Janosikowe kosztowało Mazowsze 6 mld zł

01.02.14

Przez ostatnie dziesięć lat Mazowsze zapłaciło na rzecz innych regionów 6,3 mld zł janosikowego - poinformował w piątek mazowiecki urząd marszałkowski. Samorząd województwa zamroził przez to inwestycje, obciął też dotacje m.in. dla szkół, czy na kulturę.

Wymarzone mieszkanie? Ma być na kredyt, tanie i małe. Teraz do potrzeb rynku muszą się dostosować deweloperzy. Nie bez bólu, bo do tej pory budowali z rozmachem.
fot. stock.xchng

Czasami na niebie można ujrzeć trzy świecące słońca, czasami nasza dzienna gwiazda pojawia się w towarzystwie świecącego okręgu. Jest taka liczba, która 14 marca ma swoje święto. To Pi, określająca stosunek obwodu do średnicy największego odkrycia ludzkości - koła."Cieszę się, że premier będzie w Katyniu. Ja też tam będę" - ogłosił w Katowicach Lech Kaczyński. Prezydent tłumaczył, że wybiera się na obchody 70. rocznicy mordu polskich oficerów jako najwyższy przedstawiciel RP. Donalda Tuska zaprosił z kolei Władimir Putin. Złoty tracił trzeci tydzień z rzędu i traci dalej, Dolar najdroższy w tym roku, Euro dotknęło 4,29 zł, Funt dalej na huśtawce, Frank szuka stabilizacji, ale słabość złotego nie pomaga W latach 20. XIX w. na jednym z poznańskich cmentarzy odkryto w trumnach zwłoki spoczywające w nienaturalnych pozach.

Anglikańskie zakonnice z Toronto mają nietypową propozycję dla znudzonych sylwestrowymi zabawami: dzień w klasztorze.

Elektroniczny tatuaż ESZ jest jak druga skóra, jego grubość jest mniejsza niż średnica włosa. Nie wymaga kleju, bo do skóry przylega sam. To układy scalone, które mogą diagnozować choroby, a nawet sterować urządzeniami elektronicznymi. Ten nowatorski wynalazek jest dziełem naukowców z Uniwersytetu Illinois. Komentował w "Kropce nad i" Kazimierz Marcinkiewicz.

Zgodnie z konsensusem rynkowym w dniu wczorajszym FOMC nie zdecydował się na zmianę stóp procentowych, pozostawiając główną z nich na poziomie 0,5%, Opublikowany komunikat pod decyzji był bardziej gołębi niż grudniowy, Sprawę bada policja. ["Fakty po Południu"] Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na autostradzie A4 na wysokości wsi Mokrzyska (woj. małopolskie).Złoty pod presją niedzielnych wyborów parlamentarnych, Pozytywne i negatywne scenariusze dla krajowej waluty na podstawie ankiet, przeprowadzonych przez agencję Bloomberg, EUR/PLN na najwyższym poziomie od stycznia bieżącego roku, a poziom 4,30,,, W "Kropce nad" Marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Generał Tadeusz Góra, pilot i szybownik-rekordzista, zmarł w Świdniku koło Lublina. Miał 91 lat - poinformował Piotr Jankowski z urzędu miasta Świdnik.

RSS

Cena symbolu

08.08.10

Podczas alianckiej ofensywy w Normandii Amerykanie podjęli forsowny szturm na miasto St. Lo – mimo że równie dobrze mogli je obejść, zmuszając Niemców do wycofania się z tej pozycji. Kiedy jeden z korespondentów wojennych spytał amerykańskiego generała dlaczego kosztem życia tysięcy żołnierzy zdobywają miasto o nikłym znaczeniu strategicznym, generał odparł: Bo ta nazwa stanie się symbolem.

RSS

Policjantka "straszyła" staruszkę na pasach. Jest wyrok

15.07.15

Nie pojeździ, za to zapłaci.

RSS

Najpiękniejszy na świecie znaczek pocztowy jest z Polski

08.07.14

Taki jednogłośny werdykt ogłosiło jury podczas 44. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Filatelistycznej w Asiago (Włochy).

RSS

Europejczyków straszy Grecja, USA się nie poddają

01.06.15

W czwartek w USA gracze znowu stali przed zadaniem, które polegać miało na pokonaniu rekordowych poziomów, Przed sesją niewielkie spadki indeksów europejskich sygnalizowały, że problem Grecji nadal waży na rynkach, O niepewności zawarcia ,,,

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Dolar w odwrocie. Premier o kryptowalutach

29.01.18

Kolejny dzień i kolejne spadki na dolarze, Mateusz Morawiecki wyraził swoje stanowisko wobec handlu kryptowalutami, Norwegowie nie zmienili stóp procentowych

RSS

Na stacjach stabilnie

29.11.12

Na polskim rynku paliw zgodnie z oczekiwaniami nastąpiła ?mała stabilizacja?, Średnie detaliczne ceny wyglądają stosunkowo podobnie, jak te sprzed tygodnia i - różnią się właściwie tylko kosmetycznymi spadkami, W dalszym ciągu litr ,,,

RSS

Transfer zimy? 22-letni Serb będzie grał w Lechii

08.02.14

To może być najciekawszy transfer tej zimy. Lewy obrońca z Serbii Filip Mladenović przebywa w Gdańsku na testach medycznych i lada chwila podpisze kontrakt z Lechią. 22-latek przez dwa ostatnie lata był podstawowym graczem Crveny Zvezdy Belgrad, z którą rozstał się z powodu zaległości finansowych. W maju 2012 roku zadebiutował w reprezentacji swojego kraju.

RSS

DM TMS Brokers: Raport Poranny

08.08.15

Publikacja sierpniowych danych z rynku pracy USA w swojej istotności urosła do poziomu posiedzenia FOMC, gdyż dobre liczby będą traktowane jako zapowiedź wrześniowej podwyżki stóp procentowych, USD dalej ma potencjał do umocnienia

RSS

Unijny trybunał wydał opinię w sprawie wiz dla uchodźców

08.02.17

Państwo UE musi wydać wizę z przyczyn humanitarnych, jeśli istnieją poważne podejrzenia, że odmowa narazi osobę ubiegającą się o ochronę na tortury lub nieludzkie i poniżające traktowanie – ocenił rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości UE Paolo Mengozzi.

RSS

Rynki rozczarowane postawą ECB

08.06.12

Rynki finansowe z rozczarowaniem przyjmują dotychczasowe wypowiedzi prezesa Europejskiego Banku Centralnego na konferencji prasowej po posiedzeniu banku centralnego, Kontrakty terminowe na indeks SP500, indeksy DAX i CAC oraz kurs EUR/USD reagują spadkie

RSS

Materiały wybuchowe na wraku tupolewa? Prokuratura dostała uzupełniającą opinię

01.04.14

Z dokumentami zapoznają się prowadzący śledztwo, a w kolejnych dniach opinia publiczna.

RSS

Pożar domu. Wszystko przez nieszczelną kuchenkę

22.09.13

Nikt nie odniósł obrażeń.

RSS

Powrót "syna marnotrawnego". Robinho wraca do kadry

01.11.13

Piłkarz AC Milan Robinho wraca po dwuletniej przerwie do kadry narodowej Brazylii. 90-krotny reprezentant swojego kraju został powołany na listopadowe mecze towarzyskie gospodarzy mistrzostw świata 2014 - z Hondurasem i Chile.

RSS

Kierowca autobusu miał prawie 4 promile

08.08.15

Przypadkowi ludzie odebrali mu kluczyki.

RSS

Środa była kolejnym dniem tygodnia przynoszącym umocnienie euro

29.11.13

Środa była kolejnym dniem tygodnia przynoszącym umocnienie euro, Na rynku głównej pary walutowej, już podczas sesji europejskiej doszło do przełamania oporu na 1,36 USD za euro i tym samym wspólna waluta znalazła się na najwyższym ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny