Łagodna polityka banków centralnych

15.01.14

FOMC przedsięwziął wstępne kroki do ograniczenia luzowania ilościowego wiosną 2013 r,, co skłoniło bank centralny do zakupów papierów wartościowych na kwoty w wysokości 85 miliardów dolarów miesięcznie, Gwałtowna reakcja rynków ,,,

Ktoś miał zadzwonić na recepcję hotelu i poinformować o bombie. Rubel: W ostatnich dniach słabszą walutą było tylko meksykańskie peso, Zaszkodziły spadki cen ropy, oraz nieoczekiwany wzrost poparcia dla Donalda Trumpa w sondażach przed wyborami w USA ? oba czynniki są dobrym pretekstem do realizacji ,,, Komisja badająca okoliczności śmierci Barbary Blidy kierowana przez Ryszarda Kalisza przyjęła raport, w którym pojawił się wniosek o postawienie Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu. Co ten raport oznacza dla prezesa i wiceprezesa PiS? - Komisja śledcza nie ma uprawnień, by postawić premiera lub ministra przed Trybunałem, przygotowuje tylko raport, który przekazuje Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej – przypomina w rozmowie z Wprost24 były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski.
Zbigniew Ćwiąkalski (fot. FORUM)Nawet milion dolarów dziennie. Cracovia - Pogoń Szczecin 0:1. Jeszcze kilka miesięcy temu wzięła udział w rozbieranej sesji dla "Playboya". Teraz prezentuje się już jednak na zupełnie innych zdjęciach. Jedna z najlepszych i najpiękniejszych polskich siatkarek wzięła ślub! Wzdychało do niej wielu mężczyzn, ale usidlił ją Sebastian.

Siedmiu wojskowych zawieszono w obowiązkach służbowych.

Doda została oskarżona przez stołeczną prokuraturę o obrazę uczuć religijnych. Poszło o słowa piosenkarki z wywiadu dla dziennika.pl. Określiła w nim autorów Biblii jako "naprutych winem i palących jakieś zioła". Dorocie Rabczewskiej grożą dwa lata więzienia. Dwa zastępy straży pożarnej gasiły samochód, który płonął w Krakowie.

Z sześciu kłusowników jeden zginął. Skrócony tydzień na Wall Street (w czwartek giełdy nie pracowały ze względu na Święto Dziękczynienia) charakteryzował się dużą zmiennością i nerwowością, Co dziwne, obserwując zachowanie aSkrócony tydzień na Wall Street (w czwartek giełdy nie pracowały ze Bronisław Komorowski i Jarosław Kaczyński zmierzą się w drugiej turze wyborów prezydenckich - wynika z najnowszego sondażu instytutu Homo Homini dla "Dziennika Gazety Prawnej" i Polsatu News. Różnica między politykami jest dwucyfrowa, ale przewaga prowadzącego nie jest miażdżąca.Dodatkowo woda w niektórych rzekach przekracza poziom ostrzegawczy. Słynny astrofizyk będzie główną postacią ceremonii otwarcia. Dwie osoby zginęły w pożarze drewnianego domu w miejscowości Osada Wola koło Ciechanowa. Ofiary to 76-letnia kobieta i jej 49-letni syn. Ich zwłoki strażacy znaleźli w zgliszczach już po ugaszeniu płomieni.

RSS

Poznaj zdanie ekspertów: Nowa lista najlepszych i najgorszych aut

08.06.10

Które auta są wysokiej jakości i tanie w użytkowaniu, a które to drogi złom? Gdzie będziesz zadowolony z serwisu? Który producent samochodów najbardziej zyskał w oczach kierowców? Znamy najnowszy raport J.D. Power - instytutu badania rynku m.in. motoryzacyjnego. Wyniki zaskakują.

RSS

Ruch Palikota: To policzek dla wyborców

22.02.13

RSS

Nowe kredyty studenckie

08.06.10

       Łatwiejszy dostęp do kredytów studenckich, zwłaszcza dla najuboższej młodzieży - to ma zapewnić reforma systemu kredytów studenckich. Nowe uregulowania, które zaczną obowiązywać od nowego roku akademickiego, wprowadzają między innymi stuprocentowe poręczenia Skarbu Państwa dla osób o dochodach do 600 złotych na osobę w rodzinie oraz studentów pozbawionych opieki rodzicielskiej.
       Minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka ma nadzieję, że dzięki temu więcej młodych osób z mniejszych miejscowości, wsi i rodzin wielodzietnych zdecyduje się na studia.
       "Kredyty pozwalają godnie studiować, a wraz ze stypendium socjalnym dają dość pieniędzy na utrzymanie" - tłumaczyła minister Kudrycka.
       Do tej pory stosowano jedynie 70-procentowe poręczenia. Pozostaną one dla dochodów od 600 do 1000 złotych. Nowe uregulowania znoszą też uciążliwe dla studentów oraz banków wymogi dokumentowania wpisu na kolejny rok studiów. Teraz wystarczającym potwierdzeniem dla banku, uprawniającym do wypłaty kredytu, będzie aktualna legitymacja studencka lub doktorancka. Student nie będzie też musiał przedstawiać w banku dowodu wpisu na kolejny rok. Wypłata kolejnych transz kredytu zależeć będzie jedynie od statusu studenta, potwierdzonego ważną legitymacją.
       W korzystniejszy dla studenta sposób będzie też wyliczany dochód na osobę w rodzinie studenta - pod uwagę brane będą dochody netto, liczone tak, jak przy ubieganiu się o stypendium socjalne w uczelni. Nowe prawo da też możliwość zawieszenia spłaty kredytu maksymalnie na rok w przypadku utraty pracy czy trudnej sytuacji życiowej.
       W Polsce z kredytów korzysta zaledwie co szósty student. W Europie jest to o wiele bardziej wykorzystywana przez młodych ludzi forma finansowania lat nauki. Kwota kredytu przypadająca na jeden rok studiów to 6000 złotych. Maksymalny okres pobierania kredytu wynosi 6 lat, a w przypadku studiów doktoranckich - 4 lata z wyłączeniem urlopów od zajęć.
Oprocentowanie dla studenta wyniesie 1,75 procent - resztę dopłaci Skarb Państwa.

RSS

Zrobi to w białych rękawiczkach: Rosja ma plan, jak powstrzymać Google'a

08.04.10

Po zmuszeniu Google'a do wycofania się z chińskiego rynku, ciężkie czasy dla komputerowego giganta nadchodzą także w Rosji. Moskwa jednak, w odróżnieniu od Pekinu, rozważa powstrzymanie ekspansji niekontrolowanej przez siebie firmy w białych rękawiczkach. Autorem pomysłu jest naczelny ideolog Kremla Władisław Surkow.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Po zamieszkach w Grecji: Obcy kapitał ucieka z Polski

08.05.10

Złoty w najbliższych tygodniach, a nawet miesięcach pozostanie słaby. Zdaniem Jakuba Borowskiego, głównego ekonomisty Invest-Banku, euro będzie kosztować około 4 zł do końca roku. Wczoraj złoty stracił prawie 10 groszy do euro, dolar drożał w ciągu dnia o nawet 13 groszy.

RSS

Sprawa ułaskawienia Kamińskiego. Sąd Najwyższy ma zbadać kasację 9 sierpnia. Zdąży?

15.07.17

PiS chce wcześniej wprowadzić zmiany w ustawie o SN.

RSS

Gazprom płaci Naftohazowi 10,54 mln dol. "To pomyłka"

22.08.14

Naftohaz uznał ten przelew za "pomyłkę" i zapowiedział zwrócenie pieniędzy Gazpromowi.

RSS

Polityczne gry samorządowe

29.01.17

RSS

Stołeczny ratusz odpowiada burmistrzowi: debaty nie będzie

22.08.13

"Hanna Gronkiewicz-Waltz nie weźmie udziału w debacie z burmistrzem Ursynowa".

RSS

Nastał czas równości (dla oleju i benzyny)

01.09.11

Spektakularne kroki dużych koncernów paliwowych przydeptały pnący się jeszcze przed kilkoma wykres cen detalicznych, Obecnie mamy już ceny wynoszące 4,99 zł/l dl Pb95 i Diesla, Pytanie tylko, jak długo? PKN ORLEN i Grupa LOTOS zdecydowały się na istotne

RSS

"Jeżeli to jest pucz, to gdzie jest prezydent? Na nartach"

29.12.16

Barbara Nowacka z Inicjatywy Polskiej i Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Partia Razem) w "Kropce nad i".

RSS

Dane z rynku pracy kluczowe w tym tygodniu

08.05.11

Notowania w nowy tygodniu główna para walutowa rozpoczęła w atmosferze radości jaka towarzyszyła zabiciu przez amerykańskie siły specjalne najgroźniejszego terrorysty Osamy Bin Ladena, Zadowolenie to udzieliło się także na rynkach finansowych, z czego sko

RSS

Kary w zawieszeniu za znieważenie studentki: Sąd utrzymał wyroki za "czarną małpę"

22.03.10

Sąd Okręgowy w Białymstoku utrzymał w czwartek wyroki wobec dwóch młodych mężczyzn skazanych za znieważenie czarnoskórej studentki ze Szwecji z podtekstem rasistowskim; jeden z nich także ją uderzył.

RSS

Polska maszynka do strzelania goli odpaliła. "Lewy" trafił dla Bayernu już w debiucie

22.07.14

Zaledwie 62 minut potrzebował Robert Lewandowski, aby zdobyć swoją pierwszą bramkę dla Bayernu.

RSS

Ostatnie zwycięstwo Kaczyńskiego

08.11.11

Jarosław Kaczyński jeszcze raz stłumił w zarodku bunt na pokładzie w swojej partii. Zbigniew Ziobro, postrzegany przez wielu wyborców jako młodsza wersja prezesa PiS, okazał się zdrajcą – więc nie mogło być dla niego litości. Zdrada Ziobry polegała na tym, na czym polegały wszystkie poprzednie zdrady w partii – eurodeputowany ośmielił się zasugerować, że Kaczyński może się czasem (o zgrozo!) mylić.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny