EUR/USD atakuje 1,3700 po danych o PKB strefy euro

15.02.14

W nocy pary krzyżowe jena znów znalazły się w defensywie, co mocno kontrastowało z nieustannym podbijaniem cen akcji w czasie sesji w Europie i USA, Dla inwestujących w jena sytuacja jest skomplikowana, gdyż bardzo słabe dane na temat ,,,

W piątek na EUR/USD próbowano przebić poziom 1,3500, ale w ruchu tym brakowało przekonania, Z tego względu teoretyczne płaskie wsparcie (na poziomie minimów tuż poniżej 1,3480) pozostało nietknięte ? dla rozleniwionego rynku to by było ,,, Lider PiS Jarosław Kaczyński pytany o doniesienia "Rzeczpospolitej", iż wśród niektórych polityków PiS krążą plotki, że 8 października, czyli dzień przed wyborami parlamentarnymi, w trakcie ciszy wyborczej, ma zostać ujawniony zapis jego ostatniej rozmowy z Lechem Kaczyńskim, odpowiada, że byłoby to całkowite łgarstwo. Grupa energetyczna podjęła decyzję o wypowiedzeniu dostawcy paliwa - LW Bogdanka - wieloletniej umowy, zawartej w 2010 roku. Enea uznała, że lubelski węgiel jest dla niej zbyt drogi, a obecny kontrakt i brak elastyczności negocjacyjnej partnera nie dają szans na konieczne, uwzględniające realia rynkowe, obniżki - podała Enea w komunikacie.Podczas poniedziałkowej sesji utrzymywały się nieco lepsze nastroje rynkowe, co ma związek z oczekiwaniem na wznowienie negocjacji handlowych między USA a Chinami, Co prawda dotychczasowe rozmowy nie były owocne, jednakże rynki liczą na jakieś,,, Nie należy się nastawiać na to, że szefowa FED zasugeruje dzisiaj wcześniejszy termin podwyższenia stóp procentowych, Po marcowym faux pais, Janet Yellen będzie teraz znacznie bardziej ostrożna Zestawmy ze sobą kilka faktów #8211; wczoraj rano w comiesięcznym biuletynie Europejski Bank Centralny stwierdził, iż zmuszanie prywatnych wierzycieli do akceptacji coraz większych strat na greckich obligacjach, może negatywnie zaważyć na reputacji ,,,

Jednym z potencjalnych kandydatów na prezesa TVP może być eksprezes Canal Plus Bertrand Le Guern. – Gdybym dostał propozycję, to pewnie bym rozważył – mówi „Wprost” Le Guern. Z naszych informacji wynika również, że politycy PO myślą już także o zmianach na stanowiskach dziennikarskich. Do kierowania „Wiadomościami” przymierzana jest m.in. niedoszła rzeczniczka prezydenta Dorota Warakomska.
Bertrand Le Guern (fot. FORUM)

Amerykańska Federalna Komisja Łączności (Federal Communications Commision - FCC) przyjęła we wtorek nowe reguły, zabraniające dostawcom internetu wszelkiej dyskryminacji, dotyczącej treści i usług.

Czy komukolwiek mówi coś nazwisko Ronn Moss? Nie? A Ridge Forrester? Już lepiej. Gwiazdor serialu "Moda na sukces dostał od losu nie lada szansę - zaproszono go do udziału we włoskiej edycji tanecznego show "Ballando con le sterne". Trzeba przyznać, ze 58-letni aktor radzi sobie na parkiecie doskonale!       Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski powiedział, że nie ma dyplomatycznych nacisków ani ze strony Izraela ani Niemiec w sprawie wydania domniemanego agenta Mossadu. Mężczyzna jest zamieszany w sprawę styczniowego zabójstwa jednego z liderów Hamasu w Dubaju.
      "Na razie nie jest to kwestią polityczną w relacjach z żadnym z tych krajów. Ja, co prawda, dzisiaj podróżuję, ale nie mam informacji o tym, aby Izrael interweniował u nas dyplomatycznie" - mówił w Luksemburgu Radosław Sikorski.
      W sobotę pojawiła się informacja, że zamieszany w zabójstwo jednego z liderów Hamasu, domniemany agent izraelskiego Mossadu, poszukiwany w Niemczech, został zatrzymany na warszawskim Okęciu. Niemiecki tygodnik "Der Spiegel" podał, że chciał on wjechać do Polski z paszportem na nazwisko Uri Brodsky.
      Warszawski sąd okręgowy zastosował wobec ściganego tymczasowy areszt na 40 dni. Trwa potwierdzanie tożsamości mężczyzny oraz sprawdzanie autentyczności jego paszportu. Polscy prokuratorzy czekają też na oryginał Europejskiego Nakazu Aresztowania, który jest wymagany. Wówczas prokuratura wystąpi do sądu o wydanie ściganego Niemcom.
 
Błoto pośniegowe, śliska jezdnia i megakarambol gotowy. Do dwóch wielkich kraks doszło pod Warszawą. W Kroczewie na krajowej "siódemce" zderzyło się około 20 aut. Jeszcze większy karambol wydarzył się w Zakroczymiu. Tam udział w kolizji brało około 30 samochodów. Na szczęście nikt nie zginął.Akcje giganta technologicznego Apple Inc, tracą już prawie 2 proc, na przedsesyjnym handlu na nowojorskiej giełdzie kontraktów po tym jak Komisja Europejska uznała, iż koncern musi zapłacić 13 mld euro plus odsetki zaległych podatków, Wydarzeniem piątku na rynkach finansowych będzie publikacja miesięcznych danych o sytuacji na amerykańskim rynku pracy, To im podporządkowany będzie cały dzień, W piątkowym kalendarium potencjalnych wydarzeń i publikacji istotnych danych ,,, Obserwowane w piątek na rynkach finansowych pogorszenie nastrojów, wywołane powrotem obaw o przyszłość Strefy Euro, wpływa na zmniejszenie apetytu na ryzyko, Cierpi na tym złoty i inne waluty regionu, O godzinie 12:54 za dolara trzeba było zapłacić 3,208

RSS

Inwestujący w ETP nadal sprzedają złoto

29.10.13

W zeszłym tygodniu notowania złota doszły do pięciotygodniowego szczytu, odrabiając ponad połowę strat poniesionych w czasie wyprzedaży z okresu od września do połowy października, Powody zwyżki są dobrze znane: przesunięcie przez ,,,

RSS

Donald Tusk o przeciekach z Wikileaks

01.12.10

Stany Zjednoczone naraziły siebie i innych na wielką kompromitację i mają bardzo poważny problem - tak premier Donald Tusk odniósł się do ujawnionych przez Wikileaks dokumentów.

RSS

Może rządzić dożywotnio

15.09.16

Prezydent Turkmenistanu podpisał poprawki do konstytucji, które pozwolą mu na sprawowanie dożywotnio funkcji głowy państwa. Tym sposobem Kurbankuły Berdymuchammedow idzie w ślady swego poprzednika Saparmurata Nijazowa, który rządził krajem przez 20 lat - do swojej śmierci.

RSS

Zbadają "obiekty biologiczne" spod Smoleńska

01.02.11

Ok. 10 mln rubli przeznaczył rząd Rosji na przeprowadzenie ekspertyzy "obiektów biologicznych" znalezionych na miejscu katastrofy samolotu Tu-154 pod Smoleńskiem - powiadomiła agencja ITAR-TASS, powołując się na rozporządzenie rządu.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Powstanie lista "trujących banków"

22.08.16

Frankowicze będą namawiać do przenoszenia kont.

RSS

PLN bez większej reakcji na podbicie USD, rynek analizuje FED

22.09.17

Poranny, czwartkowy handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie mocniejszego dolara po posiedzeniu FED, W konsekwencji możemy mówić o lekkiej presji podażowej na walutach EM, w tym PLN, Złoty wyceniany jest następująco: 4,2790 PLN za euro,,,

RSS

Michael Caine zmienił nazwisko przez dżihadystów

22.07.16

Irytowały go przedłużające się kontrole na lotniskach.

RSS

Obniżka greckiego ratingu nie robi na inwestorach większego wrażenia

08.03.11

Dzisiaj o poranku nastroje do najlepszych nie należały, Parkiety azjatyckie wyraźnie się czerwieniły po tym jak w Libii mamy do czynienia z kontynuacja wojny domowej, a ubiegłotygodniowy plan Hugo Chaveza został zapomniany w ferworze walki rebeliantów z s

RSS

Show Niesiołowskiego czy szokujący spot? Wybierz wideo tygodnia w tvn24.pl

15.05.16

Głosuj w naszej sondzie.

RSS

Uratował innych - siebie nie zdołał: Bohaterski strażak zginął w płomieniach

22.03.10

Gdyby nie on, ten pożar mógłby się skończyć jeszcze bardziej tragicznie. Szef moskiewskich strażaków bohatersko ratował ludzi z płonącego centrum biznesowego. Sam nie zdołał jednak uciec z płomieni. Jego ciało odnaleziono na ostatnim piętrze.

RSS

13 mln dolarów za sex

22.10.10

Domena sex.com, uważana za jedną z najpopularniejszych na świecie została sprzedana za 13 mld dolarów - informuje portal register.com.

RSS

S&P tnie rating Hiszpanii

29.04.12

Początek piątkowej sesji przynosi większą zmienność na rynku walutowym, Taki stan rzeczy spowodowała w głównej mierze decyzja agencji Standard Poor#8217;s o obniżeniu wiarygodności Hiszpanii o dwa stopnie do poziomu BBB+ z negatywną perspektywą ,,,

RSS

Skandal ze źle chronionymi dokumentami: Ujawnili prawdę o aktach. Wyrzucili ich

29.01.10

Ministerstwo Sprawiedliwości przerwało kontrolę w kancelariach tajnych zaraz po tym, jak wyszło na jaw, że niechronione są tajne akta w sprawie mafii pruszkowskiej, afery Rywina i zabójstwa gen. Marka Papały - ustalił DGP. Tych, którzy odkryli bałagan i nieprawidłowości, wyrzucono z pracy.

RSS

Drugi dzień spadków na Wall Street

22.01.11

Czwartkowa sesja za Oceanem była drugą z rzędu zakończoną pod kreską, Pretekstem do realizacji zysków w dalszym ciągu były obawy, że szybki wzrost gospodarczy w Chinach zmusi tamtejsze władze monetarne do kontynuacji zacieśniania polityki pieniężnej, W re

RSS

"Poczułem silne szarpnięcie. To była pirania"

08.08.13

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny