, że nie rzadziej niż co kwartał.

RSS

Złoty stabilny, czeka na wynik unijnego szczytu i dane z USA

22.02.16

Polski złoty stabilny, czemu sprzyja chwilowe uspokojenie nastrojów na rynkach globalnych oraz pozytywne sygnały płynące z rządu w sprawie planów restrukturyzacji kredytów walutowych,

RSS

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Bankierzy: Zarabiamy za dużo

08.11.11

Badanie bankierów, maklerów i dyrektorów korporacji finansowych przyniosło ciekawe wyniki. 66 procent pracowników londyńskiego City przyznało, że są opłacani zbyt wysoko, zwłaszcza w porównaniu z pracownikami sektora publicznego - wynika z raportu ośrodka ComRes na zlecenie chrześcijańskiego think tanku St Paul's Institute.

RSS

Komu "pomoże" Polonia? Na dole zrobiło się ciekawie

29.05.13

Decyzja zmieniła los drużyn walczących o utrzymanie w elicie.

RSS

PiS: PO mówi nieprawdę ws. zabójstwa Rosiaka

22.01.11

Politycy PiS zarzucili PO, że w sprawie zabójstwa pracownika łódzkiego biura PiS Marka Rosiaka przez Ryszarda C. stosuje taktykę "robienia zasłony dymnej, sztucznej mgły, mówienia półprawd i nieprawdy, zamydlania odpowiedzialności".

RSS

Marek Siwiec odchodzi z SLD

08.12.12

Złożyłem na ręce Leszka Millera rezygnację z członkostwa w SLD - poinformował na konferencji prasowej eurodeputowany Marek Siwiec. Jak tłumaczył, dlatego, że Sojusz prowadzi politykę, która "nie gwarantuje wyjścia z opozycji".

RSS

Prolog dla Kubicy! W sobotę odcinki specjalne

29.09.12

Świetny początek rajdu Citta Di Bassano w wykonaniu Roberta Kubicy - Polak wygrał wieczorny prolog.

RSS

OBWE: wybory przejrzyste, ale Fidesz "cieszył się nieuzasadnioną przewagą"

08.04.14

Niedzielne wybory na Węgrzech były przeprowadzone w sposób przejrzysty i dobrze zorganizowany a wyborcy mieli realny wybór - ocenili obserwatorzy OBWE.

RSS

Dane Głównego Urzędu Statystycznego: Polska prymusem Europy

29.01.10

Polska gospodarka cały czas się rozwija. PKB urósł w 2009 roku, według danych Głównego Urzędu Statystycznego, aż o 1,7 procent. To więcej niż spodziewali się ekonomiści. Tempo rozwoju Polski jest więc znacznie wyższe niż nawet najlepszych europejskich państw.

RSS

Tytuł obroniony, Vive znów złote

15.05.16

Piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce zdobyli piąty z rzędu tytuł mistrza Polski. W sobotę pokonali w Płocku Orlen Wisłę 27:25 (10:8) i wygrali finałową serię 3-0.

RSS

Tym razem nie miała kozaczków: Marcinkiewicz nosi Isabel na plecach

08.03.10

"Zaciśnięte z wysiłku usta i mięśnie naprężone do granic wytrzymałości. Kazimierz Marcinkiewicz pokazał, że jako prawdziwy mężczyzna na swoich barkach wszystko udźwignie" - czytamy w "Fakcie". Były premier na swojej nowej stronie internetowej pokazuje zdjęcia z rodzinnego albumu.

RSS

Wyborcze kuszenie Belką

01.06.10

Kampanię wyborczą mamy nudną, przewidywalną do bólu. Ale to się może szybko zmienić. Dlaczego? Otóż, dwaj główni faworyci okopali się na swoich pozycjach, policzyli swoje twarde elektoraty, wiadomo, że tu już niewiele ugrają. Muszą więc wybrać się, w poszukiwaniu kolejnych wyborców, na mniej im znane terytoria. I to może być ciekawe.

RSS

Władze w Paryżu: dżihadyści "tracą teren" w Iraku

15.01.16

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny