EUR/USD atakuje 1,3700 po danych o PKB strefy euro

15.02.14

W nocy pary krzyżowe jena znów znalazły się w defensywie, co mocno kontrastowało z nieustannym podbijaniem cen akcji w czasie sesji w Europie i USA, Dla inwestujących w jena sytuacja jest skomplikowana, gdyż bardzo słabe dane na temat ,,,

Po atakach rekinów w Szarm el-Szejk lekka panika. Ale winni są raczej ludzie, a nie rekiny.
(fot. Okapia.kg/Forum)

Słowacka policja zamknęła śledztwo w sprawie zeszłorocznej masakry w Bratysławie, w której odurzony napastnik zastrzelił siedem osób, a później sam popełnił samobójstwo. Motywy sprawcy pozostają nieznane.Z badań czasem wynika wiele ciekawych i zaskakujących rzeczy. Na przykład takich, że Polki są bardzo zmęczone i potrzebują doładowania. Swój wolny czas zaś najchętniej spędziłyby u boku pewnego bosonogiego faceta, znanego z upodobania do tłuczenia kubków na wizji. Nie do wiary! Ma 74 lata i 46 maratonów na koncie. - Przybiegła dwie godziny po zakończeniu imprezy, stąd te utrudnienia - tłumaczy organizator. Polski MSZ jest w stałym kontakcie z naszą placówką w Chile, która próbuje ustalić los naszych obywateli przebywających w tym kraju w momencie wczorajszego trzęsienia ziemi.
Rzecznik resortu Piotr Paszkowski powiedział IAR, że nie ma żadnych informacji, które by potwierdzały, że wśród poszkodowanych i rannych są Polacy. Zaznaczył jednak, że inne państwa też nie otrzymały jeszcze takich danych.
MSZ pozostaje w ścisłym kontakcie z europejskim centrum kryzysowym. Jednak nie należy spodziewać się szybko jakichkolwiek informacji, gdyż w Chile są duże trudności komunikacyjne, w dalszym ciągu nie działają linie telefoniczne poza miastami. Trudno jest też dotrzeć na miejsce kataklizmu.
Piotr Paszkowski powiedział, że do polskiej placówki napływają informacje o obywatelach polskich, którzy byli na miejscu i w pobliżu rejonu trzęsienia ziemi. Pochodzą one zarówno z centrum operacyjego w Warszawie, jak i bezpośrednio poprzez wysyłane do niej e-maile. Do konsulatu dotarło już kilkadziesiąt takich zgłoszeń. Są one teraz weryfikowane.
Liczba ofiar trzęsienia ziemi w Chile już przekroczyła 400. Taki najnowszy bilans podały chilijskie służby ratownicze. Wstrząsy, które wystąpiły wczoraj rano czasu warszawskiego miały siłę 8,8 stopni w skali Richtera. Później nastąpiła seria wstrząsów wtórnych o sile przekraczającej 6 stopni.
Według prezydent Chile Michelle Bachelet, skutkami trzęsienia zostały dotknięte dwa miliony Chilijczyków.


Wprowadzenie statusu więźnia specjalnie chronionego – to jedno z głównych założeń reformy więziennictwa przygotowywanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości, wynika z nieoficjalnych ustaleń „Wprost”.
fot.scx.hu

Dyskusja o in vitro w "Kropce nad i". W starciu z Włoszkami Polki mogły sobie pozwolić na stratę jednego, jedynego seta.

Hiszpańskie bezrobocie znowu rośnie, Słabe dane ciążą euro, Zarówno Kanada, jak i Japonia nie zmieniły stóp procentowych, Przez zwiększone wydatki przedwyborcze rosną prognozy deficytu Polski na kolejne lata Sieć dyskontów poinformowała, że po 2020 roku sprzedawana przez nią odzież marek własnych nie będzie zawierać groźnych dla środowiska chemikaliów - podaje "Deutsche Welle". Lidl podpisał w tej sprawie porozumienie z Greenpeacem. Dziewczynkę zabrał śmigłowiec. Pierwsze informacje o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24.Dzisiejsza rewizja danych o dynamice PKB może poprawić sentyment inwestorów na rynku eurodolara, Złoty znajduje się blisko ważnego oporu, którego pokonanie, będzie mogło jeszcze bardziej osłabić polską walutę, Były prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień w "Tak jest". Samolot pasażerski dagestańskich linii lotniczych typu Tu-154 awaryjnie lądował w Machaczkale - poinformowały w nocy z środy na czwartek rosyjskie władze. Podczas lądowanie nikt nie ucierpiał.

RSS

Usłyszeli już zarzuty: Przyznali się do okradzenia Przewoźnika

15.06.10

Syrow, Pankratow, Sankow i Pustowar - to te cmentarne hieny w mundurach przyznały się do okradzenia Andrzeja Przewoźnika. Ci czterej żołnierze za pomocą kart kredytowych wyczyścili konto ofiary spod Smoleńska. Trzech z nich ma już za sobą kryminalną przeszłość.

RSS

Jak zdywersyfikować swoje inwestycje dzięki CFD na indeksy

22.07.15

Jedną z najważniejszych kwestii, które należy brać pod uwagę analizując skład portfela inwestycyjnego, jest dywersyfikacja, Rozdzielając swoje środki między różne instrumenty i różne rejony geograficzne, inwestorzy mogą zmniejszyć ,,,

RSS

Miedź - bez wyraźnego rozstrzygnięcia

29.03.12

Byki słabną #8211; naruszona została kolejne linia wachlarza rysowanego od świecy z 15 grudnia ubiegłego roku,

RSS

Policjant postrzelił złodzieja samochodu

15.09.14

Zdjęcia z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na serwis Kontakt 24.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Wojewoda informuje: Ta fala jest jednak wyższa od poprzedniej

08.06.10

W województwie mazowieckim na wodowskazach powyżej Warszawy, od Zawichostu w dół Wisły, druga fala jest wyższa niż pierwsza - o ok. kilkanaście do 30 cm - poinformował wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.

RSS

Obroty przedsiębiorstw mają największe znaczenie dla wzrostu zysków

22.07.11

Zgodnie z tym, co przewidywaliśmy na początku roku, mierzone indeksem SP 500 zyski i marże przedsiębiorstw nadal rosną,

RSS

Reuters: jest plan ratunkowy w razie Brexitu

15.06.16

Europejski Bank Centralny wraz z Bankiem Anglii oficjalnie wesprze rynki finansowe, jeśli Brytyjczycy zagłosują za opuszczeniem Unii Europejskiej - donosi Reuters, powołując się na urzędnika, który jest zaangażowany w sprawę

RSS

Polski sąd wydał wyrok ws. Tysona

08.11.12

Musi zwrócić pieniądze - zdecydował Sąd Okręgowy w Warszawie.

RSS

"Kicker": "Lewy" jeszcze nie zdecydował

01.04.16

"Trudne negocjacje w sprawie kontraktu".

RSS

Nie każdy maj pachnie spadkami

01.05.11

Zasada, mówiąca by sprzedawać akcje w maju i na pewien czas o nich zapomnieć bywa zawodna, Podobnie, jak większość giełdowych reguł, Nie warto więc kierować się nią bez uwzględnienia aktualnej sytuacji na rynku,

RSS

Pentagon: Trwa przegrupowanie sił w rejonie Libii

01.03.11

Stany Zjednoczone dokonują przegrupowania swych sił morskich i lotniczych w rejonie Libii w sytuacji, gdy nasilają się międzynarodowe żądania ustąpienia libijskiego przywódcy Muammara Kadafiego - poinformował Pentagon.

RSS

Urzędnicy o pociągu: nic nowego. Ale służby stawiają na nogi

01.09.15

Miejsce domniemanego ukrycia "złotego pociągu" zbada najpierw wojsko.

RSS

Korzystniejsze ceny japońskich akcji to tylko kwestia czasu

15.03.11

Sądzimy, że pomimo olbrzymiej katastrofy w Japonii i strat ludzkich w miejscowościach przybrzeżnych wkrótce dojdzie do sytuacji, w której japońskie akcje zaczną być korzystnie wycenione, sa

RSS

2 tys. klientów upadłego biura utknęło za granicą

15.09.10

2 tysiące klientów upadłego biura podróży Selectours jest w tej chwili za granicą, głównie w Egipcie, Maroku, Tunezji i Turcji. Biuro już zapowiedziało, że nie pokryje kosztów powrotu tych turystów do Polski. Zajmie się tym Mazowiecki Urząd Marszałkowski.

RSS

Świat dowie się wszystkiego o Lockerbie

22.12.12

Nowe władze Libii są gotowe całkowicie otworzyć archiwa i opublikować wszystkie materiały dotyczące zamachu nad Lockerbie - oznajmił libijski ambasador w Londynie.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny