Wyraźne umocnienie złotego

01.03.14

W tym miesiącu byliśmy świadkami dobrych nastrojów na rynku, przyniósł on nam wyraźny wzrost wartości wspólnej waluty względem dolara, O ile jeszcze na początku miesiąca na parze EUR/USD notowane były poziomy nawet w okolicach 1,348, to ,,,

WIELKA BRYTANIA / BREXIT: Gazeta The Sun podała powołując się na ?własne źródła?, że północnoirlandzcy unioniści z DUP mogliby poprzeć poprawki złożone przez premier May do brexitowego porozumienia, jeżeli będą one zawierać ,,, Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew podpisał rozporządzenie o zniesieniu zakazu lotów czarterowych między swym krajem a Turcją; dokument opublikowano w niedzielę na stronie internetowej rosyjskiego rządu. Dzisiejsza sesja na rynku eurodolara zgodnie z oczekiwaniami nie przyniosła rozstrzygnięcia, a notowania głównej pary walutowej utrzymywały się w przedziale 1,3800-1,3950, Wciąż kluczowa pozostaje decyzja, jaką podejmie Fed na najbliższym posiedzeniu,,,Zeznają świadkowie.

Jens Stoltenberg bohaterem artykułu "Łagodny" w "Der Spiegel". Zęby jak u pitbulla, wyłupiaste oczy, charakterystyczny obły kształt - to pirania. Ale nie w akwarium, a w rzece Wierzyca w Starogardzie Gdańskim - informuje nas na Kontakt TVN24 Beata Odziemkowska, redaktor naczelna "Wieści z Kociewia".

Zastosowanie split paymentu zgodnie z ustawą będzie dobrowolne. Przy dłuższym łańcuchu dostaw, jeśli znajdzie się ktoś, kto zdecyduje się podzielić płatność, czyli zastosować split payment, to wówczas może "wymusić" wprowadzenie tego mechanizmu przez innych kontrahentów - mówi Tomasz Pabiański, dyrektor w dziale podatkowo-prawnym PwC.

Na kilka dni przed świętami krajobraz jest typowo jesienny. Od miesięcy przygotowywał zamach - poinformował w czwartek prokurator Paryża Francois Molins.

Ponad 60 lat temu zawładnęła wyobraźnią milionów. Jej imieniem nazwano jedną z gwiazd. Blondynka wszech czasów. Gdyby żyła, 1 czerwca br. Marilyn Monroe obchodziłaby 90. urodziny. O sporze - reporter "Prosto z Polski".
Co jeść a czego nie? Odbywająca karę więzienia członkini rosyjskiej grupy Pussy Riot Maria Alochina trafiła do więziennego szpitala we wtorek, w siódmym dniu strajku głodowego, który rozpoczęła na znak protestu przeciw, jak to określa, kampanii prześladowania. Zapowiadany na sobotę, na godz. 18 koniec świata raczej nie nastąpi, ale jeśli zdarzyłby się w Nowym Jorku, to zmotoryzowani mieszkańcy mogą liczyć na korzystne zmiany. Burmistrz Michael Bloomberg obiecał, że w przypadku apokalipsy zawiesi niektóre przepisy o parkowaniu. Wskazał też inne korzyści wynikające z apokalipsy.

RSS

Czy grozi nam 25-procentowy VAT?

15.02.11

Od 1 stycznia obowiązują nowe podwyższone stawki w podatku VAT, od dawna jednak pojawiają się zapowiedzi, iż na tym być może się nie skończy.

RSS

Rosja chce ograniczeń internetu z uwagi na bezpieczeństwo

15.12.11

Rosja przewiduje "rozsądne" ograniczenia internetu ze względów bezpieczeństwa - zapowiedział sekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Nikołaj Patruszew.

RSS

Zabawka ma swoje słabe strony: iPad ma wadę. Nie otworzy wielu witryn

08.04.10

iPad wygrywa w czterech kategoriach na siedem - zdjęcia, wideo, e-booki i gry. Ale e-maile wciąż łatwiej wysyłać z laptopa, a muzyki posłuchać z iPoda. Co więcej, urządzenie nie współpracuje z Flashem. Wiele stron wyświetla się więc z lukami, a odtwarzanie plików wideo jest niemożliwe.

RSS

W Polsce brakuje tysięcy zawodowych kierowców

08.11.16

Choć zarobić można ponad 6 tys. zł.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Izrael nie chce "granic nie do obrony". Netanjahu: odrzucamy międzynarodowy dyktat

22.06.15

Premier Izraela Benjamin Netanjahu oznajmił w niedzielę na posiedzeniu rządu przed wizytą szefa francuskiej dyplomacji, że jego kraj "z całą mocą" odrzuca wszelkie próby narzucenia "międzynarodowego dyktatu" w kwestii pokoju z Palestyńczykami.

RSS

Wpadki Janukowycza

01.07.10

       Wizyta prezydenta Sri Lanki w Kijowie obfitowała we... wpadki. Do jednej z nich doszło już podczas uroczystego powitania Mahindy Rajapaksy przez prezydenta Wiktora Janukowycza.
       Mahinda Rajapaksa jest drugim - po Dmitriju Miedwiediewie - prezydentem, który odwiedził Kijów. Jednak już w czasie powitania na dziedzińcu Administracji Prezydenta, Wiktor Janukowycz nie odoczekał do zakończenia hymnu Sri Lanki a od razu ruszył wzdłuż gwardii honorowej. W tej sytuacji orkiestra zrezygnowała z wykonania hymnu Ukrainy.
       Później, w czasie spotkania ukraińskich i lankijskich biznesmenów z udziałem obu prezydentów, pomylili się specjaliści przygotowujący tablicę informacyjną. Błędy były nie tylko w angielskim słowie "co-chaired", ale także w ukraińskim wyrażeniu "jego wysokość".
       Sam Wiktor Janukowycz także ma kłopoty z językiem państwowym i często popełnia błędy, wpisując się do ksiąg pamiątkowych czy wypełniając dokumenty. Znany jest także z pomyłek geograficznych - zdarzało mu się na przykład pomylić Czarnogórę z Kosowem.

RSS

Kandydaci wybrani, zdecyduje prezydent: Oni mogą rządzić polską prokuraturą

08.01.10

Edward Zalewski, obecny prokurator krajowy i sędzia Andrzej Seremet z Sądu Apelacyjnego w Krakowie - to kandydaci na Prokuratora Generalnego, ustalił "Dziennik Gazeta Prawna". Krajowa Rada Sądownictwa przegłosowała ich kandydatury. Kogo wybierze prezydent? Na decyzję ma czas do 11 marca.

RSS

Pokazał, co ma po Kliczce

22.03.11

Odlanier Solis broni się jak może przed zarzutami, że zdezerterował z ringu przed Witalijem Kliczko zasłaniając się urazem. Na potwierdzenie pokazuje wyniki prześwietlania prawego kolana. Według wstępnych diagnoz na ring będzie mógł wrócić w przeciągu 6-9 miesięcy.

RSS

Nerwowy koniec udanego kwartału

01.10.13

Dzisiejsza sesja kończyła trzeci kwartał oraz miesiąc wrzesień, który ma niechlubną sławę najgorszego dla inwestorów, Tym razem na niekorzystną historyczną zależność nałożyło się zamieszanie z OFE, ale nawet mimo tych przeciwności ,,,

RSS

NIK sprawdził szkoły dla dorosłych: Szkoła zawodu cię nie nauczy

22.02.10

Nauka zawodów w szkołach dla dorosłych to fikcja - wynika z raportu NIK. Ustalono, że Ministerstwo Edukacji nie stworzyło nawet programów nauczania dla 118 profesji, dla 15 nie ma wymagań egzaminacyjnych. W ponad połowie skontrolowanych placówek dorośli kształcili się w zawodach, w których notowano najwięcej bezrobotnych. A ponad połowa absolwentów nie podeszła do egzaminu dyplomowego.

RSS

Ponowne rozkręcanie tempa

01.12.15

Po apatycznym zakończeniu ubiegłego tygodnia pierwsze takty po weekendzie jeszcze są wolne, ale tempo będzie się rozkręcać z każdym dniem, Seria decyzji banków centralnych, NFP i OPEC to główne pozycje w najbliższych dniach, choć i tak ,,,

RSS

Zmysłowa sesja fotograficzna: Takiej Kowalczyk jeszcze nie widzieliście!

01.04.10

Kombinezon, narty i kijki - to "roboczy" strój Justyny Kowalczyk w czasie zawodów. Królowa Śniegu to jednak przede wszystkim piękna kobieta. Dowód? Spójrzcie na te zdjęcia. Rozwiane włosy, makijaż, odkryte ramiona - oto Justyna Kowalczyk jakiej nie znacie!

RSS

Czarny PR straży miejskiej. Słusznie nielubiani?

22.08.12

Straż miejska głównie kojarzy się z wystawianiem mandatów, łapaniem na fotoradar albo zakładaniem blokady na samochody. Taki się utarł wizerunek, a z niego wynika mały szacunek, jakim cieszą się strażnicy. Czy słusznie?

RSS

Filipiny: Co najmniej 20 ofiar śmiertelnych tajfunu

15.07.10

Co najmniej 20 osób zginęło, a 60 jest zaginionych po przejściu we wtorek wieczorem tajfunu przez Filipiny - poinformowały w środę władze.

RSS

Podwyżki cen paliw praktycznie przesądzone. Złe wiadomości dla kierowców

01.10.16

Kraje OPEC ogłosiły w Algierii, że na listopadowym posiedzeniu kartelu ograniczą wydobycie ropy naftowej, Spowodowało to ponad 5-procentowe wzrosty ceny tego surowca, To jednak nie koniec złych informacji dla kierowców, Jeżeli faktycznie ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny