Matka z niepełnosprawnym dzieckiem straciła miejsce parkingowe. "Tak chcieli sąsiedzi"

08.02.14

Decyzję o odebraniu kobiecie jej miejsca podjęły władze spółdzielni mieszkaniowej na wniosek sąsiadów.

Prawdziwa Polka powinna tylko rodzić. Prawdziwy Polak powinien nieść pochodnię pod pałac prezydencki. Oboje powinni słuchać Radia Maryja. PiS rozpoczęło wyborczą walkę o swoją wizję Polski. Tym razem prezes Kaczyński na pewno nie prowadzi jej na proszkach.
Polki kochają seks i to prawie najbardziej w Europie. 43 proc. Polek uprawia seks częściej niż raz w tygodniu, co daje trzecie miejsce na Starym Kontynencie. Polki wyprzedzają tylko - i to nieznacznie - Greczynki i Rosjanki, wynika z badania GFK. Sprawdzenia, czy nie doszło do znieważenia zwłok i zabójstwa - tego od prokuratury w sprawie "cudu w Sokółce" żądało stowarzyszenie racjonalistów. Sąd uznał jednak, że sprawa pojawienia się w hostii "krwi" oraz "fragmentu ludzkiego serca" - jak podawały media - nie będzie badana. Obóz Jarosława Kaczyńskiego próbuje wykorzystać katastrofę samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem dla celów kampanii wyborczej w Polsce - - pisze belgijski dziennik "Le Soir" w artykule "Kaczyński i teoria spisku". Zdaniem dziennikarzy dlatego w kampanię wkradają się w nią elementy rusofobii.

Niska frekwencja wyborcza, która od lat jest w Polsce regułą wskazuje na to, że większość Polaków bardzo sceptycznie podchodzi do szumnych zapowiedzi polskich polityków zapewniających, iż ich cele pokrywają się z interesem społecznym obywateli. Również ci, którzy głosują, coraz częściej pokazują politykom żółtą kartkę – o czym świadczą tegoroczne wyniki wyborów samorządowych na szczeblu gmin i powiatów.

Konsumenci powinni być bardziej świadomi regulacji i swoich praw, aby skorzystać na liberalizacji rynku energii - ocenia Federacja Konsumentów. Według niej konsumenci, zmieniając sprzedawcę prądu, często dają się oszukiwać. Polskie rafinerie, podążając za zmianami cen na giełdzie w Londynie, w ostatnich dniach wyraźnie korygowały ceny na swoje produkty - w cennikach producentów mieliśmy do czynienia z wyraźną obniżką cen benzyn, Dla kierowców takie ruchy cen w Orlenie i Loto

4,5 lub 10 lutego - takie terminy wskazała kancelaria premiera jako możliwe daty przesłuchania Donalda Tuska przed hazardową komisją śledczą. Teraz prezydium ma wybrać jeden z nich. Dziś przed komisją stawił się Zbigniew Chlebowski, a jutro śledczy przepytają Mirosława Drzewieckiego. Wakacyjnego serialu z Cristiano Ronaldo odcinek najnowszy. Zgodnie ze słowami prezydenta Realu Florentino Pereza CR7 jest mocno urażony i równie mocno wkurzony, ale pozostanie graczem madryckiego klubu. Wczorajsze notowania na Wall Street niewątpliwie przejdą do historii rynku kapitałowego, Spadki osiągały nawet 8-9 proc,, by na zamknięciu wynieść #8222;jedynie#8221; około 3 proc, Takie zachowanie Amerykanów zmienia optykę dotychczasowych spadków, ,,,Były detektyw włączył się w akcję poszukiwania Ewy Tylman trzy dni po jej zaginięciu. Koledzy po fachu, kibice z Polski, ale i z Japonii - wszyscy wspierają Roberta Kubicę, którego w środę czeka kolejna operacja. - Musi pozbierać swoje kości, ale to robią lekarze. Sam musi pozbierać swoje myśli - mówi "Faktom TVN" psycholog sportu, Katarzyna Selwant. Andre Villas-Boas tylko pogroził palcem swojemu byłemu nauczycielowi Jose Mourinho. Tottenham zremisował na White Hart Lane z Chelsea Londyn 1:1. Negatywnym bohaterem meczu był sędzia, który niesłusznie wyrzucił z boiska Fernando Torresa.

RSS

Najnowszy sondaż prezydencki: Kaczyński jest wszędzie i rośnie w siłę

08.06.10

Wygląda na to, że strategia kandydata PiS na prezydenta doskonale się sprawdza. Jarosław Kaczyński najpierw był niewidoczny, teraz jest wszędzie. I z sondażu na sondaż rośnie w siłę, a poparcie dla Bronisława Komorowskiego stoi w miejscu. Oto najnowsze wyniki pojedynku między nimi.

RSS

Za stara na pomoc?

01.05.10

Barbara Gronkowska z trudem chodzi o kulach. Od lat zabiega o dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na zakup wózka o napędzie elektrycznym. Bezskutecznie, bo jak tłumaczą urzędnicy jest już zbyt stara i za mało aktywna.

RSS

GPW najmocniejsza w Europie

22.05.10

WIG20 jako jeden z nielicznych europejskich indeksów zanotował w piątek wzrost, a do tego całkiem pokaźnym bo sięgający 1 proc, Spore były także obroty, Tak przynajmniej rynek europejski wyglądał ok, godziny 16-tej, Ponieważ w ostatniej godzinie notowań

RSS

Prof. Gomułka miażdży plan rządu: Tusk musi znaleźć 60 miliardów złotych

01.02.10

"Rząd proponuje bardzo niewiele w perspektywie kilku lat" - tak ekonomista prof. Stanisław Gomułka krytykuje plan finansowy ogłoszony przez Donalda Tuska. Jego zdaniem, obniżenie deficytu o 4-5 punktów procentowych PKB, jak chce rząd, wymaga 50-60 miliardów złotych. Tylko skąd je wziąć?

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Policja dopadła ich w Krakowie: Zarzuty dla Rumunów okradających bankomaty

29.06.10

Fałszowanie kart bankomatowych i posługiwanie się nimi - takie zarzuty usłyszeli dwaj Rumunii, którym udało się okraść 40 bankomatów w Małopolsce. Grozi im do 25 lat więzienia.

RSS

Politycy o prezesie PiS: Graś: Kaczyński to nieszczęśliwy człowiek

01.06.10

Ci, którzy kazali kandydować Jarosławowi Kaczyńskiemu w wyborach prezydenckich, popełnili błąd - twierdzi rzecznik rządu Paweł Graś. Wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski uważa natomiast, że prezes Prawa i Sprawiedliwości to tylko... kopia Bronisława Komorowskiego.

RSS

Turysto ubezpiecz się!

29.06.10

      Turyści, którzy wyjeżdżają na wakacje do państw Unii Europejskiej, powinni wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego - EKUZ. Dokument ten w razie wypadku lub nagłej choroby gwarantuje dostęp do leczenia na takich samych zasadach, jak obywateli danego kraju - wyjaśnia rzeczniczka mazowieckiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Wanda Pawłowicz.
      Wniosek o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego można pobrać ze strony internetowej NFZ. Można go wysłać przez internet, pocztą lub zgłosić się po kartę osobiście z dowodem tożsamości. Do wniosku należy dołączyć dowód potwierdzający ubezpieczenie.
      Dla turystów karta wydawana jest na dwa miesiące. Dlatego nie należy ubiegać się o nią na długo przed zagranicznym wyjazdem. Natomiast emeryci i renciści otrzymują ją na 5 lat. Studenci, którzy uczą się na terenie innych państw UE, otrzymają kartę ważną do końca roku akademickiego.

RSS

CBA na UW. Student i docent zatrzymani

22.11.12

Przyjmowali łapówki?

RSS

"Przy dziecku po niemiecku". Kontrowersyjna propozycja dla obcokrajowców

08.12.14

Pomysł bawarskiej CSU spotkał się z szyderstwami SPD i opozycji.

RSS

Droga ropa uderzy nas po kieszeni?

15.10.12

Ropa na świecie drożeje, ale kierowcy w Polsce nie odczuwają jeszcze negatywnych skutków tego zjawiska, Ceny na stacjach ustabilizowały się na poziomach z poprzedniego tygodnia, Czy to tylko odsunięcie podwyżek w czasie?

RSS

Znów ciekawie w USA

08.06.16

Weekendowe referendum w Szwajcarii zgodnie z oczekiwaniami pokazało dojrzałość tamtejszego podejścia do demokracji, Słabe dane z amerykańskiego rynku pracy osłabiają dolara i odsuwają podwyżkę stóp procentowych w czasie,

RSS

Tęcza na żywo w tvn24.pl i tvnwarszawa.pl

01.05.14

Tęczę na placu Zbawiciela w Warszawie ozdobiły już kwiaty.

RSS

W programie Bank Anglii i głosy z Fed

15.07.16

O 13:00 Bank Anglii ogłosi swą decyzję w sprawie stóp procentowych, Na rynku przewiduje się obniżkę głównej stopy z 0,5 proc, do 0,25 proc, Takie poluzowanie miałoby zwiększyć akcję kredytową, ale też i po prostu osłabić funta na ,,,

RSS

Rudery zagrażają mieszkańcom? "Wejść łatwo, potem hulaj dusza"

29.07.14

Seria zawaleń w Łodzi. Urzędnicy boją się kolejnych.

RSS

Spadł ze stołu operacyjnego, trysnęła krew. Pacjent nie żyje

08.02.17

Lekarz próbował go łapać. Bezskutecznie.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny