Program specjalny o sytuacji na Ukrainie w TVN24 Biznes i Świat

22.02.14

W TVN24 Biznes i Świat trwa wydanie specjalne programu poświęconego wydarzeniom w Ukrainie.

52-letnia kobieta usłyszała zarzuty grabieży. Opublikowane o godz, 14:30 dane Departamentu Pracy w USA wiele nie zmieniły w obrazie rynku, Być może dlatego, iż były trudne w jednoznacznej interpretacji, Wprawdzie stopa bezrobocia nieoczekiwanie spadła w styczniu do 9,7 proc, z 10,0 proc, w grudniu, t W czwartek zarząd krajowy SLD ma zdecydować, kogo wystawi w czerwcowych wyborach prezydenckich. Wiadomo już, że nie będzie to były premier, a obecnie senator Włodzmierz Cimoszewicz. Według polityków Sojuszu, w grę nie wchodzi także poparcie Andrzeja Olechowskiego. Na kogo więc postawi SLD?Generał komentuje słowa Bartosza Kownackiego. "Do Bydgoszczy będę jeździł, a tu nie będę kupował" - mówił pan Kaziu w filmie Stanisława Barei "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz". Wygląda na to, że mieszkańców Powiśla, a zwłaszcza tych z ulicy Solec, czeka to samo. Kultowy sklep, który "wystąpił" w komedii, ma zostać wyburzony. W jego miejscu stanie apartamentowiec.

Kto przyjdzie na miejsce Hermana Van Rompuya?

Do gigantycznych nieprawidłowości miało dochodzić w podlegającym MON Zakładzie Inwestycji Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego - pisze "Rzeczpospolita".

Sport.tvn24.pl przedstawia dziesięć najważniejszych wydarzeń roku. Kolorowe fotele, pełne złotych ryb akwarium... Przez moment mogą być jak tabletka przeciwbólowa. Materiał "Faktów" TVN.

Dzisiejsza sesja była przedostatnią pierwszego kwartału tego roku, Już teraz wiemy, że zapisze się on bardzo udanie dla krajowych akcji, ale w czasie jego ostatnich dni nasz rynek nie wyróżnia się szczególną siłą na tle pozostałych ,,, "Dziękuję za pomoc w ucieczce". Pierwszy tydzień grudnia nie stanowi na stacjach paliw czasu przyjemnych prezentów - daje bowiem się we znaki podwyżkowy ruch w górę dla wszystkich paliw, Czy na długo?Ze względu na niewielkie umiędzynarodowienie i wszechobecny protekcjonizm, rynek ryżu jest jednym z trudniejszych ryków zbóż dla przeciętnego inwestora, A co będzie wpływać na ceny ryżu w kolejnych miesiącach? Kurs USD/JPY spadł w czwartek do 82,22 jenów z 82,90 na zamknięciu wczorajszego dnia, testując najniższe poziomy od 15 lat, Spadki tej pary, których głównym źródłem jest powszechne już oczekiwanie na uruchomienie w listopadzie przez Rezerwę Federalną kole Liczba siedem ma szczególne znaczenie w matematyce, pojawia się też w dziesiątkach popularnych sformułowań i pojęć: tydzień składa się z siedmiu dni, na świecie jest siedem kontynentów i mówimy o pływaniu po ?siedmiu morzach?,

RSS

Głodówka w szpitalu psychiatrycznym

01.06.12

RSS

Niemiecka inflacja niespodziewanie przyspiesza

29.09.11

Dzisiaj wspólna waluta europejska lekko umacniała się w stosunku do dolara, pomimo tego, iż nastroje pozostają słabe, Kurs EUR/USD sforsował poziom 1,3600 i osiągnął lokalne maksimum na poziomie 1,3690, Euro mogło zostać wsparte przez najnowsze odczyty ma

RSS

Padł rekord zimna

08.01.17

Tak mroźnego poranka tej zimy jeszcze nie było.

RSS

Czołgi zamiast samochodów na ulicach. Utrudnienia

15.08.16

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Z grobowców na cmentarzu w Gdyni zginęły ludzkie szczątki

15.01.15

Za grabież zwłok grozi do 8 lat więzienia.

RSS

"Bartoszewski się zagalopował. To wywód pełen wściekłości i pogardy"

01.08.13

Dyskusja w "Faktach po Fakatch".

RSS

Saperzy i transportery opancerzone. Akcja antyterrorystyczna

01.04.16

W Kortrijk, na północnym zachodzie Belgii.

RSS

Rosja udusi Ukrainę?

08.12.14

Prezes Gazpromu Aleksiej Miller oświadczył w sobotę, że po ułożeniu nowego gazociągu z Rosji przez Morze Czarne do Turcji, rola Ukrainy jako kraju tranzytowego przy dostawach rosyjskiego gazu do Europy "zostanie sprowadzona do zera".

RSS

Polski orzeł stracił w relacji do euro

29.10.16

Eurodolar kwadrans po 18:00 rezyduje przy 1,09, W szczycie był przy 1,0940, nawet nieco wyżej ? ale były to w zasadzie te same poziomy, co wczoraj, Innymi słowy, opór nie został przełamany, a powtórka z korekty zakończyła się powtórką ,,,

RSS

Zmiany na rynku usług przewozowych. DPD przejmuje Siódemkę

15.04.14

Milo Holdings S.a r.l., jedyny akcjonariusz spółki kurierskiej Siódemka SA, zawarł przedwstępną umowę sprzedaży 100 procent akcji tej spółki firmie DPD Polska Sp. z o.o. - poinformowała w poniedziałek Siódemka.

RSS

Warszawa się wstydzi EuroPride: Słynna parada gejów skończy się klapą?

08.05.10

EuroPride 2010 - największa parada gejów, która w lipcu odbędzie się w stolicy, miała ściągnąć setki tysięcy gości. Ale może się okazać spektakularną klapą. Organizatorzy nie mają sponsorów, a spośród kilkunastu tysięcy zarezerwowanych w hotelach miejsc jeszcze żadne nie zostało wykupione przez turystów.

RSS

Eurodolar płata figle

29.02.16

Trzeba przyznać, że odpowiedź na to pytanie, jeśli chodzi o kurs eurodolara, nie jest prosta, a trudno nawet, by była jednoznaczna, Istotne jest również i to, o jakim horyzoncie czasowym mówimy,

RSS

KE: Kroki prawne wobec Francji za wydalanie Romów

15.09.10

Komisja Europejska zapowiedziała we wtorek otwarcie postępowania o naruszenie przez Francję unijnej swobody przepływu osób w związku z budzącymi kontrowersje wydaleniami Romów.

RSS

Usain Bolt i długo nic. A Fajdek z Włodarczyk?

22.08.13

Znany w świecie lekkoatletycznym portal All-Athletics opublikował ranking najlepszych występów zakończonych niedawno mistrzostw świata w Moskwie. Największe uznanie znaleźli oczywiście Jamajczycy.

RSS

"Policjant jak urzędniczka"

15.11.11

- Policjanci nie zamierzają podejmować jakiegokolwiek ryzyka, bo oni są w pracy w policji, tak jak jest urzędniczka - krytykował pracę funkcjonariuszy w "Faktach po Faktach", w TVN24 Władysław Frasyniuk. Policjantów broniła Julia Pitera przekonując, że podczas piątkowych zamieszek nie dopuścili do ich eskalacji.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny