Oczy zwrócone na rynek pracy

08.02.14

Wydarzeniem piątku na rynkach finansowych będzie publikacja miesięcznych danych o sytuacji na amerykańskim rynku pracy, To im podporządkowany będzie cały dzień, W piątkowym kalendarium potencjalnych wydarzeń i publikacji istotnych danych ,,,

Szkot Craig Thomson będzie sędzią spotkania Polska-Czechy - poinformowała UEFA. To arbiter, o którym było ostatnio głośno na europejskich boiskach. Michał Kamiński, jeden z liderów PJN i były spin doktor PiS, poważnie myśli o porzuceniu polityki i rozpoczęciu kariery eurodyplomaty – nieoficjalnie dowiedział się „Wprost”. W grę wchodzi Uzbekistan i reszta byłych republik radzieckich Azji Środkowej. – Michał świetnie się nadaje się do tej roli, Unia tylko by na tym zyskała – komentuje jego partyjny kolega Paweł Poncyljusz.
Michał Kamiński (fot. Forum) Komisja Europejska podnosi prognozy wzrostu - Polska +0,3%! Tani frank zmniejsza problem frankowy niestety na razie tylko tymczasowo, Wielka Brytania pokazała słabsze danePółroczny staż przedsiębiorcy i brak zabezpieczenia nie jest przeszkodą dla ING Banku, Idea Banku, Banku Millenium i Nest Banku - tylko w nich właściciel mikrofirmy znajdzie ofertę kredytu w rachunku na kwotę 50 tys. zł, wynika z rankingu Tax Care. Jedynie dwa banki nie pobiorą prowizji za niewykorzystaną część kredytu. Jeszcze przez ponad sto dni można oddać swój głos na Mazury. Skarb polskiej przyrody jest wśród 28 finalistów konkursu na Nowe Siedem Cudów Natury. Wszyscy miłośnicy Krainy Wielkich Jezior powinni wziąć się za klikanie, bo póki co do czołówki jest daleko, a konkurencja nie śpi. Podczas poniedziałkowej sesji brakowało istotniejszych danych makroekonomicznych, jednakże pojawiły się wypowiedzi przedstawicieli banków centralnych, Jen?s Weidmann z Bundesbanku powiedział, że aktualne podejście Europejskiego Banku ,,,

Lepsze dane ADP, a także słowa Charlesa Plossera z FED nt, skrócenia programu QE3 wsparły wczoraj dolara, Później agencje odnotowały jeszcze wypowiedź Richarda Fishera z FED, którego zdaniem sprawy w Europie idą w bardzo złym kierunku, ,,,

Jarosław Kaczyński napisał to w swoim "Raporcie o stanie Rzeczpospolitej", że "śląskość" jest formą odcięcia się od polskości i przyjęciem „zakamuflowanej opcji niemieckiej".Nic tego nie tłumaczy – ani kontekst tego fragmentu, ani to, że prezesowi PiS chodziło przede wszystkim o nadmiernie – jego zdaniem - eksponowaną kaszubską tożsamość Donalda Tuska. Po raz pierwszy od 70 lat żadna partia w Australii nie zdobyła większości pozwalającej na rządzenia. Po przeliczeniu trzech czwartych głosów minimalnie prowadzą konserwatyści przed laburzystami, ale o składzie rządu prawdopodobnie zdecydują Zieloni i niezależni.

Międzynarodowa telewizja informacyjna France 24 rozpoczyna cykl "Europejskie Debaty"; pierwsze dwie dyskusje zostały utrwalone we wtorek w Warszawie. Prezes stacji przekonuje, że Polska w czasie prezydencji może dać lekcję UE, a France 24 to pokaże. Wbrew pozorom, nie jest do końca jasne to, co zrobi Rezerwa Federalna jutro wieczorem, Lub może inaczej: główne wydarzenie jest niemal pewne i z tego też powodu silnie wycenione, Będzie to podwyżka stopy funduszy federalnych do zakresu 0,50 ,,, Czego jak czego, ale śniegu w Afryce FIFA na pewno się nie spodziewała przyznając RPA prawo do organizacji piłkarskich mistrzostw świata 2010. Tymczasem nad Republikę Południowej Afryki nadchodzi zimny front, a z nim - gwałtowne burze, wichury, a w nocy nawet ujemne temperatury i opady śniegu.- Mija tydzień od jego śmierci. Był to dobry moment, żeby powiedzieć "Przepraszam". Te słowa nie padły - powiedział w "Kropce nad i" Michał Kamiński, nawiązując do oskarżeń z 1992 roku, kiedy prof. Wiesławowi Chrzanowskiemu zarzucono współpracę z bezpieką. Informacje gospodarcze Z kraju: Dziś o 14:00 opublikowana zostanie inflacja CPI za październik (prognoza 3,4% r/r),

RSS

Opłaty za operacje? Minister zdrowia wyjaśnia

15.06.17

Nie planujemy wprowadzić do systemu publicznej służby zdrowia żadnych opłat ponoszonych przez pacjentów - powiedział Konstanty Radziwiłł.

RSS

Mąż apeluje o pomoc w poszukiwaniach: Gdzie jest auto ofiary spod Smoleńska?

15.05.10

Gdzie jest samochód prezes Naczelnej Rady Adwokackiej Joanny Agackiej-Indeckiej, która zginęła 10 kwietnia w katastrofie prezydenckiego samolotu? O pomoc w odnalezieniu auta, w którym znajdują się cenne dla rodziny pamiątki, apeluje mąż zmarłej, profesor prawa Krzysztof Indecki.

RSS

Skoki - Małysz drugi w Lahti

08.03.10

Adam Małysz zajął drugie miejsce w konkusie skoków narciarskich w fińskim Lahti. Wygrał dwukrotny mistrz olimpijski z Vancouver - Szwajcar Simon Ammann, który umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Trzecie miejsce zajął Austriak Thomas Morgenstern.
Adam Małysz w pierwszej serii skoczył 126 metrów. W drugiej poszybował na 130 metrów. Amman objął prowadzenie za skok na 128 metrów. W drugiej próbie uzyskał najdalszą odległość - 131 metrów, pieczętując kolejne zwycięstwo.
W pierwszej serii znakomicie spisał się Kamil Stoch, który skoczył 120,5 metra, co dawało mu 6. miejsce. Drugi skok był mniej udany - 114,5 metra i ostatecznie Polak zakończył konkurs na 18. miejscu.
Pozostali dwaj Polacy odpadli po pierwszej serii. Łukasz Rutkowski po skoku na odległość 106 metrów zajął 43. miejsce, a dwie pozycje niżej uplasował się Stefan Hula, który uzyskał 100,5 metra.
W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Simon Ammann przed Gregorem Schlierenzauerem i Thomasem Morgensternem. Adam Małysz jest nadal szósty.

RSS

DM PKO BP: Inwestorów nie opuszczają minorowe nastroje

01.04.13

W czwartek na rynku walutowym niewiele się działo, Kurs EUR/USD nadal oscylował w okolicach 1,28 zaś EUR/PLN trzymał się 4,18 po południu lekko zniżkując, Do końca tygodnia sytuacja nie powinna się istotnie zmienić, co oznacza, że w nowy ,,,

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Górnictwo traci miliardy na sprzedaży węgla

08.11.16

Najnowsze dane

RSS

Prokuratura chce utajnić proces ws. śmierci Ewy Tylman. Ziobro sprawdzi po co

01.12.16

To odpowiedź na list ojca ofiary.

RSS

Chcesz, żeby pracodawca rozliczył twój PIT? Ostatni dzwonek

08.01.14

Do 10 stycznia pracownik może zwrócić się do swojego pracodawcy o rozliczenie PIT za 2013 r. - przypomina rzeczniczka resortu finansów Wiesława Dróżdż.

RSS

Prezydent - odznaczenia w Tuchowie

01.03.10

Prezydent Kaczyński podczas wizyty w Tuchowie na uroczystych obchodach 29. Rocznicy Porozumień Rzeszowsko-Ustrzyckich wręczył ordery i odznaczenia bohaterom tamtych dni.
Porozumienia, podpisane nocą z 18 na 19 lutego oraz 20 lutego, kończyły strajki chłopskie z przełomu 1980 i 1981 roku.
Prezydent Lech Kaczyński powiedział, że wręczone wyróżnienia to wyraz wdzięczności za działalność na rzecz przemiandemokratycznych w Polsce. Podkreślił, że swoją wizytą chciał oddać hołd tym, którzy 29 lat temu dobrze przysłużyli się ojczyźnie.
Po uroczystościach w Tuchowie Lech Kaczyński udał się do Brzeska, gdzie spotkał się z władzami samorządowymi i mieszkańcami miasta.

RSS

Bo to tajemnica państwowa: Prezydent ma "haki", ale ich nie pokaże

15.02.10

Lech Kaczyński, Jarosław Kaczyński i Donald Tusk - te trzy osoby wiedzą, czego dotyczą słynne już "haki" na Radosława Sikorskiego. I tak najpewniej zostanie. A to dlatego, że prezydent nie zamierza ujawniać tych informacji. Dlaczego? "Bo to tajemnica państwowa" - mówi jego minister.

RSS

Fikcyjna ucieczka 10 tysięcy groźnych pająków. Strach w Będzinie

08.06.13

Policjanci od rana weryfikowali informacje zawarte w tajemniczych ulotkach.

RSS

W Łęcznej jak w Premier League. Pięć goli i emocje do samego końca

08.12.15

Po pięciu bramkach, przepychankach i walce na całym boisku wygrali goście ze Szczecina.

RSS

15-letni geniusz komputerowy może zostać błogosławionym i patronem internetu

29.11.16

W Mediolanie zakończył się pierwszy etap procesu beatyfikacyjnego. ["Fakty po południu"]

RSS

Prasa domaga się od Obamy wyjaśnienia celów wojny w Libii

29.03.11

Media domagają się, by prezydenta USA Barack Obama, który ma przedstawić dzisiaj stanowisko rządu w sprawie Libii, wyjaśnił cele, strategię i kryteria sukcesu tej interwencji militarnej. Biały Dom stara się nie nazywać jej wojną.

RSS

Protest w Trypolisie przeciw Kadafiemu

01.03.11

Libijskie siły bezpieczeństwa zaczęły strzelać w powietrze, by rozproszyć około 400 ludzi zgromadzonych w jednej z dzielnic Trypolisu i protestujących przeciwko Muammarowi Kadafiemu.

RSS

Ostre słowa w liście do wiernych: Papież: Kościół jest w stanie kryzysu

22.03.10

Tak mocnych słów z ust samego Benedykta XVI chyba nikt się nie spodziewał. W liście do katolików Irlandii na temat skandalu pedofilii papież napisał, że dzieli z nimi "przerażenie i poczucie zdrady" z powodu tych "grzesznych i przestępczych czynów". Otwarcie przyznał, że Kościół znalazł się w stanie kryzysu.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny